NY Islanders – Arizona 5:2 (kon.) | Carolina – Anaheim 1:4 (kon.) | Montreal – Vancouver 4:3 (po pr.)
Ottawa – Detroit 3:4 (po pr.) | Florida – Tampa 1:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:2 (kon.)
New York Islanders
5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Arizona Coyotes
Úterý 17.11.2015, 01:00 • Barclays Center, New York (kapacita 15795 míst) • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Nová sezona NHL je už několik týdnů v plném proudu. Noc z pondělí na úterý nabídne šest utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi New York Islanders a Arizona Coyotes.

NEW YORK ISLANDERS

Islanders se i v letošní sezoně, po přestěhování do nové arény, daří velmi slušně. V nabité Metropolitní divizi aktuálně drží slušné 4. místo se ziskem 21 bodů. Jasným tahounem Ostrovanů je hvězdný kapitán John Tavares.

Do pozic klíčových hráčů ovšem dorůstají také další hráči jako Brock Nelson nebo Anders Lee. V letošním ročníku si také velmi dobře vede dánský univerzál Frans Nielsen, jehož výkonnost šla v posledních letech v NHL výrazně nahoru.

ARIZONA COYOTES

Arizona v úvodu ročníku střídá dobré výkony se špatnými. Aktuální 2. místo v Pacifické divize ovšem od Coyotes nečekal zřejmě nikdo. Ze 17 utkání dokázali pouštní psi hned devět vyhrát a i při pasivním skóre se drží na místech zaručující postup do play off.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Martin Hanzal, který ovšem hodně těží z práce mladých hráčů okolo. Max Domi, Tobias Rieder a Anthony Duclair prožívají výborný začátek sezony. Zlepšení lze najít i ubrankářské jedničky Mika Smithe.

Československá stopa v dnešním zápase:

MAREK ŽIDLICKÝ (NYI) – 16 zápasů, 5 bodů (1+4)
    JAROSLAV HALÁK (NYI) – 9 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zásahů 92,6%, průměr obdržených branek na zápas 1,89, 2 čistá konta

MARTIN HANZAL (ARI) – 15 zápasů, 16 bodů (2+14)
    ZBYNĚK MICHÁLEK (ARI) – 16 zápasů, 2 body (1+1)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Hamonic, de Haan, Boychuk, Strait, Židlický – Nelson, Tavares, Okposo – Lee, Nielsen, Bailey – Kulemin, Grabovski, Bernier – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Trenér: Jack Capuano.

Arizona Coyotes: Lindback (Smith) – Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, Michálek, Samuelsson, Murphy – Rieder, Hanzal, Duclair – Domi, Vermette, Boedker – Martinook, Richardson, Doan – Cunningham, Gordon, Chipchura

Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Frederick L’Ecuyer, Eric Furlatt – Ryan Gibbons, Jay Sharrers.

Jak už je v NHL zvykem, začátek utkání bude o několik minut zdržen.

Utkání předchází minuta ticha a státní hymna Francie.

Následuje hymna USA.

Státní hymny jsou již minulostí, v Barcalays Center jsou k vidění státní vlajky Francie, je vidět, že svět drží v těchto krušných časech pospolu.

00:01

00:14
    Arizonští se usazují v útočném pásmu.

00:33
    Nielsen vyvezl kotouč z pásma a bekhendovou střelou donutil Lindbacka zakročit a přerušit hru.

00:45
    Výborný zákrok Lindbacka zabránil jasné brance Nelsona, který posílal puk do odkryté klece!

01:50
    Islanders jsou od prvních sekund velice aktivní a zaměstnávají Lindbacka.

02:04
    Vhazování po levici Lindbacka.

02:30
    Coyotes se dostali do útočného pásma, ale nedokázali ohrozit Haláka v bráně domácích.

03:06
    Špatná rozehrávka hostí nabídla šanci Martinovi, ale jeho střelu Lindback viděl a přerušil hru.

03:35
    Domácí začínají útok od vlastní brány.

03:59
    Hamonic odzbrojil Duclaira a vyváží kotouč.

Islanders právě vstřelili branku!
    Domácím se daří první přesilovku proměnit! Po vhazování ve středním pásmu se k puku dostal do situace 2 na 1 John Tavares a FRANS NIELSEN, prvně jmenovaný poslal nádhernou přihrávku na Nielsena a ten střelou zápěstím překonává Lindbacka. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.
    Frans NIELSEN - 1:0

06:30
    Domácí vybojovali kotouč v obranném pásmu a zakládají protiútok.

07:20
    Židlický s pukem za vlastní brankou.

07:58
    Dvě minuty za hákování odsedí domácí Johnny Boychuk.

08:02
    Domácím se po čtyřech vteřinách daří vyhodit.

08:25
    Nielsen se zmocnil puku ve středním pásmu a našetřil cenné vteřinky.

08:54
    Domácí se znova osvobozují.

09:20
    Až teď se podařilo Arizonským usadit se v pásmu.

09:35
    Vermette mohl vyrovnat, ale v předbrankovém prostoru minul puk, domácí vzápětí vyhazují.

09:59

10:26
    Útok domácích vede John Tavares.

11:03
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, po krátké pauze se bude pokračovat.

11:23
    Domácí se drží v útočném pásmu a ostřelují branku Lindbacka.

11:55
    Až teď se podařilo hostím opustit obranné pásmo.

12:38
    Domácí nepřipouští v obraně žádné komplikace a když neví co s pukem, tak ho jednoduše vyhodí.

13:20
    Hra se začíná odehrávat především ve středním pásmu.

14:02
    Další vyhození Arizonských končí až u Haláka.

14:40
    Tavaresova střela minula branku Lindbacka, vzápětí se hosté osvobozují.

15:13
    A je tu další vyhození hostujícího celku.

15:29

15:35
    Přihrávka z poza branky doskákala až k Lindbackovi a ten raději přerušuje hru.

16:08
    Hostující hráči si nepohlídali v situaci 3 na 2 modrou čáru a jejich šance končí ofsajdem.

16:27
    Nahození ze středního pásma nezaskočilo Haláka a ten v klidu vyráží do rohu.

17:04
    Grabovski prodloužil do pásma a šel střídat.

17:40
    Arizonští kontrolují kotouč u vlastní branky a uklidňují hru.

18:03
    Skrumáž před Halákovou brankou nekončí žádnou větší strkanicí, vhazování po pravici Haláka.

18:38
    Domácí přistupují trochu laxně ke konci třetiny, tohle by se jim mohlo vymstít.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:21
    Halák opět přerušuje hru.

19:25
    Ekman-Larsson vystřelil ihned po vhazování a Halák měl veliké štěstí že jeho střela minula branku, poněvadž nic neviděl.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina souboje mezi domácím NY Islanders a hostujícím celkem Arizona Coyotes. První třetina přinesla jednu jedinou branku a celkem tři vyloučení. Právě jedno z vyloučení přineslo prozatím jedinou branku utkání, když se v páté minutě prosadil Frans Nielsen a dal tak utkání podobu 1:0.

Střely na branku v první třetině: 9:7

V New Yorku je vše takřka připraveno, během několika okamžiků začne druhá třetina dnešního klání.

20:01

20:11
    Vhazování sice vyhráli hostující hráči, ale u kotouče domácí.

20:38
    A je tu první vyloučení druhé třetiny, dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Antoine Vermette.

21:26

21:59
    Opět musí domácí začít od vlastní branky.

22:22
    Grabovskiho střela minula branku Lindbacka.

22:42

22:55
    Vermette společně s Riederem unikali na jediného obránce, ale střelu druhého jmenovaného pokrývá výborným zákrokem Jaroslav Halák.

23:16
    Ofsajd domácích.

23:53
    Tavares se dostal k odraženému puku po střele od modré čáry, ale nedokázal jej dostat za rozhozeného Lindbacka!

24:49
    Vhazování v obranném pásmu Islanders.

25:17
    Grabovski se opět dral ke střele, ale vystřelit se mu nepodařilo.

26:09
    Domácí beci uklidňují hru.

26:17
    Lindback vykopl střelu z pravé strany.

26:35
    Kyle Okposo se dostal mezi dva obránce a tváří v tvář Lindbackovi pouze jednoruč píchnul do puku a Lindback vyráží.

26:50
    Okposo se pokusil o střelu z vhazování, Lindback vyráží.

27:16
    Ofsajd Arizonských.

27:41
    Nielsenovu střelu bekhendem Lindback vyráží.

28:49
    Bernier se snažil přejít přes obránce, ale nakonec volil střelu a ta jen těsně minula branku Arizony.

29:14
    Lindback přerušuje hru.

29:40
    Nepříjemnou střelu od mantinelu vyrazil Halák do rohu, Arizona se začíná probouzet.

30:12
    Domácí beci nahodili podél mantinelu a útočníci pouze protečovávají do pásma.

30:37
    Cizikasovu střelu Lindback zastavuje a přerušuje také hru.

30:52
    Nielsen se dostal ke střele z levého křídla, ale minul branku Lindbacka.

31:01
    Antoine Vermette potřetí na trestné lavici.

31:42

32:16
    Lindback si musí připadat jako na kolotoči, ale střela né a né přijít.

32:48
    Murphy ujel domácím bekům a z brejku trefil pouze tyčku Halákovi branky.

33:03

34:10
    Hamonicova střela sražena mimo hřiště.

34:37
    Židlický neudržel útočné pásmo, domácí u vlastní branky.

35:17
    Antoine Vermette se pokusil o bekhendovou střelu, ale tu Halák chytá.

35:33
    Domi se dostal ve velmi dobré pozici v dorážce a Halák mu výborně zmenšil střelecký úhel a udržel puk ve výstroji!

35:46
    Další důležitý zákrok Haláka, proti střele od levého mantinelu.

36:23
    A je tu další vyloučení, dvě minuty za nedovolené bránění odsedí domácí Matt Martin.

36:38
    Kulemin protáhl lapačku Lindbacka a ten musel přerušit hru.

37:13
    Hosté v útočném pásmu.

37:30
    Domácí se osvobozují a přesilovka se hostům krátí.

38:02
    Domácí nadvakrát nevyhodili a hosté tak stále v tlaku.

38:38

38:50
    Okposo v situaci 3 na 2 uklouzl a z šance skončila.

39:41
    Halák za vlastní brankou zastavuje kotouč.

39:55
    Nielsen protáhl rameno Lindbacka.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Byla ukončena druhá třetina dnešního klání, ve které sice branka nepadla, ale bylo viděl několik šancí. Utkání je hodně bohaté na vyloučení, prozatím jsme mohli vidět šest vyloučených, z toho třikrát si byl za katr sednou Antoine Vermette. Největší šanci druhé třetiny měl podle mého názoru Kyle Okposo, který nedokázal jednoruč překonat Lindbacka.

Střely po druhé třetině: 23:14

40:01

40:04
    Úvodní vhazování vyhrál domácí celek.

41:23
    A máme tu druhou branku domácích! Okposo vybojoval puk za brankou, poslal jej na Cizikase a ten jej poslal na hranici brankoviště BROCKOVI NELSONOVI a ten jej poslal za záda Linbacka. Asistence: Casey Cizikas, Kyle Okposo.
    Brock NELSON - 2:0

42:53
    Posunutá branka Haláka.

43:15
    Arizona se snaží o kontaktní gól, ale obrana Islanders je pozorná.

43:30
    Lindback krotí nahození a rozehrává.

44:34
    Halák pomohl obráncům s rozehrávkou, ale u puku hosté.

44:55
    Židlický při pokusu omést puk o mantinel nahrál soupeři a ten tak získal pásmo.

45:10
    Halák sice střelu neviděl, ale vyráží.

45:38
    Lindback špatně rozehrál a nahrál tak Nelsonovi, který poslal kotouč za branku k Okposovi a ten našel před brankou kapitána domácích, JOHNA TAVARESE a ten posílá domácí do vedení 3:0! Asistence: Kyle Okposo, Brock Nelson.
    John TAVARES - 3:0

46:08
    Cizikas protečoval do útočného pásma.

46:47
    Domácí výborně brání střední pásmo a brání tak hostujícím hráčům v rychlém přechodu.

47:46

48:13
    Hamonicova střela orazítkovala plexisklo za brankou.

48:35
    Nahození do útočného pásma sbírá hostující obrana.

48:56
    Utkání začíná být plné střetů a tvrdých zákroků.

49:23
    Dobrých 15 vteřin se bojovalo ve skrumáži před brankou Haláka, ale nakonec domácí gólman přikrývá kotouč.

49:58
    Icing Coyotes.

50:17
    Několik nebezpečných situací teď musel řešit Lindback v bráně hostí, nejprve vyjel zpoza branky nikým nehlídaný Tavares, poté následovalo několik dorážek a poté se do střely opřel Marek Židlický, ale Lindback drží svůj tým.

50:50
    Domácí začínají od vlastní branky.

51:20
    Několik nepřesností v pásmu domácích nabídlo šanci Hanzalovi, ale tomu při střele uskočil kotouč.

51:31
    Ofsajd hostí.

51:50
    Nielsen si nádherně pohrál s hostujícím obráncem a přihrával před branku, ale kotouč se dostal až k Johnymu Boychukovi a ten svou střelou našel hokejku STEVA BERNIERA a ten lehkou tečí posílá kotouč za záda Lindbacka počtvrté. Asistence: Johny Boychuk, Frans Nielsen.
    Steve BERNIER - 4:0

54:10
    Bailey nastřelil tyčku Lindbackovi branky!

55:00
    Nahození od modré čáry naposlední chvíli změnilo směr, ale Halák se po něm stihnul vrhnout a zastavit jej.

55:02
    Začala nám poslední pětiminutovka utkání, Arizona v útočném pásmu.

55:45
    Arizona právě vstřelila branku!
    Ačkoli to vypadalo, že Halák kotouč drží pod kontrolou, tak jej MARTIN HANZAL po výpadu z poza branky dopíchnul mezi jeho betony za brankovou čáru. Asistence: Anthony Dunclair, Max Domi.
    Martin HANZAL - 4:1

56:55
    Posunuta branka Arizony, bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:53
    Že by bylo zaděláno na trhák? MIKKEL BOEDKER projel celým hřištěm, obehrál všechny čtyři bránící hráče a poradil si i s Halákem v brance Islanders a snižuje tak na rozdíl dvou branek! Asistence: Oliver Ekman-Larsson.

58:43
    Lindback stále na střídačce a hosté v šesti.

59:21
    Bailey vybojoval společně s JOHNEM TAVARESEM kotouč a druhý jmenovaný jej posílá do branky a pojišťuje tak vítězství domácích v dnešním utkání. Bez asistence.
    John TAVARES - 5:2

Je za námi utkání kanadsko-americké NHL, ve kterém domácí New York Islanders porazili hostující Arizonu Coyotes poměrem 5:2. Co se týče třetí třetiny, tak ta přinesla nejvíce branek a nejméně vyloučených. Nejprve se hned po dvou minutách hry ve třetí třetině prosadil Brock Nelson, poté se k němu přidal kapitán John Tavares, kterého následoval krátce po polovině poslední periody Steve Bernier. Poslední pětiminutovka přinesla velice zajímavou podívanou, nejprve se prosadil se štěstím Martin Hanzal a poté dvě minuty a sedm sekund před koncem utkání Mikkel Boedker a dali tak utkání novou zápletku. Vítězství domácích pojistil do prázdné branky kapitán John Tavares.

Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 31 zákroků, 2 góly, 93,9%

Odemne je to pro dnešek vše, Vám co jdete podobně jako já spát přeji dobrou noc a Vám, co spát nejdete přeji příjemný den a krásný svátek Boje za svobodu a demokracii. (03:47:42)

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 5. Nielsen (Tavares, Okposo), 42. Nelson (Cizikas, Okposo), 46. Tavares (Okposo, Nelson), 52. Bernier (Boychuk, Nielsen), 60. Tavares – 56. Hanzal (Dunclair, Domi), 58. Boedker (Ekman-Larsson)

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Hamonic, de Haan, Boychuk, Strait, Židlický – Nelson, Tavares "C", Okposo "A" – Lee, Nielsen"A", Bailey – Kulemin, Grabovski, Bernier – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Arizona Coyotes: Lindback (Smith) – Ekman-Larsson"A", Stone, Dahlbeck, Michálek, Samuelsson, Murphy – Rieder, Hanzal "A", Duclair – Domi, Vermette, Boedker – Martinook, Richardson, Doan"C" – Cunningham, Gordon, Chipchura

Rozhodčí: Frederick L’Ecuyer, Eric Furlatt – Ryan Gibbons, Jay Sharrers