Chabarovsk – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:2 (1:0 po s.n.) | Ufa – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Omsk 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:5 (kon.)
Spartak Moskva
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Úterý 17.11.2015, 17:30 • Sokolniki • KHL

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (19:59:16)

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:17
    Ján Laco (AST) 60 minut, 35 zákroků, 2 góly, 94,6%

Spartak Moskva doma podlehl Barysu Astana 2:5. Domácí sice byli většinu zápasu aktivnější, ale hokejisté z Astany byli velice produktivní a navíc měli v brance skvělého Laca. Ve třetí části nejdříve zvýšil na 1:4 Maxim Chudjakov. Domácím svitla malá naděje pět minut před koncem, kdy se podařilo snížit Glebu klimenkovi, ovšem poslední slovo si vzal v čase 56:58 Martin St. Pierre. Kazaši si tak z Moskvy vezou velmi cenné tři body v boji o play-off.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:4, celkem – 37:16.

59:35
    Sergej Šmejlov je vyloučen na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

59:23
    Ještě tu máme jedno vyloučení. Martin St. Pierre obdržel dvě minuty za držení.

58:48
    Že je rozhodnuto, už vědí i domácí. Jejich aktivita již není taková, jako v předchozím průběhu duelu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.
    56:58 St. PIERRE - 2:5

56:58
    Astana právě vstřelila branku!
    Je asi hotovo! Starčenko posunul v útočném pásmu puk do strany na MARTINA ST. PIERRA, který dobruslil na levý kruh a střelou k bližší tyči zvýšil na 2:5..

56:06
    Leščenko s Wellmanem vlétli až před Laca. Bekhend prvně jmenovaného vyrazil Laco vyrážečkou.
    54:59 Gleb KLIMENKO - 2:4

54:59
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou gólů. Střelu Genowaye z levého kruhu vyrazil Laco před sebe a dvojice Bodrov – GLEB KLIMENKO puk dostala za brankovou čáru. Branka je připsána Klimenkovi. Domácí mají na vyrovnání pět minut. Asistence: Charles Genoway a Jevgenij Bodrov.

53:06
    Spartak je v plném počtu, ale času na zlikvidování třígólového manka už moc není.

52:37
    Domácí v oslabení vyrazili hned ve třech dopředu. V útočném pásmu však přišli o kotouč a naopak museli čelit přečíslení 3 na 1. Dawes tak servíroval puk před odkrytou branku Bochenskému, ale Ivannikov se bleskurychle přesunul a kapitána Barysu zázračně vychytal!

52:10
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:54
    Ivannikov přerušil hru po střele Boyda.

51:05
    Domácí Gleb Klimenko dostává dvě minuty za krosček. Barys má závěr duelu ve svých rukách.

50:27
    Dobrou šanci měl Lukáš Radil, který obdržel přihrávku od zadního mantinelu. Zblízka však neprotlačil puk za Laca.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 34. Mereskin (Glazačev), 55. Klimenko (Genoway, Bodrov) – 9. Dallman (Bochenski, Lundin), 9. Krasnoslobodcev (Savčenko, Chudjakov), 33. Romanov (Semjonov, Starčenko), 49. Chudjakov (Krasnoslobodcev), 57. St. Pierre

Spartak Moskva: Ivannikov (Kudrjavcev) – Genoway, Baldajev, Sorokin, Gilroy, Jermakov, Korobov, Tatalin – Radil, Mereskin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Wellman, Šmejlov – Li, Vasiljev, Levickij – Voronin.
    Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov) – Lundin, Dallman (A), Savčenko, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Ryspajev – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Puškarjov, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Starčenko (A), St. Pierre, Rudenko – Grenc, Markelov, Panšin – Romanov.

Rozhodčí: Bělov, Jeřábej – Michel, Strelcov