Kladno – Kadaň 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Slavia 3:4 (kon.) | Prostějov – Motor ČB 3:4 (1:2 po s.n.)
Přerov – Třebíč 4:2 (kon.) | Šumperk – Most 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Jihlava 3:4 (kon.)
Litoměřice – Havířov 1:3 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
AZ Havířov
Sobota 16.01.2016, 17:00 • Kalich Arena • Chance liga • 41. kolo

Nakonec tedy plný počet bodů bere Havířov. Litoměřice po třetím gólu hostí stihli rovněž gól vstřelit, ale na vyrovnání to již nestačilo. Zápas tak skončil za stavu 1:3.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:32:00)

59:45
    Zakázané uvolnění hostí. Pavelka míří opět na střídačku.

59:25
    Pavelka zpět ve své kleci.

59:25
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Pavelka míří na střídačku. Litoměřice to zkoušejí v šesti.

58:28
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion tedy nakonec přece skóruje. Před havířovskou bránou se prosadil ALEŠ KRÁTOŠKA, který rychle zareagoval a kotouč poslal za Matouška. Asistence: Richard Kristl, Milan Toman.

58:06
    Hra se už spíše dohrává. Do konce zbývají necelé dvě minuty.

57:49
    Icing hostí.

57:32

56:15
    Stadion i přes pětiminutovou přesilovku má problémy vystřelit.

55:53
    Toman střílel z modré. Matoušek kotouč chytil do lapačky.

55:16
    Domácí se k mnoha dalším střelám nedostávají.

54:18
    Plášil střílel od modré, ale Matoušek, který v bráně nahradil Laca, kotouč zachytil.

54:12
    Domácí kombinují.

53:40
    Hosté mají v oslabení kotouč pod kontrolou.

52:32
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Laco – trest ve hře – úder vyrážečkou). 5 minutový trest odpyká Lukáš Bednář.
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Sedláček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Kopta – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

52:32
    Nyní se diskutuje o trestech. Otevřené jsou dveře obou trestných lavic.

52:32
    Před Lacem se při pokusu dorazit kotouč do brány zvrhla větší šarvátka. Postupně na sebe naskákali všichni hráči. Rozhodčí jeli okamžitě situaci vyřešit.

51:59
    Toman střílel od modré. Laco kotouč zachytil do své lapačky.

51:05
    Domácí kombinují. První střela zatím skončila v ochranné síti.

50:46
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Mazanec – 2 min., sekání).

50:09
    Opětovný ofsajd domácích.

49:34
    Ofsajd domácích.

49:24

48:45
    Hudeček pronikl s pukem k Pavelkovi, ale byl rychle odzbrojen.

47:56
    Kombinace domácích končí nepovedenou přihrávkou.

47:24
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Bednář – 2 min., nedovolené bránění).

46:54
    Maliníkova střela byla moc vysoká. Ke kotouči se dostávají domácí.

46:25

45:57
    Havířov i nadále ohrožuje bránu Litoměřic, ale k mnoha střelám se nedostává.

44:35
    Nyní je hra opět u Pavelky. Hosté se připravují kombinovat.

44:25
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Švagrovský – 2 min., nedovolené bránění).

43:11
    Domácí jsou i nadále v útočném pásmu, ale nedostávají se k zakončení jejich kombinace.

42:47
    Domácí se v útoku usazují a následuje kombinace.

42:22

41:30
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se dostal rychle do protiútoku a opět skóroval. Před Pavelkou se rychlou přihrávkou dostal k puku JAKUB KOTALA, který se prakticky octl před otevřenou klecí, do které puk jen dorazil. Pavelka se pokusil rychle zasáhnout, ale už gólu nezabránil. Asistence: Pavel Sedláček.

40:29
    Domácí hned ze začátku získali velkou šanci. Kotouč se pohyboval okolo velmi blízko Lacovy klece a ve zmatku se skoro dostal i za brankovou čáru.

40:03
    Úvodní vhazování poslední třetiny vyhrávají domácí.

40:01

I druhá dvacetiminutovka nabídla pouhý jeden gól a to opět na straně hostí. Poslední třetina tak začne s dvougólovým náskokem Havířova.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

40:00

39:23
    Kotouč cestuje sem a tam. Havířov se nyní pokouší kombinovat, ale nedostává k tomu prostor.

38:43
    Domácí v plném počtu. Rousek si odseděl déle než dvě minuty.

37:19
    Domácí zatím nedovolují útočícímu Havířovu střílet.

36:23
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Rousek – 2 min., nedovolené bránění).

35:43
    Brána domácích se záhy octla u zadních mantinelů a rozhodčí přerušuje hru.

35:35

34:59
    Punčochář střílel od modré, ale kotouči se do cesty postavil Šulc.

34:30
    Kotala střílel z kruhu pro vhazování a trefil Pavelkovu výstroj.

34:01
    Litoměřice vyhazují a na chvíli se tak osvobozují.

33:43
    Hosté rychle začínají kombinovat.

33:35
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jank – 2 min., podražení).

33:13
    Za postavení útočícího hráče hostí v brankovišti se hra přesouvá do středního pásma.

32:19
    Hosté rychle skórují z průniku. Kotouč se dostal na hůl DANIELA ŠTUMPFA, který se zleva blížil k Pavelkovi a bekhendem kotouč poslal přímo do pravého horního rohu jeho brány. Asistence: Roman Maliník.

31:54
    Kristl se po přihrávce před bránu a rychlém obklíčení hosty pokusil bekhendem kotouč nasměrovat na bránu, ale nebyl úspěšný.

31:05
    Hosté si udržují svůj tlak vyvíjený na Pavelku. Kotouč ale při zakončení kombinace skončil v ochranné síti.

30:06
    Pavelka při pokusu zakročit skončil na zemi a vypadalo to bledě. Stihl ale rychle nastavit puku do cesty lapačku, do které kotouč vystřelený Hudečkem zachytil. Trestné střílení tak hosté neproměňují.

30:06
    Hudeček dostal šanci zaútočit v oslabení, ale byl faulován. Hosté získávají trestné střílení.

29:37
    Litoměřice v jejich přesilovce brzdí ofsajd.

29:02
    Šulc střílel z modré, ale kotouč trefil bránícího hráče.

28:40
    Domácí se rychle pouštějí do kombinace.

28:34
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Mazanec – 2 min., hákování).

28:15
    Štumpf obdržel dobrou přihrávku na mezikruží a zkusil Pavelku překvapit. Ten rychle kotouč vyrazil, ale nechybělo málo, aby kotouč svůj cíl trefil.

27:49
    Nyní se ale zakázaného uvolnění dopouští tým hostí. Vhazovat se bude po Lacově levici.

27:22
    Litoměřice se opět dopouštějí icingu. Hra se vrací do pásma domácích.

26:58
    Kotouč se pohybuje z jedné strany ledové plochy na druhou. Žádná gólová šance se ale nevyskytuje.

26:01
    Stadion se nakonec osvobozuje a sám se snaží prorazit do pásma hostí.

25:16
    Pavelka zatím zakročit nemusí, ale hosté určitě představují pro domácí nebezpečí.

24:22
    Nyní se ale do útoku dostal Kalus a Havířov tak zkouší své šance.

23:59
    Domácí se i nadále pokoušejí usadit se v útočném pásmu.

23:26

22:27
    Domácí se pokoušejí útočit v oslabení. Moc se jim ale v útoku nedaří.

21:26
    Na trestnou míří tedy nakonec Martin Mazanec (HAV) 2 minuty za podražení a Filip Hronek (LTM) 2+2 minuty za vysokou hůl. Do oslabení půjdou tedy nakonec domácí.

21:26
    Souběžně se otevírají dveře i na trestnou lavici domácích. Trest bude nejspíš na obou stranách.

21:26
    Dveře na trestnou jsou otevřené, ale rozhodčí zatím debatují.

21:23
    Hronek končí na zemi a rozhodčí už naznačuje výhodu domácích. Bude se vylučovat.

20:46
    Šulc po přihrávce zkusil střílet z modré a měl velkou šanci trefit pootevřenou klec. Kotouč byl ale rychle zastaven holí havířovského beka.

20:29
    Pavelka se již dostává pod palbu.

20:02
    Vhazování opět vyhrávají hosté.

20:01

Gólových šancí bylo na obou stranách hned několik, ale gól dlouho nepřicházel. Až pár minut před koncem při přesilovce Havířova si hosté připsali první gól a do druhé dvacetiminutovky si tak berou náskok.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

19:34
    O kotouč probíhají boje ve středním pásmu. Třetina se už spíše dohrává.

19:14
    Icing domácích. Hra se tak přesouvá před Pavelku.

18:49
    Domácí nyní před Lacem kombinují.

17:42
    Havířov rychle svoji šanci využívá. PETR KANKO rychle po vhazování obdržel puk a kotouč bleskurychlým zareagováním poslal do růžku Pavelkovy branky. Asistence: Petr Punčochář, Jan Hudeček.

17:33
    Z průniku se pokusili zaútočit Havířovští, ale došlo k faulu ze strany domácích. Na trestnou už míří Richard Kristl za sekání. 2 minuty.

16:49
    Kotouč nakonec končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po Lacově pravici.

16:40
    Domácí se nadále drží v útoku a pokračují v kombinaci.

16:34

15:56
    Nedvídek střílel z mezikruží, ale kotouč se odrazil od hole hostujícího hráče.

15:52
    Laco je opět připravený. Bude se vhazovat.

15:52
    Tlak ze strany domácích je opět výrazný. Laco po svém zákroku končí na zemi a rozhodčí přerušuje hru.

15:20
    Domácí už se usazují v pásmu hostí.

14:56
    Štumpf rychle pronikl a zkusil vystřelit v oslabení. Pavelka kotouč chytl do výstroje a bude se vhazovat po jeho pravici.

14:34
    Další vyloučení na straně Havířova. Na trestnou tentokrát půjde Daniel Graca za hákování. 2 minuty.

14:06
    Plášil zkusil z průniku vystřelit, ale kotouč zastavil obránce Havířova svým tělem.

13:13

12:51
    Po Šulcově střele se puk dostal před Laca, kde vypukl zmatek. Několik hráčů domácích se snažilo puk za každou cenu procpat do brány a tomu se zase snažili zabránit hosté. Kotouč nakonec skončil v moci Laca.

12:12
    Jank střílel prudce z modré. Kotouč se odrazil od Lacovy výstroje a kombinace pokračuje.

11:55
    Domácí přesilovka zjevně nakopla. Laco byl už několikrát nucen zakročit.

11:13
    Zdeněk Okál (HAV) půjde dnes jako první na trestnou. Dostává 2 minuty za hákování.

11:01
    Nyní Pavelka sérií zákroku vykryl několik po sobě jdoucích pokusů vystřelit.

10:35
    Pavelka byl nyní nucen chytit kotouč bleskurychle do lapačky. Tlak ze strany hostí je výrazný.

09:56
    Kombinace Havířova končí po nepodařené přihrávce, při které se kotouč dostal do středního pásma. Své štěstí nyní zkoušejí domácí před Lacem.

09:12
    Půlpán střílel z kruhu pro vhazování a Laco kotouč zachytil do své výstroje.

08:30
    Kotouč se párkrát octl ve středním pásmu, ale domácí se rychle vracejí zpět do útoku. Laco však zatím nemusel zasahovat.

07:38
    Domácí se v útoku usazují a zkoušejí najít správnou pozici pro střelbu.

07:16
    Beránek pronikl do pásma hostí a pokouší se udržet si kotouč. Je totiž bleskurychle obklíčen obranou Havířova.

06:53
    Stadion se opět dopouští zakázaného uvolnění.

06:45
    Z veliké blízkosti Pavelku opět ohrozil kotouč. Naštěstí ale byl na pravém místě jeho beton a kotouč tak dál nepronikl.

06:26
    I nadále se hra odehrává především před Pavelkou. Havířov se opět dostává do kombinace.

05:05
    Sedláček střílel z mezikruží a jen těsně minul Pavelkovu klec.

04:41
    Kotala pronikl do útočného pásma a rychlým bekhendem trefil Pavelkovu výstroj.

04:08
    Šulc poslal kotouč dopředu směrem na Laca a domácí se úspěšně v pásmu hostí usazují.

04:01
    O puk se většinu času bojuje v pásmu domácích.

03:13
    Opakuje se kombinace hostí před Pavelkou. Tentokrát ale domácí pokusy o přihrávku úspěšně přerušují.

02:36
    Kotouč mají pod kontrolou Havířovští a pomalu se přesouvají zpět do útoku.

02:29
    Icing domácích. Hra se vrací zpět před Pavelku.

02:01
    Punčochář střílel od modré, ale i on bránu minul.

01:46
    Nedvídek zkusil bekhendem z kruhu pro vhazování vystřelit, ale byl obklíčen natolik, že se mu nepodařilo puk nasměrovat do brány.

01:01
    Hudeček pronikl před Pavelku a pokusil se vystřelit. Kotouč však letěl příliš vysoko a trefil tak ochrannou síť.

00:16
    U kotouče jsou ale rychle domácí a za svoji bránou pomalu plánují postup do útočného pásma.

00:02
    Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Toman, Hronek, Šulc, Jank, Pavlas, Plášil, Bílek, Mikliš – Kalla, Kristl, Doležal – Nedvídek, Švagrovský, Beránek – Kopta, Berger, Přeučil – Půlpán, Rousek, Krátoška. Trenér: Říha.

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Gřeš, Bednář, Matějek. Trenér: Mikeš.

Rozhodčí: Krob – Šperl, Jílek.

Vzájemná bilance

V prvním vzájemném utkání této sezóny byli úspěšnější Havířovští, neboť na svém ledě přemohli Litoměřice za vysokého stavu 6:2.

Druhé vzájemné utkání v Litoměřicích směřovalo až do samostatných nájezdů, kde tentokrát uspěli právě kališníci. 4:3p.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo opět v Havířově a skončilo za stejného stavu jako to minulé a opět vítězně pro Litoměřice, tentokrát však v základní hrací době. Utkání skončilo 4:3.

AZ Havířov

Havířov naopak na vítězné vlně byl až do minulého zápasu. Pět výher v řadě si AZ připsal s Kadaní, Třebíčí, Slavii, Mostem a Jihlavou. V posledním zápase dorazil Havířov do jihočeských Budějovic vyzvat Motor. V šesté minutě se jako první prosadil Havířov a otevřel tak skóre, ale Motor na to našel rychle odpověď a v druhé dvacetiminutovce se dostal do vedení. V poslední třetině se podařilo oboum týmům v krátké době gól vstřelit, ale před koncem utkání se ještě jednou prosadili domácí a Havířov tak ukončil sérii výher porážkou za stavu 2:4.

Po sérii proher se kališníkům poštěstilo a aktuálně mají sérii tří výher. Nejprve na domácím ledě porazili hráči Stadionu Horáckou Slavii v prodloužení a poté následovala cesta do blízkého Mostu. Zde kališníci jasně rozhodli již v první třetině, kde vstřelili tři ze čtyř svých gólů. V posledním zápase se Litoměřičtí vydali na Vysočinu vyzvat jihlavskou Duklu. Domácí se prosadili jako první a to v patnácté minutě. Následoval pak vyrovnaný hokej, při kterém ale do konce celého utkání už žádný gól nepadl. Litoměřice tak vyhrály fotbalovým výsledkem 1:0.

Vítejte u 41. kola WSM ligy v Litoměřicích. Dnes na sever Čech dorazí tým z dalekého Havířova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Chládek

Branky a nahrávky: 59. Krátoška (Kristl, Toman) – 18. Kanko (Punčochář, Hudeček), 33. Štumpf (Maliník), 42. Kotala (Sedláček)

Rozhodčí: Krob – Šperl, Jílek