Novokuzněck – Dynamo Moskva 1:4 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 1:4 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 5:4 (1:0 po s.n.)
Novosibirsk – Viťaz 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Toljatti – Soči 1:3 (kon.) | Kazaň – Jaroslavl 2:3 (1:2 po s.n.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 7:2 (kon.)
Čerepovec – Jokerit 1:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 3:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 27.01.2016, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Jekatěrinburg, který zatím uzavírá elitní osmičku Východní konference, přivítá doma Ufu, která má o deset bodů více a je momentálně v konferenci pátá. Domácí čeká v závěru základní části boj o play off a každý zápas, včetně tohoto, pro ně bude důležitý. Povede se Avtomobilistu získat dnes cenné tři body, nebo se budou radovat hosté, kteří prohráli poslední tři zápasy v řadě?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Fomin) – Kivisto, Megalinskij, Timašov, Vasilevskij, Žuravljov, Trjamkin, Ščemerov – Garejev, Torčenjuk, Elo – Golyšev, Koukal, Michnov – Šimakov, Popov, Alexejev – Jemelin, Kňazev, Polozov, Pankov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Loginov, Lepistö, Culygin, Derljuk, Bodrov, Arzamascev, Gončarov, Višněvskij – Omark, Grigorenko, Soin – Lisin, Chlystov, Saprykin – Nestěrov, Vorobjov, Lazarev – Majorov, Prochorkin, Hartikainen.

Rozhodčí: Alexej Anisimov, Eduard Odins – Hleb Lazarev, Roman Šichanov..

00:01

01:12
    Majorov tvrdě vypálil a Ustinskij pouze vyrazil puk nad sebe, ale naštěstí pro domácí se k němu poté dostal lapačkou dříve než atakující soupeři.

02:47
    Hosté jsou v úvodu aktivnější, tentokrát střílel Soin, jehož pokus Ustinskij vyrazil do rohu kluziště.

04:04
    Domácí se zatím skoro vůbec nedostávají ke kotouči a neustále se jen brání.

06:28
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté těží ze své převahy a zaslouženě se ujímají vedení! ROMAN DERLJUK měl spoustu času na střelu a neomylně trefil horní růžek Ustinského branky. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Maxim Majorov.
    06:28 Roman DERLJUK - 0:1

07:01
    Domácí se snažili rychle odpovědět a vytvořili velký závar před Svedbergem, ale kotouč za hostující brankáře procpat nedokázali.

07:40
    Další nepřehledná situace před hostující brankou končí přerušením hry.

08:32
    Domácí po inkasované brance hodně ožili! Nestěrov si vyjel s pukem zpoza branky a dostal se do zakončení, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze Svedberga.

09:02
    Obrovská šance hostů! Omark jel úplně sám na Ustinského, který ho však dokázal vychytat a z následné dorážky trefil Gončarov tyč!

09:25
    O chvíli později zachraňuje branková konstrukce i Ufu! Golyševův přízemní pokus totiž skončil na tyči Svedbergovy branky.

09:28
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hákování).

11:13
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! VITALIJ POPOV si najel z levé strany přímo před Svedberga, kterého překonal bekhendovou střelou pod víko. Asistence: Alexej Šimakov a Jegor Žuravljov.
    11:13 Vitalij POPOV - 1:1

11:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., držení protihráče).

12:10
    Megalinskij se teď bránícím hráčem nechal vytlačit s kotoučem z útočného pásma, takže domácí musejí vyklidit třetinu.

13:01
    Jekatěrinburg se poté dlouho nemohl dostat zpátky do útoku a z přesilovky utekla podstatná část času.

13:35
    Omark se vrací zpátky na led.

15:07
    Ufa se po delší době mohla v plném počtu nastěhovat do útočné třetiny, kde se snaží kombinační hrou dostat do střelecké příležitosti.

15:48
    Ustinskij si připisuje snadný zákrok lapačkou a přerušuje hru.

17:07
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., podražení).

18:07
    Salavatu se první polovina přesilové hry příliš nepovedla, domácím se daří narušovat rozehrávku soupeře a vyhazovat kotouč z pásma.

19:07
    Jekatěrinburg odehrál oslabení velmi dobře a už je v plném počtu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině panuje v Jekatěrinburgu nerozhodný stav 1:1. Vstup do utkání měli lepší hosté, ale domácí se po inkasované brance probrali a zařadili vyšší rychlostní stupeň, což jim vyneslo zasloužené vyrovnání. Druhá třetina začne přibližně v 15:56.

20:01

21:11
    Prochorkin mířil na zadní tyč, ale jeho střela nakonec prolétla jen těsně vedle branky.

21:34
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

22:30
    Hosté se již dvakrát osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry.

23:05
    Ufa se dokonce dostala do protiútoku, který na poslední chvíli zneškodnili vracející se obránci Avtomobilistu.

23:34
    Omark se vrací na led a hosté jsou v plném počtu.

25:11
    Nestěrov pálil mimo branku, o chvíli později se ke střele dostal ještě Derljuk, který mířil lépe, ale Ustinskij bez problému zasáhl.

27:21
    Hra je přerušena a na řadě je krátká komerční přestávka.

27:28
    Domácí jdou poprvé do vedení! Petr Koukal přihrával bekhendem na ALEXEJE MICHNOVA, od jehož brusle se kotouč odrazil přesně k bližší tyči Svedbergovy brány. Branku ještě musel posoudit videorozhodčí, ale byla uznána, jelikož nedošlo ke kopnutí kotouče. Asistence: Petr Koukal a Anatolij Golyšev.
    27:28 Alexej MICHNOV - 2:1

28:53
    Prochorkin zkusil vypálit z prostoru v pravém kruhu, ale jeho střela našla jen připravenou lapačku Ustinského.

30:20
    Normální hrací doba se nám přehoupla do své druhé poloviny, od gólu na 2:1 sledujeme herně zcela vyrovnanou partii, oba týmy mají potíže s udržením kotouče v útočném pásmu.

32:15
    Hra se teď opravdu hodně přesunula do středního pásma, jelikož oba týmy dobře napadají a často ztrácejí kotouč.

32:47
    Po odpískaném postavení mimo hru následuje komerční pauza.

33:26
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Oleg Saprykin – 2 min., nedovolené bránění).

34:25
    Prochorkin se při vlastním oslabení ocitl ve velké šanci, Ustinskij se na poslední chvíli stačil přemístit a lapit jeho střelecký pokus!

35:26
    Hosté hrají v plném počtu.

37:15
    Salavat se snaží hrát aktivně a je více na kotouči, ale domácí dobře brání vlastní pásmo a nepouštějí soupeře do zakončení.

38:02
    Ustinskij měl potíže s lehkým nahozeným kotoučem, který se mu odrazil od betonu, ale včas poté dokázal puk schovat pod lapačku.

39:00
    Je ohlášena poslední minuta druhá třetiny, u kotouče jsou nyní domácí, kteří hledají cestu do útočného pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól, který má na svědomí domácí Michnov, od jehož brusle se kotouč odrazil za Svedbergova záda a asistenci na gól si připsal Petr Koukal. Třetí třetina začne přibližně v 16:51.
    Hráči Traktoru předvedli pořádnou rychlopalbu!

Pořádnou rychlopalbu předvedli hráči Čeljabinsku na ledě Astany! Kazašský celek vedl na začátku druhé třetiny 3:1, nicmé...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 27. leden 2016

40:01

40:38
    První střelu třetí třetiny vyslal na Svedberga Michnov a švédský gólman spolehlivě zasáhl.

41:11
    Majorov tvrdě vypálil, ale střela šla přímo na Ustinského, který přerušuje hru.

42:55
    Derljuk neuspěl střelou od modré a z dorážky se neprosadil ani Syprykin, který minul branku.

44:13
    Neotálejí však ani domácí, Elo nyní prověřil Svedberga střelou z pravého kruhu.

45:33
    Je srovnáno! IGOR GRIGORENKO prostřelil po Omarkově přihrávce vše, co mu stálo v cestě, a rozradostnil tak hostující lavičku. Asistence: Linus Omark a Sergej Soin.
    45:33 Igor GRIGORENKO - 2:2

47:17
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikolaj Prochorkin – 2 min., faul kolenem).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (týmový trest – 2 min.). Trest odpyká Alexander Pankov.

47:33
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexander Loginov – 2 min., držení protihráče).

49:17
    Domácí špatnou hrou promarnili přesilovku 4 proti 3, nyní jim zbývá již jen 16 sekund klasické přesilové hry.

49:33
    Loginov je na ledě, oba týmy jsou kompletní.

50:00
    Čeká nás poslední desetiminutovka normální hrací doby. Pokud se v následujících minutách nerozhodne, zápas dospěje do pětiminutového prodloužení.

51:19
    Golyšev rozjásal domácí fanoušky, když zblízka uklidil kotouč pod víko Svedbergovy branky, ale rozhodčí gól neuznal, nejspíš kvůli tomu, že Golyšev bránil brankáři ve hře.

53:12
    Domácí jsou teď rozhodně aktivnějším týmem a po neuznaném gólu se nadále snaží dosáhnout vedoucí branky.

53:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikolaj Prochorkin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bitka).

53:35
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Artjom Garejev – 2 min., hrubost + 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání).

53:35
    Hosté mají k dispozici klasickou dvouminutovou přesilovku.

54:50
    Domácí tým se dobře brání a již potřetí v krátké době dostal kotouč pryč ze svého pásma.

55:35
    Domácí hrají v plném počtu.

57:00
    Blíží se závěr normální hrací doby, hra se teď hodně uklidnila, ani jeden tým nechce udělat chybu.

58:36
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., hákování).

58:36
    Velká šance pro domácí tým! Jekatěrinburg bude hrát v závěru normální hrací doby přesilovou hru a může rozhodnout celé utkání.

59:21
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

V normální hrací době končí zápas nerozhodně, takže oba týmy mají jistý jeden bod a o ten druhý si zahrají v pětiminutovém prodloužení, případně poté v samostatných nájezdech.

60:01

60:37
    Tak to bylo rychlé! Petr Koukal potáhl kotouč na levé straně a z rohu kluziště našel skvělou přihrávkou ANATOLIJE GOLYŠEVA, který z mezikruží propálil Svedberga. Asistence: Petr Koukal.
    60:37 Anatolij GOLYŠEV - 3:2

Jekatěrinburg nakonec odchází ze zápasu jako spokojenější, protože za výhru 3:2 v prodloužení získává důležité dva body. Na vítězství Avtomobilistu má velkou zásluhu Petr Koukal, který asistoval u dvou branek domácího týmu.

Československá stopa
    Petr Koukal (JEK): 0+2, 0 střel, čas na ledě 17:00

To je ode mě pro dnešek vše Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:52:41)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 12. Popov (Šimakov, Žuravljov), 28. Michnov (Koukal, Golyšev), 61. Golyšev (Koukal) – 7. Derljuk (Prochorkin, Majorov), 46. Grigorenko (Omark, Soin)

Rozhodčí: Alexej Anisimov, Eduard Odins – Hleb Lazarev, Roman Šichanov.