Mladá Boleslav – Vítkovice 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:9 (kon.) | Jihlava – K. Vary 5:1 (kon.)
Vsetín – Kladno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 4:5 (po pr.) | Havlíčkův Brod – HC Litvínov 7:4 (kon.)
Poruba – Pardubice 1:5 (kon.) | Opava – Letňany 1:7 (kon.) | Sparta – Zlín 1:5 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Havířov – Č. Budějovice 0:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 29.01.2016, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo
    Také už se tak těšíte na léto?

When you're poolside but still #FitToFly...

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 17. listopad 2015

Já se pro tuto chvíli loučím, zároveň si ale dovolím čtenáře pozvat na utkání v sousední ŠKOENERGO Aréně, kde se střetně A tým Mladé Boleslavi s Chomutovem. I u tohoto utkání se těším na počtenou. Hezký večer. (17:11:03)

Hosté si ještě užívají děkovačku se svými fanoušky, kteří je přijeli podpořit až z daleké Ostravy.

Vítkovičtí se zítra přesunou do Liberce, Bruslaři naopak přivítají zítra doma od 12:45 Třinec.

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi je už minulostí. Po bezbrankové první třetině si hosté vypracovali vedení, které víceméně udržovali, ve třetí třetině nakonec rychlými góly rozhodli o zisku třech bodů. Boleslavští doplatili na nízkou produktivnost a také na mnoha nevyužitých přesilových hrách.

59:31
    Závěr utkání se odehrává ve vítkovickém útočném pásmu, hosté si hlídají svoje vítězství.

59:15
    Čárový rozhodčí odpískal ještě jeden úmyslný ofsajd na straně Vítkovic.

58:57
    Kalaš nahrál jednomu z hostí, který okamžitě posílá puk na zakázané uvolnění.

58:23
    Oscar Flynn se řítil k dorážce, po puku ale skočil hostující brankář.

58:05
    Bruslaři se sice drží v útočné třetině, jenže na vstřelení dvou gólů už mají zoufale málo času.

57:55
    Před přijíždějícím Janem Dvořákem raději Matyáš Daňa přerušil hru.

57:34
    Dušan Kerda ztratil při přechodu do útočného pásma kotouč, který mají na svých hokejkách znovu Ostravští.

57:10
    Jan Dvořák se snaží získat kotouč, jenže hosté si s ním dělají, co chtějí a závěr utkání si velmi zkušeně hlídají.

56:15
    Vítkovičtí zdržují čas a drží kotouč u mantinelu. Bruslaři si stále nemohou vytvořit žádný tlak, hraje se ve středním pásmu.

55:59
    Hráč s číslem 24 odjíždí za pomoci zdravotnice na střídačku, zjevně je pořádně otřesen. Doufejme, že bude v pořádku.

55:59
    Kapitán Mladé Boleslavi Milan Dančišin leží na ledě poté, co dostal do hlavy bruslí jednoho z hostujících hráčů.

55:59
    Chládkovův tvrdý projektil vyrazil brankář hostí hokejkou mimo.

55:46
    Strkanici o puk podél mantinelu přerušil hvizd rozhodčího.

55:31
    Vítkovičtí zatlačili Davida Jiráska k mantinelu, a tak toho boleslavský bek také příliš nevymyslel.

55:13
    Zakázané uvolnění hostí.

55:09
    Milan Kalaš se sice dostal před brankáře Matyáše Daňa, jenže jej stíhali hráči Vítkovic, kteří mu nic nedovolili.

54:48
    Střela Hanuše Petržílky od modré čáry byla zblokována.

54:15
    Hraje se ve středním pásmu, zatím to na žádný dramatický závěr neopadá, spíše naopak.

53:36
    Hosté dobře brání, před malou chvílí navíc poslali kotouč na zakázané uvolnění.

52:55
    Jeden z hráčů Vítkovic najel na branku, která vyskočila ze svých úchytů.

52:45
    Střela Matěje Kučery byla zblokována.

52:04
    Středočeši se nemohou usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak k případnému vyrovnání skóre.

51:40
    Malíkovu střelu zblokoval na modré čáře Flynn.

51:08
    Obrtlíkovu střelu od modré se snažil usměrnit Dvořák, ale kotouče se chopil dříve brankář Vítkovic.

50:33
    Hned po buly se Ostravští hnali znovu na bránu domácích, jejichž gólman přerušuje hru.

50:28
    Vítkovice zastavil ofsajd.

50:14
    Jozef Baláž prověřil pozornost boleslavského brankáře střelou z levého kruhu.

49:41
    David Jirásek to zkusil od modré čáry, puk však zalehl jeden z bránícíh hráčů Vítkovic.

49:22
    Jan Dvořák vystřelil z pravého kruhu, kotouč ale směřoval mimo tři tyče.

47:49
    Střelu z hole Davida Gřesíka ukryl Dominik Groh a přerušil hru.

47:12
    Hosté jsou stále aktivnější v útočném pásmu a chtějí získat tři body z boleslavského ledu.

46:25
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Krásná souhra hostí po skončení přesilové hry. Domácí jen nečinně přihlíželi tomu, jak Jakub Tauwinkl přihrál do pravého kruhu volnému ZACKU MALÍKOVI, jenž zamířil přesně do odkryté části branky pod břevno. Asistence: Jakub Tauwinkl, Jozef Baláž.

46:09

45:51
    Hostům se početní výhoda moc nedaří, Bruslaři drží kotouč v útočném pásmu.

44:47
    Šalovu střelu od levého mantinelu vykrytl Groh.

44:20
    Vítkovičtí kombinují v útočné třetině a snaží se znovu přidat gól.

44:09
    Vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za hákování dostal Zdeněk Křížek (MBL).

43:35
    Ostravané si ale berou své vedení rychle zpět. Jako nůž máslem projel až před branku Mladé Boleslavi RADIM TOMAN, který překonal Dominika Groha. Asistence: Jozef Baláž, Jakub Tauwinkl.

42:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři vyrovnávají. Chládkovu střelu od modré nedokázal brankář Daňa lapit, kotouč se následně dostal na volného DUŠANA KERDU, který objel branku a zakončil u pravé tyče. Asistence: Michal Chládek, Jan Dvořák.

41:31
    Vítkovičtí okupují prostor kolem brankáře Dominika Groha a snaží se navýšit svůj náskok na Mladou Boleslav.

40:50
    Dlabola nahodil nešikovně kotouč do pásma a Bruslařům je odpískán icing.

40:01

Do druhé třetiny vstoupili výborně starší dorostenci ostravských Vítkovic, jenže postupně přebrali iniciativu (nejspíš díky dalším několika přesilovkám domácí), kteří byli lepším týmem, jenže nedokázali najít odpověď na šťastnou branku Vítkovič ze 22. minuty, kterou vstřelil Malík poté, co Groh neudržel kotouč po nahození mezi betony. Těšme se tedy na dramatický závěr utkání.

Další třetina začne přibližně v 16:35.

40:00

39:41
    I v závěru druhé třetiny se drží v pásmu Bruslaři.

38:31
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

37:59
    I před důrazným Milanem Kalašem ukryl Matyáš Daňa puk. Ostravský brankář si ve městě automobilů nejspíš pěkně vylepší procentuální úspěšnost, možná i připíše čisté konto.

37:42
    Závar ve vítkovickém brankovišti neskončil vyrovnávací brankou Mladé Boleslavi, která by si ji za svou aktivitu ale zasloužila.

37:10
    Na druhé straně vykryl Moravčíkovu střelu z blízka brankář Vítkovic.

36:57
    Balážův pokus z levého kruhu zblokoval Jirásek.

36:36
    Kapitán Vítkovic Matěj Šala střílel z mezikruží, ale Dominik Groh svůj tým podržel.

36:05
    Hosté trefili břevno boleslavské branky, ve skrumáži hráčů však nebylo patrné, který hráč se o to jmenovitě zasloužil.

35:38

35:13
    Bruslaři se musejí však vracet pro kotouč až za vlastní branku, a tak krátkou výhodu nejspíš nevyužijí.

35:06

34:54
    Na druhé straně přerušuje hostující gólman hru.

34:33
    Baláž ztratil při přechodu do útočné třetiny kotouč, a tak musejí hosté setrvat ve středním pásmu.

33:55
    Středočeši zakládají útočk za vlastní brankou.

33:38
    Počet hráčů na ledě se navíc vyrovná. Brankář Vítkovic Matyáš Daňa (VIT) podrazil boleslavského kapitána Dančišina. Trest za Daňu odpyká David Gřešík.

33:22
    Ani hostům se však zatím nedaří vytvořit si přesilovkový tlak v útočném pásmu, Boleslavští kombinují za brankou Vítkovic.

33:06
    Po delší době se vylučuje i na straně Bruslařského klubu. Menší trest za vysokou hůl obdržel Kryštof Linhart (MBL).

32:18

32:02
    Kučera navíc okusil Grohovu pozornost střelou od modré čáry, Vítkovice si zajistily buly v útočném pásmu.

31:37
    Domácí se stále neusadili v útočné třetině, zdá se, že dnes se neprosadí ani kdyby měli přesilovek dvacet.

31:07
    Boleslavský branář musel dokonce zasahovat proti Šalově střele z mezikruží.

30:55
    Puk je až za Grohovou brankou.

30:35
    Středočeši se však nemohou usadit v útočném pásmu, jelikož hosté zatím napadají na jedničku.

30:18
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jan Bartek (VIT), jenž poslal nepěkně k zemi jednoho z boleslavských hráčů.

29:55
    Icing ze strany Vítkovic.

29:36
    Následoval dlouhý boj o kotouč za hostující brankou, ale žádné vážnější šance nenásledovaly.

29:09
    Matěj Kučera v mezikruží zalehl kotouč, který tak nikdo z domácích hokejistů nemohl sklepnout mezi tři tyče.

28:56
    Vojtěch Outrata upadl v brankovišti hostí, klec je mimo svou pozici.

28:26
    Milan Kalaš to zkusil ihned po buly, jenže brankář Matyáš Daňa opět přerušuje.

28:23

28:19
    Martin Kalus svým projektilem od modré orazítkoval jen mantinel za hostující brankou.

27:59
    Boleslavští střílejí o sto šest, jenže mají smůlu. I rána Kryštofa Linharta od modré skončila jen na ostravském brankáři.

27:52
    Petržílkův projektil od modré končí jen těsně mimo.

27:17
    Dančišin nahrál před branku osamocenému Křížkovi, jenž ale trestuhodně nesklepl puk do odkryté branky hostí!

26:59
    Oscar Flynn nebyl v mezikruží zrovna v nejlepší pozici ke střelbě, i přesto dokázal s kotoučem zkušeně zamíchat a nadělat starosti Matyášu Daňovi.

26:39
    Od modré vypálil skrz stínící hráče Martin Kalus, brankář Vítkovic však našel kotouč ve své lapačce.

26:31
    Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím tomu chybějí jen střely.

26:23
    Další vyloučení na straně Ostravanů. Dvě minuty za podražení inkasoval Matěj Šala (VIT). Dokáží Bruslaři vyrovnat?

26:09
    Nenápadnou Blaškovu střelu od modré vykryl Dominik Groh v pohodě, díky svému vyššímu vzrůstu si jen trochu povyskočil.

25:51
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

25:28
    Střela z hole Vojtěcha Outraty od levého mantinelu také nemohla nadělat brankáři Vítkovic problémy.

24:35
    Milan Dančišin nezachytil v mezikruží rychlou přihrávku, a tak Matyáše Daňa neohrozil.

23:34
    Havlíkova střela od modré si cestu mezi tři tyče nenašla.

23:28
    Dnešní utkání sleduje 45 diváků.

22:20
    Hosté jsou i nadále aktivní, v kabině po první třetině nejspíš nebylo zrovna veselo a Vítkovičtí chtějí ve městě automobilů uspět.

21:50

21:28
    Velice smolný gól pro Bruslařský klub, naopak šťastný pro celek z moravskoslezské metropole. Nahození z hole ZACKA MALÍKA neudržel Dominik Groh mezi svými betony a kotouč zapadl až mezi tři tyče. Vítkovičtí tedy otevírají skóre zápasu gólem z oslabení. Asistence: Matěj Kučera, Jozef Baláž.

21:12
    Tato přesilovka Mladé Boleslavi zatím nevychází podle představ, Vítkovičtí se stále v útočné třetině.

20:58
    Matěj Šala zavezl kotouč až do vlastní útočné třetiny.

20:34
    Tu první ve druhé třetiny vyprodukoval Vojtěch Outrata, ranou z mezikruží se však neprosadil.

20:22
    Domácí jsou v pásmu, ale zatím se nemohou dostat ke střele.

20:01

Boleslavští zahájí prostřední dějství 100 sekundovou početní výhodou.

Vše už je připraveno ke startu druhé třetiny, doufejme, že diváci už uvidí první branku tohoto utkání.

První třetina duelu mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi nenabídla žádnou branku, více ze hry měli však domácí, kteří nastoupili v silné sestavě a dokonce mají namalované tváře v zelenobílých (klubových) barvách, zdá se, že už "trénují" na play off.

Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:00

19:50
    Ještě jedno vyloučení na straně Vítkvoic. Menší trest za hákování obdržel Jaroslav Věřmiřovský (VIT).

19:28
    I nahození z hole Davida Gřešíka ukryl brankář Boleslavi do lapačky.

19:19
    Tak ne – hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončující Ján Blaško však nenašel recept na reprezentačního brankáře Dominika Groha.

19:04
    První třetina se nejspíše dohraje už ve sžedním pásmu.

18:30
    Ostravští zakládají za branku další útok.

18:14

18:14
    Strakova střela od modré skončila opět v moci brankáře.

17:39
    Bruslaři povedeně kombinují, jenže střílející Křížek minul odkrytou branku.

17:15
    Kapitán Milan Dančišin si sjel k vítkovické brance a snažil se zvednout kotouč nad vyrážečku brankáře, jenže Daňa je zatím stoprocentní.

16:14
    Dvě minuty za faul kolenem dostal Jan Richtár (VIT).

14:48
    Kalaš se snaží dostat do útoku, ale obrana Vítkovic mu tento pokus velice komplikuje.

13:57

13:48
    I přes oslabení se Vítkovice drží v útočném pásmu a snaží se bojovat.

12:56

12:42
    Velký počet vyloučení za uplynulých pár sekund posílá Bruslaře do přesilové hry.

11:57
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Baláž – 2 min., hákování).

11:34
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Veřmiřovský – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Foerster – 2 min., vysoká hůl).

10:56
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Ficek – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Dvořák – 2 min.).

10:37
    Vítkovice se snaží útočit, ale dobře připravená obrana Bruslařů jim nedává velké šance.

09:43

09:13
    Dvořákovu ránu z mezikruží tečoval Malík mimo branku.

08:17

07:43
    Bruslaře čeká první přesilovka, tak uvidíme jak ji využije.

07:43
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Veřmiřovský – 2 min., držení protihráče).

07:30
    Za stavu 4 na 4 si zatím vedou lépe hosté, drží se více na puku a drží Bruslaře pod tlakem.

06:17
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Outrata – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Kaláb – 2 min., hrubost).

06:09
    Brankář Groh Tomanův pokus vyrazil nad branku a tak se skóre nemění.

05:40
    Ofsajd hostů.

05:03
    Outrata se dostal do šance, nic nevymýšlel a jen kotouč vystřelil, pro Daňa to však neznamenalo sebemenší problém a kotouč zpracoval.

04:13
    Sám před brankou se objevil Toman ale holí jen promáchl a těžkou přihrávku tak z první netrefil.

02:59
    Dlabola vypálil dělovku od modré, ale brankář Daňa se nenechal překvapit.

02:13
    Kerda po vhazování vybojoval kotouč a posílá tak Bruslaře opět do útoku.

01:45
    Ofsajd domácích.

01:32
    Straka dojel s kotoučem až před branku, ale obrana Vítkovic ho nepustila ke střele.

00:22
    Úvodního vhazování se ujali domácí, a tak se jako první dostávají do útoku.

00:01

BK Mladá Boleslav: Groh (Marek)- Dlabola, Petržílka, Jirásek, Obrtlík, Linhart, Kalus, Chládek – Foerster, Kerda, Flynn, Moravčík, Křížek, Straka, Havelka, Kalaš, Outrata, Šípek, Dančišin, Dvořák

HC Vítkovice Steel: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Slíž, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Fridrich, Maxner, Šala, Baláž, Richtář, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman

Rozhodčí: Kratochvíl-Blümel, Tasch.

V pátek odpoledne tedy začnou oba celky druhou polovinu nadstavbové skupiny A. Do té první vstoupily lépe právě Vítkovice na úkor Mladé Boleslavi. Bude se výhra Ostravanů opakovat, nebo odjedou z města automobilů s prázdnou?

Vzájemné zápasy
    Oba celky se v letošní sezóně potkaly zatím jen jednou. Stalo se tak v prvním kole nadstavby, které se hrálo v Ostravě 18. prosince minulého roku. Bruslaři šli sice do rychlého vedení 1:0, jenže Vítkovičtí dokázali utkání otočit a vyhrát 3:1. Velkou zásluhu měl na tříbodovém zisku především dvougólový Baláž.

Mladé Boleslavi se nadstavbová skupina A nedaří zrovna podle představ. Bruslaři sice odehráli několik velmi solidních zápasů se silnými týmy a obrali o body dokonce celky jako jsou Sparta, Slavia nebo Zlín, jenže na tříbodovou výhru v nadstavbě Středočeši stále čekají. Pokusit se je získat budou chtít určitě právě proti celku z moravskoslezské metropole. Zdá se, že pro to udělají maximum – v brance Bruslařského klubu se ale představí Dominik Groh, stálý člen české reprezentace do osmnácti let, což může být jedna z významných postav střetnutí. Dále také bude hrát po jednozápasové pauze asistent kapitána Martin Kalus a kapitán Milan Dančišin, který jinak hraje za juniorku.
    Boleslavští se v tabulce nacházejí na poslední příčce se ziskem 52 bodů, přičemž na předposlední Olomouc ztrácejí tři body.

HC Vítkovice Steel
    Vítkovičtí starší dorostenci střídají vcelku pravidelně výhry s prohrami. Uplynulý víkend se jim ale moc nevydařil. Ostravané se vydali na trip do hlavního města, kde nejdříve nezvládli přestřelku se Slavií (4:7) a o den později prohráli i v Holešovicích se Spartou (1:3). Nyní je čeká další trip – tentokrát na pomezí středních a severních Čech. V pátek odpoledne se představí právě na ledě Bruslařského klubu a o den později v Liberci. V tabulce jim patří osmá příčka se 64 body.

Znovu je tady pátek, který nabídne kromě pololetních prázdnin i další porci hokejových zápasů. V Mladé Boleslavi zahájí páteční program odpolední střet celků BK Mladá Boleslav a HC Vítkovice Steel, který začne v 15:00 v malé hale. Od 17:20 se pak představí na hlavní ledové ploše i zdejší A tým, který vyzve v rámci Tipsport extraligy Chomutov. My se ale pojďme podrobněji zaměřit právě na NOEN Extraligu staršího dorostu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Drbohlav

Václav Nocar

Branky a nahrávky: 43. Kerda (Chládek, Dvořák) – 22. Malík (Kučera, Baláž), 44. Toman (Baláž, Tauwinkl), 47. Malík (Tauwinkl, Baláž)

BK Mladá Boleslav: Groh (Marek) – Dlabola, Petržílka, Jirásek, Obrtlík, Linhart, Kalus, Chládek – Foerster, Kerda, Flynn, Moravčík, Křížek, Straka, Havelka, Kalaš, Outrata, Šípek, Dančišin, Dvořák
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Slíž, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Fridrich, Maxner, Šala, Baláž, Richtář, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman

Rozhodčí: Kratochvíl – Blümel, Tasch