Banská Bystrica – Skalica 5:2 (kon.) | Košice – Poprad 3:2 (2:1 po s.n.) | Žilina – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.)
Nitra – Trenčín 4:3 (kon.) | Piešťany – Martin 2:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
MsHK Žilina
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HKM Zvolen
sk Pátek 29.01.2016, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Zvolenčania zvládli nájazdovú lotériu lepšie a zo zápasu si odnášajú dva body. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme vám príjemný zvyšok večera. (20:47:08)

65:00 Pavel KLHUFEK - 2:3

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKm Zvolen.
    Autorom víťazného gólu je PAVEL KLHUFEK.

2. série
    0:2
    Radovan PULIŠ si takisto vymiešal Tomeka a úspešne zakončil, čím rozhodol o víťazstve Zvolenčanov.

2. série
    0:1
    Lukáš HANDLOVSKÝ to skúsil strelou, ale Baroš ho vychytal. Zvolen bude môcť zápas rozhodnúť.

1. série
    0:1
    Pavel KLHUFEK si vymiešal brankára a úspešne zakončil. Zvolen sa ujíma vedenia 1:0.

1. série
    0:0
    Matej VALÁŠEK svoj pokus nepremieňa, pretože Baroš ho vytlačil z dobrého streleckého uhla a Valášek napokon bránku minul.

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie o víťazovi zápasu nerozhodlo, nasledovať bude úprava ľadu a po nej samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:59
    Žilinčania predviedli neuveriteľný záver predĺženia. Trojica domácich hokejistov dokázala proti štyrom súperom vypracovať prečíslenie dvoch proti jednému, v ktorom Handlovský prihrával Zaťkovi, no ten v rýchlosti priestor Barošovej bránky minul.

64:15
    Brabenec pred bránku prihrával Pulišovi, ale Žilinčanom sa puk podarilo vytesniť do bezpečia.

63:50
    Zvolen má v závere predĺženia skvelú šancu na rozhodnutie zápasu. Štyria hostia už v pásme tlačia troch Žilinčanov, Juraškova strela sa neujala.

63:30
    Tak toto je skutočne veľmi nepríjemný moment. Kamil Brabenec inkasoval od Jána Ťavodu zákrok hokejku do tváre. Domáci hráč teda právom dosáva trest 2 minúty.

62:56
    Ďalšia pekná spoupráca doáceho tímu. Robert Huna v nej ponúkol puk spoluhráčovi Zaťkovi, ale jeho zakončenie sa neujalo.

62:25
    Polovica predĺženia je minulosťou a vhadzovať sa bude v útočnom pásme Žiliny. Domácich hráčov musíme za ich snahu v posledných minútach pochváliť, je vidieť, že skutočne bojujú o víťazstvo.

61:40
    Demiters sa musel dvíhať z ľadu, ale nestalo sa tak po nedovolenom zákroku. Predĺženie vo štvoriciach na oboch stranách pokračuje.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 17. Brejčák (Zaťko), 54. Handlovský (Škoda, Stupka) – 28. Klhufek (Demiters), 36. Jurík (Klhufek, Mráz), rozh. náj. Klhufek

0:2   Radovan Puliš (ZVO)

MsHK Žilina: Tomek – Zaťko, Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, Leško, Ondruš, Makovský – Novotný, Ro. Huna, Ri. Huna – Stupka, Škoda, Handlovský – Konečný, Ježek, Drábek – Drevenák, Valášek, Rehák
    HKM Zvolen: Baroš – Juraško, Bagin, Andersons, Krejči, Pokovič, Demiters, Slobod, Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, L. Jurík, Obrdžálek – Klhufek, Mráz, J. Jurík – Zuzin, T. Klíma, Žilka

Rozhodčí: Müllner – Korba, Sěfčík