Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 4:3 (2:0 po s.n.) | Novokuzněck – HC Slovan 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Záhřeb 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Ufa – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Toljatti – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Kazaň – Soči 2:6 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 2:1 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 2:1 (3:2 po s.n.) | Petrohrad – Čerepovec 6:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Pátek 29.01.2016, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Dnešní utkání je u konce! Metallurg Novokuzněck v domácím prostředí podal dobrý výkony, avšak se Slovanem Bratislava nakonec prohrál 2:3! Pro slovenský celek jsou to další důležité body v boji o play-off!

První třetina je u konce, a lépe ji zvládl bratislavský Slovan! Slovenský celek se dostal do vedení v jedenácté minutě zásluhou proměněné přesilovky Andreje Šťastného! Šance následně byly k vidění na obou stranách, nicméně další branku jsme již neviděli. V samotném závěru předvedl surový zákrok Komartistij, který poslal na mantinel Patrika Lužu!

Druhá třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej! Do prostředí periody vstoupil lépe Metallurg, který zásluhou Roberta Kousala vyrovnal. Slovan však dokázal odpovědět brankou Žigy Jegliće! Už to vypadalo, že se druhá třetina blíží ke svému konci, když v tom skóroval Ignat Zemčenko tři sekundy před koncem, a srovnal na 2:2!

Ve třetí třetině se hrál dlouho pasivní hokej, a oba týmy čekaly na prodloužení. V samotném závěru však hrál Slovan přesilovou hru, kterou dokázal využít Tomáš Kundrátek, který rozhodl o výhře svého celku!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Robert Kousal (NOV) – 1+0, 5 střel, TOI – 16:57

Tomáš Kundrátek (SBA) – 1+0, 6 střel, TOI – 24:24
    Václav Nedorost (SBA) – 0+0, 5 střel, TOI – 17:20
    Lukáš Kašpar (SBA) – 0+1, 2 střely, TOI – 18:42

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (15:23:46)
    Slovan získal cenné tři body v boji o účast ve vyřazovací části

Bravo! Slovan zvládl těžký duel na ledě Novokuzněcku. O vítězství svěřenců Miloše Říhy rozhodl tři minuty před koncem č...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 29. leden 2016

59:41
    Před Brustem dorážel střelu Kukleva domácí Lebeděv i Zemčenko, nicméně kanadský brankář svůj tým podržel!

59:19
    Vyhození Michala Sersena zachytil za brankou Lukáš Kašpar, nicméně jeho následná přihrávka Nedorosta nenašla!

58:55
    Tak, vylučovat se nebude, nicméně domácí celek to zkouší bez brankáře!

58:49
    Tomáš Starosta poslal z vlastního pásma kotouč do hlediště, nicméně zřejmě se jednalo o teč domácího hráče! Uvidíme, co na to rozhodčí ...

58:23
    Slovan momentálně drží kotouč ve vlastním pásmu, a rozhodně nikam nespěchá!
    Tomáš KUNDRÁTEK - 2:3

57:37
    Slovan právě vstřelil branku!
    Slovan se nakonec dočkal, a v závěru zápasu střílí veledůležitou třetí branku, která slovenský celek přibližuje k vítězství! V pravém rohu se dostal ke kotouči Lukáš Kašpar, který křížnou přihrávkou našel TOMÁŠE KUNDRÁTKA, na jehož střelu byl Podjapolskij krátký! Asistence: Lukáš Kašpar.

57:16
    Tentokrát vypálil od modré Kundrýtek, jehož střelu se na brankovišti pokoušel dorážet Viedenský, neúspěšně!

56:49
    Hned na začátku přesilové hry tvrdě vypálil od modré čáry Michal Sersen, nicméně slovenský obránce svou dělovku namířil těsně vedle!

56:37
    To je velká šance pro Slovan, neboť slovenský celek si zahraje v závěru třetí třetiny přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Nikita Ljamkin.

56:19
    Rozehrávka Slovanu opět nebyla příliš přesná, a přihrávka Michala Sersena skončila na zakázaném uvolnění.

55:49
    Žiga Jeglić zatáhl kotouč za branku, a následnou přihrávkou našel Roka Tićara, jehož pohotovou střelu dokázal vyrazit Podjapolskij!

55:29
    Na modré čáře vystihl rozehrávku domácího celku obránce Švarný, který následně pohotově vystřelil. Jeho pokus však mířil nad branku!

54:46
    Na druhé straně se přihlásil o slovo také Metallurg, který nebezpečně kombinoval v útočném pásmu, avšak následná rána Lebeděva mířila mimo branku.

54:09
    Videnský uvolnil Václava Nedorosta, který v rohu kluziště zabrzdil, a našel na modré Kundrátka. Český bek však svou následnou střelu nenasměroval dobře.

53:42
    Slovan je v posledních minutách velmi aktivní, nicméně se nemůže dostat do nějaké větší šance, ze které by mohl udeřit.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 23. Kousal, 40. Zemčenko (Lebeděv, Plotnikov) – 11. Šťastný (Jeglić, Tićar), 26. Jeglić, 58. Kundrátek (Kašpar)

Metallurg Novokuzněck: Podjaposlkij (Jevstafjev) – Kuklev, Ljamkin, Manuchov, Fairchild, Nekolenko, Glebov, Ščukin, Kapotov – Lebeděv (A), Zemčenko, Plotnikov – Kaprizov, Polščuk (A(, Komaristij – KOusal, Romanov (C), Jerdakov – Mitrjakov, Semjonov, Makarenko
    HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Sersen (A), Kundrátek, Starosta, Švarný, Mihalík, Luža, Šiška, ROsandič – Nedorost (A), Viedenský, Kašpar – Šťastný, Ticar, Jeglić – Bartovič, Surový (C), Miklík – Nagy, Lušňák, Skalický

Rozhodčí: Komarov, Safiullov – Koršak, Černyšev