Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
HC Kometa Brno
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 04.03.2016, 13:00 • Sportcentrum Lužánky, Brno • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 13:00.

Hezké pondělní brzké odpoledne. DHL extraliga juniorů má dnes na programu závěrečné 45. kolo základní části. My se společně zaměříme na duel mezi Kometou Brno a Slavií Praha, který se netradičně odehraje místo DRFG Areny ve Sportcentru Lužánky. V hlavní brněnské areně totiž v souběžně hraném utkání sehrají svůj zápas play off starší dorostenci Komety s vrstevníky z Mladé Boleslavi.

Junioři brněnské Komety se před svým závěrečným zápasem základní části nacházejí na sedmé příčce tabulky, přičemž již nemají šanci vyhoupnout se o pozici výše. Naopak, svěřenci trenéra Pavla Pazourka budou muset hájit svou sedmou příčku před dotírajícím Hradcem Králové a Karlovými Vary, které ztrácejí shodně dva body.

Hokejisté pražské Slavie se nacházejí o příčku výše než jejich dnešní soupeře (tedy na šesté pozici). Sešívaní tak mají oproti brněnskému celku zápas k dobru a ještě mohou zabojovat o progres v tabulce na pátou pozici. Na tu ztrácí Slavie tři body.

HC Kometa Brno: Gerža (Krček) – Jurnečka, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka – Pokorný, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Kusko, Boltvan, Grünwald, Hroudný.

HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) – Valík, Hůla, Drahorád, Zderadička, Saňa, Straka – Andres, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Horák, Mareček, Furch.

Rozhodčí: Humpolíček – Čuňočka, Lainka.

00:01

00:28
    Nestrašil vjel do útočné třetiny, ale přes dva obránce Komety se nedostal ke střele.

01:00
    Následně velká šance Slavie, Tejral dostal přihrávku před bránu, ale Gerža eliminoval jeho pokus betonem.

02:04
    Hosté si zahrají na úvod utkání přesilovou hru. Dvě minuty za držení obdržel Kristián Lunter.

02:10
    Saňa vypálil od modré čáry, Gerža vyrazil před sebe a puk vzápětí odpravil do bezpečí jeden z obránců Komety.

02:40
    Následně vyvezl puk až do útočné třetiny Pokorný a Slavii se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

03:10
    V této chvíli Sešívání operují v útočném pásmu.

03:38
    Obrana Komety dobře blokovala střely, přičemž Gerža neměl moc práce. V této chvíli se domácím povedlo přerušit hru.

04:04
    Domácí hrají v plném počtu, prvnímu oslabení se ubránili bez větších problémů.

04:47
    Hokejisté Slavie jsou i po skončení přesilové hry aktivní. Jeden z hráčů střílel zpoza kruhů, přičemž Gerža vytáhl svůj levý beton.

04:54
    Zakázané uvolnění Komety.

05:24
    Modrobílí zatím nevyslali na bránu Frodla jedinou střelou. Nepovedlo se jim to ani před chvílí, kdy Dvořák vjel do ofsajdu.

05:39
    O první střelu Komety v zápase se postaral obránce Kabelka, který vypálil od modré čáry, Frodl skryl puk v náruči.

05:50
    Následně pálil od modré Jurnečka, jeho projektil nikdo netečoval a Frodl jej eliminoval betonem.

06:20
    Domácí nyní sevřeli svého soupeře pod tlak, Boltvanovu střelu vyrazil Frodl do rohu vyrážečkou.

07:03
    Grünwald to zkusil individuálně, ale přes přesilu hráčů v červenobílém se k zakončení nedostal.

07:50
    Jurnečka vypálil od modré, Frodl nastavil svůj levý beton a eliminoval pokus brněnského obránce.

08:35
    V těchto chvílích se hra plynulé přelévá ze strany na stranu.

08:58
    Pokorný zakončoval svůj výpad po levém křídle nebezpečnou střelou, kterou ale Frodl eliminoval.

09:35
    Na druhé straně objel bránu Nestrašil a z otočky vypálil, Gerža byl připraven, i když předtím delší dobu nemusel zasahovat.

11:05
    V těchto chvílích sledujeme tuhý boj o kotouč.

12:10
    Garčic se dostal ke střele z pravého kruhu, Frodl byl nachystán u své tyče a zakročil.

12:58
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, v něm Grünwald udělal stahovačku a připravil si nebezpečnou střelu, kterou ale Frodl přikryl.

13:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre utkání. Modrobílí vyhráli buly v útočném pásmu a Frodla prostřelil SILVESTER KUSKO. Asistence: Dominik Pokorný, Daniel Kabelka.

13:52
    Boltvan se rozjel do útočného pásma, najel si na střed a vypálil, jeho střelecký pokus byl sražen na ochrannou síť.

14:21
    Další rodící se šanci Komety zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsjadu.

14:42
    Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Geržou.

14:48
    Po vyhraném buly pálil Valík, kotouč z jeho hole zamířil těsně mimo pravou tyč.

16:13
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají stav utkání. KAREL DRAHORÁD sice nejprv jen horko těžko zpracovával na modré čáře kotouč, poté ovšem poslal ze své hole přesnou ránu do šibenice brány Dominika Gerži, který se za kotoučem jen ohlédl. Asistence: David Vyskočil.

17:40
    Hosté jsou evidentně povzbuzeni vyrovnávací brankou a pokračují v útočné aktivitě.

18:25
    Brněnská formace v čele s Pokorným ale vyvezla puk do útočné třetiny a přerušila počínající tlak.

19:00
    Začala se poslední minuta první třetiny.

19:55
    Zderadičkův nebezpečný projektil od modré čáry nakonec bezděčně zastavil clonící hráč Slavie před bránou.

20:00

Na úvod utkání byli aktivnější hokejisté Slavie, kteří ovšem ze své útočné převahy nevytěžili žádnou branku. Následně se podařilo domácím převzít útočnou iniciativu, z níž nakonec vytěžili úvodní branku utkání. O tu se ve 14. minutě postaral Kusko. Hostům se podařilo poměrně rychle zareagovat na inkasovaný gól, když v 17. minutě srovnal Drahorád. Do kabin tedy obě mužstva odcházejí za nerozhodného stavu. Druhá třetina začne zhruba v 13:43.

20:01

20:06
    Hosté vyhráli buly, ale poté jeden z obránců vyslal od vlastní modré příliš prudký kotouč, který zaplachtil na zakázané uvolnění.

20:11
    Po buly pálil od modré obránce Kabelka, Frodl zakročil.

21:09
    Tejral se utrhl do samostatného úniku, který vychytal efektním zákrokem lapačkou připravený Gerža.

21:21
    Následně se domácí dopustili ofsajdu.

22:25
    Hostům se povedlo vyšachovat obranu Komety, přičemž Drahorád zakončoval celou akci střelou zpoza pravého kruhu, Gerža zakročil.

23:28
    Rychlý protiútok Komety zakončoval Kusko, který tísněn obránce vyslal nepřesný střelecký pokus.

24:18
    Tejral se dostal ze středního pásma do zajímavého zakončení z levého kruhu, ale Gerža vyrazil puk ramenem.

24:25
    Sešívání jsou na úvod druhé periody hodně nebezpeční, Josefus nabídl před bránu úplně volnému spoluhráči kotouč, ten ale netrefil odkrytou klec.

25:02
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru utkání. A hned čtyřminutovou. Filip Nováček obdržel 2+2 minuty za hru vysokou holí.

25:19
    Domácím se povedlo odpravit puk na druhou stranu kluziště, a mohou jít střídat.

25:45
    A znovu, tentokrát odpravil puk k Frodlovi Kubeš.

26:26
    Hostům se nedaří udržet v útočném pásmu, zatím nedokážou reagovat na silové pojetí bránicí čtyřky Komety.

26:44
    Tak to jsem zakřikl. Sešívání se přeci jen dokázali usadit v útočném pásmu a otáčejí stav utkání. Drahorád nabil na modrou ALEŠI FURCHOVI, který svou nekompromisní střelou od modré prostřelil vše před sebou včetně Gerži. Asistence: Karel Drahorád Adolf Straka.

26:44
    Hosté vstřelili gól včas, takže ještě mají k dispozici dvouminutovou početní převahu.

28:53
    To, co se sešívaným nepovedlo ve druhé části přesilovky, zdařilo se jim chvíli po jejím skončení. Strakovu střelu od modré usměrnil za Geržova záda šikovnou tečí ALEŠ FURCH. Asistence: Adolf Straka, Petr Josefus.

29:39
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

30:31
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Drahorád přihrál Vyskočilovi, který se snažil celou akci vyšperkovat kličkou na jediného bránícího hráče, která mu ale nesedla a Slavie přišla o svou šanci na navýšení vedení.

30:54
    Sešívání teď ovládají ledovou plochu. Zahrají si další početní převahu. Dvě minuty za hákování obdržel Filip Dvořák.

31:15
    Úvod přesilovky sešívaným nevyšel, dopustili se zakázaného uvolnění.

31:51
    Další kvalitní kombinace Slavie, na jejímž konci stál Saňa, proti jehož střele z první zpoza pravého kruhu vytáhl Gerža semafor.

32:22
    Pěkná individuální akce Dominika Pokorného gólem neskončila! Brněnský forvard v situaci jeden na jednoho obehrál posledního bránícího hráče Slavie a následně se snažil překonat Frodla forhendovým blafákem, nakonec se mu ale nepovedlo zvednout puk přes ležícího brankáře Slavie.

33:06
    Teď to jenom zahučelo. Jurnečkova střela od modré byla před Frodlem tečována, ale gólman Slavie dokázal na změnu směru kotouče zareagovat a vystrčit své rameno.

33:22
    Na druhé straně znovu úřadovala lapačka Gerži, tentokrát proti střele Saňa od modré čáry.

33:46
    Ječný se proháčkoval do útočného pásma, následně chtěl nahrát volnému spoluhráči, což mu ale nevyšlo.

34:04
    Domácí půjdou znovu do čtyřech. Jakub Kubeš vystřelil puk z obranného pásma mimo hrací plochu, za což obdržel dvouminutový trest.

34:10
    Na úvod oslabení se povedlo domácí vyhodit puk přes všechny čáry.

34:47
    Pokorný obral o puk Valíka a následně vyhodil kotouč přes všechny čáry.

35:14
    Následně se povedlo vyhodit puk Švejdovi.

36:04
    Domácí se tentokrát ubránili přesilové hře soupeře bez větších problémů.

36:14
    Oslabení sice modrobílí ubránili, už podruhé ale nedokázali zareagovat na tlak Slavie po skončení početní převahy. Patrně Nestrašil najel za hranice pravého kruhu a jeho následný projektil protečoval za Geržu DENIS HELDÁK. Asistence: Viktor Nestrašil, Josef Saňa.

36:21
    Hra byla přerušena poté, co se z ledu jen těžce zvedal Jan Švejda. Naštěstí se brněnskému obránci povedlo odjet na střídačku po vlastních nohách.

36:50
    V blízkosti Frodla zakončoval Dvořák, ale brankář Slavie utěsnil prostor, kam brněnský hráč mířil.

37:02
    Pokorný objel bránu a zakončil, ovšem znovu narazil na připraveného Frodla.

37:36
    Mareček si najel na levý kruh a z otočky vypálil do tyče.

38:53
    Další nebezpečný pokus Slavie. Střelu od modré čáry někdo před Geržou tečoval, ovšem kotouč se odrazil mimo bránu.

39:00
    Začala se poslední minuta prostřední části.

40:00

Prostřední část patřila hráčům hostujícího celku, kteří měli místy až drtivou převahu. Ve druhé třetině dokázali vstřelit tři branky, přičemž nevyužili další množství vyložených šancí. Domácí nestíhali, z čehož pramenila i vyloučení. Modrobílí hráli ve čtyřech skoro půlku druhé části. Zda se obraz hry změní ve třetí třetině, sledujte od zhruba 14:29.

40:01

40:44
    Kusko mohl mít před sebou volnou cestu k Frodlovi, to by ovšem musel zpracovat přihrávku Horkého.

41:49
    Sešívaní se usadili v útočném pásmu, kombinaci hostujícího celku zakončoval od modré Straka, Gerža zakročil lapačkou.

42:35
    Suda se dostal k zajímavému zakončení zpoza kruhů, ale trefil jen bránícího hráče Komety.

43:20
    Suda následně dostal možnost reparátu od modré čáry, jeho tvrdý projektil vyrazil Gerža betonem na ochrannou síť.

43:33
    Domácí budou hrát další oslabení. Dvě minuty za faul loktem obdržel Filip Nováček.

44:00
    Úvod přesilovky Slavii nevyšel podle představ, hostům se zatím nezdařilo usadit v útočném pásmu.

44:31
    Následně se sešívaní dopustili ofsajdu.

44:53
    Znovu se podařilo modrobílým dostat puk na protější stranu kluziště.

45:22
    Josefus vypálil od modré čáry, Gerža zneškodnil jeho projektil betonem.

45:34
    Těsně po skončení trestu sešívaní navýšili své vedení a je zřejmě definitivně rozhodnuto o vítězi. Geržu prostřelil TOMÁŠ ANDRES. Asistence: Petr Josefus, Aleš Furch.

46:34
    Grünwald si najel do mezikruží a v pádu zakončil svou akci střelou nad bránu.

47:25
    Z otočky to zkusil z levého kruhu Pokorný, ale jeho projektil nebyl přesný.

48:20
    Hosté se již po vstřelení páté branky tolik neženou do útočného pásma, a tak momentálně více zaměstnávají gólmana soupeře brněnští hokejisté.

48:28
    Ofsajd hokejistů Slavie.

50:07
    Grünwald se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, ale Frodl jej dokázal vychytat.

50:31
    Gólman Slavie si na nedostatek práce stěžovat nemůže, opět musel zasahovat.

50:59
    Po krátké odmlce na sebe upozornili hosté, na hattrick útočící Furch ovšem přestřelil bránu.

52:08
    Hosté si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty za vražení na hrazení obdržel Filip Dvořák.

52:21
    Zderadička to zkusil od modré střelou příklepem, která ovšem nebyla přesná. Hosté následně ztratili pásmo.

52:51
    Strakovu jedovatou ránu od modré vyrazil Gerža levým betonem mimo nebezpečí.

53:04
    Až v tuto chvíli, necelých sedm minut před koncem třetí třetiny, rozhodčí poprvé vyloučil hráče pražské Slavie. Za katr putuje na dvě minuty za hru vysokou holí Denis Heldák. Hraje se čtyři na čtyři.

54:08
    Domácí hrají v plném počtu, a začíná jim tak necelou minutu trvající početní převaha, první v tomto duelu!

54:31
    Po Dvořákově střele zpoza levého kruhu zacinkala tyč Frodlovy brány.

55:04
    Domácí nehráli svou zkrácenou přesilovou hru vůbec špatně, ale nakonec ji využít nedokázali. Hosté hrají v plném počtu.

56:27
    Sešívaní byli znovu nastěhovaní v útočném pásmu, ale ke střele na Geržu se nedostali.

57:07
    Na druhé straně vypálil od modré čáry Jurnečka, Frodl zastavil puk na hrudi.

57:32
    Tak ještě jedna plnohodnotná přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za sekání obdržel Karel Drahorád.

57:40
    Pokorný nabil do mezikruží střílenou přihrávku Dvořákovi, který poslal puk mimo bránu.

57:53
    Přerušení kvůli hře vysokou holí jednoho z brněnských hráčů, vhazování před Geržou.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty utkání.

58:18
    Kusko nahazoval od modré čáry puk do ohně,kde jej ovšem nikdo nezasáhl.

58:30
    Pokorný zblízka Frodla neprostřelil.

58:45
    První formace Komety dostala Slavii pod mohutný tlak, ale hostům se nyní povedlo poslat puk přes všechny čáry.

59:31
    V dalším průběhu přesilové hry už se modrobílým nedařilo ohrožovat Frodla a početní převaha je u konce. Sešívaní hrají v plném počtu a nyní jim půjde hlavně o to v klidu dohrát utkání.

Ve třetí třetině sešívání navýšili své vedení a víceméně úspěšně kontrolovali svůj vydatný náskok, který si vypracovali ve druhé třetině, kdy jasně přehrávali svého soupeře. Do Prahy si tedy sešívaní odvážejí tři body, junioři Komety odehráli svůj poslední zápas základní části a již budou vyhlížet soupeře pro play off.

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (15:00:36)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 14. Kusko (Pokorný, Kabelka) – 17. Drahorád (Vyskočil), 27. Furch (Drahorád, Straka), 29. Furch (Straka, Josefus), 37. Heldák (Nestrašil, Saňa), 46. Andres (Josefus, Furch)

Rozhodčí: Humpolíček – Čuňočka, Lainka