Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
HC Kometa Brno
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 04.03.2016, 13:00 • Sportcentrum Lužánky, Brno • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

58:30
    Pokorný zblízka Frodla neprostřelil.

57:32
    Tak ještě jedna plnohodnotná přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za sekání obdržel Karel Drahorád.

54:31
    Po Dvořákově střele zpoza levého kruhu zacinkala tyč Frodlovy brány.

53:04
    Až v tuto chvíli, necelých sedm minut před koncem třetí třetiny, rozhodčí poprvé vyloučil hráče pražské Slavie. Za katr putuje na dvě minuty za hru vysokou holí Denis Heldák. Hraje se čtyři na čtyři.

52:51
    Strakovu jedovatou ránu od modré vyrazil Gerža levým betonem mimo nebezpečí.

52:08
    Hosté si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty za vražení na hrazení obdržel Filip Dvořák.

50:07
    Grünwald se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, ale Frodl jej dokázal vychytat.

45:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Těsně po skončení trestu sešívaní navýšili své vedení a je zřejmě definitivně rozhodnuto o vítězi. Geržu prostřelil TOMÁŠ ANDRES. Asistence: Petr Josefus, Aleš Furch.

43:33
    Domácí budou hrát další oslabení. Dvě minuty za faul loktem obdržel Filip Nováček.

37:36
    Mareček si najel na levý kruh a z otočky vypálil do tyče.

36:14
    Oslabení sice modrobílí ubránili, už podruhé ale nedokázali zareagovat na tlak Slavie po skončení početní převahy. Patrně Nestrašil najel za hranice pravého kruhu a jeho následný projektil protečoval za Geržu DENIS HELDÁK. Asistence: Viktor Nestrašil, Josef Saňa.

34:04
    Domácí půjdou znovu do čtyřech. Jakub Kubeš vystřelil puk z obranného pásma mimo hrací plochu, za což obdržel dvouminutový trest.

33:06
    Teď to jenom zahučelo. Jurnečkova střela od modré byla před Frodlem tečována, ale gólman Slavie dokázal na změnu směru kotouče zareagovat a vystrčit své rameno.

32:22
    Pěkná individuální akce Dominika Pokorného gólem neskončila! Brněnský forvard v situaci jeden na jednoho obehrál posledního bránícího hráče Slavie a následně se snažil překonat Frodla forhendovým blafákem, nakonec se mu ale nepovedlo zvednout puk přes ležícího brankáře Slavie.

31:51
    Další kvalitní kombinace Slavie, na jejímž konci stál Saňa, proti jehož střele z první zpoza pravého kruhu vytáhl Gerža semafor.

30:54
    Sešívání teď ovládají ledovou plochu. Zahrají si další početní převahu. Dvě minuty za hákování obdržel Filip Dvořák.

30:31
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Drahorád přihrál Vyskočilovi, který se snažil celou akci vyšperkovat kličkou na jediného bránícího hráče, která mu ale nesedla a Slavie přišla o svou šanci na navýšení vedení.

28:53
    To, co se sešívaným nepovedlo ve druhé části přesilovky, zdařilo se jim chvíli po jejím skončení. Strakovu střelu od modré usměrnil za Geržova záda šikovnou tečí ALEŠ FURCH. Asistence: Adolf Straka, Petr Josefus.

26:44
    Tak to jsem zakřikl. Sešívání se přeci jen dokázali usadit v útočném pásmu a otáčejí stav utkání. Drahorád nabil na modrou ALEŠI FURCHOVI, který svou nekompromisní střelou od modré prostřelil vše před sebou včetně Gerži. Asistence: Karel Drahorád Adolf Straka.

25:02
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru utkání. A hned čtyřminutovou. Filip Nováček obdržel 2+2 minuty za hru vysokou holí.

24:25
    Sešívání jsou na úvod druhé periody hodně nebezpeční, Josefus nabídl před bránu úplně volnému spoluhráči kotouč, ten ale netrefil odkrytou klec.

21:09
    Tejral se utrhl do samostatného úniku, který vychytal efektním zákrokem lapačkou připravený Gerža.

16:13
    Hosté vyrovnávají stav utkání. KAREL DRAHORÁD sice nejprv jen horko těžko zpracovával na modré čáře kotouč, poté ovšem poslal ze své hole přesnou ránu do šibenice brány Dominika Gerži, který se za kotoučem jen ohlédl. Asistence: David Vyskočil.

13:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre utkání. Modrobílí vyhráli buly v útočném pásmu a Frodla prostřelil SILVESTER KUSKO. Asistence: Dominik Pokorný, Daniel Kabelka.

12:58
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, v něm Grünwald udělal stahovačku a připravil si nebezpečnou střelu, kterou ale Frodl přikryl.

08:58
    Pokorný zakončoval svůj výpad po levém křídle nebezpečnou střelou, kterou ale Frodl eliminoval.

02:04
    Hosté si zahrají na úvod utkání přesilovou hru. Dvě minuty za držení obdržel Kristián Lunter.

01:00
    Následně velká šance Slavie, Tejral dostal přihrávku před bránu, ale Gerža eliminoval jeho pokus betonem.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 14. Kusko (Pokorný, Kabelka) – 17. Drahorád (Vyskočil), 27. Furch (Drahorád, Straka), 29. Furch (Straka, Josefus), 37. Heldák (Nestrašil, Saňa), 46. Andres (Josefus, Furch)

HC Kometa Brno: Gerža (Krček) – Jurnečka, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka – Pokorný, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Kusko, Boltvan, Grünwald, Hroudný.
    HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) – Valík, Hůla, Drahorád, Zderadička, Saňa, Straka – Andres, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Horák, Mareček, Furch.

Rozhodčí: Humpolíček – Čuňočka, Lainka