Olomouc – Chomutov 1:4 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 2:0 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:5 (kon.)
Třinec – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Jihlava – Kladno 0:3 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Piráti Chomutov
Pátek 07.10.2016, 14:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 11. kolo

Z utkání juniorské extraligy je to z olomouckého zimního stadionu pro dnešek vše. Za dvě hodiny čeká Olomouc ještě utkání mužů, a to proti Hradci Králové. (16:01:06)

Třetí třetinu ovládli hosté, kteří se trefili dvakrát v rozmezí tří minut. Nejprve dokázal olomouckého brankáře prostřelit Petr Chlán, o chvíli později mířil přesně i Daniel Novák.

59:33
    Piráti kontrolují puk a šetří zbývající čas.

59:14
    Dvě minuty za vysokou hůl ještě odpyká další z olomouckých juniorů, a to Matěj Zabloudil.

59:13
    Poslední minuta se dohrává v útočném pásmu Hanáků.

58:37
    Kohouti jsou zpátky v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nemůžou dostat. Puk mají pod kontrolou hosté.

58:04
    Proti střele z pravého kruhu Sonnek zasahovat nemusel, mířila totiž příliš vysoko.

57:05
    Hanákům dělá velké problémy, na chvíli se osvobodit, Chomutov ale drží alespoň u mantinelů.

56:23
    Piráti jsou zpět v útočném pásmu, Kohouti teď ale velmi obětavě brání.

55:18
    Těsně před Sonnkem ještě raději lehl do střely z pravé strany Kališ. Olomouci se pak na chvíli podařilo dostat puk z vlastního pásma.

54:50
    Další přesilovka pro Piráty! Na dvě minuty míří na trestnou lavici Matic Jeklič (OLO), a to za hákování.

54:18
    Naopak hosté to v signalizované výhodě zkouší v šesti. Pavlát je na střídačce.

54:00
    Olomoučtí se jen stěží dostávají k ohrožení chomutovské branky.

53:10
    Hra se trochu zklidnila. Piráti nikam nespěchají, naopak Hanákům dělá problém přechod přes střední pásmo.

52:28
    Olomouc se usadila v útočném pásmu, puk mají ale pod kontrolou hosté, Pavlát tak může být v klidu.

52:07
    V obranném pásmu Olomouce zůstal ležet Kuba, který po chvíli za pomoci spoluhráčů míří na střídačku. Vypadá to na zranění nohy.

51:37
    Kohouti na chvíli vyhodili puk z vlastního pásma, hostující tým ´je ale velmi brzy zpátky.

50:44
    Chomutovští dál kombinují před olomouckou brankou a Kohoutům pořádně pletou hlavy.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 6. Zabloudil (Beier) – 12. Palička (Chlán, Šilar), 19. Palička (Šilar, Svoboda), 47. Chlán (Rindoš, Kopic), 50. Novák (Běhula, Svoboda)

HC Olomouc: Sonnek (Galuška) – Dajčar, Spurný, Spálovský, Holiš, Kališ, Beutl – Janků, Zabloudil, Říčka, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.
    Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek.

Rozhodčí: Koziol – Lukš, Hanzlík