Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:6 (kon.) | Zlín – Kladno 2:4 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:3 (kon.)
Olomouc – Slavia 5:4 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
HC Slavia Praha
Středa 21.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný středeční večer z olomoucké Plecharény. Dnes máme na programu 30. kolo DHL Extrlaigy juniorů a s ním střetnutí mezi HC Olomouc a HC Slavia Praha.

HC Olomouc (18.místo –16b)
    Kohoutům se vstup do nového ročníku příliš nevydařil. Hned v druhém utkání sice dokázali zaskočit favorizovaný Třinec, ale jinak už v září vybojovali jen tři body proti Zlínu. Nejinak vypadal říjen, kde se Hanákům začalo trochu dařit až na konci měsíce, kdy nejprve udrželi bod proti Hradci a hned poté všechny tři proti Pardubicím.

V listopadu junioři přidali tři body proti Vítkovicím, ale krom toho pokračovalo jejich trápení, které se následně přeneslo i do prosince. V něm Kohouti vyhráli dosud poslední utkání, ke kterému zavítali na led pražské Slavie.

Bilance (posledních 10 zápasů):
    2 – 0 – 0 – 8

HC Slavia Praha (17. místo – 19b)
    Slavii čekalo podobné trápení, ačkoliv měla nepatrně lepší start. Na první bod slávisté dosáhli při vysoké přestřelce v Plzni, kdy prohráli 7:8 v prodloužení, vítězství se pak dočkali o dva zápasy později, když přivítali kladenské Rytíře. Plzni pak Slávie podlehla v prodloužení také na domácím ledě. V říjnu však také tyhle malé úspěchy zmizeli a pražský celek se radoval až v posledním utkání proti Kladnu.

Na začátku listopadu Slavia dokázala porazit Litvínov a těsný výsledek uhrála i s Chomutovem a Českými Budějovicemi. Zvedající se formu pak potvrdila v pražském derby, když zvítězila nad Spartou 7:4, pak ale přišly dva zápasy, kdy sama sedmkrát inkasovala. Na začátku prosince slávisté porazili Mladou Boleslav a dva body si odvezli také z Ostravy, v posledních dvou utkáních pak podlehli Zlínu a Olomouci.

2 – 1 – 0 – 7

Nejproduktivnější hráči:
    Pavel Tomaník (OLO) – 15b (7+8)
    Tomáš Šmerha (SLA) – 25b (15+10)
    Úspěšnost brankářů:
    Tomáš Pospíšil (OLO) – 89,36% (17 zápasů)
    David Marek (OLO) – 86,33% (9 zápasů)
    Dominik Šorf (SLA) – 88,42% (22 zápasů)
    Daniel Vacula (SLA) – 90,59% (11 zápasů)

Vzájemná utkání
    V dosavadním průběhu sezóny na sebe oba týmy narazily jen jednou a to v posledním odehraném zápase, ve kterém Slavia přivítala Hanáky na svém ledě. Kohouti v Edenu zaskočili soupeře rychlým nástupem a už po třiašedesáti vteřinách otevřel skóre Dominik Marek, který navíc v první třetině přidal ještě jednu branku. Pražský celek se dočkal snížení až ve druhé třetině, kdy se při vlastním oslabení prosadil Matyáš Hradil, Hanáci ale ještě v téže přesilovce odpověděli a dvoubrankové vedení už si pohlídali.
    28.kolo: HC Slavia Praha – HC Olomouc 1:3

Kdo si povede lépe v Olomouci? Potvrdí Kohouti své vítězství z Prahy, nebo jim Slávie vrátí porážku? Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc: Marek David (Pospíšil) – Spurný, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Pěcha, Cach, Říčka, Hajšman, Janečko, Podlaha, Beier, Macuh (A), Marek Dominik (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Kuba (A).

HC Slavia Praha: Vacula (Vecka) – Zderadička (C), Krásný, Vobořil, Novák (A), Valík, Melovič, Chvála – Matějka, Kučera, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil (A), Mareček, Furch, Patočka.

Rozhodčí: Škach – Axman, Novotný.

Hráči a rozhodčí vjíždějí na led, za malý okamžik začne první třetina.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrávají Kohouti a ihned jdou dopředu.

00:28
    Dopředu se tlačili Slávisté, neprošli však přes domácí obranu a musejí začínat odznovu.

00:50
    Puk ale ztrácejí a Kohouti hrají za svou bránou.

01:24
    Heldák obral u mantinelu o puk domácího hráče a Slavia šla do přečíslení 2 na 1, střela Heldáka ale končí mimo.

02:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Z protiútoku se prosazují Kohouti. DOMINIK MAREK překonal brankáře Vaculu a posílá domácí do vedení. Bez asistence.

02:46
    Slavia nahazuje do útočného pásma a Pospíšil raději drží puk pod lapačkou.

02:48
    Valík zkusil prostřelit dav před sebou, našel ale jen chrániče bránících hráčů.

03:15
    Janečkova střela končí v ochranné síti.

03:37
    Hradil se prodral do útočného pásma, ale nastřelil jen brankovou konstrukci.

04:19
    Kolouch zkusil své štěstí z mezikruží, ale Pospíšil si jeho střelu pohlídal.

04:33
    Kuba se prokličkoval útočným pásmem až ke střele, ta však mířila příliš vysoko.

04:46
    Slavia uklidňuje hru zakázaným uvolněním.

04:53
    Pěcha se snažil natlačit před branku Slavie, ale podařilo se mu jen přistrčit puk k Vaculovi, který ho přikryl.

05:02
    Kohouti si vyzkouší přesilovku. Krosčekem se provinil Melovič (SLA).

05:22
    Jen 20 vteřin potřebovali domácí k využití početní výhody. Spurný nabil mezi kruhy RADKU JELÍNKOVI, a ten se nemýlil. Asistence: Lukáš Spurný.

06:08
    Střelu Šergla zblokoval jeden z domácích obránců.

06:22
    Puk se odrazil k Pospíšilovi a ten ho raději schová do lapačky.

06:50
    Tomaník zkoušel najít před bránou volného spoluhráče, ale přihrávku včas zastavil Vacula.

06:56
    Také Slavia si vyzkouší přesilovku. Sekáním se provinil Macuh (OLO).

07:05
    Olomouc se však hned v úvodu osvobozuje.

07:55
    Také další pokus Slavie končí hned za modrou čárou, puk opět letí za branku Vaculy.

08:34
    Zderadička to zkusil sám, ale zamířil mimo tři tyče.

08:56
    Domácí jsou v plném počtu. Tato přesilovka se hostům příliš nevydařila.

09:00
    Pomalé nahození končí u Pospíšila a ten puk přikryl lapačkou.

09:05
    Hned po buly se před Pospíšila natlačila trojice pražských hráčů a puk se nebezpečně povaloval na hraně brankoviště. Gólu zabránil jen včasný zásah domácí obrany.

10:12
    Matějka protečoval do útočného pásma a spěchá za pukem.

10:40
    Z těžkého úhlu to zkusil Šmerha, Pospíšil opět kryje.

10:55
    Do samostatného úniku se dostal Jeklič, střelou na vyrážečku však Vaculu nepřekonal.

11:18
    Do brejku se dostal i Kuba a puk, který mu sjel se málem došoural až za brankovou čáru. Vacula na poslední chvíli udržel skóre neměnné.

12:14
    Slavia bojuje o puk za brankou domácích, zatím úspěšně.

12:29
    Z rychlého protiútoku bylo přečíslení 2 na 1, které Dominik Marek vyřešil nahrávkou na DOMINIKA CACHA, a ten navýšil vedení Kohoutů na tříbrankové. Asistence: Dominik Marek, Tomáš Holiš.

13:19
    Další přesilová hra pro domácí. Dvě minuty za podražení si odsedí David Novák (SLA).

13:50
    Kališovu střelu zkusil tečovat Tomaník, ale nezamířil přesně.

14:42
    Od modré čáry střílel Škoda, jeho spoluhráč před brankou však puk ztečoval příliš vysoko.

15:08
    Jeklič se dostával do slibné pozice, ve střele mu na poslední chvíli zabránil jeden z hostujících obránců.

15:51
    O fauly dnes není nouze. Dvě minuty za podražení si vysloužil Podlaha (OLO).

16:21
    Domácí jdou do tří. Vysokou holí se provinil Jelínek (OLO).

16:45
    Puku se ale zmocnil Kuba a vyváží ho daleko od brány.

17:02
    Valík střílel od modré jen do betonů Pospíšila.

17:33
    Slavia právě vstřelila branku!
    Druhý pokus už DOMINIKU VALÍKOVI vyšel lépe a vymetl pravou šibenici Pospíšilovy branky. Asistence: Filip Zderadička, Aleš Furch.

18:21
    Zbytek přesilovky už však hosté nezužitkovali, domácí jsou opět v pěti.

18:52
    Do přečíslení se mohl dostat Šergl, domácí útočník na poslední chvíli vystihl prudkou přihrávku.

19:12
    Spurný obětavým pádem zabránil nebezpečné přihrávce před branku.

19:39
    Podlaha si dojel puk v útočném pásmu a prokličkoval se do zakončení, jeho bekhendový pokus si Vacula pohlídal.

19:46
    Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:00

Nástup do první třetiny se povedl lépe domácím, kteří se hned po úvodním buly tlačili do Vaculovi branky a po dvou minutách se dočkali prvního gólu, o který se postaral Dominik Marek. Slavia se z vlažného vstupu neoklepala, naopak dál nestíhala domácím hráčům a z toho pramenil i první faul, který po dvaceti vteřinách přesilové hry potrestal Radek Jelínek. Teprve potom hosté přidali na tempu, a ačkoliv se střelecky neprosadila, přinutila domácí k několika faulům a vypracovala si i řadu šancí. Ve třinácté minutě pak třetí branku přidal Dominik Cach. I hosté se nakonec dočkali branky, když využili dvojnásobnou přesilovou hru a střelou od modré čáry propálil Pospíšila Dominik Valík. Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:04
    Úvodní buly opět pro domácí, kteří nahazují do útočného pásma.

20:28
    Dopředu se hnal Tomaník, obránce hostů však byl rychlejší.

21:05
    Prudkou nahrávku vzduchem se nepodařilo zastavit žádnému z hráčů a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Vaculu.

21:18
    Kuba hledal před brankou volného Jekliče, ten ale promáchl.

21:44
    Na druhé straně Heldák mířil mimo tři tyče.

22:13
    Furch se snažil natlačit před branku, ale domácí hráči ho připravili o puk.

22:48
    Slavia se drží v útočném pásmu a posílá na Pospíšila jeden puk za druhým, ten však všechny vyráží.

22:58
    Cachova střela končí na hrudi Vaculy.

23:17
    Další šance pro Slavii! Dvě minuty za držení hole si odpyká Říčka (OLO).

23:33
    Hradil to zkusil z ostrého úhlu, Pospíšila ale nepřekvapil.

23:42
    Po vyhraném buly zkusil z vrcholu kruhů vystřelit ALEŠ FURCH a jeho střela proklouzla do branky kolem pravé Pospíšilovy tyče. Asistence: Filip Zderadička, Matyáš Hradil.

24:24
    Olomouc se snaží o rychlou odpověď. Střelu Škody však Vacula vyráží.

25:25
    Furch s Hradilem si vyměnili kotouč a málem se dostali až k zakončení, poslední přihrávka však postrádala potřebnou přesnost.

26:05
    Olomouc je za vlastní brankou a chystá si rozehrávku.

26:16
    Do brejku se dostal Tomaník, ale ani na dvakrát Vaculu nepřekonal.

26:16
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Podražením se provinil Šteiner (SLA).

26:35
    Slavia se osvobozuje.

26:52
    Kuba hledal před brankou volného Jekliče, ale jeho nahrávka neprošla přes obránce hostů.

27:24
    Dominik Marek vyprášil Vaculovy betony.

28:02
    Čtrnáct vteřin před koncem domácí využívají přesilovou hru. Jelínkovu střelu Vacula vyrazil jen nad sebe a puk se odrazil o hruď DOMINIKA CACHA přímo do sítě. Asistence: Radek Jelínek, Dominik Marek.

29:14
    Nahození ze středního pásma Pospíšila nijak neohrozilo a jeho spoluhráči mají čas na rozehrávku.

29:46
    Tomaník zachytil na modré čáře rozehrávku, ale jeho střela mířila mimo.

30:07
    Napodruhé už ale PAVEL TOMANÍK uspěl. Prokličkoval se mezi kruhy a prudkou střelou vrátil Olomouci tříbrankový náskok. Asistence: Rok Macuh.

30:52
    Jeklič s Podalhou unikali ve dvou hráčích proti jednomu a dvakrát si rychle vyměnili puk, druhému jmenovanému se však střela příliš nepodařila a Vacula ji stihl na poslední chvíli vytěsnit betonem.

32:12
    Kališova střela nenašla branku.

32:30
    Furch si najel mezi kruhy a zkusil vystřelit, jeho pokus ztečoval přesně mezi Pospíšilovy betony DENIS HELDÁK. Asistence: Aleš Furch.

33:17
    Hradil vyslal na Pospíšila prudký projektil, olomoucký brankář včas zasáhl ramenem.

34:00
    Po nepřesné nahrávce Olomouce mohli kombinovat Šmerha s Matějkou, obě jejich střely si ale Pospíšil pohlídal.

34:47
    Slavia se bude opět bránit. Heldák (SLA) obdržel dvě minuty za podražení.

35:09
    Mareček vyhazuje až za branku domácích.

35:30
    Také Chvála odpálil puk na druhý konec kluziště a hosté střídají.

35:55
    Na brejk na útočné modré čekal Furch, ale přihrávku zastavil domácí obránce.

36:11
    Pěcha se dostával k dorážce za překonaného Vaculu, měl to však z úhlu a puk proklouzal brankovištěm mimo branku.

36:59
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.

37:24
    Slavia se drží v útočném pásmu, zatím se však nemůže dostat od mantinelu.

37:53
    Kohouti přerušují hru jen za cenu zakázaného uvolnění.

38:15
    Od modré čáry střílel Novák, ale mimo tři tyče.

38:21
    Následně Slavia zahrála puk až ve středním pásmu a přerušuje se pro postavení mimo hru.

38:41
    Další nebezpečnou střelou se prezentoval Aleš Furch, tentokrát však byl Pospíšil pozorný.

39:15
    Slavia dál drží útočné pásmo, ale bez střelby.

39:42
    Podlaha se vrhl do protiútoku a podařilo se mu obhodit si jednoho obránce, přes druhého už však neprošel.

40:00

Do druhé části vstoupili lépe Slávisté, kteří po třech minutách potrestali faul domácích, když Aleš Furch zamířil přesně k pravé tyči. Kohouti ale vzápětí po brankách Dominika Cacha a Pavla Tomaníka získali zpět tříbrankové vedení. To jim vydrželo jen dvě a půl minuty, když mezi Pospíšilovy betony tečoval puk Denis Heldák.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:01

40:05
    Tentokrát byla na buly úspěšnější Slavia, Kohouti ji však vzápětí zatlačili do obranného pásma.

40:43
    Po nedorozumění mezi domácími útočníky dostává Slavia klid k rozehrávce.

41:15
    Novák mezeru mezi Pospíšilovými betony nenašel.

41:25
    Opět střílel Novák, opět jen do betonů domácího brankáře.

42:02
    Podlaha vybízel k tečování Jekliče, ten ale nízký lob nezasáhl.

42:36
    Furchova střela se odrazila o hokejku domácího hráče a končí v ochranné síti.

42:48
    Dominik Marek dojel puk v útočném pásmu, tam ale neměl komu by nahrál.

42:52
    Hosté připravili Marka o puk jen za cenu faulu a dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Šteiner (SLA).

43:11
    Slavia se vrhla vpřed i v početní nevýhodě, ale Pospíšila nepřekonala.

43:31
    Zderadička bojuje o puk, hosté zůstávají v útočném pásmu.

44:00
    Kališova střela od modré našla jen připravenou lapačku Vaculy.

44:20
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez střel.

44:25
    Slavia vyváží puk až k Pospíšilovi.

45:02
    Kolouch se dostal sám před Pospíšila, ale jeho střela minula tři tyče.

45:32
    Nahození ze středního pásma Vacula raději podrží.

45:50
    Po nepřesné rozehrávce se Slavia dostává na puk v útočném pásmu.

46:17
    Pokračovat se bude ve 4 hráčích. Dvě minuty za sekání obdrželi Furch (SLA) a Beutl (OLO).

46:53
    Střelu mezi betony si Vacula pohlídal.

47:18
    Tomaník to zkusil na vyrážečku, Vacula byl pozorný.

47:37
    Střelu Koloucha na druhé straně vytěsnil Pospíšil do ochranné sítě.

48:00
    Jekličovu střelu chytá Vacula do lapačky.

48:12
    Slavia se hnala do přečíslení dva na jednoho, přes olomouckého obránce však nakonec střelu neprocedila.

49:04
    Slavia Kohoutům dál zatápí v jejich obranném pásmu, ke střelbě se však dostává jen zřídka.

49:33
    Slavia si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Říčka (OLO).

49:45
    Síly se záhy vyrovnají. Zbytečném sekáním do betonu Pospíšila se provinil Novák (SLA).

50:15
    I ve čtyřech hráčích zůstává Slavia aktivnějším celkem, Pospíšil zkrotil skákavé nahození jen s pomocí svých obránců.

50:30
    Hradilovu akci zastavuje ofsajd.

50:50
    Furch drží puk v obranném pásmu a hledá kudy zahájit další akci.

51:23
    Škoda střílel z první, ale mimo branku.

52:05
    Dominik Marek vybojoval puk v útočném pásmu, ale vzápětí ho ztrácí a dopředu jdou hosté.

52:45
    Před brankou zkoušel tečovat Matějka, puk ale skončil na zadním mantinelu.

53:00
    Slavia má další početní výhodu! Hákováním se provinil Kuba (OLO).

53:23
    Hosté početní výhodu bleskově využívají. Zderadička vybídl ke střele TOMÁŠE ŠMERHU, a ten prostřelil Pospíšila mezi betony. Asistence: Filip Zderadička, Aleš Furch.

54:00
    Kohouti bojují o puk v útočném pásmu, nechtějí nic riskovat a rádi by se vrátili do vedení.

54:29
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Vaculu.

55:00
    Valík zkusil vystřelit od modré, o hokejku domácího obránce se ale puk odrazil mimo branku.

55:37
    Krásný nastřelil Pospíšila do masky, ale hra pokračuje dál.

56:15
    Slavia je opět ve svém živlu, Kohouti vyhazují jen na zakázané uvolnění.

56:15
    Oddechový čas pro domácí.

56:28
    Šmerha nastřelil překvapeného Pospíšila jen do betonu.

56:54
    Puk končí mezi diváky a hra je přerušena.

57:07
    Začíná přibývat nepřesností na straně domácích. Útočné pásmo Slavii doslova darovali.

57:29
    Puk končí v lapačce Pospíšila a hra je opět přerušena.

57:38
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:02
    Komplikace pro pražský celek! Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Novák (SLA).

58:15
    Hosté se pokusili vysunout do brajku Heldáka, ale prudký pas nezpracoval.

58:45
    Na druhé straně hledal Macuh Tomaníka, ale ten převzal nahrávku v ofsajdu.

59:01
    Slavia se drží na puku, ale jen ve vlastním obranném pásmu.

59:25
    Bekhendem to zkusil Hradil, ale střela se mu nepovedla.

59:43
    Nahození od modré čáry schoval Pospíšil v lapačce, sedmnáct vteřin před koncem třetí třetiny se tak bude vhazovat před jeho brankou.

59:43
    Oddechový čas pro hosty.

59:46
    Slavia sice vyhrála buly, ale jen do středního pásma, tohle utkání už si Kohouti zřejmě pohlídají.

60:00
    Zápas je u konce, na ledě se však ještě objevilo několik šarvátek.

V poslední třetině se Slavia ze všech sil snažila o vyrovnání, naopak Olomouc už spíše držela svůj náskok. Na drama založil v 54. minutě Tomáš Šmerha, který v přesilové hře vstřelil kontaktní branku, vyrovnání se už však hosté nedočkali ani přes závěrečnou powerplay, kterou jim však zkomplikovalo vyloučení Nováka. Kohouti tak potvrdili své vítězství z Edenu a také doma berou tři body.

Ode mně je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, napočtenou. (20:17:38)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 3. Marek Dominik, 6. Jelínek (Spurný), 13. Cach (Marek Dominik, Holiš), 29. Cach (Jelínek, Marek Dominik), 31. Tomaník (Macuh) – 18. Valík (Zderadička, Furch), 24. Furch (Zderadička, Hradil), 33. Heldák (Furch), 54. Šmerha (Zderadička, Furch)

HC Olomouc: Pospíšil (Marek David) – Spurný, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Pěcha, Cach, Říčka, Hajšman, Janečko, Podlaha, Beier, Macuh (A), Marek Dominik (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Kuba (A).

Rozhodčí: Škach – Axman, Novotný