Zlín – Liberec 1:5 (kon.) | Třinec – Sparta 6:1 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:2 (kon.)
Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 5:0 (kon.) | Pardubice – Slavia 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
Piráti Chomutov
Neděle 04.11.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký dobrý večer z Kladna, kde je na programu 19. kolo Tipsport extraligy. V něm se proti domácím Rytířům představí Piráti z Chomutova.

Poslední vzájemný zápas:
    28. září se odehrál v Chomutově. Kladno tam dokázalo vyválčit tři body za vítězství 3:1, když dvě branky dával Jiří Tlustý, jednu přidal Valský, za domácí snižoval Duda.

Chomutov - Kladno 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
    Branky a nahrávky:
    26. Duda (Polák, Hruška) - 14. Valský (Melka), 44. Tlustý (Kaberle, Jágr), 57. Tlustý (Plekanec, Židlický)

Poslední utkání:
    Oba celky prožily v posledním kole zajímavý příběh. Kladno se představilo v Pardubicích, kde vyhrálo 9:6! Hattrick zaznamenali hned dva hráči, Tomáš Plekanec a Pavel Patera, po jedné brance dávali Valský, Dragoun a Jágr.

Chomutov doma prohrával s Třincem už 1:3, ale ve zbývající části zápasu se semkl a dokázal nepříznivý vývoj otočit na 5:3. Dvě asistence zaznamenal obránce Milan Jurčina.

Dnes je to možná naposledy, co můžeme v kladenské sestavě vidět obránce Marka Židlického, který 17. listopadu odlétá do Ameriky. Sám ale nevyvrátil možnost návratu, který by se uskutečnil v případě, že by se výluka protáhla na celý rok.

Hostům možná bude v sestavě opět chybět Michael Frolík, který se nepředstavil ani v prvním duelu proti Kladnu. Jeho práva totiž stále patří středočeskému celku, který mu start v prvním vzájemném zápase zakázal.

Jaromír Jágr se na sociální síti Facebook poptal na ohlasy, zda by do dnešního zápasu měl nastoupit Michael Frolík a fanouškům nakonec vyhověl. Hosté tak se svou "67" mohou počítat. Znovu se ukázal charakter kladenského majitele.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Majeský, Růžička, Macholda, Drtina, Kameš - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle - Lukáč.

Piráti Chomutov: Řehoř (Kostúr) - Pulpán, Palin, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Rutta, Bartejs, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Frolík - Ton, Zálešák, Hruška - Procházka, Gajovský, Duda - Hromas, Důras, Haffenrichter.

Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Charvát, Lhotský.

Kladenský stadion je zase velmi slušně zaplněný.

00:01

00:29
    Plekanec v dobré pozici ztratil kotouč.

01:18
    Teď můžeme sledovat dost nepřesností v rozehrávce.

01:54
    Řehoř nejistě vyrážel střelu Dragouna, k dorážce se Kladno nedostalo.

02:34
    Domácí byli hodně dlouhou dobu v šesti na ledě a dostávají dvě minuty.

02:39
    Hosté musí začít od Řehoře.

03:00
    Tlustý vyhazuje za Řehořovu branku.

03:20
    Kraft čekal na brankovišti, ale střela Palina z Chábery nevypadla.

03:29
    Chábera si připisuje další zákrok proti projektilu Hrušky.

03:48
    Teď Chábera sice nezasáhl úplně jistě, ale domácí se osvobodili.

04:21
    Kuchler a Valský pošetřili vteřinky.

04:34

04:50
    Frolík způsobil nemalé problémy před kladenskou branku. Chábera si poradil nejen s jeho pokusem, ale i s dorážkou Davida Hrušky.

05:09
    A hned po buly se Hruška znovu natlačil před Cháberu ale neuspěl. Na druhé straně dopravil Jágr puk do branky, ale Šindler branku neuznal pro postavení hráče v brankovišti, byť do něj byl Jágr evidentně natlačen.

05:59
    Pavlas teď vystřelil na vlastního brankáře, Řehoř se ale zaskočit nenechal.

06:29
    Bicek nabral rychlost a vydal se za chomutovskou obranu. Prudký pas Hlaváče mu ale přeletěl hokejku a je z toho jen zakázané uvolnění.

07:11
    Dragoun s Kuchlerem pěkně zakombinovali. Řehoř ale čáru ubránil. Dvě minuty zároveň dostávají David Kuchejda (KLA) a Martin Rýgl (CHM).

07:39
    Domácí zatlačili Chomutov v pásmu, ale k vážnější střele se nedostali.

08:17
    Rutta pálil mimo Cháberovu branku z pozice od mantinelu.

08:49
    Mrázkovu střelu od modré Chábera v pohodě vyrazil.

09:11
    Oba celky v plném počtu.

09:24
    Další chomutovskou akci zastavila zdvižená pravice čárového, ofsajd.

10:27
    Aleš Pavlas (CHM) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

10:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno využívá početní výhodu. Domácí nejprve tak tak udrželi pásmo, pak si Židlický udělal pár kroků na modré, našel přesně PAVLA PATERU a ten trefil poloodkrytou branku. Asistence: Marek Židlický, Jaromír Jágr.

11:47
    Majeského rána od modré prošla k Řehořovi, který vyrazil betonem. Kladno i po přesilovce pokračuje v tlaku.

12:50
    Trochu rozháraná pasáž hry končí zakázaným uvolněním Kladna.

13:34
    Hosté hodně přidali na důrazu a to se jim vymstilo. Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Lukáš Pulpán (CHM).

13:40
    Jágr střílí těsně mimo.

13:52
    Po střele Židlického se puk vznesl do vzduchu a kotouč přistál na síťce nad brankou.

14:12
    Pavel Patera (KLA) zastavil pronikajícího hráče Chomutova a dostává dvě minuty za podražení.

14:38
    Hromas využil drobné chyby Kameše, ale branku netrefil.

15:03
    Hřebejkův průnik skončil tečovanou střelou do ochranné sítě.

15:27
    Plekanec přenechal puk do jízdy Jágrovi, jeho prudkou střelu pod břevno zastavil Řehoř. Hosté o chvíli později kompletní.

16:14
    Plekanec v oslabení objel branku Řehoře a nahrával před branku, kde těsně nedosáhl na puk Tlustý.

16:43
    Bickovu střelu stihl tečovat Hlaváč a puk se znovu vznášel nad Řehořem, který ale tentokráte puk viděl a zasáhl.

17:06
    Duda se po buly dostal ke střele, ale netrefil Cháberovu svatyni.

18:01
    Frolík nabruslil do pásma, ale s jeho střelou si Chábera vcelku snadno poradil.

18:45
    Plekanec se snadno dostal do pásma a připravil střelecký pokus pro Židlického. Jeho ránu ale Řehoř viděl a chytil.

18:50
    Tlustý získal po buly kotouč, udělal krátký oblouk a přes tři hráče našel přesně na hokejkou TOMÁŠE PLEKANCE, který jen trefil prázdnou chomutovskou branku. Asistence: Jiří Tlustý, Jaromír Jágr.

19:41
    Bicek ujížděl na Řehoře, ten mu stihl puk vypíchnout.

20:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Milan Řehoř (CHM) 13.

První třetina je tedy za námi. Herně mezi oběma týmy moc velký rozdíl není, ale Kladno především využilo přesilovou hru, čímž určilo vývoj první třetiny. V 19. minutě pak uklidnil domácí ochozy Tomáš Plekanec, který dopravil do branky krásnou nahrávku Tlustého. Druhá třetina začne přibližně v 18:29.

20:01

20:32
    Tlustý se dostal k opakované střele, kterou ale Řehoř zastavil.

21:16
    Kladno si zahraje přesilovku. David Hruška (CHM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:29
    Jágr dostal přihrávku na brankoviště, odkud se ale neprosadil.

22:19
    Židlického nahození se odrazilo od Patery mimo tři tyče.

23:37
    Jágr dostal přihrávku mezi kruhy, ale kotouč netrefil.

23:16
    Chomutov se jinak pohodlně ubránil.

23:34
    Hruška se hned zapojil do útoku, jeho střelu Chábera vyrazil.

24:19
    Chábera sice zastavil střelu jednoho z hostí. Puk mu ale vypadl a na brankovišti se hned strhla mela o kotouč, rozhodčí nakonec hru přerušil.

24:45
    Teď už Chábera přerušil hru úmyslně.

24:55
    Jurčina po buly vystřelil mimo, ale puk se odrazil do brankoviště a od betonu Chábery nabral zajímavý směr. Kladenský brankář ale puk před čarou udržel.

26:29
    Jágr poslal do brejku Tomáše Plekance, který ale nevyzrál na Řehoře, jenž vyrazil až do ochranné sítě.

26:45
    Přečíslení také na druhé straně. Duda ale v tísni zakončil jen do Cháberových betonů.

27:43
    Hlaváč se krásně natlačil před Řehoře, ale poté vůbec puk nezvedl a trefil jen natažený beton chomutovského brankáře.

28:26
    Kuchler po střele Růžičky dorážel na Řehoře, což se nelíbilo Jurčinovi, který mu dal krosček. Dvě minuty pro hostujícího beka.

29:06
    Jágr na bližší tyči nepřetlačil Řehoře.

29:34
    Plekanec hledal marně Tlustého. Beci srazili do ochranné sítě.

29:51
    Gajovský obětavě vybojoval pro Dudu, který v ideální pozici netrefil branku. Neuspěl ani z výborné pozice dorážející Gajovský.

30:30
    Domácí dělali obrovské chyby, Chomutov v plném počtu.

31:28
    Zajímavější pasáž hry ukončuje Řehoř, který přerušil po nahození Kuchlera.

31:39
    Se střelou Macholdy si poradil Řehoř.

31:47
    Na ledě zůstává ležet Nikola Gajovský, který se zvedá za pomoci spoluhráčů a odjíždí na střídačku.

32:04
    Jágr znovu v roli asistenta. Našel Tlustého, který ale nepřekonal Řehoře.

32:16
    Jágr vybruslil zpoza branky a našel na modré MARKA ČERNOŠKA, jehož nenápadné nahození Řehoř neviděl a puk skončil v brance. Asistence: Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec.

33:56
    Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

34:20
    Chábera vyrazil pokus Hrušky.

34:38
    Milan Jurčina vypálil od modré takovou dělovku, že puk zastavila až horní tyč! Kladno ale rychle přeneslo hru dopředu. Tlustý našel TOMÁŠE PLEKANCE a ten střelou z první propálil Řehoře. Asistence: Jiří Tlustý, Marek Židlický.

35:38
    Po střele Frolíka znovu Chábera puk neudržel, ale hosté se k dorážce nedostali.

37:11
    Kladno uzamklo Chomutov v jeho obranném pásmu. Bez výsledku.

37:27
    Domácí publikum se znovu baví a nic na tom nezměnila ani poslední akce hostů.

39:08
    Střelu Zálešáka vyrazil Chábera.

39:23
    A na druhé straně padá vyvolávaný "bůr". Obrana hostů si ho za rámeček opět nedá. JAROMÍR JÁGR se sám dostal do dobré pozice a hledal Tlustého. Puk si ale do branky srazili hosté sami. Bez asistence.

40:00
    Hosté to neunášejí. Radek Duda (CHM) spáchal dva fauly a dostává 2+2 minuty za vysokou hůl a hrubost.

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Milan Řehoř (CHM) 18.

Hostující brankář je v plné permanenci. Chomutov ve druhé třetině přitom měl šance na skórování, jenže po trefě Černoška jakoby odpadl. V závěru už si domácí dělali co chtěli a po dvou třetinách vedou 5:0. Třetí třetina začne přibližně v 19:21.

40:01

40:28
    Rychle využitá přesilovka. Jágr přihrál skrz brankoviště na JIŘÍHO TLUSTÉHO, jehož střela se vměstnala mezi betony Řehoře. Asistence: Jaromír Jágr, Marek Židlický.

41:59
    Chomutov se ve zmatečné situaci osvobodil.

42:38
    Duda se vrací na led, Chomutov v pěti.

42:59
    Chábera likviduje tečované nahození Rýgla.

43:44
    O vítězi zápasu už pravděpodobně není pochyb. Uvidíme, jaký bude konečný stav nakonec.

44:26
    Už poněkolikáté to zkusil vzít Frolík na sebe, trefil ale přesně Cháberu.

44:57
    Zálešák natropil v domácí obraně velký rozruch. Chábera nakonec zasahovat nemusel, ale puk se potuloval jeho brankovištěm.

45:17
    Chábera ukryl Ruttovu střelu.

45:50
    Pěkný pokus Bicka, branku ale těsně minul.

46:58
    Frolík v souboji jeden na jednoho neobešel Židlického.

47:38
    Hlaváč hledal před brankou Melku, ke kterému včas přistoupil Zálešák.

48:49
    Kameš si sjel před branku na pas Tlustého, Řehoř byl připraven.

49:42
    Sedmý gól je na světě a Milan Řehoř přenechává místo v brance Kostúrovi. Macholda posunul na Hlaváče, jehož střelu vyrazil Řehoř před sebe, kde byl nikým nekrytý JIŘÍ BICEK, který dal svou druhou brankou v sezoně vlastně do opuštěné branky. Asistence: Jan Hlaváč, Petr Macholda.

50:23
    Kostúr si připsal poměrně snadný první zákrok proti pokusu obránce Růžičky.

51:14
    Chábera si připisuje zákrok proti bekhendu Procházky.

42:57
    Šancí teď trochu ubylo, hosté chtějí alespoň čestnou trefu.

54:02
    Pulpán si sjel na přihrávku od branky a jeho pěknou střelu zastavil vynikající Chábera.

54:23
    Místo Valského se na ledě objevil třináctý útočník Michal Lukáč. Valský má pravděpodobně zdravotní problém, který si odnesl z jednoho souboje.

55:25
    Tlustý mohl sám zakončovat, ale ještě chtěl najít Plekance. Nevšiml si ale vracejícího se hráče Chomutova.

56:18
    Domácí hráči i fanoušci se baví.

56:49
    Hodně se hraje na Plekance. Dva hattricky ve dvou zápasech, to by byl přeci jen unikát.

57:26
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté se branky dočkali a Jan Chábera teď hodně naštvaně vybruslil z branky. Zálešák posunul na střed na KARLA HROMASE, jehož střelu na zadní ještě lehce nadzvedl Drtina. Asistence: Miroslav Zálešák, Martin Rýgl.

59:00
    Poslední minuta celého zápasu.

59:45
    Kostúr vyráží Macholdův pokus.

59:57
    Domácí se už viděli v šatně. Důras v dobré pozici našel před brankou MILANA KRAFTA, který zasunul na zadní tyč. Asistence: Michal Důras, Karel Ton.

60:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Milan Řehoř 3, Matúš Kostúr (CHM) 2.

Nejlepší hráči zápasu: Jaromír Jágr (KLA) - Karel Hromas (CHM).

Skončil zápas 19. kola Tipsport extraligy, Kladno v něm smetlo na domácím ledě Chomutov v poměru 7:2. O nulu přišel Chábera v 58. minutě a zatím na tu první v sezoně stále marně čeká. Ode mne to je vše, přeji vám příjemný vstup do nového pracovního týdne. (19:56:24)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Patera (Židlický, Jágr), 19. Plekanec (Tlustý, Jágr), 33. Černošek (Jágr, Plekanec), 35. Plekanec (Tlustý, Židlický), 40. Jágr, 41. Tlustý (Jágr, Židlický), 50. Bicek (Hlaváč, Macholda) - 58. Hromas (Zálešák, Rýgl), 60. Kraft (Důras, Ton)

Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Charvát, Lhotský