Slavia – Chomutov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 5:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Litvínov – Třinec 6:5 (po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
4:5 (0:1, 0:2, 4:2)
HC Sparta Praha
Neděle 06.01.2013, 15:30 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Po patnácti dnech hokejového půstu, do kterého se vtěsnaly vánoční svátky, ale také účast na Spengler cupu, se vítkovičtí fanoušci dočkají svých hráčů na ostravském ledě. První utkání roku 2013 si Vítkovice odbyly na ledě Komety, odkud přivezly bod, poté, co je brňané předčili v dovednostní soutěži - samostatné nájezdy na branku.

Vítkovické kluziště přijede omrknout celek pražské Sparty, který v posledním kole vyhrál nad Litvínovem 6:3 a vyšvihl se tím na osmou příčku extraligové tabulky. Od devátých Vítkovic je ale dělí jen dva body, takže oba týmy mají rozhodně o co hrát, vítkovičtí však mají zápas k dobru.

V letošním roce mají oba celky vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů, každý z nich vítězí na svém ledě - Vítkovice tak v říjnu vyhrály 3:2 (po gólech Ujčíka, Szturce a Kucsery), hosté pak v listopadu uhájili svůj led po výhře 2:0, o kterou se hned v první třetině zasloužili Ton s Pacovským.

Nejproduktivnějším hráčem Sparty je momentálně Jaroslav Hlinka s devětadvaceti body (9+20), hráčem s nejvyšším počtem gólů zůstává Petr Ton (14+14). Nejproduktivnějším obráncem je ex-vítkovický Vladimír Sičák (3+11). Titul nejtrestanějšího hráče si stále drží obránce David Kočí s pětadevadesáti tresnými minutami. Nejúspěšnějším gólmanem je aktuálně Michal Neuwirth s úspěšností 92,65% a průměrem branek 2,46.

Nejproduktivnjším hráčem domácích je už po nějakou dobu Jiří Burger s pětadvaceti body (11+14), a je také hráčem s nejvyšším počtem branek. Nejproduktivnějším obráncem je stále Marek Malík (1+9), který se společně s dalším obráncem - Romanem Polákem - dělí o titul nejtrestanějšího hráče týmu; oba nasbírali 79 trestných minut. Gólman Filip Šindelář, který v posledních zápasech dostává více prostoru než Roman Málek, vévodí statistikám úspěšnosti mezi gólmany celé extraligy - má velmi slušný průměr 93,84% a průměr obdržených branek pak 1,97.

Zápas se hraje v poměrně nezvyklý čas - alespoň pro vítkovické fanoušky - od 15:30, takže si nezapomeňte náš onlajn pustit včas.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování úspěšnější pro hosty.

00:09
    Zakázané uvolnění Sparty.

00:20
    Kudělkovi se nepodařilo zachytit puk na modré, a tak se musejí vítkovičtí vrátit.

00:44
    Hosté bojují v pásmu o puk.

01:00
    Sekáč se probíjel do branky, ale Šindelář byl pozorný.

01:11
    Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ton.

01:34
    Roman to zkusil od kruhu, ale Schwarzova vyrážečka byla pohotová.

01:40
    Sparťané vyhazují puk do bezpečí.

02:01
    Od modré pálil jeden z domácích, puk projel mezi hráči, ale Schwarz instinktivně lapá.

02:39
    Hosté se po několika pokusch domácích opět osvobozují.

02:49
    Po levém křídle ujel Szturc, ale sparťanský gólman je pozorný.

03:08
    Domácí bojují u mantinelu.

03:11

03:35
    Vítkovičtí setrvávají v pásmu před Schwarzem, ten předvedl několik dobrých zákroků.

04:13
    Domácí předvedli průnik do pásma, dostali se do situace tři na jednoho, ale trestuhodně tuto šanci nedovedli do kýženého konce.

04:33
    Zákrok pro Šindeláře proti střele Broše.

04:38
    Vhazování u Šindeláře se bude opakovat.

04:46
    Sparťanský Hovorka sprintuje pro kotouč, v závěsu za ním dva vítkovičtí hráči.

05:20
    Od modré to zkusil Stehlík, jeho dobrý pokus tlumí Schwarz v náručí a hosté mají chvilku na uklidněnou.

05:51
    Treille si najel před kruhy, Šindelář neměl nejmenší problém.

06:10
    Szturc zavezl puk až za sparťanskou klec, kde se hostům napotřetí povedlo jej zastavit.

06:38
    Hrubka domácího hráče v obranném pásmu, Ton mohl jet z mezikruží sám na Šindeláře, ten jej ale bravurně vychytal.

07:00
    Vítkovičtí se přesunují před hostující klec.

07:29
    Kotouč končí mimo hrací plochu.

07:29
    Probíhá komerční přestávka.

07:39
    Krátkými přihrávkami se domácí dostali k brance, ale tam o puk přišli.

08:07
    Sparťané udatně bojují v útočné třetině o puk.

08:33
    Vítkovičtí se opět dostali do přečíslení, Roman přihrával Hunovi, který vystřelil, ale na dorážku už nedosáhl.

09:46
    Hra ve středním pásmu, které jednoznačně ovládají vítkovičtí.

10:23
    Sparťané v pásmu, ale stále se jim nedaří něcou kloudného vymyslet.

10:54
    Burger s Klimkem si najeli před branku, ale Klimek trefil jen dobře postaveného Schwarze.

11:23
    Hosté se ocitli u vítkovické klece, po neslaném, nemastném pokusu Šindelář přikrývá kotouč proti dorážkám.

11:35
    Hosté vytvořili menší závar před domácí brankou, Přibyl ještě stačil dorážet, ale Šindelář je v pohotovosti.

11:42
    Vítkovičtí se rozjeli do pásma, ale je odpískání zakázané uvolnění.

12:15

12:32
    Vítkovičtí se snaží přejít přes střední pásmo.

12:49
    Burger s Klimkem v situaci dva na jednoho, Klimek nastřelil Schwarzovi rameno, puk se dostal před branku, ale Burger ho nestačil umístit do sítě.

13:52
    Vítkovičtí v pásmu, kotouč zašlápnut u mantinelu.

14:21
    Vhazování po Schwarzově levé ruce.

14:37
    Hosté se přes střední pásmo nedostali, vracejí se, aby mohli začít od své klece.

15:02
    Philipp čeká s pukem za svou brankou na střídající spoluhráče.

15:28
    Hra pozastavena pro sevření puku.

15:43
    Souboj čtyřiadvacítek - Šedivý, Sičák, vyhrál sparťanský bek.

16:04
    Šedivý s pukem najížděl na branku, ale byl tísněn a tak spíš vyslal puk na branku, než vystřelil, s pomalým kotouřem si Schwarz poradil lehce.

16:47
    Hosté u kotouče.

17:16
    Sparťané rozjíždějí útok od Schwarze.

17:28
    Kotouč končí v ochranné síti za sparťanskou brankou.

17:33
    Domácí Hruška vyzkoušel Schwarzovu lapačku.

18:00
    Za modrou vystřelil Rachůnek, Šindelář neměl problém.

18:34
    Plácaná ve středním pásmu,

18:46
    první přesilovka pro hosty, za podražení je vyloučen Káňa.

19:00
    Hosté krouží po útočném pásmu.

19:08
    Prudkou střelu vyslal na branku od modré Sičák, puk byl tečovaný, ale Šindelář jej stačil vytěsnit.

19:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku! Hlinka poslal puk nalevo na TROYE MILAMA, který se napřáhl a prostřelil Šindeláře - 0:1. Asistence: Jaroslav Hlinka, Vladimír Sičák.

19:40
    Vítkovičtí u kotouče a zakládají útok.

19:52
    Hosté si už konec této třetiny pohlídají.

20:00

Vítkovičtí byly první třetinu lepším týmem, hosté dělali hrubky a domácím se dařilo je využívat, když se několikrát v této části dostali do přečíslení, ale branku nevsítili. Naopak to byli hosté, kteří využili svou přesilovku a gólem do šatny poslali domácí do kolen. Ti teď mají přestávku na to, aby se otřepali a dál hráli svůj hokej.

Další třetina začne přibližně v 16:22.

Zásahy gólmanů:
    Šindelář - 12
    Schwarz - 16

20:01

20:08
    Vhazování úspěšnější pro domácí, Klimek okamžitě nahazuje na branku, Schwarz raději přikrývá kotouč proti případným dorážkám.

20:33

20:46
    Domácí obléhají sparťanskou klec, Ujčík ani natřikrát neprotlačil puk mezi Schwarzovy betony.

20:48
    Za nedovolené bránění bude pykat Tenkrát.

21:18
    Hosté se uvolňují vyhozením k Šindelářovi.

21:41
    Vítkovičtí v pásmu, ale chybějí střely.

22:00
    Rehákova teč sražena do ochranné sítě.

22:14
    Vítkovičtí fanoušci už už zvedali ruce, ale Schwarz jej na poslední chvíli vytěsnil

22:48

22:57
    Tenkrát vracející se z trestné lavice dostal dobrou přihrávku, Šindelář si ale vybruslil a tak sparťanský útočník trefil jej jeho.

23:14
    Sparťané v pásmu, začínají si tvořit šance.

23:28
    Z mezikruží vypálil Rachůnek, puk letěl těsně nad branku.

24:00
    Na opašné straně nahrával Svačina na Romana, ten však na Schwarze nevyzrál.

24:44
    Hosté opět v pásmu, začínají vystrkovat růžky.

25:13
    Vhazování po pravici sparťanského gólmana.

25:39
    Halou se zvedá vlna nevole po boji v rohu u sparťanské klece, ale žádné vyloučení rozhodčí nehlásí.

26:15
    Hosté vyslali na Šindeláře několik nepřesných střel a hra se přesouvá do středu hřiště.

26:33

26:33
    Domácí si zahrají přesilovku, za podražení bude pykat Pilař.

26:52
    Domácí čekají na pohyb bránících hráčů...

27:06
    Staticky hraná přesilovka Vítkovic přinesla své potrestání. ZDENĚK BAHENSKÝ se se spoluhráčem dostal do přečíslení dva na jednoho, ale jeho služeb nevyužil a sám prostřelil Šindeláře mezi betony - 0:2. Bez asistence.

27:30
    Domácí se drží zuby nehty v pásmu, ale to nebude stačit.

27:44
    Sparťané se natlačili před Šindeláře a dělají si tam, co chtějí.

28:16
    Vítkovičtí špatně vystřídali a budou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Šedivý a pár vteřin se bude hrát 4 na 4.

28:33
    Hosté v plném počtu a zahrávají přesilovku.

29:00
    Vítlkovickým se podařilo vyhodit.

29:28
    Hosté usazeníi v pásmu, Šindelář vyhlašuje pohotovost.

29:49
    Treille to myslel dobře, ale nikdo na jeho přihrávku nedosáhl.

30:16
    Vítkovičtí se ubránili, Šedivý se zapojuje do hry.

30:30
    Zakázané uvolnění pro domácí tým.

31:03
    Sparťané převzali otěže utkání, domácí jakoby nevěděli, co mají hrát.

31:51
    Vhazování u domácí branky.

32:08
    Vítkovičtí se vymanili a přešli do útoku.

32:29
    Před Schwarzem nic nevymysleli, a tak se hosté přesunují zpět k Šindelářovi.

32:48
    Kotouč vyslaný domácími hráči končí na zakázaném uvolnění.

32:48

32:59
    Nepřesná přihrávka do pásma končí zakázaným uvolněním - tentokrát pro Spartu.

33:05
    Sloboda nezachytil puk na obranné modré a musí nastartovat brusle na nejvyšší obrátky.

33:46
    Kotouč létá kolem sparťanské klece, ale v dostatečné vzdálenosti od ní.

34:30
    Domácí hráči působí ve své obranné třetině velmi zmateně.

34:57
    Proti Rachůnkově střele se Šindelář vrhnul vpřed jako lev.

35:28
    Po dlouhé době se do hry zapojil také Schwarz.

35:44
    Svačina byl v pásmu odstaven o kotouče.

35:57
    Obrovská šance pro hosty, kteří v klidu mohli přidat další branku, ale pohotový Sloboda rychle odpálil puk od branky.

36:26
    Vítkovičtí bojují o kotouč za sparťanskou klecí.

37:16
    Kotouč létal po ledě jako neřízená střela, nakonec je z toho zakázané uvolnění pro Vítkovice.

37:35
    Za nedovolené bránění je vyloučen Šedivý.

37:50
    Po nahrávce Hlinky pálil Tenkrát, ale úplně vedle.

37:59
    Kotouč u sparťanské branky.

38:19
    Hosté opět usazeni v pásmu.

38:28
    Sparťanský Sičák naznačil z kruhu střelu, ale poslal puk na spoluhráče, jeho pokus Šindelář chytá.

38:57
    Vítkovickým se nedaří vyhodit puk.

39:09
    Po střetu s Barinkou zůstává u mantinelu ležet jeden ze sparťanských hráčů, Barinka dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hosté mají přesilovku 5 na 3.

39:23
    Tak to netrvalo dlouho a hosté využívají další přesilovku. Hlinka nahrál na PETRA TONA, který jen tak zametl hokejkou puk, který propadl Šindelářovi do branky - 0:3. Asistence: Jaroslav Hlinka, Michal Broš.

39:23
    Hosté pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.

39:46
    Hosté roztáčejí přesilovkový kolotoř, domácí ve střehu.

40:00

Tak tohle nebyla pro domácí fanoušky moc pohledná třetina. Hosté přidali dvě branky, obě v nestandartních stuacích - jednu v oslabení, další v přesilovce. Vítkovičtí však jakoby s každou další vteřinou této třetiny ztráceli sebedůvěru a nevěděli, co hrát. Uvidíme, co přinese třetí část, zda se domácí zvednou nebo tento zápas už ponechají osudu.

40:49
    A je to tady, hosté využívají další přesilovku. Přesná nahrávka Hlinky na hůl VLADIMÍRA SIČÁKA, který prostřelil Šindeláře, který měl zakrytý výhled - 0:4. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Tenkrát.

41:25
    Hra ve středním pásmu.

41:56
    Puk končí v ochranné síti za sparťanskou klecí.

42:17
    Nahození Formana rozdunělo zadní mantinel.

42:35
    Hosté zakládají útok ze své třetiny.

42:52
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí přece jen dokázali překonat Schwarze! Kudělka našel ve středním pásmu volného JANA KÁŇU, který si najel ke kruhu, počkal si na pohyb couvajícího Hanzlíka a vystřelil - Schwarz jen promáchl lapačkou - 1:4. Asistence: Tomáš Kudělka.

43:18
    Hosté u Šindeláře, ale ten měl dobrý výhled.

43:55
    Vítkovičtí opět v pásmu, alew tentokrát Schwarz zasahovat nemusel.

44:03
    Přibyl dojížděl puk za domácí brankou, Voráček jej zatlačil až k mantinelu, kde se Přibylovi zlomila hůl.

44:17
    Svačina ujel všem hráčům, najížděl na branku, ale střela mu nevyšla.

44:54
    Hraje se ve středním pásmu, u puku hosté.

45:39
    Sparťanská klec posunuta, hra se přerušuje.

46:08

46:15
    Barinka v důležité chvíli nastřeluje tyč!!

46:43
    Hosté se snaží rozehrát od své klece, ale domácí jim to znesnadňují.

47:05
    Vítkovičtí odjíždějí střídat.

47:23
    Treille se dostal nebezpečně blízko k brance, Šindelář už prakticky ležel na ledě, ale Treille ho ani po dorážkách nedokázal překonat.

47:41
    Na opačné straně si sjížděli k brance domácí, ale nakonec ani nevystřelili.

47:41
    Za hákování bude pykat hostující Bahenský.

48:14
    Vítkovičtí využili další přesilovku a snižují - ROMAN SZTURC dostal přihrávku, probruslil se až do mezikruží a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:4. Asistence: Marek Malík.

48:38
    Hosté u domácí klece, ale Šindelář zareagoval pohotově.

48:54
    Vítkovičtí opět v pásmu, ale nepřesná střela doklouzala do rohu kluziště.

49:22
    Z pravého kruhu to zkusil Sekáč, ale Šindelář si jeho střelu pohlídal.

49:46
    Domácí stále před Schwarzem, pokus Romana odpálil hostující gólman hokejkou.

50:18
    Hostující hráč v nouzi pravděpodobně bez teče odpálil puk mimo hřiště, ale sudí nebudou vylučovat. Hala neuvěřitelně bouří.

50:28
    Hosté se rychle přesunuli do pásma, Malík se poněkud zapomněl vzadu a hodně u branky chyběl, MIROSLAV FORMAN zvyšuje střelou nad Šindelářovo rameno - 2:5. Asistence: Zdeněk Bahenský, Jan Hanzlík.

51:27
    Hra ve středním pásmu, hráči padají jako hrušky.

52:09
    Domácím borcům odpískán ofsajd.

52:09

52:11
    Vítkovičtí se prodrali do pásma, ale puk ukořistili hosté.

52:32
    Chaos před domácí klecí ukončuje Sloboda.

53:23
    Hraje se od branky k brance, Hovorka jednoruč tísněn Szturcem dobruslil až k Šindelářovi, ale nemohl vystřelit podle představ.

53:38
    Burger nahodil puk podél brankoviště, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na případnou teč přítomen.

54:03
    Krstev se dostal až k brance, ale Šindelář si věděl rady.

54:43
    Šindelář si připisuje další zásah.

54:56
    Zakázané uvolnění pro hostující celek.

55:26
    Vítkovičtí velmi krkolomně přešli do pásma, dlouho v něm ale nevydrželi.

55:58
    Dnešní utkání sleduje 6 086 diváků.

56:18
    Huna v útočném pásmu vystihl špatnou přihrávku, ale místo střely zvolil nahrávku a poté se vítkovičtí do celé akce zcela zamotali...

56:37
    Vítkovičtí ze všeho toho zmatku zmatku přece jen vydolovali branku, za modrou střílel Rehák, RUDOLF HUNA se před brankou zorientoval jako první a poslal puk do branky - 3:5. Asistence: Denis Rehák, Vladimír Svačina.

56:54
    Vítkovičtí opět rychle snižují - po střele PETRA KOLOUCHA se puk došoural za brankovou čáru - 4:5. Bez asistence.

57:28
    Zakázané uvolnění pro domácí.

57:46
    Hosté se snaží držet puk co nejdál od své branky.

58:14
    Odpískán ofsajd pro Spartu.

58:27
    Domácí hráč byl při přechodu do pásma pozastaven na hranici pravidel, ale hraje se dál.

58:33
    Zakázané uvolnění pro hosty.

58:33
    Domácí trenéři si vybírají oddechový čas, Šindelář zůstává na střídačce.

58:42
    Hostům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

58:50
    Huna v šanci, ale Schwarz puk vytěsnil.

59:16
    Kotouč putuje podél mantinelu tam a zpátky.