Lierse – Gent 1:2 (kon.) | Genk – Lokeren 2:1 (kon.) | Kortrijk – Mons 3:0 (kon.)
Leuven – Mechelen 0:3 (kon.) | Charleroi – Waasland-Beveren 1:1 (kon.) | Beerschot – Cercle Bruggy 1:2 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
0:3 (0:2)
YR KV Mechelen
Sobota 13.04.2013, 20:00 • Stadion Den Dreef (Heverlee) • Belgická Jupiler Pro League

Dnes jsme viděli velice zajímavé utkání a to z obou stran. V tomto střetnutí byli lepší hosté z Mechelenu, kteří po zásluze odjíždějí s nárůstem tří bodů za výhru 0:3 nad Leuvenem. Ode mne je to vše, loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek večera. (21:52:59)

90+2
    Na stadionu se očekává za malý okamžik konečný hvizd sudího Potse.

90
    Ještě vidíme poslední útok hostů, který zachytává domácí obrana a drží míč u svých nohou.

88
    Blíží se nám konec utkání, ve kterém je zřejmě rozhodnuto. Mohla by přijít alespoň odezva ze strany domácích.

86
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Hosté potvrzují dnešní roli favorita a zaslouženě si pojišťují vedení v tomto velice důležitém utkání. Na střeleckou listinu se přesným zakončením zapsal DIALIBA.

84
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Azevedo, přichází Karuru.

84
    Volný kop pro Leuven, který vyrovnal počet střel.

82
    Mechelen si bude chtít udržet vítězství za každou cenu.

80
    Rozbíhá se posledních deset minut základní hrací doby.

77
    Leuven má k dispozici vhazování od postranní čáry, uvidíme, co s míčem vymyslí.

76
    YR KV Mechelen běží do nebezpečného útoku, ve kterém se úplně ztrácejí a domácí odkopávají na polovinu hostů.

73
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Cerigioni, přichází Ogbu.

73
    Leuven podniká nebezpečný útok, který ale neproměňují.

71
    Střely na bránu: 1 – 3; Střely mimo bránu 5 – 5.

70
    První žlutá karta pro Leuven, před očima ji vidí Ruytinx .

66
    Vidíme další neúspěšné tažení domácího Leuvenu, který se v dnešním utkání trápí a nemohou najít recept, jak přejít přes obranu Mechelenu.

63
    Odkop od brány Mechelenu a postupný útok hráčů ve žlutém.

61
    Mechelen už navyšuje počet rohových kopů a pomalu dohání domácí.

59
    Další střela mimo bránu ze strany Leuvenu.

56
    Další rohový kop pro Leuven, teď je jen otázka, jestli jej promění.

55
    Vhazování od postranní čáry pro Mechelen.

52
    První žlutou kartu dostává hráč Mechelenu, Pandza.

50
    Leuven zřejmě hraje na rohové kopy, ale ty jim zatím nepomáhají ke gólům.

47
    Hned po výkopu do druhé poloviny zápasu se k pátému rohovému kopu dostali domácí.

46
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Yagan, přichází Ruytinx.

46

Střely na bránu: 1 – 2.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.

První poločas nám přinesl hodně až na konci. Prvních čtyřicet minut bylo velmi slabých z obou stran a neviděli jsme žádnou střelu na bránu, až potom první střelu vyslali domácí a dvě hosté. Rozdíl byl v tom, že hosté z dvou střel vstřelili dvě branky. Uvidíme s čím přijdou týmy za 15 minut.

45
    K prvnímu poločasu se nebude přidávat ani jedna minuta.

44
    Po pár minutách tady máme druhý gól do branky domácích! Neuvěřitelná souhra hostů a ještě lepší zakončení v podání PEDERSEN, který navyšuje na 0:2!

44
    Velmi hezký fotbal v podání hostů a ještě lepší zakončení!

41
    Dočkali jsme se i skvělé branky a to rovnou od méně výrazného týmu, který se v dnešním zápase moc neprosazuje. Hned první střela Mechelenu končí v síti a postaral se o to VAN DAMME.

40
    První rohový kop pro Mechelen, ale nevyužitý.

38
    Hosté si taky chtějí připsat první střelu na bránu, a tak se tlačí dopředu.

37
    Je to tady! První střela na bránu v podání domácího Leuvenu!

35
    Tento zápas je vyrovnaný, budeme rádi, když se dočkáme první střely na bránu.

32
    V polovině dvaatřicáté minuty se ocitl Mechelen v ofsajdu, a tak Leuven má volný kop.

28
    Leuven se dostává do útoku, ale opět z toho nic nebude, jelikož míč ztrácejí a pod kontrolou ho mají hosté.

26
    Mechelen má volný kop z vlastní poloviny, rychle míč ztrácejí a nebezpečný volný kop mají domácí hráči z Leuvenu.

25
    Domácí vhazují od postranní čáry, nabízí se Robson, který vymýšlí, co s míčem.

23
    Leuven se pokouší založit nový útok, který by se jim vydařil a vyjádřili by se i gólově, ale před šestnáctkou ztrácejí míč a Mechelen jde do velmi nebezpečného útoku.

20
    Po dvaceti minutách jsme stále neviděli střelu na bránu. Biebauw bude odkopávat od brány.

20
    Přímý kop zahrají domácí a pokusí se vyslat první střelu v zápase.

18
    Hosté vhazují na polovině Leuvenu a pokusí se založit nový útok, který by jim mohl vyjít.

17
    Na začátku sedmnácté minuty si vyzkoušejí hráči Mechelenu další přímý kop, který bude hodně nebezpečný, ale střela letí mimo bránu a Bailly bude odkopávat od brány.

15
    Po odehrané čtvrthodince měli domácí hráči k dispozici celkem dva rohové kopy, které ale nedokázali využít.

13
    Na konci třinácté minuty tady máme přímý kop, který mají k dispozici hráči Mechelenu.

12
    Zatím má více ze hry Mechelen, který podnikl celkem dvanáct útoků na branku Leuvenu, ale domácí umí více ohrozit bránu.

10
    Po deseti minutách ani jeden z týmů nevystřelil na branku soupeře.

9
    Mechelen drží míč na své polovině a rychle vyráží do útok, kde ale o míč přicházejí.

7
    Nebezpečný útok domácího Leuvenu, který bude po zblokované střele kopat rohový kop.

4
    Prozatím můžeme vidět rychlou a vyrovnanou hru z obou stran, hráči podnikají stále nové útoky, ze kterých ale netěží.

1

Na střídačce budou připraveni:

Leuven: Lenaertes, Karuru, Ruytinx, Weuts, Ngolok, Ogbu, Buysens

Mechelen: Van Hoevelen, Vandam, Junker, Van Tricht, Enevoldsen, Renard, Karahmet

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Vanaudenaerde, Mikulić, Thompson, Robson, Van Goethem, Geraerts, Sawaneh, Azevedo, Cerigioni, Yagan

YR KV Mechelen: Biebauw – Van Loo, Pandža, Ghomsi, Van Damme, Biset, Iddi, Cordaro, De Witte, Pedersen, Dialiba

Rozhodčí: T. Pots – D. Stallaert M. Scatorchia.

Pro dnešní zápas je větším favoritem právě domácí Leuven, kterému se ve skupině celkem daří. Po dvou odehraných zápasech si přivezli tři body za jednu výhru. První zápas totiž prohráli.Na první příčku, kteoru obhajuje Charleroi jim chybí pouhý jeden bod. Uvidíme, jak se v dnešním zápase ukáží domácí hráči před svými fanoušky a jestli se posunou dál a nebo zaváhají. Poslední zápasy Leuvenu ve skupině: P, V.

Jak jsem již zmiňoval, Mechelenu se příliš nedaří. Nacházejí se na poslední příčce skupiny o Evropskou ligu s pouhým jedním bodem. Nejlepším lékem by pro ně byla dnešní výhra, která by je možná postavila zpátky na nohy a vrátila je do boje o EL. Mechelen první zápas prohrál v poměru 0:1 a druhý zápas remizoval. Ve druhém zápase nepadl ani jeden gól. Poslední zápasy Mechelenu ve skupině: P, R.

Dobrý sobotní večer ze sledování online přenosu Belgické ligy, kde se nám ve Skupině o ligu evropskou představí domácí Oud-Heverlee Leuven, kteří přivítají na svém stadionu YR KV Mechelen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.