Kerkrade – Heerenveen 1:0 (kon.) | Arnhem – Venlo 0:1 (kon.) | Willem II – Alkmaar 2:0 (kon.)
Zwolle – Den Haag 4:2 (kon.) | Feyenoord – Breda 1:0 (kon.) | Groningen – Ajax 0:2 (kon.)
Twente – Eindhoven 3:1 (kon.) | Utrecht – Heracles 3:0 (kon.) | Nijmegen – Waalwijk 1:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
0:1 (0:1)
VVV Venlo
Neděle 12.05.2013, 14:30 • Gelredome (Arnhem) • Nizozemská Eredivisie

V zápase byl po celých 90 minut o něco lepším týmem hostující Venlo, který díky brance z 27. minuty zaslouženě v tomto utkání vítězí. Připisuje si tak tři body, které jej bohužel již před baráží nezachrání. (16:20:02)

90
    Rozhodčí Ruud Bossen se rozhodl nastavit 3 minuty.

88
    Venlo ztrácí míč na polovině soupeře, domácí hráči mohou zahájit rozehrávku jejich útočné akce.

86
    Vitesse se snaží ještě zvrátit nepříznivý stav, hosté však již v poklidu brání. Pro domácí je těžké něco vymyslet.

84
    Bony se dostal do velmi dobré střelecké pozice, netrefil však míč dobře, jeho pokus šel hodně vysoko nad bránu.

82
    Venlo naposledy střídá, ze hřiště odešel Oguzhan Turk, nahradil ho Robert Cullen.

81
    Míč z rohového kopu nepředstavoval pro domácí obranu žádný problém, hráči jej odehráli daleko od své brány.

80
    Vitesse rozehraje rohový kop.

78
    Vitesse dobře drží míč, pomalým přechodem do útoku se snaží si vytvořit střelecké šance.

76
    Domácí Bony se dostal do zajímavé pozice, radost mu však překazil odpískaný ofsajd.

73
    Venlo střídá, odchází Bryan Linssen, místo něj se na hřiště podívá Barry Maguire.

74
    Nyní byla k vidění další šance Venla. Ke střele se dostal hostující Joppen, jeho pokus šel však přímo do brankáře Velthuizena.

73
    Vitesse střídá, ze hřiště odchází Jan-Arie Van der Heijden, místo něj příjde Simon Cziommer.

72
    Hostující Joppen se dostal do nebezpečné akce, příliš si však předkopl míč ve vápně domácích a následná střela šla již pouze do dobře vyběhnutého brankáře Velthuizena.

69
    Zajímavou nahrávku do vápna Venla výborně přečetl brankář Maenpaa a včasným vyběhnutím zneškodnil celou akci.

68
    Venlo střídá, odejde Ahmed Ammi, příjde Yanic Wildschut.

67
    Hra se přesunula na střed hrací plochy, míč mají na kopačkách domácí hráči.

65
    Vitesse Arnhem zvyšuje svoji útočnou aktivitu, má zhruba 25 minut na vstřelení alespoň jedné branky.