Kladno – Č. Budějovice 3:0 (kon.) | HC Plzeň – Jihlava 6:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.)
HC Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.) | Slavia – Liberec 6:4 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 11.10.2013, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Zápas dvanáctého kola mezi Vítkovicemi a Třincem je již minulostí. Dnešní severomoravské derby patřilo hostujícímu mužstvu a zaslouženě si z Ostravy odveze tři body. Góly domácích vstřelili Vojtěch Tomi a Marek Holý, z řad hostů se střelecky prosadili Ondřej Kovařčík, Tomáš Franek, Jan Zahradníček a dvakrát Radim Matuš. To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a zase někdy napočtenou. (19:05:39)

60:00

59:50
    Již se nic nestane, puk na hokejkách hráčů Třince.

59:07
    Vylučuje se na obou stranách. Tadeáš Jaroš (TŘI) a Petr Česlík (VIT) – hrubost.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, pokud nebudeme svědky zázraku na ledě v podání Vítkovic, tak rovněž zápasu.

57:58
    Třinec právě vstřelil branku!

Pátý gól hostů přidává do prázdné brány Vítkovic RADIM MATUŠ. Asistence: Jakub Ižacký.

57:40
    I nadále hrají domácí s šesti hráči v poli... Svoboda pokryl střelu Blahuty z pravého kruhu, dorážkám zabránili pozorní obránci.

57:10
    Kostka sprintuje na střídačku, branka Ostravy zůstává prázdná.

57:07
    Hráčská lavice mužstva Vítkovic si vybírá oddechový čas.

57:07
    Domácí zastavuje offside.

56:20
    Po Blahutově nahrávce pálil Slováček jen do připraveného betonu brankáře Svobody.

55:20
    Rimmel dostal přesnou přihrávku před bránu, kde byl na okamžik volný. Zahradníček však své zaváhání napravil a ostravského útočníka od puku odstavil.

54:58
    Přerušená hra po zákroku Filipa Kostky.

54:36
    Valíček nahodil do pásma... puku se však zmocnily Vítkovice a otáčejí hru.

53:44
    Nebezpečnější šance si však paradoxně připraví hosté, Franek minul Kostkovu svatyni o pár centimetrů.

53:00
    Ostravany druhý gól povzbudil a pokračují v útočení.

52:00
    Hosté vysunuli forčeking a málem jim to přineslo kýžený úspěch ve formě vstřeleného gólu. Michal Kovařčík ale z mezikruží Kostkovu bránu přestřelil.

51:30
    Bail už dlouhou chvíli čeká s rozehrávkou na střídající spoluhráče...

50:45
    V témže čase je za nesportovní chování na 10 minut plus do konce utkání vyloučen Marek Růžička (TŘI).
    GSA

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 5. Tomi (Slováček), 51. Holý (Bail, Stránský) – 6. Matuš (Růžička), 23. Kovařčík O. (Helešic), 36. Franek, 45. Zahradníček (Běhal, Matuš), 58. Matuš (Ižacký)

HC Vítkovice Ridera: Kostka (Horváth) – Hawlík "A", Demel, Bail, Rudl, Pop, Charvát, Cabák – Ballner, Tomi, Holý "C", Rimmel, Česlík, Blahuta, Kuťák, Stránský, Sysala, Slováček, Škutchan, Gelnar, Byakov
    HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal "C", Zahradníček, Matyáš, Heider, Valíček – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Helešic, Kovařčík O., Matuš "A", Motloch, Ohera, Křibík, Kovařčík M., Jaroš "A"

Rozhodčí: P. Mikula – J. Bryška, L. Lučan