SR 18 – Spišská N. Ves 3:6 (kon.) | Michalovce – Trnava 1:2 (kon.) | Topoľčany – Prievidza 2:5 (kon.)
Bardejov – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Detva 2:5 (kon.) | Senica – Prešov 2:1 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
3:6 (0:2, 0:2, 3:2)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 11.10.2013, 17:00 • Zimný štadión Trnava • 1. liga (SR)

Ako som spomínala pred chvíľou, ak by Osemnástka hrala od počiatku tak ako sa rozohrala v tretej tretine, bol by to celkom iný hokej aj výsledok. Takto si Spišiaci po dvoch góloch v každej tretine zaobstarali zaslúžené a pomerne jasné víťazstvo. Ďakujeme za pozornosť. (19:07:48)

60:00

59:50
    Paločkova strela zblokovaná do rohu, kde sa zohrá záverečný boj.

58:45
    Slovensko U18 dalo gól!
    Trošku prekvapivá trefa, keď z pravého kruhu prekonal Smika strelou FILIP KUNDRÁT! Ak by hrala osemnástka od začiatku tak, ako hrala v tretej tretine, mohol byť výsledok úplne iný...
    Asistencie: Marco Halama a Kristián Ferleťák.

58:15
    Snaha o prečíslenie domácich, Sukeľ ale na Paločka nedokázal prihrať puk cez brániaceho hráča.

58:00
    Do konca zápasu nám ostávajú dve minúty, Spišiaci sú v útočnom pásme.

57:12
    Spišská Nová Ves dala gól!
    JOZEF HAMRÁK prekonáva Pajpacha svojim druhým gólom v stretnutí strelou z ľavej strany!
    Asistencia: Juraj Kucirko.

55:50
    Na druhej strane snaha Wesselényiho spoza obrancov, Pajpach chytá.

55:12
    Ferleťákov pokus aj po zrazení k ľadu, Smik prikrýva.

54:23
    V tejto tretine sa hra domácich zlepšila, čo prinieslo aj góly. Teraz ich aktivita prerušená po prihrávke rukou.

51:41
    Myšlienky domácich na dotiahnutie sa k výsledku posúva ROMAN IHNAŤO navýšením skóre.
    Asistencie: Michal Findura a Ľuboslav Vartovník.

50:34
    Spišská Nová Ves si berie oddychový čas.

50:34
    Domáci zatlačili hostí v obrannom pásme a prinieslo to svoje ovocie, zblízka sa presadil jednou z dorážok LUKÁŠ HRUŠÍK!
    Asistencie: Mário Grman a Matúš Sukeľ.

49:00
    Osemnástka už v takejto výhode pohodlne kombinuje. Juraj Milý dostal puk do ľavého rohu, nakorčuľoval si pred Smika, premiešal puk a strelil ho doňho. Smik len vyrazil.

48:41
    Vylúčenie Spišská Nová Ves – Tomáš Gonda – dve minúty za podrazenie. Dvojnásobná presilovka potrvá ešte čosi vyše 20 sekúnd.

48:00
    Krajňák si chcel počkať na spoluhráčov, ale puk mu ušiel a tak stráca čerstvo vybojované pásmo.

47:30
    Ofsajd zastavil prienik Spišiakov do pásma.

47:05
    A tak teda budeme svedkami presilovej hry, hoci prvotným agresorom bol hráč domácich, bude výhoda pre nich...

47:05
    Vylúčenie Spišská Nová Ves – Branislav Cvengroš a Pavol Gurčík – obaja dve minúty za hrubosť.
    Slovensko "18" – Patrik Maier – dve minúty za hrubosť plus desať minút za nešportové správanie.

47:05
    Maier si nakorčuľoval do útoku a z pravého kruhu nechal vyniknúť Smikovu lapačku. Hneď na to brzdou ofŕkal hosťujúceho brankára. Ako obranca mal dobre vedieť, aké to bude mať následky – okamžite sa po takomto drzom kroku strhla mela a je v sebe hneď niekoľko hráčov. Maier je svojim správaním známy už dlhšie, rovnako ako Gurčík, ktorý sa pred rokmi pästiarskou vložkou predstavil aj v extraligovom finále.

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 45. Mendrej (Krajňák), 51. Hrušík (Grman, Sukeľ), 59. Kundrát (Halama, Ferleťák) – 8. Škovira (Vartovník), 20. Findura (Cútt, Rojkovič), 22. Hamrák (Cvengroš), 36. Horváth (Koky, Džerenga), 52. Ihnaťo (Findura, Vartovník), 58. Hamrák (Kucirko)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Pajpach – Maier, L. Romančík, Mendrej, Má. Grman, Bílik, Ma. Moravčík, J. Garay – Matej Paločko, M. Krajňák, J. Milý – Ferleťák, M. Sukeľ, Hrušík – Kundrát, Halama – R. Bondra, Klenko, Berák.
    HK Spišská Nová Ves: Smik – Ľ. Vartovník, Rojkovič, Cvengroš, Gurčík, B. Horváth, Džerenga – Ihnaťo, R. Cútt, Mi. Findura – Wesselényi, Koky, Škovira – J. Hamrák, Gonda, Kucirko – Ma. Mach, Ištocy.

Rozhodčí: Valachovič – Brath, Mĺkvy