Boston – Colorado 0:2 (kon.) | Buffalo – Columbus 1:4 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (kon.)
Detroit – Arizona 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 7:2 (kon.) | Nashville – Toronto 0:4 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 2:1 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 6:0 (kon.)
Buffalo Sabres
1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 11.10.2013, 01:00 • HSBC Arena Buffalo • NHL

Columbus si velmi zkušeně pohlídal své vedení z prvních dvou třetin a naprosto zaslouženě si připisuje druhé dva body z posledních dvou utkání. Naopak krize Buffala se ještě více prohlubuje, ani po pěti zápasech nemají Sabres na svém kontě vítězství. S přáním příjemného rána se loučí Petr Dejnožka. (03:35:24)

59:52
    Zřejmě poslední střelu zápasu vyslal Cam Atkinson, Miller bez problému vyráží.

59:06
    Zápas se již pouze dohrává, více práce má však rozhodně Bobrovskij.

58:02
    Právě nám odstartovaly poslední dvě minuty dnešního utkání, domácí se ještě snaží o korekci výsledku. Střelami od červené čáry toho ale rozhodně nedocílí.

57:44
    Po delší době znovu zasahuje Bobrovskij. Po pravé straně pronikl Stafford, prudké nahození ukrotil ruský brankář ve službách Columbusu v lapačce.

57:22
    MacKenzie napadá rozehrávku Sabres a znovu sbírá pro Blue Jackets vteřinky k dobru.

56:54
    Thomas Vanek vyprodukoval v dnešním zápase již sedm střel, jen jedna z nich skončila za zády brankáře Bobrovského. Pokračovat se bude po poslední reklamní pauze v dnešním zápase.

56:01
    Znovu se velmi dlouho hrálo bez písknutí, ani jeden z týmů se již nikam nežene. Brankáři jsou také bez práce.

55:14
    Hosté dohrávají poslední minuty třetí části daleko od své branky, o vítězství již s největší pravděpodobností nepřijdou.

54:42
    Ristolainen nahodil kotouč za branku Columbusu, dříve tam však byli obránci Blue Jackets.

54:00
    Vyloučený Comeau je zpět na ledě, Buffalu se přesilová hra využít nepodařila.

52:56
    Hosté se osvobodili a navíc sbírají cenné vteřinky v útočné třetině. Domácí příznivci nesou tento fakt velmi nelibě.

52:23
    Hodně nebezpečná je dnes dvojice Vanek – Hodgson. Prvně jmenovaný se nyní změnil v nahrávače, Hodgsonovo zakončení však brankář hostí přečetl a zlikvidoval.

52:00
    Nyní si však Sabres zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase! Za sekání míří za katr Comeau (CBJ). Dokáží se domácí vrátit do utkání a zdramatizovat jeho závěr?

51:41
    Buffalu nyní ubíhá čas mnohem rychleji, jejich šance na bodový zisk minutu od minuty klesá.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 9. Vanek (Ott, Hodgson) – 2. Atkinson (Gáborík, Wisniewski), 17. Umberger (Foligno, Johansen), 19. Gáborík (Atkinson, Murray), 23. Dubinsky (Savard, Gáborík)

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Weber, Ristoalinen, McBain – Ott, Hodgson, Vanek – Stafford, Ennis, Foligno – Flynn, Grigorjenko, Girgensons – Kaleta, Porter, McCormick
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Prout, Johnson, Murray, Wisniewski, Savard, Nikitin – Gáborík, Dubinsky, Atkinson – Umberger, Johansen, Foligno – Comeau, Anisimov, Calvert – Boll, Letestu, MacKenzie

Rozhodčí: Meier, Pollock – Brisebois, Driscoll