Val. Meziříčí – Orlová 0:6 (kon.) | Přerov – Opava 3:0 (kon.) | SHK Hodonín – Prostějov 2:6 (kon.)
Poruba 2011 – Břeclav 3:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 1:4 (kon.) | Klášterec nO – Bílina 3:5 (kon.)
Sokolov – Nymburk 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Řisuty 3:2 (po pr.) | Nový Jičín – Frýdek-M. 5:6 (po s.n.)
Jindř. Hradec – Milevsko 6:2 (kon.) | Kobra – Mor. Budějovice 1:2 (0:1 po s.n.) | Tábor – Vrchlabí 4:2 (kon.)
Jablonec n/N – Pelhřimov 5:2 (kon.)
HC Tábor
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 26.10.2013, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký hokejový druholigový večer z Tábora! Další zápas letošní sezony čeká místní kohouty. Na jih Čech zavítá tým HC Stadion Vrchlabí. Onlajnem bude provázet Josef Janda.

Kohouti v posledních dvou domácích zápasech nezaváhali a připsali si dvě vítězství. Smetli Bílinu 9:2 a v posledním domácím utkání přehráli také tehdejšího lídra tabulky z Pelhřimova v poměru 5:2. Poslední zápas hráli Táborští v Milevsku, z něhož si odvezli pohodovou výhru 8:1. Jihočeské derby bylo zcela v režii kohoutů, Milevští se prosadili až v závěrečných minutách z přesilové hry. Debakl podpořil dvěma góly a jednou přihrávkou Martin Mařík. Kohoutům patří v tabulce 4. místo. Domácí se stále potýkají s marodkou, mezi dlouhodobě zraněnými jsou Nedorost s Mrkvičkou, v poslední době scházejí také Pechánek s Hájkem. Naopak Matušík už se dal do kupy.

Dnešní soupeř Táborských, HC Stadion Vrchlabí, okupuje momentálně 8. příčku. V posledním zápase Vrchlabí smetlo západočeské Klatovy 9:2. Hattrickem se blýskl Tomáš Svoboda, navíc přidal ještě dvě přihrávky. V předposledním zápase Vrchlabští rovněž zvítězili, tentokrát přehráli Děčín 4:2.

Poradí si Tábor opět v domácím zápase? Vrchlabí to nebude mít jednoduché, jelikož bude čelit střelbě nejlepšího útoku ligy. Dnes bych odhadl výhru domácích pět ku dvěma. Co myslíte? Uvidíme po zápase.

Oba týmy už se představují na ledě, diváci si mohli vychutnat nejprve nástup hostů z Vrchlabí. Světový pohár v cyklokrosu už mají táborští sportovní fanoušci za sebou, a tak přichází večerní čas pro bitvu hokejovou, lehce zahalenou politickým oparem. Nyní už se podíváme na úvodní sestavy.

Hockey Club Tábor: Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma – Pechánek R., Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Drda, Pechánek T.

HC Stadion Vrchlabí: Jeschke (Abrahám) – Hlaváč, Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec – Fořt, Filip M., Jirků, Šťastný, Gengel, Moučka, Svoboda, Bláha, Březina, Filip D., Marek.

Rozhodčí: J. Pražák – Dančišin, Matějček.

00:01

00:50
    První se na brankáře vrhli domácí, nicméně Vrchlabí muselo čelit jen nepřesným střelám.

02:03
    Bláha krouží před Pancem jako Sup, přihrávky se mu ale nedostává.

02:41
    Vrchlabí pojalo úvod zápasu hodně útočně a zatlačilo kohouty před Pancovu branku.

02:54
    Nepřesná přihrávka ve finální fázi domácího úniku, špatný pas poslal na pravé křídlo Kellner.

04:19
    Týmy více střídají, než hrajou. Žádné vzrušující situace před brankami tak k vidění nejsou.

04:37
    První přesilovka patří Stadionu. Za vysokou hůl si jde na 2 minuty posedět Tomáš Pechánek.

04:51
    Kellner vyhodil přes všechny čáry.

05:17
    U puku opět domácí, oba týmy střídají.

05:49
    Sražený puk vyletěl z pásma a unikající Seidl byl zfaulován.

05:56
    Hlaváč tak dostává 2 minuty za pád pod nohy.

06:33
    Gengel natáhl před Pancem tolik, až při nebezpečné střele zlomil hokejku.

06:37
    Domácí v plném počtu, zkrácená přesilovka začíná.

07:28
    Havran nahodil na brankáře od modré, jinak domácí zatím v přesile nic nepředvedli.

07:30
    Strkanice před brankou vyústila v oboustranné vyloučení za hrubost.

07:56
    Hosté v plném počtu, hraje se opět v 5 hráčích.

08:35
    To ale dlouho nevydrželo. Vondráček jde bručet na 2 minuty za sekání.

08:59
    Švihem to zkoušel kapitán Matušík, ale ke gólu nevedly ani následné dorážky.

10:35
    Táboru se přesilovky dnes příliš nedaří. Vrchlabští momentálně důsledně přistupují k hráčům a nedovolují tradiční vyšachování, které kohouti obvykle praktikují. Diamantová taktika tak přinesla Stadionu úspěch, hosté jsou kompletní.

11:29
    Mařík jde mimo na 2 minuty za hrubost.

11:49
    Radek Pechánek osvobodil svůj tým ze sevření.

12:15
    Další vyhození kohoutů, hosté tak střídají.

12:50
    Stadion se nemůže konstruktivně dostat do pásma.

13:18
    Kapitán Filip poslal na Pance nepovedenou střelu po zemi, což je maximum, co hosté v přesilovce dosud předvedli.

13:29
    Domácí v plném počtu. Vrchlabí se hra 5 na 4 ale vůbec nepovedla!

14:02
    Hosté však dostávají další možnost. Heršálek dostává 2 minuty za držení protihráče.

14:26
    Kellner se utrhl a nahrál na pravé křídlo Krätzerovi, jeho snažení skončilo na útočné modré.

14:46
    Stadion si neví rady, následuje jeho icing.

15:13
    Puk opět ve středu hřiště.

15:31
    Přesilovka Vrchlabí končí faulem. Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Petr Hlaváč.

15:40
    Od modré pálil Šťastný, puk poslal po zemi ale mimo tyče.

16:02

16:21
    Ani Tábor v přesilovce neexceluje. Hraje se ve středním pásmu.

16:42
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Vrchlabí jde do vedení gólem z oslabení! Pance překonal chytrou střelou ONDŘEJ BŘEZINA. Jak si Tábor s nečekaným gólem poradí? Asistence: Tomáš Bláha.

17:31

17:46
    Příležitost ke srovnání skóre. Klement 2 minuty za nedovolené bránění.

18:13
    Tábor je sice v pásmu, k ohrožení branky to ale zatím nevede.

18:31
    Tábor právě vstřelil branku!
    Skrumáž před bránou nejprve zakončil Havran, jeho střelu ještě Jeschke vyrazil. Následně se po Kellnerově přihrávce dostal k puku JAKUB KRÄTZER a nedal brankáři Vrchlabí šanci. Srovnáno na 1:1. Asistence: David Kellner a Martin Havran.

19:00
    Minuta do konce 1. třetiny.

19:55
    Vrchlabí ještě zkusilo strhnout vedení na svou stranu, to už ale nestihne.

20:00

V první části se diváci nakonec gólů dočkali, byť až v posledních minutách. Hosté udeřili z oslabení, Tábor vyrovnal z přesilovky. Druhá část hry začne asi v 18:46.

20:01

20:26
    Před brankou hostů nádherně tečoval Kellner, puk ale letěl těsně vedle tyče!

21:33
    Snažení kohoutů skončilo jen na vrchlabských hokejkách.

22:06
    Domácí skončili v ofsajdu.

22:22
    Bláha před Pancem nedal v nádherné pozici! Skvělý zákrok domácího brankáře.

23:03
    Fořt provětral Pancovu lapačku nepříjemnou ránou. O tom, jak čert vystrkuje růžky, jsme už dnes nejednou slyšeli. Teď to přesně sedí na oba týmy, které se v prvních minutách 2. třetiny dostaly do nemalého počtu slibných příležitostí. Druhá část hry je v porovnání s tou první v útoku hodně "ostrá".

24:14
    Jeschke skvěle vychytal atak táborských nájezdníků.

24:38
    Na levém křídle utekl Bláha, tentokrát se po jeho střele zaskvěl Panec.

25:12
    Radek Pechánek sundal u mantinelu Filipa, což se líbí domácímu kotli.

26:21
    Heršálkovu pumelici od modré Jeschke vyrazil jen do strany, kde na dorážku číhal FILIP KOLOMÝ a do odkryté branky se trefil. Tábor vede nad Vrchlabím 2:1. Asistence: Luboš Heršálek.

27:14
    Na druhé straně zazlobil Březina, jenže Pance ležícího na zemi nepřekonal. Domácí obrana si už poté reputaci napravila.

27:27
    Filip mimo dění dost zbytečně fauloval, 2 minuty za držení hole.

28:22
    Havranovu ránu od modré Jeschke podržel v náruči.

28:33
    Domácí se sami nepřesnou přihrávkou vyhodili z pásma.

29:27
    Hosté v plném počtu. Tábor už se k ničemu nedostal.

29:43
    Hosté už byli chvilku v pěti a bylo to znát. Před branku dostal dobře načasovanou přihrávku TOMÁŠ JIRKŮ a prostřelil Pance, čímž srovnal na 2:2. Asistence: Ondřej Březina.

30:41
    Pro Vrchlabí mohou přijít ještě lepší časy! Táborský Černý je vyloučen na 2 minuty za krosček, nedovoleně srazil protihráče u mantinelu.

31:07
    Kohuti se osvobodili.

31:22
    Oba týmy střídají, puk je za brankou Vrchlabí.

31:40
    Vysoká hůl posílá hru ke smůle hostů do středního pásma.

32:31
    Táborští brání Pancovu branku a nepouštějí hosty k zakončení. Dnešní utkání je typické skvěle bráněnými přesilovkami.

32:41

33:14
    Další možnost početní výhody, tentokrát pro domácí. Hřiště opouští Ladislav Gengel na 2 minuty za vysokou hůl.

33:50
    Jeschke se díval, jak okolo něj puky lítají, nicméně žádný za ním neskončil a hosté vyhodili.

34:24
    Kohouti opět puk do branky nedostrkali! Jeschke chytá skvěle.

34:39
    Vondráček poslal k zemi Kellnera a Vrchlabí vyhazuje.

34:40
    Kellner s Vondráčkem si ještě popovídali pěstmi a rozhodčí ocenil jejich počínání dvouminutovým trestem za hrubost.

35:14
    Hosté v plném počtu a v závěru oslabení ještě navíc strašili před Pancem.

35:49
    Vrchlabí se chvíli ocitlo v šesti, naskakující hráč ale vše ihned zpozoroval a kvapem pelášil zpět na střídačku.

36:49
    Kolářova střela na vyrážečku Pance neohrozila, ten puk přidržel, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

37:30
    Rychlý ťukec hostů končí na Pancově betonu.

37:48
    Černý dostal exkluzivní přihrávku před branku, kde byl sám. Jeho teč z jízdy ale branku minula, toho by mohli domácí litovat!

38:45
    Icing domácích.

38:55
    Vrchlabští tvrdě dohráli Matušíka u mantinelu.

39:10
    Ještě jedno vyloučení v druhé periodě. Poskočil 2 minuty za podražení.

39:49
    Tábor si 40 sekund hezky přihrával, ke kloudné střele ale nedošlo. Hosté buď střely srazili, nebo ke střelám kohouty vůbec nepustili. Ke smůle hostů se ale jedna střela odrazila tak nešťastně, že na DAVIDA KELLNERA zívala odkrytá branka, kam i přes snahu hostujícího gólmana poslal puk. Tábor vede 3:2. Asistence: Jakub Krätzer a Martin Havran.

40:00

Vyrovnanou partii nakonec po 2. třetině urval Tábor pro sebe a vede 3:2. O vedení rozhodl David Kellner 11 sekund před koncem periody. Třetí část hry začne v 19:36.

40:01

40:23
    Kellner se neprosadil přes Pulce.

41:42
    Vrchlabí se nesmírně snaží, Tábor ale pozorně brání. Panec je tak zatím bez práce.

42:42
    Seidl se po nedorozumění hostů ocitl na kruhu sám, volil ještě přihrávku spoluhráči do lepší pozice. Jeho pas ale do cíle nedoputoval, skóre se tak nemění.

44:07
    Jeschke vyrazil do ochranné sítě nepříjemnou Kellnerovu střelu.

44:37
    Krätzerova střela sražena mimo nebezpečí.

45:07
    Matušík zatáhl puk do pásma, pak o něj ale přišel a dal možnost hostům, aby prchli do brejku. Naštěstí pro domácí to zase až takový úprk nebyl a z akce nic nebezpečného nevzešlo.

46:23
    Fořt poslal puk za Pancovu branku, tam ale domácí zabojovali a útoku velí opět oni.

46:57
    Rychlý přechod Stadionu zastavil rozhodčí ofsajdem.

47:26
    Plácaná u středového kruhu končí nakonec odplácnutím za Jeschkeho branku.

48:27
    Jeschke zdrhá na střídačku, výhoda pro Vrchlabské.

48:48
    Puku se domácí dotkli až za Pancovou brankou a hra je přerušena. Na 2 minuty odchází Heršálek za sekání.

49:17
    Další vzrušení je tu! Kellner s Krätzerem statečně bojovali a táhli puk do útočné třetiny. Tam je nedovoleně atakoval Vondráček a půjde si posedět na 2 minuty za držení hole.

49:28
    Mařík se ocitnul s pukem sám před brankářem Vrchlabí, jenže mu puk sklouzl, velká šance promarněna!

50:28
    Hra ve 4 je hodně svižná z obou stran.

50:41
    Ofsajd zastavil tentokrát domácí choutky.

50:48

51:17
    Hosté taktéž v plném počtu.

51:54
    Prudké vyhození končí až za brankou Vrchlabí, rozhodčí píská icing, Panec bude opět v ohrožení.

52:16
    Tentokrát nepřesnost hostů, hra se stěhuje opět před branku, Jeschke už se chystá.

52:43
    Březina zahodil možnost na vyrovnání! Po sérii přesných přihrávek se zjevil sám před Pancem, ten mu však vzdušný prostor skvěle vykryl betony!

54:00
    Krásná kombinace Táborských končí Maříkovou střelou, tu však jeden z obránců srazil do rohu.

55:29
    Brankáři si momentálně užívají chvíle klidu, obě mužstva zodpovědně brání.

55:55
    Jeschke měl k puku dál, a tak ho radši zalehl.

56:31
    Nahození od modré Pancovi nepochopitelně vyklouzlo a hned dva vrchlabští útočníci nepříjemně doráželi. Posledním byl Jirků, Panec se ale překonat nenechal!

56:48
    Nepříjemné chvíle řeší kohouti zakázaným uvolněním.

57:30
    Krätzer vyslal jedovku někam k Jeschkeho ramenu, ten s problémy pokus táborského útočníka zlikvidoval a přikryl lapačkou.

Dnešní utkání sleduje 880 diváků.

57:58
    Maříkova zadovka před branku nikoho nenašla.

58:07
    Hlasatel právě oznámil dvě minuty do konce 3. třetiny, když se prosadil táborský zabiják RADEK SEIDL. Asistence: Martin Mařík a Jakub Matušík.

58:52
    Hamerský pálil jedovatě od modré.

59:10
    Vhazování před brankou Vrchlabí, o vítězi utkání je asi už rozhodnuto.

59:59
    Poslední střelu zápasu vyslal vrchlabský Pulec, Panec ji betony vyrazil.

60:00

V poslední třetině přidal Tábor ještě jednu branku a po pěkném souboji si připisuje do tabulky tři body za výhru 4:2. Dnešní tip na přesný výsledek mi tak utekl jen o jediný gól Tábora. Příští zápas odehrají kohouti za týden v Děčíně a poté za dva týdny v Klatovech. Doma se tak Jihočeši představí až 16. listopadu proti silnému Kolínu. Loučí se Josef Janda, hezký zbytek sobotního večera. (20:07:06)

Josef Janda

Branky a nahrávky: 19. Krätzer (Kellner, Havran), 27. Kolomý (Heršálek), 40. Kellner (Krätzer, Havran), 59. Seidl (Mařík, Matušík) – 17. Březina (Bláha), 30. Jirků (Březina)

HC Tábor: Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma – Pechánek R., Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Drda, Pechánek T.

Rozhodčí: J. Pražák – Dančišin, Matějček