Chomutov – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Sparta 3:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Kladno – HC Plzeň 2:3 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Vítkovice – Č. Budějovice 8:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
Piráti Chomutov
4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
HC Slavia Praha
Sobota 07.12.2013, 12:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobrý podvečer vítám Vás u 24.kola NOEN extraligy juniorů. V tomto utkání na sebe narazí domácí Piráti Chomutov a HC Slavia Praha. Oba týmy odehráli své zápasy i v pátek 6. prosince. Piráti Chomutov vyhráli nad HC Sparta Praha 6:4. To soupeř Pirátů tedy HC Slavia Praha zaváhala v Litvínově, kde prohrála 2:0. Pojďme si krátce něco říct o obou aktérech utkání. Začneme jako vždy u domácích.

Piráti Chomutov si v předchozím kole poradili s pražskou Spartou 6:4. Hattrickem se blískl Jakub Novák. Tato výhra posunula Piráty na první místo NOEN extraligy juniorů, kde jsou o jeden bod před Zlínem, přičemž mají dva zápasy k dobru. Piráti mají druhou nejlepší obranu v lize, obdrželi pouze 44 branek. Chomutov během 23. kol vyprodukoval 60 branek. Co se týče přesilových her jsou Piráti nejlepší v celé lize při využití 27,14%.

Tři nejproduktivnější hráči
    1. Nicolas Hlava 15 bodů (4+11)
    2. Jakub Vrána 14 bodů (8+6)
    3. Jiří Peštuka 11 bodů (6+5)

Slavia se v minulém kole utkala na severu čes s Litvínovem a na jeho ledě padla 2:0. Slavia v posledních čtyřech utkání získala pouze čtyřy body za výhru v prodloužení a po samostatných nájezdech. Pražané po 23. kolech okupují až osmé místo, přičemž mají stejný počet bodů jako Olomouc na šestém a Vítkovice na sedmém místě. Jejich aktuální skóre činí 53:51.

1. Václav Tomek 14 bodů (5+9)
    2. Filip Hlinka 13 bodů (6+7)
    3. Tomáš Török 9 bodů (6+3)

Ještě jednou dobré poledne z chomutovské SD ARÉNY. Klasické rozbruslení před utkáním začalo a obě mužstva se již prohánějí po ledě. Soupisku obou týmů vám přineseme za několik málo okamžiků.

Obě mužstva se naposledy střetly v šestém kole NOEN extraligy juniorů. Utkání se hrálo na Slavii a z vítězství se tehdy radovali Piráti Chomutov, kteří vyhráli po samostatných nájezdech 3:2. Rozhodující nájezd proměnil David Kaše.

Piráti Chomutov: Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Havel, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček Jindra, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Peštuka, Huňady, Kaše D.

HC Slavia Praha: Frodl – Novák M., Mašín, Saňa, Hochel, Růžička, Drahorád, Leština, Bureš – Červený, Kellerstein, Török, Presheva, Petzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Tomek, Andres, Navrátil.

Rozhodčí: Turčan – Hinčica, Kilian.

Týmy již nastupují na ledovou plochu, za několik málo okamžiků nám začne utkání Piráti Chomutov proti HC Slavia Praha.

00:01

00:01
    Bylo vhozeno úvodní buly, které vyhrála Slavia.

00:34
    Utkání nám začalo ve velkém tempu. Hře zatím dominují pevné obrany obou mužstev.

01:05
    První úspěšný zákrok si připsal Frodl po střele Palečka.

01:32
    Chybu ve slávistické rozehrávce mohl potrestat Vrána, bohužel pro Piráty mu puk ujel.

02:00
    Střelu Šťovíčka od modré čáry si zkušeně pohlídal Frodl.

02:20
    Zakázané uvolnění Pirátů.

02:27
    Závar před pirátskou brankou řeší zalehnutím kotouče Dvořák.

03:01
    Slavia rozehrává svůj další útok za svou brankou. Piráti střídají.

03:31
    Nepřesná přihrávka Drahoráda vyhnala Slavii z útočné poloviny hřiště.

04:01
    Nicolas Hlava po dlouhé době prověřil Frodla, ten chytá. Vhazovat se bude po jeho levici.

04:20
    Jedlička (SLA) si odpyká dvou minutový trest za sekání.

04:26
    Piráti tak dostávají možnost si zahrát svou disciplínu, s kterou vládnou v lize.

04:38
    Síly na ledě se srovnají. David Kaše si odsedí dvou minutový trest za nedovolené bránění. Piráti tak přicházejí o svou přesilovou hru.

05:58
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu.

06:20

06:38

06:54
    Po necelých dvou minutách se tedy opět hraje pět na pět.

07:20
    Slavia drží kotouč v útočném pásmu a kombinuje. Rozehrávku se jim snaží znepříjemnit napadání Pirátů.

07:48
    Opět se vylučuje a to opět na straně Pirátů Chomutov. Dvou minutový trest za vysokou hůl si odsedí Veselý.

08:46
    Slavii se nedaří dostat do útočného pásma přes dobře organizovanou obranu Pirátů.

08:55
    To se jim podařilo až nyní a je z toho tyč, kterou nastřeluje Török.

09:09
    Slavia právě vstřelila branku!
    Střelu Töröka Maštalířský pouze vyrazil a puk se dostal k Andresovi, který poslal puk na MARKA NOVÁKA., který poslal kotouč do polo odkryté branky. Otevírá tak brankový účet zápasu. Asistence Andres.

09:52
    Slavia přidává další zásah během několika málo okamžiků a zvyšuje svůj náskok. Po individuální akci se prosazuje ADAM KELLERSTEIN. Bez asistence

10:53
    Tohle je šok pro Piráty, jenž teď budou muset dohánět dvou brankové manko, když si během necelé minuty nechali dát dvě branky.

11:28
    Slavia opět operuje v útočném pásmu a kontroluje hru. Dvě rychlé branky ji dostali na koně a uklidnili její hru.

13:33
    Po dlouhé době se ke střele dostal Meliško, jeho střelu chytá Frodla.

13:59
    Pirátům se nedaří zatím nedaří najít ten správný recept na slávistickou obranu.

14:32
    Útok Pirátů Chomutov zastavuje ofsajd.

14:57
    Střelu Andrese vyráží Dvořák.

15:33
    Slavia drží kotouč za svoji brankou a vyčkává na správný okamžik k zaútočení.

16:12
    Kellerstein prověřil Dvořáka, ten bez problémů chytá.

17:32
    Andres se opět dostal ke střele a opět z toho byly problémy pro Dvořáka.

18:16
    Nepřesná přihrávka Meliška posílá Piráty do středního pásma.

18:35
    Frodl si připisuje další zákrok, tentokrát po střele Michálka.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:20
    Střelu ze středního pásma od Ringlera kryje Frodl.

19:48
    Ofsajd Pirátů.

20:00

Piráti prohrávají první třetinu v poměru 2:0. Ke vstřelení dvou branek stačilo Slavii pouze 43 vteřin během, kterých udeřilo duo Marek Novák a Adam Kellerstein. Po těchto brankách ovládala Slavia hru a pomalu k ničemu Piráty nepustila. Druhá třetina začne přibližně ve 13:16.

20:01

20:01
    Byla vhozena úvodní buly druhé třetiny. Piráti se vrhají do útoku.

20:37
    Zdá se, že Pirátů přestávka prospěla. Připadá mi jakoby nastoupil jiný tým.

21:01
    Teď ovšem šance na druhé straně. Střelu Sani kryje Dvořák.

21:42
    Piráti opět kontrolují puk a zakládají útok.

22:35
    Ten shořel na dobré obraně Slavie, té bohužel nevyšla rozehrávka a kotouč míří na zakázané uvolnění.

23:33
    Slavia si zahraje další přesilovou hru. Dvou minutový trest za nedovolení bránění si odpyká Huňady.

24:09
    Slavie kombinuje v útočném pásmu vyčkává na správný okamžik k udeření.

24:34
    Ten nepřichází a Piráti vyhazují puk za branku Frodla.

25:33

25:45
    Slávistický útok zastavuje ofsajd.

25:59
    Buly vyhráli Piráti a rozjíždějí další ze svých útoků.

26:38
    Prudkou střelu od červené kryje Frodl.

27:22
    Hra se v těchto chvílích odehrává spíše ve středním pásmu ledové plochy. Obrany obou týmů působí skálo pevně.

28:40
    Bude se vylučovat na slávistické straně...

28:55
    ... Rozhodčí již zafoukal do píšťalky a vylučuje se. Na dvě minuty je vyloučen Navrátil za hákování.

29:29
    Piráti kombinují v útočném pásmu.

29:47
    Teď střelou od modré prověřil Frodlu Jan Jindra, jeho střelu vyráží Frodla maskou.

30:27
    Slavia vyhazuje kotouč a odjíždí střídat.

30:40
    Piráti opět v útočném pásmu.

30:55

31:15
    Velkou šanci Peštuky likviduje vynikajícím zákrokem Frodl.

32:10
    Střelu Ringlera vyráží Frodl. Piráti nepolevují ve svém tempu a Slavii nic nedarují.

32:59
    Jako na střelnici to nyní vypadá v chomutovské SD ARÉNĚ na branku Frodla míří jedna střela za druhou. Slávistická svatyně je zatím nedobytná.

33:08
    Piráti právě vstřelili branku!
    Až teď se povedlo pirátským střelcům dobýt slávistickou svatyni. Po přihrávce od Tejnora se prosazuje MARTIN ŠŤOVÍČEK. Pirátům se tak podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Asistence: Tejnor.

34:04
    Zdá se že vstřelená branka Piráty nakopla ještě jednou tolik. Vůbec nepolevují ze svého tempa a opět operují v útočném pásmu.

34:13
    Přichází vyloučení na slávistické straně dvou minutový trest za vysokou hůl si půjde sednout Hochel. Piráti tak dostanou možnost další přesilové hry.

34:32
    Střelu od modré kryje Frodl.

34:39
    Slavia vyhazuje kotouč za bránu Dvořáka. Pirátům se dnes přesilové hry, ve kterých jinak vynikají moc nedaří.

35:14
    Střelu Huňadyho vyráží Frodl betonem. Piráti dál vládnou puku.

35:40
    Pirátům se to povedlo a skórují v přesilové hře, čímž vyrovnávají gólový účet zápasu. Je to jejich 20 branka v přesilových hrách. Po pěkné kombinaci Pirátů se prosazuje JIŘÍ PEŠTUKA. Asistence Huňady, Havel.

36:25
    David Kaše mohl v samostatném úniku strhnout vedení na pirátské strany, bohužel pro domácí pálil nad Frodlovu branku.

37:22
    Nepřesná přihrávka Pirátů míří na zakázané uvolnění.

38:55
    Jedličkovu střelu Dvořák pouze škrtl betonem a puk míjí branku v řádů milimetrů.

39:29
    Útok Pirátů zastavuje ofsajd.

40:00

Ve druhé třetině to vypadlo jako by nastoupil za Piráty jiný tým. První přestávka jim očividně pomohla a v šatně si vyříkali co a jak. Po brankách Šťovíčka a Peštuky ovládli druhou část v poměru 2:0 a srovnali tím stav zápasu na 2:2. Třetí třetina začne přibližně ve 13:58.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu. Třetí třetina začne za několik málo okamžiků.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí části vyhráli hosté.

41:20
    Hosté jsou u puku v obranné třetině domácí.

41:39
    Hochelovu střelu od modré kryje Dvorák.

42:05
    Po individuální akci pálil David Kaše, jeho střelu likviduje Frodl.

43:00
    Zakázané uvolnění Slavie.

44:00
    Hra se odehrává především ve středním pásmu. Ve hře excelují obrany.

44:08
    Teď se ovšem ke střele dostal Hlinka, jeho střelu chytá Dvořák.

44:59
    Útok Slavie zastavuje ofsajd.

45:40
    Střelu Meliška vyráží Frodl.

46:17
    Slavia v útočném pásmu a snaží se dostat ke střele. V té jí brání pozorná obrana Pirátů.

47:02
    A Piráti Chomutov otáčí skóre utkání. Na střelu od TOMÁŠE PALEČKA byl Frodl krátký. Asistence Hlava.

47:58
    Po ospalé první třetině otáčí Piráti průběh utkání a jednoznačně určují tempo hry. Slavia se ale nevzdává a nechce nechat svému soupeři nic nadarmo.

48:45
    Zakázané uvolnění Pražanů.

49:56
    Slavia se po dlouhé době dostala ke střele. Dvořák však střelu Mašína chytá.

50:22

50:53
    V samostatném úniku se ocitl Vrána, jeho únik zlikvidoval Frodl jistým zákrokem.

51:54
    Lapačkovým zákrok se vyznamenal Dvořák, jenž kryje střelu Kellersteina.

53:22
    Rozhodčí fouká do píšťalky a ukazuje sevření puku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:17
    Dnešní utkání sleduje 216 diváků.

54:40

54:56
    Po krásné přihrávce od Peštuky dorážel kotouč do prázdné branky NICOLAS HLAVA. A další znesvěcení slávistické svatyně. Piráti navyšují svůj náskok na dvě branky. Asistence Peštuka.

55:50
    Čtvrtá branka Pirátům dala utkání nový náboj. Slavia stále nemůže najít ten správný klíč na pirátskou obranu. Zdá se, že utkání je už rozhodnuté.

57:52
    Frodl si připisuje další úspěšný zákrok.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14
    Tým HC Slavia Praha ty vyžádal oddechový čas.

58:14
    Slavia si vyzkouší zahrát power play.

58:31
    Zakázané uvolení Pirátů,

58:55
    Naději pro Pražany vykřesal VÁCLAV TOMEK po přihrávce před polo odkrytou branku od Růžičky. Asistence Růžička.

59:20
    Slavia opět hraje power play a opět kombinuje v útočném pásmu.

59:22
    Hra vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:49
    Piráti se osvobozují.

60:00

Piráti v dramatickém utkání, ve kterém zaspali první třetinu nakonec vyhrávají 4:3, když druhou část ovládli 2:0. Ve třetí části si výsledek zkušeně pohlídali, i přes dramatický konec, ve kterém minutu před koncem vykřesal naději pro Pražany Tomek. Piráti tak vyhrávají již po páté za sebou. To je od mě pro dnešek vše u další onlajnů brzy nashledanou.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Tejnor), 36. Peštuka (Huňady, Havel), 48. Paleček (Hlava), 55. Hlava (Peštuka) – 10. Novák M. (Andres), 10. Kellerstein, 59. Tomek (Růžička)

Rozhodčí: Turčan – Hinčica, Kilian