Vsetín – Zlín 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:0 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Hr. Králové – Liberec 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:6 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 2:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:8 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)

Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Matyáš Kašek svým nájezdem rozhoduje o výhře svého týmu.

Za domácí Kašek. Svůj nájezd proměnil ala Hertl. Slovan vítězí.

Kadeřávek nedal.

Hostující Lojka nedal.

Za domácí Kopta. Poněkud lehkomyslně. Neuspěl.

Za hosty Zářecký mezi betony proměnil.

Za Ústí Tůma. Rychlou střelou dává gól.

Hozák také nedal.

Macek nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Brankáři na nájezdy: Zvědělík – Brízgala.

Uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:13
    Pražané se dostali do útoku, Hrala přihrál nepřesně.

63:22
    Hosté se dostali do postavení mimo hru. Sparta má po akci.

63:00
    Poslední dvě mnuty prodloužení.

62:16
    Zvědělík na poslední chvíli viděl střelu Kadeřávka, a tak zakročil.

61:39
    Rubeš aktivně forčekuje. Lvíčata se osvobozují.

60:31
    Domácí střídají. Sparta hraje aktivněji v prodloužení.

60:01

Bude následovat pětiminutové prodloužení se systémem náhlá smrt.

60:00

59:46
    ONDŘEJ KOPTA dává gól a vyrovnává na 5:5. Famózní únik s gólovou tečkou. Asistence: Jan Hucek.

59:25
    Zakázané uvolnění Slovanu. Zvědělík zpátky v brance.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:14
    Hraje se vyrovnaný hokej. Oba týmy se snaží vstřelit gól.

55:11
    Kosina vyrazil střelu Kozdy nad branku. Buly v útočném pásmu hostů.

54:34
    Ústí pomalu začíná otevírat obranu a plně se soustředit na útok.

53:18
    Domácí hrají aktivně, dostávají se před branku.

52:47
    Vyloučen Jiří Hozák na dvě minuty za nedovolené bráněníní. Tento faul ovšem sudí nejprve neviděli. Až po diskuzi s domácím koučem došlo k vyloučení. Přitom se jednalo o zcela jasný faul.

51:43
    Čas běží rychle, domácí se snaží vyrovnat, ale chybí jim i trocha potřebného štěstíčka.

50:09
    Tůma zkoušel blafák, ale neuspěl. Škoda pro domácí. Gólman Brízgala zasahovat nemusel.

50:09
    Nájezd proti Spartě.

49:39

49:08
    Slova se brání srdnatě.

48:00
    Pražané hrají přesilovou hru špatně. Domácí jsou v útočném pásmu.

47:39
    Vyloučen Jan Hucek na dvě minuty za vražení na hrazení.

46:57
    Domácí se dostávají na dostřel. Po Tůmově přihrávce se prosazuje ONDŘEJ KOPTA. Asistence: Martin Tůma.

43:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    MARTIN SVOBODA rychlou střelou posílá Pražany do vedení o dva góly. Asisnence: Martin Lojka.

43:12
    Hosté jsou v pásmu a kombinují.

41:12
    Vyloučen Martin Svoboda na dvě minuty za faul Loktem.

40:29
    LUKÁŠ LOJKA se prosazuje samostatnou akcí. Bez asistence.

40:02

40:01

40:00

39:40
    Sparta znovu operuje před Kosinou. Slovanu teď pomohlo postavení mimo hru Pražanů.

39:12
    Kotouč za brankou Brízgala.

39:02
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

38:38
    Kosina zasáhl proti střele Polesného. Sparta v tlaku.

38:02
    Vyloučen domácí Jan Hucek na dvě minuty za držení.

37:40
    Domácí Amirov se dostal dvakrát do velké šance, jednou branku minul, ve druhém případě trefil tyč.

35:23
    Kosina výborně povyjel proti střele Polesného, který tak měl malý střelecký úhel.

34:59
    Kašek byl faulovaný, jenže hlavní sudí tento faul asi neviděl. Protesty domácí střídačky nepomohly.

33:46
    Přihrávka rukou zastavuje akci domácího týmu.

33:12
    Domácí brankář kryje puk. Buly před jeho brankou. Oba týmy střádají.

32:35
    Hosté jeli v brejku, Lojka střílel mimo branku Kosiny.

32:00
    Hra se uklidnila. Slovan je aktivnější, ale nemůže se dostat do gólových šancí.

31:43

31:10
    Ústí hraje v plném počtu, hraje přesilovku pět na čtyři.

30:21
    Slovan hraje v útočném pásmu.

29:40
    Vyloučen hostující Bureš na dvě minuty za vysokou hůl.

29:10
    Vyloučeni Kadeřávek hrubost na dvě minuty, domácí Hucek na dvě minuty za vysokou hůl, Ondřej Kopta dvě minuty za sekání. Bude se hrát 4 na 4.

28:53
    Kotouč za Kosinou.

28:34
    Vyloučen hostující Jan Polesný na dvě minuty za krosček.

27:48
    Lvíčata hrají velmi dobře. Hosté se snaží, ale dobrá obranná hra Slovanu jim to značně komplikuje. Žlutomodří statečně bojují.

26:22
    Hraje se rychlý hokej. Oba týmy se dostávají do šancí, ale ne do gólových.

24:32
    Lvíčata hrají aktivně. Tůma s Koptou vymysleli zajímavou akci, kterou ovšem nedokázali zakončit.

23:14
    Hosté vyrovnávají. LUKÁŠ LOJKA byl na správném místě a prostřelil Kosinu. Asistence: Patrik Kadeřávek, Jiří Hozák.

22:58
    V oslabení výborně Tůma vyvezl kotouč a vystřelil.

22:22
    Vyloučen domácí Petr Michajličenko na dvě minuty za hákování.

21:38
    MATYÁŠ KAŠEK jako buldok se prodral ke střele, kterou Brízgala nedokázal chytit. Velký kus práce odvedli také Koval s Amirovem. Asistence: Jakub Koval, Famil Amirov.

20:52
    Kopta trefil tyč. První minuta druhé třetiny se Slovanu povedla náramně.

20:22
    Tůmovu střelu z dálky zlikvidoval Brízgala.

20:01

20:00

19:36
    Akce až do prázdné branky. Lvíčata rozebrala obranu Sparty. Kopta našel Tůmu, který poslal puk před prázdnou branku, kde stál MAREK MACEK, ten pohodlně skóroval. Asistence: Martin Tůma, Ondřej Kopta.

18:57
    Vyloučen hostující Martin Jandus na dvě minuty za sekání.

18:44
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

16:41
    Rychlou střelou k tyčce se v přesilové hře prosadil MARTIN JANDUS. Asistence: Jaroslav Zářecký, Kryštof Hrala.

16:18
    Vyloučen domácí Famil Amirov na dvě minuty za vysokou hůl.

15:37
    Hozáka výborně vychytal gólman Kosina. Ústecká obrana udělala obrovskou chyby, kterou Sparta málem využila.

15:01
    Postavením mimo hru se provinili domácí.

14:01
    Michajličenko se dostal ke střele, které ale chyběla přesnost.

13:15
    Domácí hrají díky vstřelené brance aktivně. Sparta to má momentálně těžké. Sama totiž dělá chyby.

12:24
    Nenápadná akci. ONDŘEJ KOPTA vystřelil a trefil se přímo mezi betony.Slovan vyrovnává. Samostatně.

11:11
    Hosté z protiútoku vystřelili na Kosinu, který puk podržel. Sparta hraje aktivně, Kolářova střela skončila v lapačce brankáře Kosiny.

10:45
    Lvíčata jela dva na jednoho. Loukota špatně přihrál, tím celou akci zkazil.

09:50
    Domácí se dostali do útočného pásma. Koptova střela od modré se neujala.

09:05
    Kašek si puk hodil na dlouhou hůl, a tak se kotouče zmocnil soupeř.

08:31
    Znovu výborný Kosina teď zachránil domácí od inkasování branky.

08:26
    Po nepřesnostech ve hře Slovanu raději brankář Kosina přerušil hru.

07:29
    Žlutomodří hrají aktivněji, ale přes dobře bránící obrano soupeře to mají těžké.

07:10

06:35
    Hosté se osvobozují.

06:25
    Lvíčata hrají v útočném pásmu, ale nemohou se dostat k pořádné střele. Dvakrát vyhrála vhazování v útočném pásmu.

05:10
    Vyloučen hostující Polesný na dvě minuty za hákování.

04:49
    Hosté předvedli pěknou akci. Dva na jednoho vyřešili výborně. JAN POLESNÝ prostřelil s přehledem domácího Kosinu. Asistence: Martin Svoboda,Petr Kalina.

04:10
    Hostující Kolář se dostal do dobré pozice, ale puk netrefil přesně.

04:06

03:50
    Macek, tak, jak se mu vlastní vybojoval kotouč ve středním pásmu. Jel po straně na brankáře hostů. V souboji neuspěl.

03:34
    Kotouč ve středním pásmu. Lvíčata šetří cenné vteřinky z oslabení.

03:11
    Tůma situaci před vlastní brankou podcenil. Málem z toho byl vlastní gól. Kosina však zasáhl.

02:24
    Slovan vyhodil puk za branku soupeře.

02:06
    Vyloučen domácí Bořek Ozom na dvě minuty za držení.

01:50
    Lvíčata se dostala do útočného pásma, na branku ale vystřelit nedokázala.

00:51
    Macek zaváhal před vlastní branku. Díky tomu se do šance dostala Sparta, ale k vážnější střele se nedostala.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté. Kosina v brance Ústí však zasahovat nemusel, protože jeho spoluhráči se puku zmocnili a otočili směr hry.

00:01

Pěkný den z Ústí nad Labem. Za několik minut začne utkání RAKO extraligy staršího dorostu mezi Ústím a Spartou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Kopta, 20. Macek (Tůma, Kopta), 22. Kašek (Koval, Amirov), 47. Kopta (Tůma), 60. Kopta (Hucek), 65. Kašek – 5. Polesný (Svoboda, Kalina), 17. Jandus (Zářecký, Hrala), 24. Lojka (Kedeřávek, Hozák), 41. Lojka, 44. Svoboda (Lojka)

HC Slovan Ústí nad Labem: Kosina (Zvědělík) – Amirov, Drha, Hucek, Kašek, Kopta, Koval, Loukota, Macek, Michajličenko, Ozom, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Benda.
    HC Sparta Praha: Brízgala, Chour – Jandus M., Jandus T., Kalina, Procházka, Seniov, Svoboda, Zářecký, Hrala, Duben,Bureš, Hozák, Kadeřávek, Kozda, Knobloch, Kolář, Lojka, Polesný, Zídek.