Vsetín – Zlín 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:0 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Hr. Králové – Liberec 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:6 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 2:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:8 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 07.12.2013, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava. • Extraliga staršího dorostu

Konec zápasu. (14:12:31)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Michal Musil si na Husára nepřišel, rozhodující nájezd si připisuje DANIEL KOLOUCH (10+5).

Michal Musil musí proměnit.

2-1. Byl úspěšný, na rozdíl od Hlaváčka mezeru mezi betonem a pravou tyčkou Husára našel.

Za Duklu pojede Daniel Kolouch.

Puk mezi beton a pravou tyčku Vacka nezasunul.

Za hosty pojede Martin Hlaváček.

1-1. Lukáš Zayml také několikrát před Husárem zamíchal s pukem a nakonec se v pádu prosazuje.

Za Duklu pojede Lukáš Zayml.

0-1. Rozhýbal Vacka a trefil se mezi jeho nohy.

Za Pardubice pojede Daniel Voženílek.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se nerozhodlo, o vítězi zápasu rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:33
    Protiútok hostů tři na jednoho. Hlaváček se tvrdou ranou zprava neprosadil a následnou dorážku nenasměřoval mezi tři tyče Musil.

63:21
    Vacek vleže vychytal u své levé tyče zcela volného Rohlíka.

62:49
    Hosté jsou nyní aktivnější.

62:22
    Rudy se dostal s pukem až před Vacka, ale tam jej ztrácí a Dukla se osvobozuje vyhozením do středního pásma.

62:00
    V prodloužení nechce nikdo udělat chybu. Hraje se sice nahoru – dolu, ale bez šancí.

60:46
    Situace dva na dva v podání Dukly nebyla úspěšná, Bambula nepřešel přes Rudyho.

60:33
    Před brankou Husára si však hosté situaci pohlídali.

60:17
    Dukla rozehráva od svojí branky útok.

60:01

60:00

59:41
    Lukáš Vala mohl rozhodnout, když se proháčkoval mezi dvěma beky hostů, ale tváří v tvář nepřekonal Husára ranou do pravého horního rohu.

59:24
    Další nepřehlednou situaci před Vackem kontrolují beci domácích a vyhazují puk.

58:41
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté byli ve velkém tlaku, který využívají a stav zápasu je tak opět vyrovnaný. Havrda ještě před chvilkou neuspěl, ale po dalším závaru před brankou Vacka se prosadil DANIEL VOŽENÍLEK (7+3). Asistence: Michal Musil (4+3), Samuel Rudy (0+2).

58:21
    Dorážku Havrdy zblízka kryje výborným zákrokem Vacek.

57:51
    Jihlava je ve středním pásmu u puku, ale Nováček neměl příliš času na zakončení.

57:35
    Po buly před Vackem odjíždí Husár na střídačku, Pardubice budou hrát v šesti.

57:27
    Hosté jsou aktivnější a snaží se o vyrovnání.

56:41
    Rudy z levé strany trefuje zblízka pouze boční síť Vackovy branky.

56:26
    Huňáčkův hit na France kvituje celá jihlavská střídačka.

55:33
    Time-out pro Jihlavu.

55:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí se poprvé v zápase dostávají do vedení, úspěšným střelcem je opět DANIEL KOLOUCH (9+5) a opět je to bez asistence. Útočník Dukly střelou z levého kruhu propálil Husára. Rozhodčí gól po poradě uznávají. Bez asistence.

55:33
    Jihlava se po dalším závaru před Husárem raduje z gólu, ale rozhodčí se ještě radí o jeho uznání nebo ne.

54:36
    Nyní je v tlaku domácí tým a kombinuje před Husárem. Jen co se gólman Pardubic dostal k puku, ihned ho kryje a přerušuje hru.

53:56
    Ač byly Pardubice téměř celou přesilovku před Vackem, výrazněji ho neohrozily.

53:30
    Na modré kombinuje Franc s Musilem, avšak bez jakéhokoliv gólového či střeleckého efektu.

53:17
    Dukle se stále nedaří vyhodit puk.

52:50
    Bažant to znovu zkusil ze stejného místa – z pravé strany od modré – ale při střele zavrávoral a netrefil ideálně puk.

52:11
    Tvrdou ránu Bažanta od modré vyrazil Vacek.

51:56
    Hned po vyrovnání se ale bude Dukla bránit, hosté si zahrají přesilovou hru.

51:44
    Jihlavští hokejisté osm minut před koncem vyrovnávají. DANIEL KOLOUCH (8+5) překonal u pravé tyče Husára, z čehož má velkou radost. Hostům se tak nevyplatil záměr soustředit se spíše na obranu. Bez asistence.

50:28
    V situaci dva na jednoho přihrával zleva Musil na zcela volného Velínského, který ale na pravé straně promáchl do ztracena.

49:44
    Voženílek obkroužil s pukem téměř celé útočné pásmo, prostor ke střele ale nenašel.

49:11
    Z protiútoku trefil Rohlík pouze boční síť Vackovy branky.

48:50
    Hoskovec měl sice u pravého kruhu puk a chtěl vystřelit, byl ale odzbrojen Rudym.

46:29
    Za brankou Husára bojuje o puk Bambula. Nakonec se mu ve spolupráci s Balaštíkem dovedlo touš získat, ale jen na chvilku.

46:02
    Nebezpečná střela Voženílka z levého kruhu končí na rameni Vacka.

45:11
    Jenže Kolouch měl proti sobě po přechodu modré čáry dva obránce, přes které neuspěl.

44:58
    Pospíchal rozjíždí další útok svého týmu.

44:26
    Nováček tak dlouho míchal u levé tyče Husára s pukem, až mu jej hosté vzali.

43:45
    Útok Pardubických končí sevřením puku.

42:46
    Pardubice si vyžádaly oddechový čas.

41:53
    Jihlava je nyní aktivnější a dostává se více před Husára, avšak příliš střeleckých pokusů nemá.

41:16
    Před dotírajícím Dvořákem raději přikryl puk Husár. Vhazovat se bude před jeho klecí.

40:33

40:31
    Ten chytá ránu Bažanta od modré.

40:26
    A už jsou nastěhovaní před Vackem.

40:06
    Hosté začínají třetí třetinu dohrávanou přesilovkou.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:26.

I do závěrečné části půjdou hosté s jednogólovým vedením. Nejprve ve 24. minutě vyrovnal Vala, ale o čtyři minuty později vrátil hostům vedení Jakub Martinec. Uvidíme, jak se bude vyrovnaný zápas vyvíjet a kdo si nakonec připíše tři body.

40:00

39:56
    Až nyní se to domácím povedlo.

39:50
    Dukla se stále nemůže osvobodit.

39:23
    Z ostrého úhlu to zkusil Musil, ale na Vacka si zprava nepřišel.

38:33
    Daniel Kolouch (JIH) dostává za hákování dvě minuty. Na vyloučení: 2-2.

38:15
    Rohlík se mezi kruhy dostal k puku, jenže z dobré pozice góla nedal, neboť byl faulován.

37:59
    Peschout se prohnal po levé straně až před Husára, ale bekhendem nezakončil přesně.

37:42
    Boj o puk za Vackem vyhrál Rostislav Klofáč.

37:26
    Klofáč vyhodil puk po mantinelu, který zachytil na modré Matěj Bažant. Vystřelil, ale Vackův levý beton byl na svém místě.

36:55
    Domácí se dostávají do tempa a přečíslují nyní obranu Pardubic poměrně často a snadno. Další útok Dukly ale končí ofsajdem.

36:34
    Nahození Havrdy raději kryje Husár.

35:53
    Střílená přihrávka Bambuly projela netknuta napříč celým brankovištěm.

35:25
    Peschout přihrál zpoza branky puk na Koloucha, který byl na levém kruhu úplně sám. Ač domácí forvard pořádně zamířil, Husár vyrovnání nedovolil.

34:57
    Ač Dukla o puk rychle přišla, znovu je před Husárem.

34:15
    Trma vrma před brankou Dukly. Prakticky kterýkoliv z hráčů se mohl dostat k puku, nakonec byli ale úspěšnější domácí hráči, kteří zakládají rychlý útok.

33:33
    Ofsajd Dukly při přechodu do útoku.

33:07
    Po střele Velínského se dostal u pravé tyče Vacka k odraženému puku Filip Havrda, který jej ale nedokázal úspěšně zasunout za záda domácího gólmana.

32:20
    Z následného protiútoku Dukly dva na jednoho netrefil po přihrávce Peschouta puk ideálně Bambula a ani tak neohrozil Husára.

31:43
    Martin Hlaváček se proháčkoval obranou Dukly a mezi kruhy vystřelil. Vacek ale drží svůj tým nad vodou.

30:56
    Nepřesnou rozehrávu Pardubic zachycuje na vlastní obranné modré Vojtěch Pražák, jenže ani on nedal svým spoluhráčům zrovna přesnou přihrávku.

29:40
    Dukla sice měla v protiútoku o jednoho hráče méně (dva na tři), přesto se Balaštík prokličkoval až ke střelbě, která však postrádala patřičnou razanci a Husár jí bez problémů chytá.

29:10
    Husár raději zalehl puk před svojí brankou po tom, co se jej chystal napadat Bambula.

28:22
    Musil zbořil u mantinelu blízko levého kruhu Husárovy branky střelce prvního gólu Dukly Valu, který se jen těžko sbírá z ledu.

28:12
    Nováček přejel útočnou modrou a hned vystřelil, ale zleva Husára nepřekonal.

27:14
    Hosté přidávají z rychlého protiútoku druhý gól. Bažant se dostal na útočné modré ke střele, kterou před Vackem tečoval JAKUB MARTINEC (7+9), na což nemohl domácí gólman zareagovat. Asistence: Matěj Bažant (1+1).

26:22
    Dukla je před Husárem, ale ke střele se nedostává.

24:27
    Pardubice opět mají puk za brankou Vacka, ale nyní už o něj Faltys přišel, když měl proti sobě dva jihlavské hráče.

24:09
    Zakázané uvolnění Dukly.

23:12
    Čtyři vteřiny před koncem přesilovky využívají domácí svoji početní převahu. Po několika tečích puku se kus černé gumy dostal mezi kruhy k LUKÁŠI VALOVI (6+8), který překonává poprvé Husára. Ten na jeho střelu po ledě nestačil zareagovat. Bez asistence

23:02
    Nyní už je Dukla znovu před Husárem.

22:50
    Pardubice dvakrát přerušují rozehrávku Dukly, ve středním pásmu mají puk a vyhazují ho za Vacka.

21:49
    Tečovaný puk se u levé tyče odrazil k Bambulovi, který při dorážce do opuštěné klece netrefil puk!

21:44
    Pardubice ve čtyřech.

21:33
    Dělovku Klofáče od modré vyrazil Husár svoji vyrážečkou.

21:16
    Dukla si zahraje 26 vteřin přesilovku pět na tři po tom, co je na dvě minuty vyloučen Samuel Rudy (PCE) za vysokou hůl. Na vyloučení: 1-2.

21:01
    Až nynií se Dukla dostala do pásma Pardubic, rána Pospíchala ale prolétla mimo tři tyče a následně sjel Balaštíkovi při střele puk z hole.

20:01

Skončila první třetina, ve které byli aktivnější hosté a zřejmě zaslouženě se dostali do vedení, když se v osmé minutě trefil Panna. Druhá třetina začne přibližně v 12:43.

20:00

19:53
    Bambula vystřelil od modré. Husár tak tak vyrazil, ale k dorážce se už nikdo z domácích nedostal.

19:44
    V závěru první třetiny bude hrát Dukla přesilovku, jejíž větší část se možná přesune do druhé třetiny. Matěj Bažant (PCE) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 1-1.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:56
    Filip Nováček opět pronikl s pukem až do útočného pásma, po objetí branky Husára však už nedokázal přihrát svým spoluhráčům.

18:39
    Pardubice i v pěti kombinují v útočném pásmu, ale ke střelbě se zatím nedostávají.

18:14
    U pravé tyče si Vacek pokryl jak střelu Bažanta, tak dorážku Voženílka.

18:05
    Dukla v plném počtu.

17:55
    Tečovaný pokus Velínského nadělal spoustu starostí obraně Dukly.

17:24
    Stejně tak nyní, kdy vyhodil puk až k Husárovi Ladislav Pospíchal.

17:01
    Dukla se ale nyní zásluhou Ondráčkova vyhození osvobozuje.

16:53
    Pardubice stále mají puk před brankou Vacka a kombinují.

16:33
    Tečovanou střelu Rudyho chytá pohodlně Vacek.

16:18
    Hosté vyhráli buly, Rudy přihrál puk podél modré na Matěje Bažanta, který si zpracoval puk a vystřelil, jenže jeho pokus byl sražen mimo.

16:05
    Bude se poprvé vylučovat. Filip Nováček (JIH) odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí. Na vyloučení: 1-0.

15:40
    Tak tohle byl pořádný hit, kterým se prezentoval habán Michal Musil na domácího Stanislava Huňáčka za brankou Dukly!

15:13
    Za brankou Pardubic bude rozehrávat puk Martin Franc.

14:53
    Zakázané uvolnění také na straně Pardubických.

14:04
    Agilní Panna obkroužil branku a přihrál puk před Vacka, tam ho ale nenašel žádný spoluhráč střelce zatím jediného gólu utkání.

13:46
    Klofáč se pokusil rychle rozehrát na útočnou modrou, kde si najížděl Bambula, ale přihrávka byla příliš prudká. Zakázané uvolnění.

13:06
    Bambulovo vyhození zachytil Benýšek, ale jeho pokus od modré byl spíše propagačního rázu.

12:53
    Utkání se hraje poměrně v rychlém tempu s minimem přerušení.

12:13
    Puk je opět za Vackem ale tentokrát se k němu Pardubičtí nedostanou. Pospíchal jej totiž přihrál na Pražáka a ten vyváží kotouč na druhou stranu.

11:42
    Zakázané uvolnění Pardubic.

11:09
    Po nepřehledné situaci před Husárem je posunutá klec.

10:59
    Hoskovec si před branou Husára zaklepal a chtěl přihrávku, protože by zakončoval do zpola odkryté branky, jenže obránci hostů puk zblokovali.

10:36
    Nebezpečnou střelu Rohlíka z pravého kruhu vyráží Vacek.

10:20
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

09:56
    Kolouch mohl založit útok Dukly, ale ve středním pásmu se mu zamotal puk mezi nohy a vzápětí o něj přišel.

07:38
    Z protiútoku se u pravé tyče Vacka dostal k puku Voženílek, který nadvakrát nepřekonal Vacka, jenž se při druhém zákroku dostal hodně mimo branku. Napotřetí tak raději přihrál puk k útočné modré, kde se k němu dostal ONDŘEJ PANNA (4+8), počkal si, až bude mít před sebou více prostoru a trefil se přes několik hráčů do opuštěné branky Dukly. Asistence: Daniel Voženílek (6+3), Miroslav Rohlík (3+6).

07:13
    První střela na branku Husára, která hned byla nebezpečná. Kolouch vypálil z levého kruhu a Husár měl co dělat, aby puk vyrazil pryč.

06:33
    Nováček bojoval na druhé straně za brankou Husára proti dvěma hráčům Pardubic, nakonec svůj boj o puk proti přesile prohrál.

06:03
    V rohu za brankou Dukly vybojoval puk Pospíchal zpod ležícího Havrda, jenže následný útok svého týmu kazí nepřesnou přihrávkou.

04:56
    Pardubice jsou stále nebezpečnější, hostující gólman Husár zatím nemusel zasahovat.

04:30
    Tečovaná střela Bažanta končí v ochranné síti.

03:57
    Bekhendová strela Velínského končí vedle levé tyče Vacka. Hosté jsou stále aktivnější.

03:37
    Po pravé straně ujel s puke Nováček, ale k zakončení se nedostal.

02:50
    Další šance hostů, Havrda pálil z levého kruhu do připraveného Vacka.

02:35
    Velká šance Pardubic. Havrda přihrál zpoza branky mezi kruhy Martincovi, který trefuje jen levý beton Vacka.

02:10
    Martinec se chopil za brankou puk, ale ukazuje, že nemá komu nahrát.

01:40
    Další šanci jsme zatím na Horáckém zimním stadionu neviděli, domácí se ještě nedostali před Husára.

00:19
    Rohlík se dostal z dobré pozice k dorážce, sice špatně trefil puk, ale ten zaplachtil ve vzduchu jak motýl a dopadl vedle pravé tyče Vacka.

00:01

Oba týmy jsou na modré a zdraví se, utkání za malou chvíli začne.

Na Horáckém zimním stadionu je vše připraveno ke startu zápasu.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Pospíchal, Huňáček, Pražák, Klofáč, Kochánek, Dörrer – Zayml, Vala, Nováček – Bambula, Balaštík, Kolouch – Hoskovec, Dvořák, Dupljaku – Peschout. Trenér: Štěpán Moravec.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár (Červený) – Rudy, Bažant, Faltys, Franc, Benýšek, Horyna – Voženílek, Panna, Rohlík, Hlaváček, Musil, Velínský – Krejčík, Martinec, Havrda – Bureš, Boček. Trenér: Miroslav Vybíral.

Rozhodčí: Kukeně – Kuřítko, Lainka.

Krátké statistiky:

Nejlepší střelec:
    Dukla: Jiří Ondráček, 26 zápasů, 10 gólů.
    Pardubice: Martin Hlaváček, 26 zápasů, 9 gólů.

Nejproduktivnější hráč:
    Dukla: Jiří Ondráček, 26 zápasů, 16 bodů (10+6).
    Pardubice: Jakub Martinec, 27 zápasů, 15 bodů (6+9).

Předchozí tři vzájemné zápasy:
    Pardubice – Dukla 1:2 sn. (21.9.2013).
    Dukla – Pardubice 2:1 (11.10.2013).
    Pardubice – Dukla 2:3 pr. (15.11.2013).

Pardubice se tedy budou snažit poprvé v sezoně Duklu Jihlava porazit.

Uvidíme, jestli se dnes Jihlavě pod vedením trenéra Śtěpána Moravce podaří poprvé vyhrát. Mladý trenér stojí na střídačce staršího dorostu domácích už tři zápasy, od začátku sezony trénoval juniory Dukly a nyní si prohodil místo s Petrem Svobodou.

Zápas bude rozdílný v jednom hlavním bodě – Dukla Jihlava již má zajištěn postup do play-offové skupiny, kdežto Pardubice jsou prozatím na nepostupové sedmé příčce.

Proč říkám prozatím, když základní část timto kolem skončí? Týmy na 5. – 8. místě ve skupinách poté putují do skupiny o play-off, kde do vyřazovacích bojů dostanou vstupenku čtyři nejlepší a doplní tak z každé skupiny trojici postupujících přímo.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola základní části mezi RAKO extraligy juniorů mezi domácí Duklou Jihlava a Pardubicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 24. Vala, 52. Kolouch, 56. Kolouch, rozh. náj. Kolouch – 8. Panna (Voženílek, Rohlík), 28. Martinec (Bažant), 59. Voženílek (Musil, Rudy)

HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Rudy, Bažant, Faltys, Franc, Benýšek, Horyna – Voženílek, Panna, Rohlík – Hlaváček, Musil, Velínský – Krejčík, Martinec, Havrda – Bureš, Boček. Trenér: Miroslav Vybíral.

Rozhodčí: Kukeně – Kuřítko, Lainka