Vsetín – Zlín 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:0 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
Hr. Králové – Liberec 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:6 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Olomouc 2:6 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:8 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 07.12.2013, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava. • Extraliga staršího dorostu

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Michal Musil si na Husára nepřišel, rozhodující nájezd si připisuje DANIEL KOLOUCH (10+5).

2-1. Byl úspěšný, na rozdíl od Hlaváčka mezeru mezi betonem a pravou tyčkou Husára našel.

Puk mezi beton a pravou tyčku Vacka nezasunul.

1-1. Lukáš Zayml také několikrát před Husárem zamíchal s pukem a nakonec se v pádu prosazuje.

0-1. Rozhýbal Vacka a trefil se mezi jeho nohy.

63:21
    Vacek vleže vychytal u své levé tyče zcela volného Rohlíka.

59:41
    Lukáš Vala mohl rozhodnout, když se proháčkoval mezi dvěma beky hostů, ale tváří v tvář nepřekonal Husára ranou do pravého horního rohu.

58:41
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté byli ve velkém tlaku, který využívají a stav zápasu je tak opět vyrovnaný. Havrda ještě před chvilkou neuspěl, ale po dalším závaru před brankou Vacka se prosadil DANIEL VOŽENÍLEK (7+3). Asistence: Michal Musil (4+3), Samuel Rudy (0+2).

58:21
    Dorážku Havrdy zblízka kryje výborným zákrokem Vacek.

57:35
    Po buly před Vackem odjíždí Husár na střídačku, Pardubice budou hrát v šesti.

55:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí se poprvé v zápase dostávají do vedení, úspěšným střelcem je opět DANIEL KOLOUCH (9+5) a opět je to bez asistence. Útočník Dukly střelou z levého kruhu propálil Husára. Rozhodčí gól po poradě uznávají. Bez asistence.

55:33
    Jihlava se po dalším závaru před Husárem raduje z gólu, ale rozhodčí se ještě radí o jeho uznání nebo ne.

52:11
    Tvrdou ránu Bažanta od modré vyrazil Vacek.

51:56
    Hned po vyrovnání se ale bude Dukla bránit, hosté si zahrají přesilovou hru.

51:44
    Jihlavští hokejisté osm minut před koncem vyrovnávají. DANIEL KOLOUCH (8+5) překonal u pravé tyče Husára, z čehož má velkou radost. Hostům se tak nevyplatil záměr soustředit se spíše na obranu. Bez asistence.

46:02
    Nebezpečná střela Voženílka z levého kruhu končí na rameni Vacka.

42:46
    Pardubice si vyžádaly oddechový čas.

38:33
    Daniel Kolouch (JIH) dostává za hákování dvě minuty. Na vyloučení: 2-2.

38:15
    Rohlík se mezi kruhy dostal k puku, jenže z dobré pozice góla nedal, neboť byl faulován.

35:25
    Peschout přihrál zpoza branky puk na Koloucha, který byl na levém kruhu úplně sám. Ač domácí forvard pořádně zamířil, Husár vyrovnání nedovolil.

32:20
    Z následného protiútoku Dukly dva na jednoho netrefil po přihrávce Peschouta puk ideálně Bambula a ani tak neohrozil Husára.

31:43
    Martin Hlaváček se proháčkoval obranou Dukly a mezi kruhy vystřelil. Vacek ale drží svůj tým nad vodou.

27:14
    Hosté přidávají z rychlého protiútoku druhý gól. Bažant se dostal na útočné modré ke střele, kterou před Vackem tečoval JAKUB MARTINEC (7+9), na což nemohl domácí gólman zareagovat. Asistence: Matěj Bažant (1+1).

23:12
    Čtyři vteřiny před koncem přesilovky využívají domácí svoji početní převahu. Po několika tečích puku se kus černé gumy dostal mezi kruhy k LUKÁŠI VALOVI (6+8), který překonává poprvé Husára. Ten na jeho střelu po ledě nestačil zareagovat. Bez asistence

21:49
    Tečovaný puk se u levé tyče odrazil k Bambulovi, který při dorážce do opuštěné klece netrefil puk!

21:16
    Dukla si zahraje 26 vteřin přesilovku pět na tři po tom, co je na dvě minuty vyloučen Samuel Rudy (PCE) za vysokou hůl. Na vyloučení: 1-2.

19:53
    Bambula vystřelil od modré. Husár tak tak vyrazil, ale k dorážce se už nikdo z domácích nedostal.

19:44
    V závěru první třetiny bude hrát Dukla přesilovku, jejíž větší část se možná přesune do druhé třetiny. Matěj Bažant (PCE) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 1-1.

16:05
    Bude se poprvé vylučovat. Filip Nováček (JIH) odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí. Na vyloučení: 1-0.

15:40
    Tak tohle byl pořádný hit, kterým se prezentoval habán Michal Musil na domácího Stanislava Huňáčka za brankou Dukly!

10:36
    Nebezpečnou střelu Rohlíka z pravého kruhu vyráží Vacek.

07:38
    Z protiútoku se u pravé tyče Vacka dostal k puku Voženílek, který nadvakrát nepřekonal Vacka, jenž se při druhém zákroku dostal hodně mimo branku. Napotřetí tak raději přihrál puk k útočné modré, kde se k němu dostal ONDŘEJ PANNA (4+8), počkal si, až bude mít před sebou více prostoru a trefil se přes několik hráčů do opuštěné branky Dukly. Asistence: Daniel Voženílek (6+3), Miroslav Rohlík (3+6).

02:35
    Velká šance Pardubic. Havrda přihrál zpoza branky mezi kruhy Martincovi, který trefuje jen levý beton Vacka.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 24. Vala, 52. Kolouch, 56. Kolouch, rozh. náj. Kolouch – 8. Panna (Voženílek, Rohlík), 28. Martinec (Bažant), 59. Voženílek (Musil, Rudy)

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Pospíchal, Huňáček, Pražák, Klofáč, Kochánek, Dörrer – Zayml, Vala, Nováček – Bambula, Balaštík, Kolouch – Hoskovec, Dvořák, Dupljaku – Peschout. Trenér: Štěpán Moravec.
    HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Rudy, Bažant, Faltys, Franc, Benýšek, Horyna – Voženílek, Panna, Rohlík – Hlaváček, Musil, Velínský – Krejčík, Martinec, Havrda – Bureš, Boček. Trenér: Miroslav Vybíral.

Rozhodčí: Kukeně – Kuřítko, Lainka