New Jersey – Detroit 1:3 (kon.) | Carolina – San Jose 5:3 (kon.) | Columbus – Minnesota 4:0 (kon.)
Chicago – Anaheim 2:3 (1:2 po s.n.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 5:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Sobota 07.12.2013, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího hokeje! Noční program NHL přináší třaskavý souboj dvou elitních celků, obhájci Stanley Cupu Chicago Blackhawks přivítají také velmi kvalitní Anaheim Ducks. Černí jestřábi potvrzují svou velkou kvalitu i letos a bodově jsou zatím vůbec nejlepším týmem soutěže. Velice dobře si stále vedou i Kačeři, kteří jsou v tabulce Západní konference čtvrtí s minimální ztrátou na týmy před sebou. Očekávat tak můžeme podívanou té nejvyšší jakosti.

Anaheim Ducks:
    Kačeři byli chvíli i nejlepším týmem celé soutěže, ale už více než měsíc je hodně brzdí marodka a aktuálně jim tak v tabulce Západní konference patří se 41 body čtvrté místo. Poslední dva zápasy Anaheimu skončily prohrami až po nájezdech. Ducks spoléhají zejména na útočnou trojici Perry, Getzlaf, Penner, která stojí za důležitými góly. A teď se podívejme na aktuální podobu zmiňované marodky. Do dnešního duelu určitě nenastoupí útočníci Mathieu Perreault a Jakob Silfverberg, brankář Viktor Fasth a také obránci Luca Sbisa, Francois Beauchemin a Sheldon Souray.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf – 32 bodů (14+18)
    Nejlepší střelec: Corey Perry – 16 gólů

Chicago Blackhawks:
    Obhájci Stanley Cupu šlapou také v tomto ročníku a aktuálně jsou se 44 body dokonce nejlepším týmem celé NHL. Chicago se prezentuje velmi ofenzivním stylem a jako jediné v soutěži už nastřílelo přes sto branek, konkrétně 108. Velmi se daří zejména hvězdné dvojici Patrick Kane, Jonathan Toews, ale bodově skvěle si vede například i obránce Duncan Keith, jenž přihrál již na 24 branek svého týmu. Jízda Blackhawks se však v posledních dvou zápasech přeci jen trochu přibrzdila, když podlehli shodně 3:4 Dallasu i Minnesotě. Kouč Joel Quenneville bude možná postrádat trojici Andrew Shaw (horní část těla), Michal Handzus (chřipka) a Bryan Bickell (dolní část těla). Všichni tři vynechali poslední utkání a dnes nad nimi visí otazník. Určitě chybět pak bude druhý brankář Nikolaj Chabibulin.

Nejproduktivnější hráč: Patrick Kane – 33 bodů (16+17)
    Nejlepší střelec: Patrick Kane – 16 gólů

Vzájemné zápasy:
    13. 02. 13: Chicago – Anaheim 2:3 po s.n.
    21. 03. 13: Anaheim – Chicago 4:2
    30. 03. 13: Chicago – Anaheim 1:2

Československá stopa:
    Marián Hossa (CHI) – 25 zápasů, 21 bodů (12+9)
    Michal Handzuš (CHI) – 13 zápasů, 4 body (1+3)
    Michal Rozsíval (CHI) – 18 zápasů, 3 body (0+3)

Chicago Blackhawks: Raanta (Crawford) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Brookbank – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Versteeg, Saad – Handzuš, Nordström, Morin – Smith, Kruger, Bollig. Trenér: Joel Quenneville

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Allen, Vatanen, Lindholm, Fistric – Perry, Getzlaf, Penner – Selanne, Bonino, Palmieri – Winnik, Koivu, Cogliano – Etem, Steckel, Beleskey. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Pollock, Rehman – Amell, Murray.

Dozněla hymna Spojených států amerických a za chvíli začne samotný zápas.

00:01

00:46
    Hiller zachytil nahození od červené čáry a hned rozehrál.

01:43
    První větší šance zápasu! Z otočky pálil Kruger, kotouč byl ještě tečován a Hiller ho tak vyrazil jen před sebe. Švýcarský gólman pak dokázal v leže lapačkou zlikvidovat i dorážku Bolliga.

02:51
    Ofsajd Chicaga, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:20
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! COREY PERRY nejprve inkasoval v souboji před brankovištěm úder do obličeje a ještě mu upadla hůl. Perry si však své náčiní stačil sebrat včas na to, aby mohl pohotově tečovat střelu Ryana Getzlafa. Raanta tak ještě nemá žádný zákrok a už inkasoval. Asistence: Ryan Getzlaf a Dustin Penner.

04:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Vedení Kačerů vydrželo jen 45 sekund! Versteeg nahrával Kanovi, kterému sice kotouč přeskočil hůl, ale díky tomu se dostal k BENU SMITHOVI, jenž z mezikruží překonal Hillera. Asistence: Patrick Kane a Kris Versteeg.

05:07
    Po střele Perryho si Raanta připisuje svůj první úspěšný zákrok.

06:15
    Je tu první reklamní přestávka.

06:23
    Útok Chicaga skončil postavením mimo hru.

06:52
    Hjalmarsson zahrál na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Raantu.

07:15
    Další icing Chicaga.

08:11
    Po Oduyově nahození se natahoval Versteeg, ale nedokázal tečovat.

08:37
    Tvrdě od modré pálil Brookbank, Hiller kotouč zkrotil.

08:09
    Leddy od modré nepříjemně nahazoval, Hiller asi moc neviděl, ale kotouč dokázal vyrazit.

09:41
    Do střelecké pozice si sjel Seabrook, branku Kačerů netrefil.

10:02
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu se stává hostující Matt Beleskey, který odchází na trestnou lavici za podražení. Přesilová hra Blackhawks začne po reklamní pauze.

10:26
    Chicago zatím drží puk ve středním pásmu.

10:46
    Hosté nyní vyhodili.

11:09
    Tvrdá střela Sharpa od modré vyloženě trefila Hillera, který nemohl přes Saada vidět vůbec nic. Velké štěstí brankáře hostí.

11:50
    Brankář Raanta málem nabídl hostům vedoucí gól! Domácí gólman tak dlouho váhal s rozehrávkou, až odevzdal puk Perrymu, který však trefil pouze jeho rameno.

12:02

12:46
    Černí jestřábi soupeře zatlačili. Například Toews pálil jen těsně vedle.

14:03
    Versteeg přejel Kanovi do útočného pásma předčasně – postavení mimo hru.

14:54
    Seabrookovi kotouč na modré přeskočil hůl a Chicago tak přišlo o pásmo.

15:32
    Saad si najel před branku, dostal od spoluhráče přihrávku, ale z bezprostřední blízkosti Hillera nepřekonal!

17:00
    Nordström za hostující brankou sestřelil při napadání Lindholma a udržel tím Černé jestřáby v útočném pásmu. Kotouč však nakonec vypadl ze hřiště a hra je přerušena.

17:27
    Lindholm si přidržel Versteega a jde na trestnou lavici.

17:59
    Kačeři se osvobozují.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:23
    V závěru přesilovky vypálil Morin. Jeho pokus byl dobře mířen, ale Hiller ho zlikvidoval ramenem.

19:28
    Anaheim je již kompletní.

19:56
    Kane z otočky nahodil od modré puk na branku, kotouč Hillerovu klec netrefil.

20:00

Viděli jsme poměrně zajímavou první třetinu, po které jdou oba celky do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Skóre utkání otevřel už ve 4. minutě Perry, který pohotově tečoval střelu Getzlafa. Jen o 45 sekund později však vyrovnal domácí Smith.

Střely na branku v 1. třetině – 11:8

Druhá třetina začne přibližně ve 3:04.

20:01

20:16
    Na úvod druhé části tu máme icing Chicaga.

21:01
    Snaha domácích v útočném pásmu k ničemu závažnému nevedla. Hráči Anaheimu už dostali puk do střední třetiny.

21:28
    Sharp byl najetý za obranou Ducks, ale kotouč přebral těsně za modrou, takže mu bylo odpískáno postavení mimo hru.

21:49
    Cogliano nejprve tečoval bruslí kotouč za branku, odkud se ho ještě snažil zadovkou vrátit do ohně. To si již pohlídal Raanta, který puk zalehl.

22:35
    Postavení mimo hru v podání hostí.

23:01
    Nyní bylo zajímavé sledovat, s jakou vervou napadal rozehrávku domácích 43letý Teemu Selanne. Finský útočník má na svůj věk stále velmi rychlé nohy.

24:23
    Ve druhé třetině zatím na nebezpečné situace před oběma brankami čekáme.

25:06
    Po Morinově střele z pravého kruhu poprvé ve druhé části zasahoval Hiller.

25:44
    Pěkný průnik Lindholma zastavil Raanta, který se namáčkl ma tyč a švédský zadák neměl kudy procpat puk do branky.

26:05
    Obrana Chicaga zapomněla za svými zády Teemu Selanneho, který ze samostatného úniku poslal puk mezi Raantovými betony do tyče!

26:05
    Máme tu komerční přestávku.

26:26
    Ofsajd Anaheimu.

26:33
    Bekhend Mariána Hossy se mezi tyče nevešel.

27:34
    Rozehrávka Anaheimu skončila zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Hillera.

28:06
    Oduya ztratil při bránění hůl a tak chytil puk do rukavice a zahodil ho. Za toto počínání je vyloučen.

28:36
    Chicago vyhodilo.

29:04
    Palmieri pronikl až před branku. Jeho pokus o zasunutí kotouče překazil Raanta, který mu ho holí vypíchl.

30:05
    Kačeři využívají svou přesilovku vteřinu před jejím skončením! Nejprve Selanne netrefil téměř odkrytou branku, ale hostům to nakonec vadit nemusí. Fowler posunul puk z modré čáry na RYANA GETZLAFA, jenž svou střelu schoval mezi brusle stínícího Perryho a kotouč prošel mezi betony Raanty. Asistence: Cam Fowler a Nick Bonino.

31:06
    Seabrook dával puk před branku na Versteega, který jeho nabídku netrefil.

31:55
    Chicago po obdrženém gólu zvýšilo aktivitu a snaží se o rychlé vyrovnání.

32:15
    Hráči Blackhawks se nyní vystavili do postavení mimo hru.

32:24
    Puk končí v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

33:15
    Toewsovi přejel do pásma Hossa, další ofsajd Chicaga.

33:56
    Pokus Keitha skončil na zadním mantinelu, Hiller mohl zůstat klidný.

34:27
    Steckel našel zpoza branky Palmieriho, který z úhlu vystrašil Raantu. Ten si svým zákrokem nebyl moc jistý a hosté se dokonce začali nesměle radovat z gólu, ale o tom nemůže být ani řeč. Puk zůstal někde pod betony gólmana Blackhawks. Rozhodčí se nepůjdou ani poradit s videem.

34:29
    Raanta přerušuje hru po pokusu Beleskeyho hned po buly.

35:05
    Hráči Anaheimu teď soupeře zatlačili. Nebezpečným bekhendem se prezentoval Palmieri, Raanta byl pozorný.

35:57
    Na trestné lavici je hostující Allen, který byl vyloučen za vražení.

36:41
    Ducks se dobře brání a již po několikáté vyhazují.

32:13
    Cogliano projel až do útočného pásma a dostal se i ke střele. Ta branku minula.

37:48
    Domácí nehráli dobrou přesilovku, přesto v ní nakonec vyrovnali! Marián Hossa našel přihrávkou od mantinelu před brankou KRISE VERSTEEGA, jehož první střela ještě gólem neskončila, ale kotouč se odrazil k Versteegovi zpět a domácí hráč ho na druhý pokus poslal pod břevno. Asistence: Marián Hossa a Brent Seabrook.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

39:38
    Z úhlu pálil nad domácí branku Winnik.

40:00

Také ve druhé třetině jsme viděli po gólu na každé straně a tak je stav nerozhodný 2:2. Ve 31. minutě nejprve Getzlaf strhl vedení na stranu Kačerů, když využil přesilovku vteřinu před jejím koncem. Chicago však dvě minuty před koncem třetiny skórovalo taktéž v početní výhodě, vyrovnávací branku zaznamenal Versteeg.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:9, celkem – 17:17

Třetí třetina začne přibližně ve 3:59.

40:01

40:13
    Puku se ujímají hráči Chicaga.

40:20
    ... Kruger se však dostal do postavení mimo hru.

41:04
    Toews hledal z druhé vlny najíždějícího obránce Keitha, ten ale nezpracoval puk a nemohl tak vystřelit.

41:37
    Nordström vyzkoušel Hillera lehkou střelou, brankář hostí v poklidu vyráží.

42:19
    Selanne pohotově vypálil bekhendem z mezikruží, Raanta má puk v lapačce.

43:08
    Hráči Anaheimu se dopustili postavení mimo hru.

43:17
    Z první to zkoušel Palmieri, Raantu nezaskočil. Bude se vhazovat před finským brankářem domácích.

43:45
    Raanta raději přidržel kotouč před dojíždějícím Coglianem.

44:02
    Hostům odpískán icing, vhazovat se bude před Hillerem.

44:21
    Rychlá kombinace Anaheimu, na jejímž konci Getzlaf naservíroval puk před branku Pennerovi. Ten ani nadvakrát nepřekonal Raantu!

45:15
    Ve třetí části jsou hosté o dost aktivnější než jejich soupeř.

45:38
    Teď zahrozili i Blackhawks! Hossa připravil velmi dobrou pozici pro Sharpa. Proti němu se však stihl Hiller bleskurychle přesunout a šanci zlikvidoval.

46:40
    Versteeg to zkusil od mantinelu, Hiller vyráží.

47:51
    Kruger obkroužil kolem branky a u tyče se pokusil překvapit Hillera. Ten si ve pohlídal.

48:31
    Po Allenově nepovedené přihrávce je pískán icing hostí.

48:31
    A je tu reklamní pauza.

48:39
    Následuje další icing. Perrymu se to nelíbí, ale rozhodčí trvají na svém.

49:06
    Sharp zahnal svou přihrávkou Oduyu až do středního pásma.

49:59
    Deset minut do konce třetí třetiny a stav 2:2 stále trvá.

50:42
    Kane z modré čáry uvolnil obránce Seabrooka, který si najel až mezi kruhy. Domácí hráč měl dost času zamířit, branku však netrefil.

52:19
    Oba týmy dlouho hrály především ve středním pásmu, až teď si sáhl na puk Raanta.

52:42
    Raanta byl bez hole a Beleskey tak měl ulehčenou pozici. Naštěstí pro domácí mířil z mezikruží přímo do hrudi brankáře.

52:46
    Pokus Cogliana byl sražen mimo hřiště, další buly před domácí brankou.

53:31
    Toews přenechal puk Sharpovi, který z levé strany tvrdě střílel. Hillerovi kotouč vypadl z lapačky, ale naštěstí pro něho nikdo z domácích nestačil dorážet.

54:57
    Rychlý kontr Anaheimu. Beleskey se snažil najít před brankovištěm Perryho, s ním se však výborně vrátil Smith a k zakončení ho nepustil.

56:00
    Poslední komerční přestávka. Začíná to vypadat na prodloužení.

56:40
    Už můžeme vidět snahu především neudělat chybu. Nikdo nechce prohrát.

57:42
    Sharp mohl rozhodout! Z levé strany se řítil na Hillera a pokusil se poslat puk ke vzdálenější tyči. Hiller jeho střelu škrtl a díky tomu neskončila v síti.

58:03
    Od levého mantinelu vyslal jedovatou střelu Penner, Raanta však schoval puk v lapačce.

58:53
    Icing Kačerů, konec řádné hrací doby se blíží.

58:53
    Kouč Anaheimu Boudreau si bere oddechový čas, aby si jeho sestava mohla trochu vydechnout.

59:02
    Oduyovu střelu nebezpečně tečoval Sharp, Hiller puk do branky nepustil. Už běží poslední minuta.

59:24
    Hostující útok skončil postavením mimo hru. Penner poté vztekle odpálil puk a dostává desetiminutový osobní trest.

60:00

Ve třetí třetině už branka nepadla a utkání tak po šedesáti minutách skončilo výsledkem 2:2. O vítězi tedy bude rozhodovat prodloužení, případně nájezdy.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:8, celkem – 22:25

60:01

60:27
    Perry se dostal až mezi kruhy, odkud pálí těsně mimo.

60:39
    Na druhé straně zasáhl skvěle Hiller, jenž po spolupráci Toews – Kane, vytěsnil puk do bezpečí pravým betonem.

61:41
    Po střele Cogliana, která se odrazila do zadního mantinelu, doklepl puk do sítě Fistric. Hosté se už radovali z gólu, ale rozhodčí ho neuznávají. Saku Koivu byl totiž podle nich v brankovišti, i když tam byl doslova strčen obráncem Seabrookem.

62:59
    Getzlaf nyní dobře vypomohl defenzivě Anaheimu, Hiller tak nemusel zasahovat.

63:47
    Keith si na ose kruhů hledal prostor ke střele, hostující zadáci ho nakonec zablokovali.

64:03
    Sharp se pokusil zaskočit Hillera z úhlu, brankář Kačerů drží puk.

64:45
    Volej Lovejoye jen prolétl kolem tyče.

64:54
    Další bomba Lovejoye, tu tentokrát vyráží Raanta.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Tak ani prodloužení nerozhodlo, uvidíme nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 3:1, celkem – 25:26

Samostatné nájezdy začínají.

Jonathan Toews střelou pod vyrážečku otevírá skóre nájezdů – 1:0.

Nick Bonino naznačil kličku a pak jen pustil puk pod tělem Raanty – 1:1!

Hiller nyní chytá, neuspěl Sharp!

Kyle Palmiery parádním bekhendovým blafákem posílá Anaheim do výhody – 1:2!

Patrick Kane musel dát, ale nezvládl to. Hiller ho vychytal!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
    Autorem branky je KYLE PALMIERI.

Nájezdy už lépe zvládli hráči Anaheimu, kteří tak poráží Chicago popáté za sebou. Hned na úvod penaltové loterie se sice trefil domácí Toews, ale další dva střelce Černých jestřábů už Hiller vychytal a naopak Raantu překonali Bonino i Palmiery.

1. Ryan Getzlaf (ANA) 1+1
    2. Kris Versteeg (CHI) 1+1
    3. Corey Perry (ANA) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Marián Hossa (CHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 20:56
    Michal Handzuš (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:45

To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci! (05:01:26)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Smith (Kane, Versteeg), 38. Versteeg (Hossa, Seabrook) – 4. Perry (Getzlaf, Penner), 31. Getzlaf (Fowler, Bonino), rozh. náj. Palmieri

Rozhodčí: Pollock, Rehman – Amell, Murray

Diváci: 21586