Trnava – Topoľčany 6:3 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 2:3 (0:1 po s.n.) | Michalovce – Detva 3:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 4:2 (kon.) | Bardejov – Prievidza 11:3 (kon.) | Senica – SR 18 5:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Prešov 07
2:3 (0:1, 0:0, 2:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 10.01.2014, 17:00 • Ice arena • 1. liga (SR)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHK 32 Liptovský Mikuláš.
    FRANTIŠEK POLIAČEK rozhodol v nájazdoch a vybojoval pre Mikuláš 2 body.

62:35
    Kivader sa dostal do pásma a medzi kruhy prihráva na Tkáča, ktorý si ešte urobil krok a vypálil! Jeho strelu chytá Hollý do lapačky.

61:15
    Prokop strieľal po prihrávke Ejema z kruhu, jeho delovku Hollý vyráža, puk je pred prázdnou bránkou, kde už sa natláčajú domáci, no hostia puk upratali k Hollému a hra sa prerušuje.

59:57
    Devečka ale oslabuje svoj tím. Liptovský Mikuláš sa bude brániť, keď sa Tomáš Devečka previnil podrazením.

59:55
    Obrovská šanca Liptovského Mikuláša, ktorý 5 sekúnd pred koncom nastrelil tyčku po strele Bartíka od modrej!

59:25
    Podsedlý po buly za bránkou zamiešal puk, dostal sa pred ňu ale jeho prízemnou strelou Hollého neprekvapil.

57:00
    A ďalšia tyčka, tentokrát horná zastavila strelu Malinu! Riadna smola na hokejkách domácich.

56:50
    Prešov kombinuje! Tyčka po strele Ejema od modrej, Prešov ostáva v pásme a točí puk.

56:04
    Uvidíme presilovku 5 na 3!

56:04
    Uvidíme dve vylúčenia hostí naraz. Oddychový čas Liptákov. Vylúčený je Tomáš Špila a Ján Holiga za podrazenie.

55:50
    Pred bránku dostal puk Sabol, bekhendom ale míňa tesne bránku hostí!

54:00
    To bola šanca! Prvú strelu Liptákov Marton vyrazil tým, že si ľahol na ľad, okolo neho ale Michal Školiak prešiel a mal prázdnu bránku, na jej obvod si ale ľahá Ejem a zachraňuje pred gólom! Obetavosť domácich!

50:52
    Prešov dal gól!
    Je vyrovnané, s pukom si nakorčuľoval pred pravý kruh VILIAM KNAP a strelou švihom do rohu bránky sa presadil! Ukážková akcia.

Asistencie: Kristián Horvát, Boris Ružička

47:45
    Knap sa teraz dostal dobre do útoku a z medzikruhou vypálil tesne mimo bránky Hollého!

45:24
    Radosť Prešova. Ten konečne strelil gól, po skrumáži pred bránkou sa zorientoval skvelo IGOR HALÁS a dobrou strelou prestrelil brankára Hollého.

Asistencia: Roman Kohutiar

43:20
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Prešov ale aj napriek snahe inkasuje. Pri mantineli v kruhu dostal puk MAROŠ PIATKA, napriahol a švihom a strieľa gól do rohu brány!

Asistencie: Tomáš Špila

41:20
    Prokop skvelo v útoku získal v oslabení puk, poslal ho pred bránku na bráneného Halása, ktorý ale skončil znova na výbornom Hollom. Ten dnes predvádza neuveriteľné zákroky.

40:42
    Zbytočný faul Prešova, teraz Malina hral vysokou hokejkou a odsedí si 2 minúty.

40:35
    Ďalšia veľká šanca, keď sa puk pred bránku dostal na Sabola, ani on ale nedokázal prekonať brankára! Skvelý Hollý.

40:15
    Kohutiar sa dostal ihneď s pukom za bránu, prihral ho pred ňu na Halása, ktorý aj vystrellil, ale iba do betónu, následne Tkáč od modrej vedľa! Už sa hrá 5 na 5.

38:55
    Dobrá šanca, Sabol potiahol puk, prihral Halásovi, ten dozadu na Tkáča, ktorého tvrdá strela naozaj tesne minula bránu!

38:10
    Brankár Hollý ide nakoniec na 2 minúty za hru za červenou čiarou. Hollý cestou na striedačku ešte prihral puk spoluhráčovi a teda jednoznačne to bolo proti pravidlám, Prokopovi teda dali zapravdu.

38:10
    Kapitán Prokop protestuje u rozhodcu, ale Podsedlý si svoj trest odpyká na 10 minút za nešportové správanie. Ospravedlňujeme sa za zlú prvotnú informáciu.

35:00
    Šanca domácich, Prokop obkorčuľoval bránku súpera, našiel pred ním Podsedlého, ktorého strelu ale zblokoval obranca a brankár má už ľahkú robotu.

33:20
    Dobrá šanca hostí, po buly bojovali o puk, ktorý nakoniec dostali pred bránku na Bakoša, jeho strelu ale do stredu bránky Marton chytá. Dobrá šanca.

30:12
    Po nedorozumení Mikuláša sa pred bránkou dostal puk ku Kivaderovi, ktorý to mieril medzi betóny. Hollý si ľahol a zabránil puku v ceste do brány.

29:50
    Do útoku sa teraz zo strany vrhol Leskovjanský, jeho bekhend pri zakončení tesne pred brankárou ale Marton schoval a hru preuzšil.

28:00
    Výborne teraz dostal puk von z tretiny Halás, podržal si ho, nakoniec pred bránkou prihral dozadu na Sabola, ktorého delovku vyrážačkou Hollý vyrazil.

27:25
    Prešov sa dopustil ale faulu. Erik Ivančo si posedí na dve minúty za nedovolené bránenie.

27:15
    Liptáci teraz vytvorili naozaj veľký tlak, po odrazených pukoch od Martona sa dostal k nemu za bránkou Bartík a zasúval na druhú stranu brány, no brankár Prešova sa stihol rýchlo presunúť.

25:40
    Ďalšia veľká šanca, Tkáč po buly delovkou trafil obrancu, k puku sa ale dostal medzi kruhmi Kohutiar, ale aj jeho veľký pokus Hollý likviduje!

25:30
    Obrovská príležitosť pre Prešov. Pred bránkou dostal puk spoza nej na hokejku Halás, jeho rýchlu strelu ale schoval v lapačke Hollý a hru prerušuje.

21:40
    Prešovčan Ejem dobre vystrelil spoza obrancu, puk Hollý ledva vyráža a len tesne to nebolo na dorážku.

16:50
    Teraz to zaváňalo druhým gólom, spoza bránky šla prihrávka na Piatka, ktorý ale neuspel pred Martonom a ten vyráža betónom.

16:25
    Už sa ale hostia vrátili, strelu od modrej tečoval Broska, Robo Marton ale chytá a hru prerušuje.

15:29
    Domáci Ejem pri mantineli zahral tvrdo a pôjde na dve minúty za napadnutie Jakuba Matejku.

14:00
    Dobrá šanca, Chalupa si obkorčuľoval bránku hostí a zasúval, čo Hollý vystihol a následne sa domácim nepodarilo dorážať.

13:20
    Veľkú šancu mal hosťujúci Lišiak, ktorý sa ocitol už za kruhom na buly pred Martonom, jeho strela k tyčke bola ale vystihnutá vyrážačkou.

12:11
    Prešov tlačil no prvý gól dáva aj tak Liptovský Mikuláš prakticky z prvej šance. K puku sa pred bránkou dostal ANDREJ LIŠTIAK a jednoduchou strelou prekonal nerozchytaného Martona!

Asistencie: Matúš Leskovjanský

10:01
    Prešov ale bude hrať presilovku. Lištiak Andrej bude sedieť za hákovanie.

10:00
    Teraz sa to podarilo domácim, pred bránku šiel puk na Halása, ktorý mal voľný priestor v sieti, ale netrafil trestuhodne puk!

06:15
    Ďalšia strela od modrej v podaní Prešova, tentokrát Malina vypálil a teraz iba Hollý vyrážal ramenom a chýbali len centimetre. Hollý mal veľké šťastie a veľmi tesne puk vyrazil.

05:01
    Presilovka 5 na 3 pre Prešov. Na trestnú ide Špila za vysokú hokejku.

04:28
    Mikuláš bude v oslabení. Peter Bartík si sadne na 2 minúty za hákovanie na trestnú lavicu.

00:45
    Dlho sa plynulo znova nehralo a vidíme prvé vylúčenie. Igor Halás ide na trestnú za hru vysokou hokejkou a Mikuláš bude hrať presilovku.

Lukáš Rusňák

Branky a nahrávky: 46. Halás (Kohutiar), 51. Knap (Horvát, Ružička) – 13. Lištiak (Leskovjanský), 44. Piatka (Špila), rozh. náj. Poliaček

HC Prešov 07: Marton (Kmeť) – Malina, Tkáč, Slávik, Ejem, Ružička, Ivančo "A", Tartaľ, Guntáš – Kohutiar, Sabol "A", Halás – Krempaský, Prokop "C", Podsedlý – Kivader, Knap, Horvát – Fusek, Chalupa, Renčok
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Duchoň) – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila "A", Nitriansky, M. Školiak, Janči, Mezovský – Kuric "C", Broska, Bartík "A" – Vartovník, Piatka, Roháč – Leskovjanský, Matejka, Poliaček – Števuliak, Lištiak, Janček

Rozhodčí: Krist – Tornay, Riš