Kadaň – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 4:1 (kon.) | Beroun – Havířov 2:9 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Šumperk – Most 4:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
HC Most
Pátek 14.02.2014, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Základní část 1. ligy se blíží ke konci a nás čeká souboj mezi Šumperkem a Mostem. Draci se s rovnými šedesáti body nachází na desáté pozici a Most s pětatřiceti body obklopuje poslední místo. Vzájemné zápasy hovoří jasně, svěřenci Radka Kučery dokázali zvítězit ve všech třech vzájemných zápasech.

16. 10. 2013 HC Most : Salith Šumperk 3:4 sn
    23. 11. 2013 Salith Šumperk : HC Most 4:1
    8. 1. 2014 HC Most : Salith Šumperk 3:6

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka s 41 body je Tomáš Sedlák, nejvíce branek ovšem za Draky nastřílel Lukáš Žálčík (14 branek). V Mostě je na čele produktivity a zároveň i nejlepším střelcem týmu (18 branek) Pavel Písařík.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Holík, Starý, Pastor, Dudáš, Gewiese, Novotný – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Semorád, Kucsera, Kolouch – Brunec, Skoumal, Cink

HC Most: Hanuljak (Horák) – Pavelka, Charousek, Hora, Čížek, Kasal, Tůma – Bojer, Smolka, Písařík – Nedrda, Slavíček, Tauš – Palaščák, Sedláček, Kafan – Homer, Anders

Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novák.

Při rozcvičce se vysklilo za hostující brankou plexisklo, nyní se vše dává do pořádku.
    Začátek utkání se nejspíše o nějakou tu minutu opozdí.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:24
    Holík to zkusil tahem, jeho střela byla ale nepřesná.

01:09
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Hostující Nedrda si jde odpykat dvě minuty za sekání.

01:38
    Semorád projel celé kluziště a u modré se napřáhl ke střele, ta byla ale zblokovaná.

02:21
    Haas špatně rozehrál čeho málem následně dokázal využít Bojer, jeho střela byla ale nepřesná.

02:32
    Most jde do tří. Čížek dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

02:35
    Most se po buly osvobodil.

03:09
    Dudáš to zkusil z modré, jeho střela vletěla přímo do výstroje Hanuljaka.

03:09
    Most hraje již ve čtyřech.

03:58
    Dobrá kombinace tří Šumperských hráčů. Na konci akce stál Moskal kterému v dobré pozici sjel puk z čepele.

04:32

04:57
    Palaščákova střela se mezi tři tyče nevešla.

05:29
    Další Palaščákova střela, ta tentokrát skončila v lapačce Štůraly.

06:22
    Půhoný posílal puk před branku hostí, tam ale nebyl žádný domácí hráč který by puk nějakým způsobem poslal na branku.

06:59
    Teď Štůrala musel dvakrát zasahovat. Nejprve proti střele Bojera a následně čelil střele Pavelky kterou srazil do ochranné sítě.

07:33
    Písaříkova střela z pravého kruhu, Štůrala má puk ve své výstroji.

09:25
    Moskal poslal puk o mantinel na Dudáše, tomu ale střela nesedla.

09:34
    Ofsajd Šumperka.

10:02
    Most teď dvakrát dokázal vyhodit a přesilovku tak přežije bez větší úhony.

10:04
    Po buly se k puku dostal Smolka, Štůrala byl ale pozorný a puk schoval do lapačky.

10:33
    První vyloučení na straně domácích. Dvě minuty dostává Holík za držení.

11:05
    Pastor vyhodil puk přes všechny čáry a Šumperk odjel střídat.

11:49
    Semorád se v oslabení vydal do útoku a byla z toho nebezpečná šance. Hanuljak ale dokázal střelu zneškodnit betonem.

12:24
    Píssařík dostal dobrou nahrávku proti jeho střele si Štůrala povyjel z branky a poté dokázal zneškodnit i jeho střelu.

12:33

13:38
    Šumperk se drží v útočném pásmu, ke střele se ale nedostal.

14:10
    Holík poslal puk do středního pásma a celá Šumperská pětka odjela střídat.

15:06
    Puk v hledišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:12
    Moskalovu střelu z velkého úhlu Hanuljak vyrazil.

16:30
    Ofsajd Mostu.

17:12
    Haasovi se naskytla velká šance. Jeho střelu ale na poslední chvíli dokázal zblokovat jeden z hostujících hráčů.

17:21
    Zakázané uvolnění Mostu. Vhazuje se po levici Hanuljaka.

18:24
    Štůrala opouští bránu, Šumperku je ponechaná výhoda.

18:34
    Charousek usedá na trestnou lavici. Odpyká si dvouminutový trest za držení protihráče.

18:58
    Holíkovu střelu zastavil první bránicí hráč.

19:19
    Most vyhazuje puk přes všechny čáry a střídá.

19:39
    Dudáš si nachystal puk do dobré střelecké pozice, jeho střelu Hanuljak vyrazil betony.

19:53
    Most jde podruhé v zápase do tří. Tauš si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

20:00

Je za námi úvodní třetina ve které jsme gól neviděli. Most měl v první třetině vyloučen již pět hráčů ale pokaždé se oslabení dokázal ubránit. Do třetí třetiny Draci ještě vstoupí s přesilovkou pět proti třem.
    Další třetina začne přibližně v 18:53

20:01

20:24
    Semorádovu střelu Hanuljak vyrazil, poté čelil dorážce Pláška kterou dokázal taktéž vyrazit.

22:09
    Most právě vstřelil branku! Tauš poslal puk na BOHUMILA SLAVNÍČKA který následně kotouč usměrnil pod betony Štůraly. Asistence: Zdeněk Tauš.

23:04
    Žálčíkovu tvrdou ránu Hanuljak vyrazil.

25:12
    Semorád bojuje o puk u mantinelu s Nedrdou. Z tohoto souboje vyšel vítězně hostující hráč.

25:49
    Semorád chtěl poslal puk na Koloucha jeho rozehrávku ovšem vystihl Kasal.

26:30
    Půhoný posílal puk zpoza branky na Starého ten v obrovské šanci trefil připraveného Hanuljaka.

27:14
    Semorádovu střelu Hanuljak schoval do výstroje.

27:34
    Staňkova střela z mezikruží byla zblokovaná.

27:43
    Šumperk si zahraje přesilovku. Palaščák dvě minuty hákování.

28:50
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu ke střele se zatím ale nedostal.

28:50
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za podražení dostává Dudáš.

29:29
    Pěkná kombinace v podání Haase, Pláška a Holíka. Všichni tři si na svých holích vyměnili kotouč a střela Marka Haase skončila těsně nad brankou Hanuljaka.

30:34
    Most v pěti. Začíná jeho zkrácená přesilová hra.

30:34
    Charousek poslal puk na Smolku tomu ale jeho střela nesedla.

30:49
    Dudáš opustil trestnou lavici, Šumperk již hraje v pěti.

31:28
    Do dobré šance se řítil Písařík. Puk mu z hokejky na poslední chvíli odebral jeden z domácích hráčů.

31:51
    Žálčík vyslal tvrdou střelu ze středního pásma na Hanuljaka a odjel střídat.

32:08
    Tůmovu střelu srazil do rohu kluziště Kucsera.

32:45
    Se střelou Dudáše si Hanuljak poradil.

33:03
    Pláškova střela skončila na tyči a pot se odrazila pod betony Hanuljaka.

33:27
    Nedrdovu střelu tahem zneškodnil Štůrala pravým betonem.

34:00
    Tauš to zkusil bekhendem jeho střela nebyla ale dost razantní na to aby ohrozila Štůralu.

34:16
    Kolouch zkošel objet branku a poté zasunout kotouč pod Hanulajaka, to se mu ovšem nepovedlo a Hanuljak si tak připisuje další úspěšný zákrok.

34:37
    Půhoný poslal přihrávku napříč pásmem na Holíka ten se napřáhl ke střele které ale minula tři tyče.

34:44
    Dudášovu střelu z modré Hanuljak zneškodnil.

35:20
    Tůmova střela z modré byla nepřesná.

36:08
    Kolouch si dobře dokázal vybruslit až mezi kruhy a proti jeho střele zasahoval Hanuljak koncem lapačky.

36:53
    Draci právě vstřelili branku!
    Pěkná akce Šumperských hráčů. Plášek už měl dobrou střeleckou pozici ale puk ještě přenechal za sebou kam si najel JIŘÍ PŮHONÝ který následně puk umístil k pravé tyčce Hanuljakovi branky. Asistence: Karel Plášek.

38:10

39:09
    Palaščák přenechal puk Kafanovi který v dobré střelecké pozici přestřelil branku.

39:36
    Půhoný byl faulovaný a rozhodčí nařídil nájezd.

39:36
    Půhoný zvolil střelu k pravé tyčce Hanuljak ale dokázal puk zastavit betonem.

40:00

Ve druhé třetině se vedení ujali hostující hráči po góle Slavíčka. Domácí dokázali vyrovnat tři minuty před druhou sirénou, konkrétně se prosadil Půhoný. Poté dostal Šumperk možnost obrátit skóre. Necelou půlminutu před druhou sirénou rozhodčí nařídil nájezd který ale Půhoný nedokázal proměnit a tak je stav po dvou třetinách vyrovnaný 1:1.
    Další třetina začne přibližně v 19:44

40:01

40:04
    Draci se po buly vydali do útočného pásma kde se ale dlouho neohřáli.

40:23
    Icing Šumperka. Vhazuje se po pravici Štůraly.

40:39
    Haasovu střelu schoval Hanuljak do lapačky.

41:33
    Novotného střela se k bráně Hanuljaka nedostala.

42:25
    Střela Sedláčka byla zblokovaná Gewiesem do rohu kluziště.

43:08
    Nepřesná rozehrávka Šumperka. Puk se dostal na hůl Smolky který oprášil výstroj Štůraly.

43:31
    Hora poslal puk Taušovi který následnou střelu poslal do horní části branky, Štůrala zasahoval vyrážečkou.

43:59
    Sedláček si jde odpykat dvě minuty za hákování.

44:15
    Plášek nabil puk Holíkovi, ten dokázal trefit pouze postaveného Hanuljaka.

45:00
    Novotnému přeskočil puk hokejku a Šumperk tak musí vyklidit útočné pásmo.

45:29
    Nedrda vystihl rozehrávku a vydal se do útoku.

45:39
    Starý podrazil Písaříka a půjde si tak odsedět dvě minuty.

46:05
    Moskal si našel dobrou střeleckou pozici, jeho střelu Hanuljak chytl do lapačky.

46:11
    Most v pěti. Začíná zkrácená přesilovka hostujícího celku.

47:15
    Šumperk vyhazuje přes všechny čáry a odjíždí střídat.

47:39

48:18
    Signalizovaný ofsajd Šumperk musí opustit útočné pásmo.

48:39
    Žálčík poslal puk před branku kde si ho našel Staněk jeho střela neměla ovšem ani razanci ani dobrý směr.

49:04
    Šumperk si zahraje další přesilovku. Pavelka dvě minuty hákování.

49:12
    Dudáš nahodil puk na branku hostí, tam si ho jako první všiml MARTIN NOVOTNÝ který dokázal poslal kotouč za záda Hanuljaka. Asistence: Maritn Dudáš.

51:37
    Kolouch poslal puk z rohu kluziště před branku kde byl úplně volný JIŘÍ PŮHONÝ který si nejprve položil Hanuljaka na zem a poté poslal puk do horní části branky. Asistence: Petr Kolouch, Jan Semorád.

53:31
    Šumperk jde do čtyř. Petr Gewiese dostává dvě minuty za podražení.

54:01
    Kolouch má puk na hokejce a šetří čas pro Šumperk.

54:09
    S tvrdou střelou si Tomáš Štůrala poradil.

54:50
    Charousek nabil puk Pavelkovi který vyslal tvrdou střelu na bránu ale Tomáš Štůrala předvedl perfektní zákrok lapačkou a fanoušci teď vyvolávají jeho jméno.

55:26
    Most právě vstřelil branku!
    Most využívá přesilovku. Už to vypadalo že Štůrala bude mít puk pod kontrolou po střele JANA BOJERA, jenže po střele vypadl domácímu gólmanovi puk z výstroje a doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Pavel Písařík, Pavel Smolka.

57:31
    Zakázané uvolnění Šumperka. Hra se stěhuje před branku Štůraly.

57:51
    Puk na tribuně. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:19

58:19
    Oddechový čas pro hosty.

58:49
    Hanuljak na střídačce, hosté to zkouší s šesti hráči v poli.

59:00
    Charouskova střela z modré, Štůrala zasahoval ramenem.

59:35
    Holík vyvezl puk do středního pásma.

59:57
    Haas vybojoval puk v obraném pásmu, poté jej poslal na PETRA KOLOUCHA který jel sám na prázdnou branku a tohle už nešlo neproměnit. Asistence: Marek Haas.

60:00

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk: Jiří Půhoný
    HC Most: David Palaščák (20:23:58)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 37. Půhoný (Plášek), 50. Novotný (Dudáš), 52. Půhoný (Kolouch, Semorád), 60. Kolouch (Haas) – 23. Slavíček (Tauš), 56. Bojer (Písařík, Smolka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Holík, Starý, Pastor, Dudáš, Gewiese, Novotný – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Semorád, Kucsera, Kolouch – Brunec, Skoumal, Cink

Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novák