Vsetín – Opava 4:0 (kon.) | Technika Brno – Frýdek-M. 4:3 (1:0 po s.n.)
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HK Opava
Pátek 14.02.2014, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zápasy mezi Vsetínem a Opavou přinášejí v letošním ročníku jedny z nejvyrovnanějších bitev a právě v závěru soutěže by to mohlo platit dvojnásob. Na Lapači uvidí diváci souboj třetího celku se čtvrtým, hosté z Opavy si ve Vsetíně mohou pojistit místo na pomyslné bedně po základní části, proti však budou Vsetínští, kteří se chtějí udržet v první čtverce a zároveň ještě znepříjemnit situaci Opavě.

HC Slezan Opava: Opavští přijíždí do Vsetína pro body, toto není žádná smělá výzva, vždyť právě Slezané byli a i letos jsou jedním z nejvíce bodujících soupeřů na Lapači. Hosté od polských hranic se umí poprat s faktorem nejúžšího kluziště a letos navíc potvrzují, že na vysoké patra soutěže právoplatně patří. Pro Opavu není problém udělat sérii tří či čtyř vítězných zápasů v řadě, pravdou je, že se najdou i porážky, ty však umí svěřenci Suchánka rychle slepit. Před duelem ve valašské metropoli mají navíc slušnou formu, v posledních pěti zápasech brali třináct bodů, přidají další i ve Vsetíně?

VHK Vsetín: Vsetínští mají za sebou úžasnou stíhací jízdu, kdy v deseti po sobě jdoucích duelech nepoznali pachuť porážky. Zastavil je až Frýdek-Místek, který obecně platí za tým, proti němuž to Vsetínu nejde v jakékoliv situaci. Vsacané ovšem mají čtvrtou pozici pevně ve svých rukou, je sice pravdou, že dotírající Přerov s Hodonínem jsou pouze bod za Valachy, ale to se může změnit po dalším odehraném kole. Ze vsetínské kabiny jde cítit, že letos už čtverku opustit nechtějí a rádi by konečně začínali play off před svými fanoušky. Vsetín však může ještě očkem mrkat o stupínek výš, kdyby se mu povedlo Opavu porazit, má naději, že Slezany dožene. Udělají k tomu zelenožlutí potřebný krok ve svém domácím prostředí?

00:01

00:14
    Úvod utkání přináší zakázané uvolnění Opavy.

00:45
    Vsetín marně zakládal přechod do útoku, hosté nahazují do útočného pásma.

01:20
    Báchor nyní chyboval v rozehrávce, kotouč přebral Kocián a nabíjel před branku Hermanovi, Plšek kryje.

01:58
    Také domácí si připisují první střelu, Kubo však Báchorovo nahození za Šafránka neprotečoval.

02:45
    Máme zde první vyloučení, přesilovou hru si zahrají Slezané, Kývala vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

02:54
    Ihned po buly však Vsetín dostal kotouč mimo obranné pásmo a Ambruz dokázal i ohrozit Šafránka v brance Opavy.

03:30
    Vsetín zatím oslabení výborně zvládá, Hruška posbíral cenné vteřinky v útočném pásmu.

03:45
    Síly na ledě se srovnají, hosté zahráli v šesti, čehož si včas čárový rozhodčí všiml. Trest odsedí Svoboda.

04:07
    Opava v útočném pásmu, Vsetínští ji zatím nepovolil vystřelit.

04:22
    Valaši budou hrát přesilovou hru, Svobodu doplní na trestné lavici Polok a zelenožlutí budou po vypršení Kývalova trestu hrát v dvojnásobné početní výhodě.

04:31
    Hurtík vypálil od modré čáry, Šafránek skryl kotouč mezi svými betony.

04:45
    Vsetín už je kompletní.

04:58
    Hra přerušena pro posunutou branku hostí.

05:20
    Ambruz si dlouze vyměňoval kotouč s Vaňkem, nakonec vypálil Hurtík ale trefil plexisklo nad Šafránkovou svatyní.

05:45
    Opava ve čtyřech.

06:10
    Hráči Opavy nyní vybojovali vhazovaní v útočném pásmu, toto oslabení už nejspíš ustojí.

06:22
    Opava v plném počtu.

06:55
    Chalupa po buly nedovoleně zastavil Kubo a odsedí za to dvě minuty. Další přesilová hra pro domácí.

07:19
    A znovu si Vsetín zahraje dvojnásobnou početní výhodu, Kukol byl při bránění až moc aktivní a dostává dvě minuty za hrubost.

07:40
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetínští napodruhé využívají přesilovou hru 5 na 3. Domácí svého soupeře zmáčkli a na vrcholu kombinace byla přesná rána Lukáše Vrby, kterou usměrnil za Šafránka MARTIN AMBRUZ. Asistence: Lukáš Vrba, Pavel Hurtík.

08:04
    Vsetín pokračuje v přesilové hře, ale musí začínat za vlastní brankou.

08:33
    Ševčík nepřesně přihrával na Mikšovského a Šafránek má kotouč ve své moci.

08:43
    Zúbek vybízel ke skórování Kubo, ten stál na moment osamocen před Šafránkem, přihrávku však ze vzduchu nedokázal trefit a Šafránek zasáhl včas.

09:19

09:39
    Vsetínský přechod do útoku vyhodnocen jako ofsajd.

10:15
    Farda nepřesně rozehrával, z čehož vzešlo zakázané uvolnění, vhazuje se před Plškem.

10:25
    Josef Tichý nyní nahazoval od modré a těsně minul tyč Plškovy branky.

11:02
    Tentokrát si přesilovou hru zkusí hosté z Opavy, Vaněk dostává dvě minuty za sekání.

11:10
    Hosté dostali kotouč až do ochranné sítě a přicházejí o útočné pásmo.

12:01
    Vsetín zatím s přehledem brání opavskou přesilovku.

12:29
    Pohledná kombinace opavských hráčů, Měch přihrával Černému, který posla přesný pas Wolfovi, opavský útočník však na Plška nevyzrál.

12:41
    Hosté si zahrají pět na tři, vyloučen Filip Vrba.

12:46
    Kotouč mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

12:54
    Ihned po buly se do útoku dostal Polok a v přečíslení přihrál kotouč Svobodovi, ten zcela osamocen na Plška nevyzrál a domácí brankář si připsal důležitý zákrok!

13:02
    Vsetín ve čtyřech.

13:45
    Valaši se nyní osvobodili z opavského sevření.

14:04
    Jedovatou ránu Kysely chytá Plšek do lapačky.

14:41
    Opava se držela v útočném pásmu až do konce přesilové hry, Vsetín už je však kompletní.

15:06
    Po obléhání vsetínské svatyně se kotouč podařilo zachytit Mikšovskému, ten s ním objel Šafránkovou svatyni a nabídl JANU PODEŠVOVI, který bekhendem mezi Šafránkovy betony navyšuje vedení Vsetína. Asistence: Adam Mikšovský.

15:36
    A už to mohlo být 3:0, kotouč se od plexiskla odrazil k Zúbkovi, ten však kotouč ideálně netrefil.

16:23
    Dlouhé nahození Josefa Tichého Plšek přikryl a vhazuje se v obranném pásmu Valachů.

16:39
    Jakub Vítek nyní připravil ideální pozici pro Svobodu, ten však ani tentokrát nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Plška!

17:30
    Zakázané uvolnění Opavy.

18:28
    Vsetínské protiútoky Slezané zachycují již ve středním pásmu.

18:47
    Zakázané uvolnění Vsetínských.

19:14
    Individuální akce Ivo Kociána, ten po obchvatu vsetínské branky zakončoval z levého kruhu, vsetínský brankář kryje.

19:51
    Kubo nyní viděl Zúbka před brankou a posílal mu kotouč na teč, Zúbek však neuspěl, načež se opavská branka posunula, mimo to se nedovoleně zachoval Josef Tichý a Vsetín začne druhou třetinu v početní výhodě.

20:00

20:01

20:10
    Vsetín zahajuje druhou třetinu v početní výhodě, Opava mu však hned poslala kotouč až za Plška.

21:09
    Hurtík nastřelil Černého, od něhož se kotouč odráží mimo opavskou třetinu.

21:49
    Střela Ševčíka z levého kruhu sražena do ochranné sítě.

21:51

22:20
    Opavě se zatím nedaří projít do útočného pásma domácích, a tak znovu zakládají protiútok.

22:50
    Zakázané uvolnění Vsetína.

23:03
    Chalupovo nahození od modré čáry Plška nijak neznepokojilo, bude se vhazovat po jeho pravici.

23:12
    Tentokrát však Vrabelova bomba pořádně protáhla vsetínského brankáře, svým betonem vyráží kotouč do rohu kluziště.

24:12
    Vsetín nyní drží kotouč mimo obranné pásmo.

24:48
    Opava to musí zkusit znovu, hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

24:58
    Zakázané uvolnění hostů.

25:24
    Z levého křídla to na Šafránka zkusil Kajaba, opavský brankář bez větších problémů likviduje jeho pokus.

25:29
    Z počátku druhé třetiny zatím vidíme velmi klidnou hru bez větších střeleckých příležitostí, kotouč se převážně zdržuje ve středním pásmu.

26:03
    Juraj Tichý vyslal střelu ze středního pásma, kterou opavský obránce ztečoval do ochranné sítě, vhazuje se před Šafránkem.

26:10
    Opavští nyní ihned po buly vystartovali do protiútoku, Wolf se rozhodl pro jedovatou střelu, kterou Plšek vyrazil, následně se k zakončení dostal Měch i tento pokus Plšek likviduje.

26:38
    Hosté nyní oživili hru, vsetínský Tesařík si pomohl faulem a dostává dvě minuty za sekání.

27:02
    Vaněk odzbrojil Měcha a volný kotouč odpálil Lukáš Vrba.

27:10
    Zakázané uvolnění Opava.

27:52
    Opavský obránce nyní nastřelil puk do Ševčíka a ten s pukem uháněl na Šafránka, jeho klička mu však nevyšla, takže z toho nic nebylo.

28:19
    Vsetínský Kubo v oslabení vyzýval ke skórování Hrušku, ten kotouč netrefil.

28:50
    Vracející se Tesařík se nyní zcela osamocen řítil na Šafránka, jeho bekhendová klička skončila nad brankou Opavských.

29:27
    Přesilová hra Opavy hru náležitě oživila, nebezpečnější byl však vsetínský tým.

29:51
    Kociánova střela z pravého kruhu končí v Plškově lapačce a ten ihned rozehrává.

30:13
    Ambruz si udělal kličku za brankou a před brankou poslal kotouč na Vaňka, ten snad nadesetkrát neprocpal kotouč skrz Šafránkovy betony!
    Vaněk byl následně nedovoleně atakován Wolfem. Následně se do sebe pustily Černý s Kajabou, oba potrestání za hrubost. Vsetín hraje přesilovou hru.

30:40
    Vsetínská přesilovka však neměla dlouhého trvání, Zúbek vyloučen za hákování.

30:47
    Kotouč se od mantinelu odrazil nepochopitelně k Wolfovi, ten mohl zamířit do odkryté branky, ale kotouč promáchl.

31:24
    Jedovatou ránu Žáka tlumí Šafránek.

31:35
    David Vítek nyní sklepl rozehrávku Opavských a s kotoučem se před brankou mohl dostat Kubo, bekhend však mířil těsně nad tři tyčky.

33:08
    Martin Ambruz nyní vyslal FRANTIŠKA ZÚBKA, ten se dokázal prokličkovat skrz opavský obranný val a mezi nohama překonal Šafránka. Asistence: Martin Ambruz, Pavel Hurtík.

33:53
    Otřesené Opavě se nedaří rozehrát, zakázané uvolnění.

34:37
    Po třetí brance Vsetína se hra znovu zklidnila a hraje se ve středním pásmu.

35:09
    Tentokrát však zakázané uvolnění zahrál Vsetín.

35:21
    Černý nyní nadvakrát zkoušel překonat Plška, bez úspěchu, vsetínští vyvážejí kotouč.

36:15
    Vsetín hlídá obranné pásmo a drží kotouč bezpečně mimo ohrožení.

36:24

36:48
    Hra se dále kouskuje, ofsajd Opavy.

36:59
    Ambruz nyní přesnou přihrávkou našel zcela volného Kajabu, z jeho hole se však kotouč do branky nedostal!

37:27
    Vyloučen opavský Chalupa, dvě minuty za podražení.

37:42
    Opava vyhazuje.

38:11
    Rozhodčí nyní posílá na trestnou lavici vsetínského Hrušku, dvě minuty za hákování.

38:59
    Opavští se nyní na chvíli usídlili v útočném pásmu, ke střele se však nedostali.

39:27

39:43
    Na nahazovaný puk Galvase měl Plšek pohodlný výhled, a stejně tak i zasahuje.

39:50

40:00

V prostřední části jsme zprvu viděli nezáživný hokej, to změnila až přesilová hra Opavy, hosté se však na místo kontaktní branky dopouštěli chyb a Vsetín se dostával do rychlých protiútoků. Následně se však šance rodily na obou stranách, Opavští však ty své nedokázali přetavit v branku a místo toho opět udeřil Vsetín, když se skrz obranu prokličkoval Zúbek a zakončením mezi nohy zvýšil náskok již na tři branky. Závěrečná třetina započne na 19:20.

40:01

40:11

41:10
    Vsetín se v kompletním počtu pouště ihned do útoku.

42:07
    Zúbek se podruhé pokusil o prokličkování skrz opavský obraný val, tentokrát však neměl nárok.

42:58
    Vsetín operuje v útočném pásmu, ale bez střeleckého efektu.

43:11

43:16
    Kysela nahazoval kotouč na Plška, ten však vinou jednoho z obránců změnil trajektorii a vsetínský brankář už jen čekal, jestli mine bránu, nakonec měl dobrou intuici.

44:21
    Vsetín byl znovu navštívit opavské území, ale kotouč se z hokejky domácího hráče dostal do ochranné sítě a hra se stěhuje do středního pásma.

44:47
    Juraj Tichý poslal kotouč přes všechny čáry.

44:48
    Dnešní utkání sleduje 1044 platících diváků.

45:16
    Lukáš Černý nyní vybruslil s kotoučem do útočného pásma a nabízel jej Polokovi, osamocen před Plškem nezaznamenal snižující branku!

46:27
    Střela Juraje Tichého trefila Šafránkův beton, následně se hosté pouští do útoku.

47:03
    Plšek si nyní připsal další úspěšný zákrok proti ráně Galvase.

47:43
    Vsetínský přechod do útoku přerušuje ofsajd.

47:44
    Opavský trenér se uchýlil ke změnám v sestavě a do hry se dostávají Baďura s Vlašánkem.

48:48
    K vidění je nyní nezáživný hokej.

49:37
    Po souboji za Šafránkem se kotouč z čista jasna octl až před ním, nebyl zde však nikdo, kdo by jej odebral a opavský brankář přerušuje hru.

50:14
    Měch obkroužil s kotoučem branku a nabil Josefu Tichému, jeho rána skončila na horní síťce Plškovy branky.

51:04

52:13
    Vsetínští se již nikam neženou a vyčkávají s čím vyrukují hosté.

52:41
    Krásná spolupráce Podešvy a Tesaříka, druhý jmenovaný se po přihrávce rozhodl kotouč ještě vrátit, Podešva však v tutové šanci narazil na pohotového Šafránka!

53:28
    Další příležitost Vsetínských, tentokrát zakončoval po přihrávce Ševčíka Hruška, branka hostů je však znovu posunutá a tentokrát se rozhodčí rozhodl trestat, dvě minuty pro Šafránka za zdržování hry.

53:55

54:42
    Ševčíkovu střelu dorážel důrazný Vítek, trefil však pouze brankáře Šafránka.

55:28

55:44
    Lukáš Svoboda se prodral do zakončení, ale ani tentokrát se hosté neradují.

56:56
    Opava nemůže najít recept na obranný val Valachů.

57:29
    Od Hrušky se nyní kotouč odrazil mimo ledovou plochu, vhazuje se před Plškem.

57:42
    Lapačem už se nese vysoký jalovec, zdá se, že poprvé v sezoně nedojde mezi Opavou a Vsetínem na prodloužení.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:20
    Vsetínští ještě kosmeticky upravují výsledek! Nahození Lukáše Vrby se od Šafránka odrazilo na hůl ADAMA MIKŠOVSKÉHO a ten počtvrté poslal kotouč za jeho záda. Asistence: Lukáš Vrba, Petr Hruška.

59:05
    Domácí fanoušci již slaví a děkují hráčům.

59:42
    Bude se ještě vylučovat, Vrabel dvě minuty za sekání.

60:00

Ve třetí třetině jsme viděli o poznání disciplinovanější hru z obou stran. Pokračoval však nastolený trend, šance se znovu urodily na obou stranách, ale více ze hry měl v závěrečné části domácí Vsetín. Těsně před koncem pak vítězství definitivně stvrdil Adam Mikšovský. Lukáš Plšek se dostal do hry po delší době a prezentoval se čistým štítem. Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční večer. (19:53:20)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 8. Ambruz (Vrba L., Hurtík), 16. Podešva (Mikšovský), 34. Zúbek (Ambruz, Hurtík), 59. Mikšovský (Vrba L., Hruška)

VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Hurtík, Vrba L., Žák, Báchor, Tichý Jur., Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Kubo, Zúbek, Vítek D., Tesařík, Podešva, Kývala
    HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý Jos., Tuma, Kukol, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek J., Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Held – Novotný, Šimčík