Písek – Poruba 2011 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Havířov 3:2 (po pr.) | Vítkovice – HC Plzeň 6:7 (po pr.)
Zlín – Slavia 3:4 (kon.) | Letňany – Pardubice 6:0 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 4:3 (kon.)
K. Vary – Hr. Králové 7:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 1:3 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Motor České Budějovice
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 14.02.2014, 18:00 • Budvar aréna, II. ledová plocha • Extraliga staršího dorostu

Výsledek je pro domácí hráče možná až příliš krutý, především neproměněné šance z druhé části můžou budějovické dorostence mrzet. Loučím se z Českých Budějovic, Martin Pešek. (20:06:41)

60:00

59:11
    Piráti právě vstřelili branku!
    A je hotovo, Lyszczarczyk vydoloval puk u domácí klece a snadno jej doklepl za záda bezmocného gólmana – 1:4. Bez asistence.

57:38
    Šafář nyní zakončoval bekhendem a pálí jen o pár decimetrů nad břevno.

57:11
    Budějovický Panáček měl nyní na holi gól! Ujel hostujícím obráncům, ale v zakončení selhal. Pokoušel se o kličku Lukešovi, ten ji však vystihl.

54:49
    Klinecký si nyní nerozuměl se spoluhráči a odevzdává kotouč pouze soupeři.

54:10
    Utkání už se pouze dohrává, bylo by velmi nečekané, kdyby se domácím ještě s vývojem klání podařilo něco udělat.

53:50
    Stehlík nakonec odjíždí po svých a bude pokračovat.

53:49
    Další série soubojů a krkolomných pádů u mantinelu, na zemi se nyní svíjí domácí Stehlík.

53:33
    Hbitý Brož se protáhl po levé straně a skrytou střelou prověřil Lukeše.

52:41
    Tečovaná střela domácího Vavříka končí metr vedle vzdálenější tyče.

52:03
    Na přihrávku za domácí obranu jen o fous nedosáhl aktivní Lyszczarczyk, kdyby dosáhl, jel by sám na Kadlece.

51:45
    Hra se stále víc kouskuje.

51:23
    Po přiťuknutí od Brože střílel Doktor, Lukeš chytá.

50:09
    Bárta hledal před Lukešem někoho ze svých spoluhráčů, ale marně.

49:55
    Budějovický Motor před malou chvílí dohrál své domácí utkání (4:1 proti Olomouci, pozn. aut.) a část fanoušků dorazila i sem na druhou plochu na utkání staršího dorostu.

49:53
    František Wágner (CHM) a Jakub Šafář (CEM) – potyčky se množí a přibývá i vyloučených.

49:16
    Vylučovat se bude na obou stranách, Tomáš Adámek a Josef Toman (oba CHM) – oba 2 minuty a Jan Schwarz (CEM) – 2 minuty. Hraje se 5 proti 4.

49:10
    Po dalším tvrdém souboji padá k zemi obránce Klinecký. Rodí se menší potyčka.

48:44
    Hra je nyní hodně rozháraná.

47:58
    Domácí útočník Brož se prokličkoval středem hřiště a z úhlu se pokusit zakončit bekhendem, kotouč končí v ochranné síti za brankou.

47:19
    Před dorážejícím Doktorem shrábl Lukeš puk do své lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.

46:22
    Nyní se již nehraje v takovém tempu a s vysokým počtem střel jako ve druhé třetině, Chomutov vyrovnal hru a s přehledem si drží vedení.

45:01
    Ostrý souboj Vráblíka s Rohlem končí nerozhodně, puk nakonec vyvážejí hosté.

44:32
    Toman napřáhl na modré čáře a po teči jednoho z obránců končí kotouč v ochranné síti.

43:58
    Šulek s Wágnerem nyní bojovali za budějovickou brankou, puk se nakonec dostává do území gólmana, který jej skryl pod svým tělem.

43:23
    Ve třetí části se hraje s větší urputností, na ledě se nyní dokonce válí hokejka, helma a pár rukavic.

42:47
    Matouškův nahozený puk se Šafářovi dojet nepovedlo.

41:55
    Hiermanovu přihrávku se Strunzovi zpracovat nepovedlo a puk letí ze hřiště.

41:17
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní se bude vhazovat u hostující klece.

40:29
    Lyszczarczyk vypálil z pravého kruhu jen těsně nad branku.

40:01

V druhé části jsme mohli sledovat místy trvalý tlak domácího mužstva, které v úvodu třetiny stáhlo náskok Chomutova na jediný gól, ale ke srovnání se propracovat nestihlo. Výborný výkon zatím podává hostující gólman, který svůj tým mnohokrát podržel. V závěru třetiny odskočili hosté po brance Adámka do vedení 3:1.

40:00

39:20
    Hraje se před chomutovskou brankou. V hale je nyní úplné ticho, pouze jeden divák se snaží budějovické mladíky povzbudit.

38:05
    Tak to je hodně studená sprcha pro domácí hráče, kteří byli v průběhu druhé třetiny aktivnější. Po nahození z levé straně se k odraženému puku dostal TOMÁŠ ADÁMEK a pohodlně jej doklepl do odkryté sítě – 1:3. Asistence: Daniel Novák, Josef Toman.

37:40
    Po zakázaném uvolnění se bude hrát opět u domácí branky.

37:21
    Po delší době je tu střela hostů, konkrétně vypálil čahoun Rohla, Kadlec střelu vyráží,

36:43
    Bártův pokus je sražen mimo branku.

36:04
    Hosté nyní vyhazují jen k budějovickému Vráblíkovi.

35:46
    Vavřík se otočil a prudce vypálil, domácím střelcům však není souzeno.

34:45
    Velká šance na srovnání! Trojice domácích hráčů v čele se Stehlíkem pálila na Lukeše, ale bez úspěchu.

34:30
    Chomutov je nyní pod tlakem a prakticky se nedostává z obranného pásma, domácím se však nedaří gólmana prostřelit.

34:13
    Šafář objel branku a pokoušel se zasunout u vzdálenější tyče, Lukeše se přesunul včas.

33:29
    Prudkou ránu domácího Bárty vyráží Lukeš jen za branku.

33:17
    Po dlouhé době vystřelili hosté, konkrétně Wágner, ale už se hraje opět u hostující branky.

32:59
    Domácí jsou nyní jasně lepším týmem.

32:25
    Panáček střílel z prostoru mezi kruhy, Lukeš vyráží betonem.

32:05
    Další ofsajd domácích, tentokrát se jedná o úmyslný a hra se přesouvá ke Kadlecovi.

31:54
    Klinecký nahazoval puk na branku a Šulek jej tečuje jen o kus vedle bližší tyčky.

31:25
    Ofsajd Českých Budějovic.

31:06
    Jan Bárta měl na holi vyrovnání! Před Lukešem se dostal k puku a nechybělo málo a chomutovský strážce byl překonán, Bárta však nedokázal přehodit rychle se přesouvající brankářův beton.

30:45
    Domácí ostrostřelec Klinecký je při chuti. Ani tentokrát jeho pokus za brankářovými zády nekončí.

30:37
    Až nyní se po Klineckého střele snažil o teč Bárta, Lukeš chytá.

30:10
    Hosté soupeře nepouštějí do souvislejšího tlaku a drží puk u mantinelu.

29:56
    Marcel Hlaváček (CHM) – 2 minuty – za tvrdý faul u hrazení je hostující hráč po právu vyloučen na dvě minuty.

29:21
    Domácí Vráblík byl chvilku před Lukešem úplně sám. Domácí si ho bohužel nevšimli a přihrávku mu neadresovali.

28:21
    Nyní tomu mohlo být jinak, ale Strunz je o puk obrán.

28:01
    Hráči hostujícího týmu se nyní nedostávají tolik do hry.

27:25
    Vráblíkovi se nepovedl přechod přes modrou čáru a píská se ofsajd.

26:43
    Budějovičtí to zkoušejí ze všech pozic. Stehlíkovu přízemní ránu Lukeš vyráží.

26:01
    5/5.

25:45
    Chomutovští dorostenci vyvážejí puk.

24:57
    Opět bomba domácích obránců, ale Lukeš je pozorný. Po Matouškově přihrávce střílel Vavřík.

24:38
    Klinecký opět pálí a trefuje protihráče do hlavy, hostující hráči jsou však tvrdí hoši a dotyčný nehnul ani brvou a hraje dál.

24:14
    Domácí Klinecký napřáhl těsně za modrou a jen těsně míjí bližší tyč.

24:01
    Je tu další přesilová hra pro České Budějovice – Alan Lyszczarczyk (CHM) – 2 minuty – podražení.

22:31
    V dobré šanci nyní byl domácí Šulek, pokoušel se prostřelit Lukeše, ten je ale pozorný.

22:21
    Hostující desítka, Petr Macháček, nyní podnikla akci, při níž zůstali pouze stát hned tři domácí hráči. Kadlec však mohl zůstat klidný, ostatní hráči Macháčka nepodpořili a akce končí v rohu hřiště.

21:59
    Bárta mohl přihrát lépe postavenému spoluhráči, nakonec však zvolil střelu a těsně míjí horní tyčku.

21:24
    Rychlý protiútok Chomutova zastavuje domácí Vráblík.

20:59
    Ofsajd hostí.

20:50
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tak to je bleskově využitá přesilovka! Prakticky ihned po rozehrávce se puk po přiklepnutí Klineckého dostal k ONDŘEJI ŠULKOVI, který jej posílá do sítě a snižuje na 1:2. Asistence: Daniel Klinecký, Jan Bárta.

20:42
    Jan Páleník (CHM) – 2 minuty – podražení.

20:19
    Hned prvním rozehrávka se Chomutovu nepovedla a puk převzal domácí Brož, z úhlu však přesně nezakončil.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka, po které hosté drží vedení 2:0 a udělali první krok k zisku všech bodů. Sledujeme poměrně vyrovnané utkání, ale pokud se někdo dostal do větší šance, tak to byl vždy hostující dorostenecký výběr.

20:00

19:25
    Strunz s Hlaváčkem udrželi útočné pásmo a hosté zakončí tuto třetinu v blízkosti domácí klece.

18:27
    Domácím dělá problémy rychlý přechod hráčů Chomutova do útočného pásma, nyní už napřahoval Lyszczarczyk, ale obránci u něj nakonec byli včas.

17:10
    Kozák zastavil protiútok domácího Matouška.

16:10
    Hosté nadále zlobí domácí obranu a usazují se u branky Budějovic.

15:55
    Akce jako přes kopírák a Chomutov rázem vede o dvě branky. Tentokrát si na přesnou přihrávku najel TOM POLÁK a střelou po ledě se štěstím prostřelil Kadlece – 0:2. Asistence: Martin Strunz, Roman Rohla.

15:27
    Nejprve nedojel Matouškovu přihrávku Vráblík a z protiútoku se radují hosté. Po pravé straně ujel domácí obraně Lyszczarczyk a přesnou nahrávkou našel u vzdálenější tyče PETRA MACHÁČKA – 0:1. Asistence: Alan Lyszczarczyk, František Wágner.

14:46
    Budějovičtí dorostenci se nakonec osvobozují.

14:21
    Opět je domácí obrana pod tlakem, puk si předává Hierman a Dvořák.

13:31
    Tvrdý souboj domácího Doktora s Hiermanem končí pádem druhého jmenovaného na led, souboj byl dle sudích veden v rámci pravidel.

12:56
    Chomutovští nyní obléhají Kadlecovu branku.

12:07
    Brož vypíchl puk soupeři na modré čáře a hnal se k Lukešovi, obránci jej nakonec dostihli a vytlačili ze střeleckého úhlu. Opět dobrá práce hostujících obránců, o chvíli později se však už ke střele dostává českobudějovický Jiřinec a tentokrát už Lukeš zasahovat musel.

11:17
    Na druhé straně se k brance pokoušel proháčkovat Wágner, ale zůstalo jen u pokusu, zasáhla obrana.

10:14
    Šulkův projektil zastavuje opět pozorný Lukeš. Hostující gólman je v posledních minutách v permanenci.

10:11
    5/5.

10:01
    Chomutovští se osvobozují.

09:37
    A do třetice pálil i Doktor, ale ani on nepropálil Lukeše.

09:10
    Ani Šulek hostujícího brankáře nyní neprostřelil.

08:56
    První střela Jihočechů v přesilové hře míří jen do Lukešovi lapačky. Z prostoru mezi kruhy pálil Vavřík.

08:11
    Petr Macháček (CHM) – 2 minuty – nedovolené bránění.

08:05
    Dvakrát nyní pálil hostující Hierman, třetí střelu mu překazí chystané vyloučení.

07:18
    Schwarz táhl rychlý útok Budějovic ale opět domácí hráči ztroskotali na důrazné obraně Chomutova. Zasáhl Dvořák.

06:44
    Série střel na obou stranách, nejprve pálil domácí Jiřinec, na druhé straně se o úvodní branku pokoušel Toman, oba bez úspěchu.

05:55
    Vráblík vyvezl puk z obranného pásma Budějovic, ale trojice soupeřů ho vzápětí rychle odzbrojila.

04:54
    Martin Strunz zahodil velkou šanci, když se dostal sám až před osamoceného gólmana, ale nedokázal jej překonat. Poté pálil ještě Hierman, ale Kadlec vyráží.

04:10
    A další střela hostí, tentokrát v dobré šanci míjí vzdálenější tyč Rohla.

03:58
    První nebezpečná střela Chomutova, Kozákovu prudkou ránu Kadlec vyráží.

03:28
    Křikava rozehrál na Šafáře, tomu však utekl do rohu hřiště.

03:01
    Hostující Strunz mohl uhánět osamocen na domácí branku, ale špatně si zpracoval puk a píská se ofsajd.

02:25
    Nyní se hraje rychle a útoky se střídají, hra je přerušena až poté, co končí po přizvednuté přihrávce kotouč za hrazením.

01:51
    Po šikovném přiťuknutí pálil bekhendem domácí Doktor, ale Lukeš zasahovat nemusel, střela byla sražena mimo branku chomutovskými obránci.

01:02
    Na druhé straně se po ztrátě puku pokoušel rozjet rychlou akci Křikava, ale kotouč opět končí na holích hostujících mladíků.

00:10
    Úvodní Šafářovu rozehrávku vystihl hostující Páleník a u puku jsou hosté.

00:01

HC České Budějovice: Kadlec (Němec) – Matoušek, Vavřík, Benda, Klinecký, Stehlík, Křikava – Brož, Vráblík, Schwarz, Doktor, Jiřinec, Šulek, Kubeš, Mašek, Šafář, Bárta, Panáček

Piráti Chomutov: Lukeš (Strejc) – Páleník, Hlaváček, Hierman, Dvořák, Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, Macháček A., Kašpar, Adámek, Macháček P., Rohla, Toman, Wágner, Strunz, Palička

Rozhodčí: Mertl – Zíka, Jílek.

Kanadské bodování – nejproduktivnější hráči:
    Ondřej Šulek (CEM) – 10 bodů (6+4)
    Alan Lyszczarczyk (CHM) – 15 bodů (11+4)
    (statistiky hráčů v druhé fázi základní části)

Na pátek 14.2. je naplánováno deváté kolo II. fáze Extraligy staršího dorostu, ve kterém se na českobudějovickém ledě s domácími dorostenci střetnou Piráti Chomutov. Domácí postoupili do skupiny A až z posledního možného místa a jako podceňované mužstvo své postavení zatím naplňují, důkazem je i první vzájemné měření sil těchto týmů, které České Budějovice prohráli 2:4.

HC České Budějovice:
    Z devíti utkání v nadstavbové části se jihočeští mladíci radovali z výhry pouze jedinkrát, výhra 5:3 nad lídrem z Vítkovic však znamenala pád vedoucího celku z první příčky, z dalších dvou klání si domácí odnesli po jednom bodu a šest utkání prohráli. I proto se Budějovice stále "zuby-nehty" drží poslední příčky, na kterou je sráží především četné prohry a špatná defenziva, nejtěžší prohry Jihočeši utrpěli s Kometou Brno (1:7), s Třincem (2:7) a s Plzní (2:8). Na obranu českobudějovických mladíků je však třeba říci, že se stále jedná o mladé hokejisty a celou kariéru a vysokou výkonnost mají ještě před sebou.

Piráti Chomutov:
    V "klidném" středu tabulky se naopak pohybuje starší dorost Pirátů Chomutov. Vyhlídky chomutovských mladíků by však byli výrazně lepší, kdyby je v lednu nezastihla kratší série proher. Piráti prohráli nejprve se Slavií (3:6), s Třincem (3:5) a v doposud posledním klání padli i na ledě Vítkovic (1:2). Zajímavostí je, že hosté mají na kontě nejvíce vstřelených branek v oslabení (9) a rovněž hry v početní výhodě Severočechům vycházejí, o čemž svědčí procento využitých přesilovek – 24,24%.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Pešek

Branky a nahrávky: 21. Šulek (Klinecký, Bárta) – 16. Macháček (Lyszczarczyk, Wágner), 16. Polák (Strunz, Rohla), 39. Adámek (Novák, Toman), 60. Lyszczarczyk

HC Motor České Budějovice: Kadlec (Němec) – Matoušek, Vavřík, Benda, Klinecký, Stehlík, Křikava – Brož, Vráblík, Schwarz, Doktor, Jiřinec, Šulek, Kubeš, Mašek, Šafář, Bárta, Panáček

Rozhodčí: Mertl – Zíka, Jílek