New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
Florida Panthers
4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Washington Capitals
Pátek 28.02.2014, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (04:12:20)

1. Alexander Ovečkin (WSH) 1+2
    2. Brooks Laich (WSH) 1+2
    3. Brad Boyes (FLA)2+0

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (WSH) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:33
    Tomáš Fleischmann (FLA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 15:38

Florida doma prohrává s Washingtonem 4:5, dva body do tabulky tak získává tým z hlavního města. Utkání bylo vyrovnané, v pravidelné posloupnosti se střídaly pasáže, ve kterých měli navrch Panthers či Capitals. O tom, jak zápas nakonec dopadne, rozhodl v 56. minutě utkání nejlepší střelec NHL a kapitán týmu z hlavního města USA – Alex Ovečkin. Jeho trefa dnes rozhodla o dvoubodovém zisku pro tým trenéra Oatese.

60:00

59:36
    Hostům se daří puk vyhodit...

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Za podražení je však vyloučen Ward, Florida tak získává zajímavou šanci na srovnání...

59:00
    Minuta do konce třetiny...

58:27
    Capitals šetří čas v útočném pásmu, nyní se neodehrává nic, podle představ domácích.

57:49
    Upshall vypálil z levého kruhu z první, puk jde ale nad branku.

56:47
    Domácím nyní utíká čas velmi rychle, je otázkou, jestli se podaří srovnat.

55:43
    Washington právě vstřelil branku!
    Možná klíčový okamžik utkání. Laich se uvolnil na pravé straně, místo střely se ale rozhodl nabít ALEXANDRU OVEČKINOVI na levou stranu. Kapitán Washingtonu vystřelil z první, Thomas puk nestihl. Jestli Washingtonu dnes něco funguje, tak je to spojeni Ovečkin – Laich. Asistence: Brooks Laich.

55:27
    Green se vrátil z trestné lavice a jel sám na branku, Thomas navíc upadl na záda. O to více neuvěřitelný je jeho zákrok lapačkou v leže – tento zákrok ještě oběhne hokejový svět.

54:17
    Caps vyhazují puk do bezpečí, hra se poté přerušuje.

53:18
    Vyloučen je obránce hostů Green za naražení na hrazení.

53:00
    Ovečkin úspěšně pronikal na střed kluziště, poté byl zastaven velmi sporným zákrokem.

52:18
    Gilbert vypálil z levého kruhu, Holtby hru přerušuje. Hosté kompletní.

51:43
    Holtbyho zachraňuje pravá tyč!

50:58
    Laich však vyhazuje puk do bezpečí.

50:15
    Wilson z Washingtonu vyloučen za sekání.

50:00
    Půlka třetiny je pryč, Capitals ztratili dvoubrankový náskok a nyní jsou v psychické nevýhodě.

49:23
    Florida právě vstřelila branku!
    Hruba chyba v defenzivě Caps, je srovnáno. BRAD BOYES zakončil přečíslení Floridy, když dorazil vlastní střelu, která se nejprve odrazila od pravé tyče. Asistence: Nick Bjugstad.

48:39
    Panthers pokračují v ustavičném tlaku, takhle si tým trenéra Oatese (WSH) vstup do třetí třetiny určitě nepředstavovatl.

48:09
    Panthers využívají přesilovou hru a ze třetí třetiny dělají drama. Z levého kruhu prostřelil Holtbyho mezi betony JIMMY HAYES. Asistence: Scottie Upshall, Brian Campbell.

47:48
    Florida kombinuje v útočném pásmu, zatím však bezúspěšně.

47:00
    Jovanovski vypálil z pravého kruhu, Holtby vyráží.

46:19
    Holtby vyhodil puk nad mantinel, domácí si tak zahrají přesilovku.

45:41
    Panthers se dostali ke kombinaci v útočném pásmu, k zakončení se ale nikdo nedostal.

44:21
    Green pálí z mezikruží, Thomas vyráží kotouč lapačkou!

43:51
    Vhazuje se po pravici Thomase.

43:09
    Holtby pomáhá svému týmu s rozehrávkou povyjetím si pro kotouč za branku, puku se ale vzápětí zmocnili Panthers.

41:55
    Washington začíná aktivně v útočném pásmu, Thomas zatím tlaku odolává.

41:08
    Panthers nahodili puk do útočného pásma, první je u něj ale obránce hostů Green.

40:01

Druhá třetina byla vyrovnaná, produktivnější jsou však hokejisté z hlavního města USA. Za Caps se totiž prosadil Bäckström a Brouwer. Florida musí přidat, její současný výkon by na body nestačil.

Třetí třetina začne cca v 3:28.

40:00

39:14
    Florida nezvládá závěr prostřední periody a inkasuje počtvrté v utkání. Střelu Ovečkina z levého kruhu dorazil do branky TROY BROUWER, hosté tak využívají přesilovou hru. Asistence: Alexander Ovečkin, Nicklas Bäckström.

38:45
    Za podražení je vyloučen domácí kapitán Jovanovski.

38:02
    Po střele Warda z pravé strany se dostal k bekhendové dorážce Brouwer, Thomas však vyráží puk betonem.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají 2 minuty.

36:57
    Obránce Carlson se snažil dlouhým pasem vyslat Ovečkina, ten se ale k puku nedostal.

35:55
    Brouwer tečuje puk těsně před Thomasem, ten však betony sklepl a puk chytá!

35:31
    Střelu Boyese z pravého kruhu přes obránce kryje na prsou Holtby.

35:00
    Pět minut do konce třetiny, domácí ztrácí jednu branku.

33:51
    Panthers se v útočném pásmu prosadit nedokázali, nyní se tak musí bránit.

32:23
    Capitals v posledních minutách soupeře přehrávají, vše způsobuje velmi aktivní a rychlý pohyb v útočném pásmu.

30:58
    Bäckström ztrácí puk v útočném pásmu, i tak budou ale hosté pokračovat v ofenzivě.

30:00
    Jsme v půlce utkání, Washington vede nejtěsnějším možným náskokem.

29:19
    Vhazovat se bude před brankou Floridy.

28:49
    Elitní formace Washingtonu si šanci nevytvořila, zkusí to tedy ta druhá...

28:05
    Ovečkin po povedeném sóle vystřelil z levého kruhu, Thomas puk nadvakrát zkrotil.

27:31
    Píská se icing Floridy, vhazovat se tak bude před Thomasem.

26:51
    Hosté jsou opět v plném počtu.

26:33
    V oslabení vystřelil na Thomase Bäckström, ten si ale se snadným pukem poradil.

25:46
    Florida si vytvořila tlak, hostům se ale daří puk vyhodit.

24:51
    Pro držení vyloučen Fehr z Washingtonu.

24:38
    Ovečkina zastavuje ofsajd, akce hostů končí.

23:44
    Tak tohle byl dárek pro tým Capitals. Erat přihrával z křídla na střed, po nešťastné teči se dostal ke střele NICKLAS BÄCKSTRÖM. Thomas nestihl zareagovat na střelu do protipohybu a inkasuje. Asistence: Martin Erat, John Carlson.

23:00
    Čtvrtá formace Washingtonu držela puk v útočném pásmu zhruba minutu, k zakončení se však nedostala.

21:59
    Obránce Washingtonu to zkusil od modré, Thomas ale zasahovat nemusel.

21:05
    Najednou domácím narostla křídla, tým trenéra Oatese zatím nestíhá.

20:40
    První útočná akce domácích ve druhé třetině končí vyrovnávací brankou. K odraženému puku se u levé tyče dostal BRAD BOYES, který pohotově překonal Holtbyho. Tohle byla chyba v defenzivě Caps. Asistence: Sean Bergenheim.

20:01

Washingtonu se podařilo s lehkostí vstřelit dvě branky, domácí zatím kontrovali jen jednou. Zápas je víceméně vyrovnaný, šance se objevují na obou stranách.

Druhá třetina začne cca ve 2:32.

20:00

19:02
    Na druhé straně zastavuje Chimerovu střelu připravený Thomas.

18:38
    Holtby si sjel za branku, aby pomohl s rozehrávkou, místo toho ale svému týmu pořádně zavařil. Florida toho ale nevyužila.

18:17
    Tenhle puk nestihne ani hvězdný Ovečkin, píská se tak icing Caps.

18:00
    Do konce třetiny schází dvě minuty.

17:20
    Třetina směřuje ke svému konci, hosté drží jednobrankové vedení díky brance Laicha.

16:43
    Kotouč mají hosté, útočnou akci rozehrává Brouwer.

15:27
    Panthers jsou opět v zápase, z rychlého útočného výpadu se daří překonat Holtbyho. Po pravém křídle si na kruh sjel Winchester, který našel TOMÁŠE FLEISCHMANNA, který překonal Holtbyho z první. Asistence: Jesse Winchester, Marcel Goc.

15:00
    Capitals jsou opět v pěti, Erat je na ledě.

14:14
    Střela Upshalla z levého kruhu jde jen nad branku Washingtonu.

13:34
    Vhazovat se bude na středovém kruhu.

13:05
    Hosté však puk ihned vyhazují do bezpečí.

13:00
    Bude se vylučovat, Erat dostává nepopulární dvojku za hákování.

11:16
    Z levého kruhu vystřelil zápěstím Bäckström, branku ale netrefil.

10:22
    Jsme v polovině utkání, Caps vedou zatím bez větší námahy 2:0.

08:10
    Capitals navyšují skóre, Floridě už utekli na dva góly. Nádhernou souhru nyní předvedli nahrávající kapitán Ovečkin se střílejícím asistentem BROOKSEM LAICHEM, který ranou z první z osy kluziště prostřelil přesouvajícího se Thomase. Vynikající pas si připsal i nejlepší střelec ligy. Asistence: Alexander Ovečkin, Dimitrij Orlov.

06:27
    Domácí se snaží rychle odpovědět, v útočném pásmu se ale Floridě usadit nedaří.

05:48
    Tým z hlavního města USA využívá přesilovou hru a jde do vedení. Obránce Carlson vystřelil od modré čáry, o úspěšnou dorážku se postaral důrazný TROY BROUWER. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

04:56
    Za podražení je vyloučen český křídelník Panthers Fleischmann.

04:19
    Carrick to zkusil od modré, střela hostujícího obránce ale až na branku neprošla.

03:49
    Vhazuje se po pravici Holtbyho, Florida je zatím aktivnější.

02:47
    Brouwer nezpracoval žabku ve středním pásmu, kupředu tak míří soupeř Caps.

02:02
    Upshall vyzkoušel pozornost Kanaďana v brance týmu z hlavního města USA, Holtby je však pozorný.

01:23
    Bjugstad rozehrával na rozjetého spoluhráče na levém křídle, puk ale po nepřesnosti končí až za brankou Holtbyho.

00:01

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell (A), Jovanovski (C), Gudbranson, Olsen, Kulikov – Boyes, Bjugstad, Bergenheim – Fleischmann, Goc (A), Winchester – Upshall, Shore, Huberdeau – Matthias, Gomez, Barch.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Carlson, Alzner, Green (A), Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin (C), Bäckström (A), Laich (A) – Brouwer, Grabovski, Erat – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Deschamps..

Dnešní souboj začne v 1:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Vzájemné duely

Caps se z posledních pěti vzájemných duelů radovali z výhry čtyřikrát, Florida jen jednou. Zároveň se tak ale stalo v posledním odehraném duelu – 3:2.

Tým z hlavního města USA je po 59 odehraných zápasech mimo pozice, které zaručují play-off. Tým nejlepšího střelce ligy Alexe Ovečkina je tedy na 11. příčce s 63 body. Ztráta na postupové pozice však zatím není příliš vysoká. Caps z posledních sedmi zápasů vyhráli čtyři, včetně posledního odehraného duelu doma s New Jersey – 3:0.

Florida je po 58 odehraných zápasech na předposlední 15. příčce ve Východní konferenci. Na kontě má prozatím 51 bodů. Naposledy hrála Florida v Carolině, kde před ZOH v Soči prohrála vysoko 1:5. Koneckonců z posledních sedmi zápasů vyhráli Panthers jen dvakrát, dnes to tak bude chtít tým Tomáše Fleischmanna napravit.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácí Floridy Panthers s Washingtonem Capitals. Pojďme se podívat na oba týmy blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 16. Fleischmann (Winchester, Goc), 21. Boyes (Bergenheim), 49. Hayes (Upshall, Campbell), 50. Boyes (Bjugstad) – 6. Brouwer (Carlson, Bäckström), 9. Laich (Ovečkin, Orlov), 24. Bäckström (Erat, Carlson), 40. Brouwer (Ovečkin, Bäckström), 56. Ovečkin (Laich)

Rozhodčí: St. Pierre, VanMassenhoven – Pancich, Sericolo

Diváci: 19 250