New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
Florida Panthers
4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Washington Capitals
Pátek 28.02.2014, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácí Floridy Panthers s Washingtonem Capitals. Pojďme se podívat na oba týmy blíže.

Florida je po 58 odehraných zápasech na předposlední 15. příčce ve Východní konferenci. Na kontě má prozatím 51 bodů. Naposledy hrála Florida v Carolině, kde před ZOH v Soči prohrála vysoko 1:5. Koneckonců z posledních sedmi zápasů vyhráli Panthers jen dvakrát, dnes to tak bude chtít tým Tomáše Fleischmanna napravit.

Tým z hlavního města USA je po 59 odehraných zápasech mimo pozice, které zaručují play-off. Tým nejlepšího střelce ligy Alexe Ovečkina je tedy na 11. příčce s 63 body. Ztráta na postupové pozice však zatím není příliš vysoká. Caps z posledních sedmi zápasů vyhráli čtyři, včetně posledního odehraného duelu doma s New Jersey – 3:0.

Vzájemné duely

Caps se z posledních pěti vzájemných duelů radovali z výhry čtyřikrát, Florida jen jednou. Zároveň se tak ale stalo v posledním odehraném duelu – 3:2.

Dnešní souboj začne v 1:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell (A), Jovanovski (C), Gudbranson, Olsen, Kulikov – Boyes, Bjugstad, Bergenheim – Fleischmann, Goc (A), Winchester – Upshall, Shore, Huberdeau – Matthias, Gomez, Barch.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Carlson, Alzner, Green (A), Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin (C), Bäckström (A), Laich (A) – Brouwer, Grabovski, Erat – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Deschamps..

00:01

01:23
    Bjugstad rozehrával na rozjetého spoluhráče na levém křídle, puk ale po nepřesnosti končí až za brankou Holtbyho.

02:02
    Upshall vyzkoušel pozornost Kanaďana v brance týmu z hlavního města USA, Holtby je však pozorný.

02:47
    Brouwer nezpracoval žabku ve středním pásmu, kupředu tak míří soupeř Caps.

03:49
    Vhazuje se po pravici Holtbyho, Florida je zatím aktivnější.

04:19
    Carrick to zkusil od modré, střela hostujícího obránce ale až na branku neprošla.

04:56
    Za podražení je vyloučen český křídelník Panthers Fleischmann.

05:48
    Washington právě vstřelil branku!
    Tým z hlavního města USA využívá přesilovou hru a jde do vedení. Obránce Carlson vystřelil od modré čáry, o úspěšnou dorážku se postaral důrazný TROY BROUWER. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

06:27
    Domácí se snaží rychle odpovědět, v útočném pásmu se ale Floridě usadit nedaří.

08:10
    Capitals navyšují skóre, Floridě už utekli na dva góly. Nádhernou souhru nyní předvedli nahrávající kapitán Ovečkin se střílejícím asistentem BROOKSEM LAICHEM, který ranou z první z osy kluziště prostřelil přesouvajícího se Thomase. Vynikající pas si připsal i nejlepší střelec ligy. Asistence: Alexander Ovečkin, Dimitrij Orlov.

10:22
    Jsme v polovině utkání, Caps vedou zatím bez větší námahy 2:0.

11:16
    Z levého kruhu vystřelil zápěstím Bäckström, branku ale netrefil.

13:00
    Bude se vylučovat, Erat dostává nepopulární dvojku za hákování.

13:05
    Hosté však puk ihned vyhazují do bezpečí.

13:34
    Vhazovat se bude na středovém kruhu.

14:14
    Střela Upshalla z levého kruhu jde jen nad branku Washingtonu.

15:00
    Capitals jsou opět v pěti, Erat je na ledě.

15:27
    Florida právě vstřelila branku!
    Panthers jsou opět v zápase, z rychlého útočného výpadu se daří překonat Holtbyho. Po pravém křídle si na kruh sjel Winchester, který našel TOMÁŠE FLEISCHMANNA, který překonal Holtbyho z první. Asistence: Jesse Winchester, Marcel Goc.

16:43
    Kotouč mají hosté, útočnou akci rozehrává Brouwer.

17:20
    Třetina směřuje ke svému konci, hosté drží jednobrankové vedení díky brance Laicha.

18:00
    Do konce třetiny schází dvě minuty.

18:17
    Tenhle puk nestihne ani hvězdný Ovečkin, píská se tak icing Caps.

18:38
    Holtby si sjel za branku, aby pomohl s rozehrávkou, místo toho ale svému týmu pořádně zavařil. Florida toho ale nevyužila.

19:02
    Na druhé straně zastavuje Chimerovu střelu připravený Thomas.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 2:32.

Washingtonu se podařilo s lehkostí vstřelit dvě branky, domácí zatím kontrovali jen jednou. Zápas je víceméně vyrovnaný, šance se objevují na obou stranách.

20:01

20:40
    První útočná akce domácích ve druhé třetině končí vyrovnávací brankou. K odraženému puku se u levé tyče dostal BRAD BOYES, který pohotově překonal Holtbyho. Tohle byla chyba v defenzivě Caps. Asistence: Sean Bergenheim.

21:05
    Najednou domácím narostla křídla, tým trenéra Oatese zatím nestíhá.

21:59
    Obránce Washingtonu to zkusil od modré, Thomas ale zasahovat nemusel.

23:00
    Čtvrtá formace Washingtonu držela puk v útočném pásmu zhruba minutu, k zakončení se však nedostala.

23:44
    Tak tohle byl dárek pro tým Capitals. Erat přihrával z křídla na střed, po nešťastné teči se dostal ke střele NICKLAS BÄCKSTRÖM. Thomas nestihl zareagovat na střelu do protipohybu a inkasuje. Asistence: Martin Erat, John Carlson.

24:38
    Ovečkina zastavuje ofsajd, akce hostů končí.

24:51
    Pro držení vyloučen Fehr z Washingtonu.

25:46
    Florida si vytvořila tlak, hostům se ale daří puk vyhodit.

26:33
    V oslabení vystřelil na Thomase Bäckström, ten si ale se snadným pukem poradil.

26:51
    Hosté jsou opět v plném počtu.

27:31
    Píská se icing Floridy, vhazovat se tak bude před Thomasem.

28:05
    Ovečkin po povedeném sóle vystřelil z levého kruhu, Thomas puk nadvakrát zkrotil.

28:49
    Elitní formace Washingtonu si šanci nevytvořila, zkusí to tedy ta druhá...

29:19
    Vhazovat se bude před brankou Floridy.

30:00
    Jsme v půlce utkání, Washington vede nejtěsnějším možným náskokem.

30:58
    Bäckström ztrácí puk v útočném pásmu, i tak budou ale hosté pokračovat v ofenzivě.

32:23
    Capitals v posledních minutách soupeře přehrávají, vše způsobuje velmi aktivní a rychlý pohyb v útočném pásmu.

33:51
    Panthers se v útočném pásmu prosadit nedokázali, nyní se tak musí bránit.

35:00
    Pět minut do konce třetiny, domácí ztrácí jednu branku.

35:31
    Střelu Boyese z pravého kruhu přes obránce kryje na prsou Holtby.

35:55
    Brouwer tečuje puk těsně před Thomasem, ten však betony sklepl a puk chytá!

36:57
    Obránce Carlson se snažil dlouhým pasem vyslat Ovečkina, ten se ale k puku nedostal.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají 2 minuty.

38:02
    Po střele Warda z pravé strany se dostal k bekhendové dorážce Brouwer, Thomas však vyráží puk betonem.

38:45
    Za podražení je vyloučen domácí kapitán Jovanovski.

39:14
    Florida nezvládá závěr prostřední periody a inkasuje počtvrté v utkání. Střelu Ovečkina z levého kruhu dorazil do branky TROY BROUWER, hosté tak využívají přesilovou hru. Asistence: Alexander Ovečkin, Nicklas Bäckström.

40:00

Třetí třetina začne cca v 3:28.

Druhá třetina byla vyrovnaná, produktivnější jsou však hokejisté z hlavního města USA. Za Caps se totiž prosadil Bäckström a Brouwer. Florida musí přidat, její současný výkon by na body nestačil.

40:01

41:08
    Panthers nahodili puk do útočného pásma, první je u něj ale obránce hostů Green.

41:55
    Washington začíná aktivně v útočném pásmu, Thomas zatím tlaku odolává.

43:09
    Holtby pomáhá svému týmu s rozehrávkou povyjetím si pro kotouč za branku, puku se ale vzápětí zmocnili Panthers.

43:51
    Vhazuje se po pravici Thomase.

44:21
    Green pálí z mezikruží, Thomas vyráží kotouč lapačkou!

45:41
    Panthers se dostali ke kombinaci v útočném pásmu, k zakončení se ale nikdo nedostal.

46:19
    Holtby vyhodil puk nad mantinel, domácí si tak zahrají přesilovku.

47:00
    Jovanovski vypálil z pravého kruhu, Holtby vyráží.

47:48
    Florida kombinuje v útočném pásmu, zatím však bezúspěšně.

48:09
    Panthers využívají přesilovou hru a ze třetí třetiny dělají drama. Z levého kruhu prostřelil Holtbyho mezi betony JIMMY HAYES. Asistence: Scottie Upshall, Brian Campbell.

48:39
    Panthers pokračují v ustavičném tlaku, takhle si tým trenéra Oatese (WSH) vstup do třetí třetiny určitě nepředstavovatl.

49:23
    Hruba chyba v defenzivě Caps, je srovnáno. BRAD BOYES zakončil přečíslení Floridy, když dorazil vlastní střelu, která se nejprve odrazila od pravé tyče. Asistence: Nick Bjugstad.

50:00
    Půlka třetiny je pryč, Capitals ztratili dvoubrankový náskok a nyní jsou v psychické nevýhodě.

50:15
    Wilson z Washingtonu vyloučen za sekání.

50:58
    Laich však vyhazuje puk do bezpečí.

51:43
    Holtbyho zachraňuje pravá tyč!

52:18
    Gilbert vypálil z levého kruhu, Holtby hru přerušuje. Hosté kompletní.

53:00
    Ovečkin úspěšně pronikal na střed kluziště, poté byl zastaven velmi sporným zákrokem.

53:18
    Vyloučen je obránce hostů Green za naražení na hrazení.

54:17
    Caps vyhazují puk do bezpečí, hra se poté přerušuje.

55:27
    Green se vrátil z trestné lavice a jel sám na branku, Thomas navíc upadl na záda. O to více neuvěřitelný je jeho zákrok lapačkou v leže – tento zákrok ještě oběhne hokejový svět.

55:43
    Možná klíčový okamžik utkání. Laich se uvolnil na pravé straně, místo střely se ale rozhodl nabít ALEXANDRU OVEČKINOVI na levou stranu. Kapitán Washingtonu vystřelil z první, Thomas puk nestihl. Jestli Washingtonu dnes něco funguje, tak je to spojeni Ovečkin – Laich. Asistence: Brooks Laich.

56:47
    Domácím nyní utíká čas velmi rychle, je otázkou, jestli se podaří srovnat.

57:49
    Upshall vypálil z levého kruhu z první, puk jde ale nad branku.

58:27
    Capitals šetří čas v útočném pásmu, nyní se neodehrává nic, podle představ domácích.

59:00
    Minuta do konce třetiny...

59:06
    Za podražení je však vyloučen Ward, Florida tak získává zajímavou šanci na srovnání...

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

59:36
    Hostům se daří puk vyhodit...

60:00

Florida doma prohrává s Washingtonem 4:5, dva body do tabulky tak získává tým z hlavního města. Utkání bylo vyrovnané, v pravidelné posloupnosti se střídaly pasáže, ve kterých měli navrch Panthers či Capitals. O tom, jak zápas nakonec dopadne, rozhodl v 56. minutě utkání nejlepší střelec NHL a kapitán týmu z hlavního města USA – Alex Ovečkin. Jeho trefa dnes rozhodla o dvoubodovém zisku pro tým trenéra Oatese.

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (WSH) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:33
    Tomáš Fleischmann (FLA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 15:38

1. Alexander Ovečkin (WSH) 1+2
    2. Brooks Laich (WSH) 1+2
    3. Brad Boyes (FLA)2+0

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (04:12:20)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 16. Fleischmann (Winchester, Goc), 21. Boyes (Bergenheim), 49. Hayes (Upshall, Campbell), 50. Boyes (Bjugstad) – 6. Brouwer (Carlson, Bäckström), 9. Laich (Ovečkin, Orlov), 24. Bäckström (Erat, Carlson), 40. Brouwer (Ovečkin, Bäckström), 56. Ovečkin (Laich)

Rozhodčí: St. Pierre, VanMassenhoven – Pancich, Sericolo

Diváci: 19 250