Kladno – Pardubice 4:3 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:1 (2:1 po s.n.)
Třinec – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 4:1 (kon.) | Sparta – Zlín 4:3 (kon.)
Slavia – Olomouc 3:4 (0:1 po s.n.) | Liberec – Jihlava 9:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Plzeň 1929
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 27.09.2014, 13:30 • ČEZ Aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Ve 13 kole hokejové extraligy juniorů na sebe narazí čtvrtá HC Plzeň 1929 a devátá HC Kometa Brno. Oběma mužstvům se poslední utkání vyvedla. Indiáni zdolali v pátek Pardubice poměrem 4:3, Kometa si připsala na cestě do Čech první skalp, a to kladenských Rytířů, které porazila 4:2.

Plzeňští hráči jsou již připraveni na hrací ploše. Kometa je na cestě na led.

HC Plzeň 1929: Štekr (Pacl) – Sklenička, Walter, Marcel "A", Holý, Houfek, Polívka, Rajal – Jakubec, Indrák, Michel – Kristl, Suchý, Tulačka "C" – Kepka, Polata, Beneš – Švarc, Opava, Petráš – L. Vlček

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Hájek, Šnajnar, Kupčík, Kubeš, Švejda, Vágner, D. Vlček, Vojáček – Kozel, Biolek, Dymáček – Král, Pokorný, Kusko – Dvořák, Boltvan, Denk – Grünwald, Zohorna

Rozhodčí: Sýkora – Šperl, Jílek.

00:01

00:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni se dostávají bleskurychle do vedení! RICHARD KRISTL se dostal až před gólmana Jekela, kterého překonal přesnou střelou k tyči. Asistence: Miroslav Indrák.

00:37
    Hosté se dostali poprvé do třetiny soupeře, ale zde toho příliš nevymysleli.

01:38
    Boltvan se prohnal s pukem na holi až do pásma Plzně, kde následně ihned vypálil. Jeho pokus zápěstím netrefil ale ani branku.

02:39
    Kometě se rozehrávka vůbec nepovedla a rozhodčí tak píská zakázan uvolnění.

03:06
    Velký závar před gólmanem Jeklem vyřešil až brankář Komety, který ukryl kotouč po svoji lapačku.

.

04:01
    Kometa se dostala nyní do tlaku, ale plzeňský gólman Štekr je nadále bez práce.

05:35
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jedno z mužstev si žádnou vážnější příležitost ale nevypracovalo.

05:53
    A další icing v podání Brna.

06:27
    Střelu Lukáše Vlčka z pravé strany v pohodě zneškodnil gólman Jekel.

07:09
    Skleničkovi utekl puk z pásma a domácí tak musí opustit útočné pásmo.

07:56
    Lehké nahození Kozla brankář Štekr vyrazil svoji hokejkou.

08:19
    Marcelovu střelu od modré zlikvidoval i přes menší potíže gólman Jekel svoji lapačkou.

08:43
    Hynek Grünwald se nádherně vyhl obránci Plzně a následně postupoval sám na Štekra, který ale výborně vystihl jeho úmysl a jistým zákrokem zneškodnil jeho střelu!

09:16
    Další závar před brankou opět řeší až svým zákrokem brankář Štekr.

10:12
    Lukáš Vlček se prodral až do pásma Brna, kde ale následně v pádu nedokázal puk přesně nasměrovat na najíždějícího spoluhráče.

10:40
    A další obrovská šance Komety! Radim Zohorna se ocitl zcela sám před Štekrem, který ale jeho rychlou střelu zápěstím parádně vytěsnil svoji lapačkou!

10:44
    Radim Sochorka (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

11:54
    Kometa drží nyní puk v soupeřově třetině a tráví tak oslabení co nejdále od své svatyně.

12:36
    Holého bombu od modré vyrazil svým betonem brankář Jekel.

12:44
    Brno hraje v plném počtu.

13:59
    Poté, co puk skončil mimo hrací plochu, se bud vhazovat ve středním pásmu.

14:16
    A další i když trochu sporné zakázané uvolnění Komety.

14:35
    Ani teď se rozehrávka Kometě nepovedla a je tu další icing.

15:18
    Michelovu střelu z pravé strany parádně zneškodnil brankář Jekel.

15:37
    A bude se hrát ve čtyrech. Po potyčce před brněnskou brankou je vyloučen Michal Kupčík (KOM) za hrubost a Miroslav Indrák (PLZ) za stejný prohřešek.

16:20
    Marcelovi ujel po jeho chybě puk a může být rád, že jeho zaváhání následně napravil jeho kolega v obraně Holý.

16:43
    Za hrubost je vyloučen Lukáš Denk (KOM) na dvě minuty za sevření puku. Plzeň tak bude hrát přesilovku 4 proti 3.

17:35
    Plzeňská dlouhá kombinace byla zakončena Indrákovo střelou do betonu připraveného gólmana Jekla.

17:37
    Plzeň hraje nyní již klasickou přesilovku.

18:02
    Klasická přesilovka se ale zatím indiánům příliš nedaří.

18:43
    Hosté hrají v plném počtu.

19:22
    Obrana Komety včas zapracovala a nedovolila tak Kristlovi, aby se dostal ke střele.

20:00

Další třetina začne přibližně v 14:15.

Indiáni se dostali po bleskové brance Kristla sice do vedení, ale následně byla hra již vyrovnaná. Kometa si navíc vypracovala dvě obrovské šance, z nichž se ale neprosadila.

20:01

20:32
    Skleničkovu střelu z dobré pozice zblokoval jeden z obránců Brna.

21:36
    Bekovi Holému utekl kotouč a plzeňští tak musí zakládat další akci až z vlastní třetiny.

22:28
    Nepřesná rozehrávka Komety skončila opět icingem.

23:15
    Obě dvě mužstva se prezentují ve druhá části opatrnou hrou.

24:35
    Střela Matěje Polaty prosvištěla pouze těsně vedle branky.

25:23
    Kometa si zahraje první přesilovou hru. Za hákování je vyloučen David Sklenička (PLZ).

25:49
    Nepříjemnost pro Plzeňské. Kometa bude hrát dlouhou přesilovku 5 proti 3. Za katr putuje Filip Suchý (PLZ) za podražení.

26:01
    Vágnerovi ujel puk a indiáni se tak snadno osvobodili.

26:24
    Silvestre Kusko pálil z prostoru mezikruží, brankář Štekr byl ale na svém místě připraven.

26:49
    Vágnerovu střelu vyrazil parádně svým betonem brankář Štekr.

27:10
    Další Vágnerův pokus skončil tentokrát na tyči domácí svatyně.

27:23
    Plzeň hraje ve čtyrech.

27:49
    Domácí jsou již kompletní a přežili tak bez úhony dlouhé oslabení.

28:19
    Hra se stěhuje do pásma Brna poté, co gólman Jekel raději ukryl kotouč ve své rukavici.

28:42
    Motanice na modré čáře nakonec znamenala ofsajdové postavení.

29:06
    Obrovská šance indiánů! Indrák našel po levici zcela volného Kristla. Brankář Komety Jekel ale včas vyjel a zabránil tak útočníkovi Plzně, aby dokonal svojí kličku.

29:43
    Vojtěch Tulačka zazdil slibnou šanci svého týmu přihrávkou do země nikoho.

30:14
    Rostislav Šnajnar se po souboji skácel k zemi a jen velmi těžce se zvedá z ledové plochy.

30:14
    Jiří Kepka (PLZ) dostává za svůj nedovolený zákrok nakonec dvě minuty za hrubost.

31:21
    Po minele Houfka se dostal do gólové pozice Král, který ale z prostoru mezikruží netrefil svým volejem ani prostor branky.

31:48
    Indiáni se zatím nemohou vymanit ze sevření.

32:12
    Velký závar před brankou Plzně skončil nakonec pro domácí úspěšně, puk se totiž odkutálel do rohu jejich pásma.

32:14
    Plzeň hraje v plném počtu

33:44
    Indiáni zatlačili svého protivníka a usadili se v jeho pásmu. Ke střele se ale prozatím nedostali.

34:32
    Přihrávka Houfka přelétla všechny čáry, vhazovat se tak bude před plzeňskou svatyní.

34:38
    Štekr uklidnil raději hru a podržel lehké nahození od modré ve své rukavici.

35:46
    Puk skončil v hledišti a vhazovat se tak bude po pravici Jekla.

36:58
    Marcel zkoušel štěstí z velkého úhlu, ale brankář Jekel utěsnil skulinku u pravé tyče včas.

37:40
    Přesilovka pro indiány. Filip Dvořák (KOM) putuje na trestnou za krosček.

38:13
    Plzeňští kombinují v pásmu Komety.

38:40
    A bude se hrát 4 na 4. Jan Walter (PLZ) v útočném pásmu podrazil protihráče a je tak na dvě minuty vyloučen.

39:11
    Lukáš Vágner napřáhl z pravé strany, jeho tvrdý pokus schoval brankář Štekr do své výstroje.

39:40
    Kometa hraje v plném počtu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15:02.

Kometa měla v druhé části velkou šanci na vyrovnání, protože hrála dlouho dvojnásobnou přesilovku. Z ní se ale hosté neprosadili, a tak indiáni nadáledrží hubený jednogólový náskok.

40:01

40:40
    Krátká přesilovka nyní skončila, Plzeň je v plném počtu.

41:18
    Po zakázaném uvolnění Komety se bude vhazovat po levici Jekla.

41:41
    Richard Kristl si dobře najel na střed, kde i dostal přihrávku od spoluhráče, jeho volej ale dobře zblokoval jeden z brněnských obránců.

42:20
    Pokus Krále v pohodě pokryl plzeňský gólman Štekr.

42:46
    Tadeáš Král se opět výborně uvolnil z pravé strany a zápěstím vypálil. Brankář Štekr jeho pěknou ránu vytěsnil svým ramenem.

43:09
    Lukáš Vágner (KOM) je vyloučen za nedovolené bránění.

43:35
    Plzeň se sama vyhnala z pásma soupeře.

44:00
    David Vlček tak dlouho na zemi hokejkou máchal, až nakonec odpálil kotouč.

44:10
    Vyloučení na obou stranách. Kupčík (KOM) a Marcel (PLZ) dostávají shodně tresty za hrubost. Hraje se tak stále 5 proti 4.

45:11
    Brno hraje v plném počtu

46:19
    Nebezpečný závar před Štekrem nakonec nekončí brankou. Brněnští útočníci se snažili z blízkosti dorazit kotouč za nepříliš dobře postaveného Štekra, který ale nakonec i s potřebným štěstím situaci ustál.

46:58
    Kometa nadále tlačí indiány.

47:03
    Grünwald (KOM) si jde odpočinou na trestnou lavici, je vyloučen za držení.

47:37
    Brno zatím nemá v oslabení žádné vážnější problémy.

48:32
    Vlčkova střela z pravé strany šla přesně do prostředka branky, kde byl připraven brankář Jekel.

48:49
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa se zaslouženě dočkává srovnání, a to navíc ve vlastním oslabení! SYLVESTRE KUSKO ujel domácí obraně a svůj nájezd zakončil přesnou střelou podél gólmana Štekra. Asistence: Radim Zohorna.

48:55
    Šnajnar (KOM) vyhodil puk mimo hřiště a je tak dalším hříšníkem.

49:03
    Krátká dvojnásobná přesilovka Plzně skončila, nyní hrají indiáni již klasickou.

50:16
    Nahození Holého odvrátila brněnská obrana do bezpečí.

50:16
    Jeden z plzeňských hráčů nabral u mantinelu nevybíravě protihráče, který leží bezvládně na zemi.

50:16
    Patrik Marcel (PLZ) dostal za naražení ze zadu na hrazení trest ve hře. Kometa tak bude hrát pětiminutovou přesilovku.

50:16
    Nyní se ale hraje ještě ve čtyrech, protože brněnský Šnajnar si ještě odpykává trest.

50:55
    Nyní již začíná dlouhá přesilovka Komety.

52:08
    Plzeňané se zatím bez obtíží brání v oslabení a vyhazují puky do bezpečí.

53:00
    Nahození od modré bez potíží chytl Štekr do své lapačky.

53:00
    Hra se začíná přiostřovat, před plzeňskou brankou se strhla další potyčka.

53:50
    Pokus Denka z levé strany pokryl plzeňský gólman svým betonem.

54:10
    A bude se hrát 4 proti 4. Grünwald (KOM) dostává trest za nedovolené bránění.

54:48
    Nahození Waltera od modré gólman Jekel v pohodě vyrazil vyrážečkou do rohu svého pásma.

55:16
    Indiáni hrají v plném počtu.

56:10
    Přesilové hry opravdu nejsou dnes silnou stránkou ani jednoho mužstva. Brno je kompletní.

56:54
    Walterovo pokus od mantinelu mířící mimo přesto raději zachytil brankář Jekel svoji lapačkou.

56:54
    Další potyčka znamená další vyloučení. Hájek (BRN) vyloučen za hrubost, Kepka (PLZ) je vyloučen za stejný prohřešek.

57:59
    Hynek Grünwald se ocitl v dobré pozici, ale brankář Štekr se přesunul ke své levé tyči včas.

58:20
    A další tvrdý zákrok, za který bude nejspíše následovat tvrdý trest.

58:20
    Kupčík (KOM) je vyloučen za sekání, za stejný prohřešek putuje za katr i Suchý (PLZ)

58:54
    Oba týmy hrají v plném počtu.

59:40
    Obránce David Vlček se tak dlouho pral s kotoučem, až ho raději poslal na zakázané uvolnění.

59:45
    Hned po vhazování pálil Kristl, brankář Jekel byl ale na svém místě včas.

59:50
    A opět Kristl pálil, ale ani tentokrát si na brněnského gólmana nepřišel.

60:00

Ve třetí části se oba týmy spíše honili v počtu obdržených trestných minut. Kometa se nakonec dočkala zaslouženého vyrovnán, a to navíc v oslabení. O vítězi tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně až nájezdy.

60:01

60:29
    Kometa má zatím více ze hry a tlačí indiány.

61:13
    Za sekání je vyloučen Dymáček (KOM). Plzeň bude hrát přesilovku 4 proti 3.

61:13
    Ve stejném čase si vzal navíc plzeňský soubor oddechový čas.

61:43
    Skleničkovu střelu od modré s obtížemi nakonec dokázal brankář Jekel zkrotit.

61:56
    Nehlídaný Tulačka pálil z voleje z dobré pozice, jeho ránu ale gólman Jekel parádně zneškodnil.

62:32
    Indrák pěknou kombinaci svého týmu zakončil střelou mimo prostor tří tyčí.

63:08
    Suchému utekl kotouč a Kometa tak pohodlně vyhazuje.

63:13

63:48
    Suchý napálil od modré jen obránce.

64:30
    Kusko se zkusil ještě prodrat dopředu, ale přes dvojici obránců to nevyšlo.

64:49
    Před koncem prodloužení tu máme ještě další šarvátku, kdy už málem došlo na pěsti. Uvidíme jaké rozhodčí rozdají tresty.

64:49
    Rostislav Šnajnar (KOM) je vyloučen za hrubost, David Sklenička (PLZ) dostal rovněž trest za hrubost, v jeho případě se ale jedná o trest 2+2 minuty.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nám rozhodující branku nepřineslo. Na řadu tak musí přijít trestná střílení.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou Plzeňští, jmenovitě Šimon Petráš.

1. série
    0:0
    Petrášovi nejdříve ujel puk, ale následně se plzeňský forward dostal k pěknému zakončení, které ale brankář Jekel zneškodnil svým betonem.

1:0
    Kristl přesnou střelou posílá Plzeň do vedení.

3. série
    1:1
    Radim Zohorna pěkným blafákem srovnává na :1.

2:1
    Miroslav Indrák nejdříve výborně naznačil střelu a následně pohotov vypálil. Brankář Jekel neměl žádnou šanci zasáhnout.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Plzeň 1929.
    Autorem vítězné branky je MIROSLAV INDRÁK.

Vyhrocené utkání dopadlo nakonec lépe pro domácí celek, který v nájezdech vybojoval bonusový druhý bodík. (16:35:45)

Branky a nahrávky: 1. Kristl (Indrák), rozh. náj. Indrák – 49. Kusko (Zohorna)