Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 1:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Ak Bars Kazaň
Neděle 18.01.2015, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Metallurg Magnitogorsk:
    "Magnitka" je na pěkném 3.místě Východní konference. Loňský vítěz Gagarinova poháru má 90 bodů a skóre 136:95. Minulý zápas se jí vydařil, ve šlágru ligy porazila Avangard Omsk 3:1 na jeho ledě. V tomto zápase si členové 1.řady Jan Kovář a Denis Zaripov shodně připsali 1 gól a 1 asistenci. Z posledních pěti duelů "Magnitka" vyhrála tři.

Ak Bars Kazaň:
    Kazaň je zatím nejlepším týmem na východě se ziskem 96 bodů a skórem 137:96. Jenže v posledních třech zápasech ztratila formu a prohrála s Jekatěrinburgem (1:3), Ufou (3:5) i Omskem (2:3). Aby se jí situace nevymkla úplně z rukou, musí nyní porazit Magnitogorsk a zvednout si jak náladu tak sebevědomí.

Petr Vrána (KAZ) – 4+2

Dobré odpoledne, vítá vás Jan Volf, dnes je na programu zápas Magnitogorsku a Kazaně, tedy 3.a 1. týmu Východní konference, což slibuje mimořádně zajímavou podívanou.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Antipin, Birjukov, Malenkich, S.Těreščenko, Lee, Chabarov, Bereglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Kosov, Platonov, Stapleton – Brent, Kaletnik, Timkin – Jakucenja, Junkov, Potěchin – Osala
    Trenér: Mike Keenan

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Zacharčuk, Kornějev, Brookbank, Rylov, Denisov – Azevedo, Möller, Varnakov – Kosticyn, Vrána, Gluchov – Lukojanov, Kolcov, Svitov – Tkačjov, K.Petrov, Obuchov
    Trenér: Zinetulja Biljaletdinov

Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Gorděnko, Lazarev.

Právě se hraje ruská hymna.

Hráči se připravují a rozcvičují na ledě.

00:01

00:15
    Kovář si odpyká trest za vražení na hrazení. Sám se ale protihráči sportovně omluvil.

00:40
    Metallurg se osvobozuje.

01:00
    Kazani se nedaří usídlit se v útočném pásmu.

01:40
    Obuchov s Petrovovem už kombinují a Petrov střílel, ale Košečkin kryje.

01:53
    Vrána vyhrál buly na beky. Brookbank pálil vedle.

04:55
    Hra je trochu pomalejší, Magnitogorsk se jí snaží uklidnit a dostat pod kontrolu. Hodně drží puk na holi a hledá cestu do pásma Kazaně.

06:05
    Metallurg konečně v útočné třetině, ale Kazaň skvěle brání.

06:56
    Zaripov střílel golfákem z levé strany těsně za modrou. Trefuje jen beton Nilssona.

07:42
    Kosticyn v souboji v rohu podle rozhodčího faulovaný nebyl.

08:08
    Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu.

08:30
    Obuchov v obrovské šanci před Košečkinem. Košečkin výborně zasáhl.
    Jakucenja svůj samostatný únik neproměnil.

10:00
    Denisov pálil z kruhů po kombinaci s Azevedem a Möllerem. Těsně minul.

11:09
    K.Petrov se natlačil z pravé strany až před branku, ale tam ho Košečkin pokryl a nedovolil mu skórovat.

11:23
    Nilsson rozehrává za brankou.

12:00
    Svitov opět volný na kruzích a odsud taky střílel, jenže Košečkin pozorný.
    Svitov z mezikruží trefuje jen dobře postaveného Košečkina.

12:15
    Další Košečkinův dobrý zákrok.

13:07
    Teď se hraje ve velkém tempu.

13:58
    Platonov si vyměňpval puk se spoluhráčem za brankou do té doby, než mu ho kazaňští sebrali.

14:20
    Azevedo úspěšný na buly před Košečkinem.

15:20
    Metallurg kombinuje v klidu protože má výhodu. Signalizovaný trest.

15:50
    Azevedo vyloučen za zákrok na Kováře. Držení.
    Azevedo byl za kvalitní patnáctisekundové držení Kováře oceněn dvou minutovým trestem.

16:40
    Lee střílí od modré, mimo branku.

17:08
    Kovář se snažil překvapit z úhlu Nilssona, ten puk vyrazil nad branku.

17:30
    Metallurg trpělivě hledá mezírku v oslabené obraně Kazaně.

17:50

18:28
    Vrána si narazil o mantinel a pak sám dorážel. Košečkin má puk v moci.

19:03
    Obuchov s Petrovovem opět nebezpeční.

19:32
    Zblokovaná střela Nikulina od modré.

19:59
    Brent už nestihl vystřelit ve vymezeném čase.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

1.třetina nabídla velmi dobrý hokej. Sice zatím bez gólů, ale určitě se je na co koukat. Zatím vládnou zápasu brankáři. Budeme doufat, že ve druhé třetině padne i nějaká branka.

Střely: 8-16

Další třetina začne přibližně v 13:48.

Vypadá to, že je vše připraveno pro start druhé třetiny.

Elitní formace Metallurgu odvolána z buly.

20:01

20:24
    Platonov faulován v samostatném úniku, který si tak zopakuje při trestném střílení.

20:24
    Platonov trestné střílení neporměnil, zkusil blafák, ten mu ale Košečkin přečetl.
    Platonov své trestné střílení neproměnil.

21:27
    Hraje se v útočném pásmu Kazani.

22:22
    Azevedo zkoušel bekhendem z velkého úhlu. Košečkin si vše pohlídal.

22:59
    Nilsson vyrazil střelu nad sebe, dojížděl jí útočník Metallurgu, který byl možná faulován – podražení. Vylučovat se ovšem nebude.

24:05
    Vrána obral Timkina o puk a zapsal si tak dobrý obranný zákrok.

24:45
    Kazaň vstřelila branku!
    DMITRIJ OBUCHOV předvedl mnohem povedenější blafák než Platonov. Položil si Košečkina a zasunul po zemi do prázdné jako správný mazák. Asistence: Kirill Petrov
    Dmitrij OBUCHOV - 0:1

25:01
    Osala dostává dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Kazaň.

27:01

28:00
    Hosté přesilovku nevyužili a tak hra pokračuje několika dalšími útočnými výpady na obou stranách.

29:12
    Dopředu jde Kazaň.

29:38
    Lee skvěle vystihl přihrávku Lukojanova na červené čáře.

30:35
    Zápas načal druhou polovinu a hraje se hodně urputně s důrazem na obranu.

31:35
    Brookbank nahazoval na Košečkina. Bez problémů odvráceno.

31:45
    Kovář vyhrál buly v útočné třetině.

32:38
    Metallurg hraje přesilovku už 55 vteřin.

33:15
    Hráči "Magnitky" obehrávají obranný val Kazaně, která hraje o jednoho muže v poli méně.

33:42

34:25
    Zacharčuk vystřelil od modré hned po buly.

35:00
    Zneškodněný útok Magnitogorsku.

35:50
    1.pětka Metallurgu tlačí hosty hluboko do obrany.

36:07
    Metallurg hodně přitvrdil a snaží se dohrávat souboje i uprostřed kluziště..

36:40
    A po jednom takovém zůstává na ledě ležet Lukojanov. Sám odjel na střídačku. Vypadá to, že bude v utkání po malé pauze pokračovat.

36:59
    Azevedo a jeho formace opět vidět v útočném pásmu "Magnitky."

37:34
    Platonov jde sedět na dvě minuty za držení.

38:12
    Kazaň v přesilovkovém rozestavení obklopuje branku Košečkina.

38:35
    Tkačjov netrefil puk mířící na jeho hokejku, kotouč mu jí přeskočil.

39:12
    Další střela Kazaně.

39:31
    Košečkin kryje pod lapačkou a bude se tak vhazovat v útočné třetině Kazaně.

39:34

39:55
    Poslední sekundy už se odehrály v klidu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Rychlý kombinační hokej s mnoha šancemi, to byla druhá třetina. Brankáři nedovolili víc jak jeden gól a tak vede po dvou třetinách Kazaň 1:0 na ledě Metallurg Ice Areny. Gól vstřelil Dmitrij Obuchov v čase 24:45. Nenechte se dlouho zvát na třetí část.

40:43
    Kovář měl zaklíněnou hokejku pod Svitovem a nemohl jí vytáhnout až ho Svitov chytil pod krkem.

40:43
    A pozor Kovář je vyloučen. Nejsem si vědom, že by Kovář něco provedl, ale je tomu tak. Na druhé straně je vyloučen Obuchov.

42:00
    Metallurg právě vstřelil branku!
    SERGEJ MOZJAKIN krásně zakončil nad lapačku po milimetrové přihrávce od Kováře, který ho viděl si najíždět do předbrankového prostoru. Asistence: Jan Kovář, Denis Zaripov
    Sergej MOZJAKIN - 1:1

43:03
    Hra přerušena.

43:35
    Osala dorážel, ale Nilsson se štěstím hokejkou vyrazil i jeho dorážku.
    Po střele od modré se dostal k dorážce Osala, ale jeho pokus parádně vyrazil Nilsson svou hokejkou.

44:53
    "Magnitka" vyhazuje.

45:27
    Nilsson špatně rozehrál, domácí skvěle napadali a JEVGENIJ TIMKIN posílá odražený kotouč do sítě za záda Nilssona. Asistence: Michajl Junkov
    Jevgenij TIMKIN - 2:1

46:30
    Kazaň se snaží po inkasovaném gólu něco vytvořit v útoku.

47:18
    Oběma týmům nyní děla problémy finální přihrávka, která je vždy nepřesná.

47:50
    Nikulin tvrdě pálil a poté Icing Metallurgu.

47:50
    Oddechový čas pro domácí.

48:45
    Möller vystřelil po pěkné zadovce Azeveda jen nad branku Košečkina.

49:03
    Mozjakin krásně našel Zaripova přes celou délku středního pásma.

49:50
    Velký tlak Metallurgu okořeněný několika střelami.

50:34
    Zacharčuk si počínal tvrdě a odstavil Stapletona od puku tělem.

51:10
    DENIS PLATONOV se prodral až před Nilssona a prostřelil ho pod lapačku zápěstím. Asistence: Bez
    Denis PLATONOV - 3:1

51:54
    Tohle už bude ohromně složité pro Kazaň, která evidentně nezvládla první polovinu třetí části.

52:36
    Košečkin kryje. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

52:49
    Kazaň musí začít odzadu.

53:35
    Denisov třikrát pokoušel štěstí střelou, ale pokaždé neuspěl proti vynikající obraně Metallurgu.

54:25
    Puk chytají diváci na tribunách. Poslušně ho vracejí zpět rozhodčím.

54:45
    Osala tvrdě naražen na mantinel, vylučovat se nebude.

55:25
    Kazaň nyní naráží na připravenou obranu domácích.

56:20
    Jenže útočí domácí.

56:55
    "Magnitka" znovu vyhazuje ven z pásma.

57:20
    Stapleton a jeho zápěstí na vyrážečku. Nilsson vyrazil mimo.
    Proti střela Stapletona brankář zasáhl.

58:08
    Kazaň musí opět dojíždět vyhozený puk.

58:32
    Spolupráce Azeveda a Varnakova ke gólu nakonec nevede. Přerušil jí obránce svým nataženým tělem.

59:00
    Poslední minuta a Kazaň útočí.

59:07
    Velká šarvátka před Košečkinem. Všichni hráči na ledě jsou v ní zapojeni.
    Po střele Obuchova vznikla v brankovišti valná hromada takřka všech, kteří byli na ledě. Včetně rozhodčích.

59:07
    Po ní zůstává bezvládně ležet na ledě Malenkich. O něj se teď starají přivolaní lékaři.

59:07
    Malenkich otřesen, ale odchází po svých.

59:07
    Lukojanov vyloučen na 5 minut za hrubost za zákrok na Malenkicha. Na druhé straně putuje na trestnou Malenkich, který je v kabině a tak jeho trest odsedí náhradník.

59:40
    Hosté hrají bez brankáře.

59:59
    Na snížení už bylo ale pozdě a tak zápas končí.

60:00

Kazaň hrubě nezvládla třetí část a odjíždí z Magnitogorsku poražena a bez bodu, což je podivuhodné po výborně odehraných 40 minutách zápasu. Metallurg zvýšil útočnou aktivitu ve třetí třetině a nastřílel Kazani tři branky. Otočil tak nepříznivě se vyvíjející duel. Kazaň si připisuje čtvrtou porážku v řadě.

Petr Vrána (KAZ) – 0+0, TOI:14:17, 3 střely

Dnes je to ode mě vše a těším se někdy znovu na počtenou. Děkuji za pozornost u skvělého zápasu. (15:24:55)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 42. Mozjakin (Kovář, Zaripov), 46. Timkin (Junkov), 52. Platonov – 25. Obuchov (Petrov)

Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Gorděnko, Lazarev