Třinec – Sparta 5:4 (kon.) | Slavia – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:1 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 5:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 0:7 (kon.)
Litvínov – Pardubice 6:2 (kon.)
Mountfield HK
0:7 (0:0, 0:5, 0:2)
HC Kometa Brno
Neděle 18.01.2015, 17:30 • FORTUNA aréna • Tipsport extraliga

59:11
    Šanci k tomu budou mít v další přesilovce. Leoš Čermák zahrál vysokou holí.
    Petr TON - 0:7

58:13
    Kometa právě vstřelila branku!
    Z následného přečíslení tří na jednoho se po krásné přihrávce od Vondráčka prosazuje PETR TON. Asistence: Tomáš Vondráček, Jan Hanzlík.

57:58
    Ani Nedvídek teď z bezprostřední blízkosti na Čiliaka nevyzrál.

55:48
    Jiří Šimánek dorážel do v podstatě prázdné branky, jenže přestřelil! Hradci tak opravdu není souzen ani symbolický úspěch.

54:27
    Hradec bude mít dvojnásobnou početní výhodu, trvající dvě minuty. Brněnský Čermák totiž fauloval (hákování).

53:30
    Kempný je potrestán 2+2+2 minutami za sekání, napadení a hrubost. Červený je vyloučen za hrubost, Hradec Králové tedy bude mít k dispozici 4 minutovou přesilovou hru.

52:06
    To až nyní. Za podražení na dvě minuty oslabí svůj tým Bohumil Jank.

51:24
    Kukumbergova střela míří po teči domácího obránce nad břevno!

50:08
    Je to právě Pláněk, který je z hradeckého celku vyloučen, a to za podražení.

49:47
    Domácím vážně není přáno! Pláňkova střela od modré čáry byla sražena k nohám Čiliaka, který se ve stoje natahoval, aby na kotouč viděl. Tečovaný puk i tak trefil jeho výstroj a v síti neskončil.

45:51
    Z dalšího útoku Vondráček mířil vedle levé Kantorovy tyče...
    Antonín HONEJSEK - 0:6

44:53
    Jenže je tomu přesně naopak. Po skončení oslabení Brno zavelelo k útoku a po přihrávce, směřující před pravou tyč Kantora, dokázal hradeckého gólmana překonat ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Tomáš Vondráček, Jan Hanzlík.

42:43
    A je to právě níže jmenovaný Kopta, který je vyloučen na dvě minuty za sekání.

39:54
    Na výlet do útočného pásma se vydal Dietz, který zavezl puk až před Čiliaka, kde se jej společně se spoluhráči pokusil několikrát dorazit za záda Čiliaka. Ten nevěděl, kde má kotouč, přesto jej za svá záda nepustil.
    Antonín HONEJSEK - 0:5

37:18
    Suverénně nejhorší třetina Hradce Králové v sezóně jako by neměla konce. Z bezprostřední blízkosti dokázal Kantora překonat ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Martin Dočekal, Hynek Zohorna.

36:43
    Němec uháněl vstříc Kantorovi, jeho střelu nad pravé rameno dokázal domácí brankář vytěsnit mimo tři tyče.

34:12
    Kometa si zahraje oslabení. Petr Ton vyloučen na dvě minuty za podražení.

33:27
    Mertlova přihrávka před branku Čiliaka neohrozila, Kudrnův pas na iniciátora první akce už ale pozlobil Kometu pořádně. Skóre zůstává nezměněné.

32:19
    Petr Ton v přečíslení dvou na jednoho trestuhodně poslal přihrávku do míst, kam jeho spoluhráč rozhodně nemohl svou holí dosáhnout.

31:43
    Šimánek se zjevil těsně před Čiliakem, ale nedokázal se kolem jeho pravé tyče obtočit tak rychle, aby zasunul puk za záda brankáře. Touš skončil jen na jeho betonu.

30:49
    Kempný mířil nad levý roh Kantorovy branky, který se stačil za střelou jen ohlédnout.
    Martin DOČEKAL - 0:4

29:43
    Tak naopak, byli to hosté, kterým oslabení přineslo výhodu. MARTIN DOČEKAL si sjel na osu hřiště a příklepem na vzdálenější tyč skóroval. Asistence: Tomáš Vondráček.

28:31
    Že by šance domácích na snížení? Na dvě minuty na trestnou lavici je za podražení poslán brněnský Hanzlík.

27:32
    Jenže ani Kantor neoplývá extra velkou jistotou – teď jej od inkasování zachránila tyč!

25:54
    Kacetla v brance střídá Pavel Kantor.
    Tomáš VONDRÁČEK - 0:3

25:54
    Jenže znovu to jsou hosté, kdo úřaduje. TOMÁŠ VONDRÁČEK překonává domácího brankáře Ondřeje Kacetla a dostává tak Kometu do tříbrankového vedení. Asistence: Vilém Burian, Jakub Koreis.
    Petr KUBOŠ - 0:2

21:33
    Jenže Brno znovu skóruje, a to z velice podobné situace. Jako střelec je označen PETR KUBOŠ. Asistence: Antonín Honejsek, Martin Dočekal.
    František PTÁČEK - 0:1

20:13
    Brno rychle využívá přesilové početní hry. Střela FRANTIŠKA PTÁČKA od modré čáry zapadla za záda Kacetla, který měl zakrytý výhled. Asistence: Petr Ton, Jan Hruška.

19:33
    Místo toho je tu trest pro kapitána Hradce Králové. Jiří Šimánek zahrál vysokou holí, což se samozřejmě nesmí.

16:43
    A znovu Kukumberg! Ránu z voleje z levého kruhu vykrýval přesouvající se Čiliak na poslední moment.

16:08
    Kukumberg zpoza brány posílal kotouč na brankáře Čiliaka – trefil jeho rameno a způsobil tak hostům nemalé potíže.

15:44
    Další možnost početní výhody pro domácí. Z Komety je vyloučen Martin Dočekal za podražení.

11:31
    Mikuš od modré čáry pálil nejdříve mimo, a pak jen do spoluhráče Kukumberga, který s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

11:11
    První přesilovku dostanou k dispozici i domácí hráči. Za Kometu se provinil Petr Ton, a to hákováním.

06:32
    Z rychlého průniku do útočného pásma se pokusil překonat Kacetla Hruška, hradecký gólman jeho svižnou ránu dokázal vyrazit.

02:05
    Je tu první vyloučení dnešního zápasu. Rudolf Červený (MHK) si jde posedět na trestnou lavici za držení protihráče.

00:39
    Puk se dostává také na hole hradeckých hráčů, Vydareného střela míří mimo branku Čiliaka.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 21. Ptáček (Ton, Hruška), 22. Kuboš (Honejsek, Dočekal), 26. Vondráček (Burian, Koreis), 30. Dočekal (Vondráček), 38. Honejsek (Dočekal, H. Zohorna), 45. Honejsek (Vondráček, Hanzlík), 59. Ton (Vondráček, Hanzlík)

Mountfield HK: Kacetl (26. Kantor) – Dietz, Vydarený, Pilař, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Vantuch, Knotek, Červený – Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec, Vágner – Ton, Němec, Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – R. Zohorna, Čermák "C", Káňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Lhotský, Svoboda