New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
9:0 (0:0, 6:0, 3:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 28.02.2015, 17:00 • MEO Aréna • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Zubři v prvním čtvrtfinále drtivě deklasovali celek Břeclavi 9:0! Diváci se požadované desáté trefy nakonec nedočkali. Vlastimil Dostálek si připsal hned čtyři přesné zásahy do černého. Brankář Vojtek se blýskl čistým kontem. Série pokračuje v pondělí v Břeclavi. (19:31:58)

60:00

59:15
    Probíhá poslední minutka utkání.

58:13
    Průdek se vrací na led, Přerov je kompletní.

58:02
    Kudělkova střela končí sražena v ochranné síti.

57:10
    Domácí fanoušci si žádají desátou trefu.

56:13
    Je tu šance pro domácí vsítit desátou branku. Dvě minutky za sekání si odsedí Roman Průdek (BRE)

54:53
    Přerov právě vstřelil branku!
    VLASTIMIL DOSTÁLEK si udělal z dnešního zápasu střeleckou exibici. Přerovskému útočníkovi se povedlo Šurého překonat již po čtvrté! Asistence: Mikuláš Zbořil.

54:26
    Přerov je v plném počtu.

53:11
    Školoud šikovně naservíroval kotouč před branku Tomáši Vlčkovi, kterého špičkou betonu vychytal pozorný Michal Šurý.

52:09
    Dostálek se nedokázal střelecky prosadit tváří v tvář Šurému.

49:26
    Další vyloučení na straně Přerova. Petr Sakrajda (PŘE) 2 minuty za krosček + trest do konce utkání.

47:10
    Zubři hrají opět v plném počtu.

46:19
    Břeclav už působí odevzdaným dojmem. Hosté budou mít problémy dnes vůbec překonat brankáře Vojtka.

45:53
    VLASTIMILU DOSTÁLKOVI se nakonec podařilo zkompletovat hattrick. Přerovský útočník dorazil svoji střelu za záda Šurého a Zubři vedou už 8:0! Asistence: David Kudělka.

45:38
    Vojtek levým betonem zneškodnil přizemní dorážku Červenky.

45:04
    Zdeněk Sedlák (PŘE) je vyloučen na dvě minutky za faul loktem.

44:12
    Popelka si stahovačkou obešel dva obránce, poté vystřelil, kotouč se odrazil od betonu Šurého před Šimona Kratochvíla, který ho posunul na PETRA ŠKOLOUDA, jenž z první zavěsil puk do vrchní části branky. Asistence: Šimon Kratochvíl.

43:12
    Kotouč byl ztečován mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.

41:59
    Osina je zpátky na ledové ploše, Zubři jsou v plném počtu.

40:55
    Šurý sebral parádním zákrokem lapačkou hattrick Dostálkovi.

40:28
    Břeclav vlétla do poslední třetiny aktivně. Papp tečoval Tobolovu střelu těsně vedle Vojtkovy branky.

40:01

Zubři rozjeli ve druhé třetině střeleckou kanonádu a nasázeli do břeclavské sítě hned šest branek. Břeclav se už jen zřídka dostává do šancí a Zubry čeká lehký úkol v poslední třetině, kdy jim stačí udržet vysoké vedení.

40:00

39:52
    2 minutky za hákování si odsedí Jiří Osina (BRE)

39:00
    Papp se vrací na led, Břeclav je v plném počtu.

37:41
    Sedlákův ostrý pokus zblokoval do bezpečí padající Kubáč.

37:00
    Marek Papp (BRE) 2 minuty za vražení na hrazení.

37:00
    Popelka našel v parádní pozici volného Dostálka, kterému na poslední chvíli v nadějné šanci sjel kotouč z čepele.

36:07
    Tohle zavání debaklem. Prudké nahození od RADOMÍRA PALY doplachtilo až k pravé tyči břeclavské klece, odkud se kotouč odrazil přímo do sítě. Asistence: Zdeněk Sedlák.

35:15
    2 minuty za vysokou hůl si odsedí Patrik Medřický (BRE)

33:57
    Kotouč skončil v hledišti. Buly ve středním pásmu.

33:14
    2+2 minuty za hrubost vyfasoval také domácí Petr Sakrajda (PŘE)

33:14
    Dominik Fejt (BRE) vyfasoval 2+2 za hrubost.

33:14
    Jeden z hráčů Břeclavi se pěstmi pustil do Sakrajdy a bude se vylučovat.

32:22
    VLASTIMIL DOSTÁLEK si počkal na přihrávku od Michala Popelky a střelou z první procedil puk za Šurého záda. Asistence: Michal Popelka, David Šebek.

31:30
    Sakrajda se vrací zpátky na led, Přerov je kompletní.

30:38
    Šurý si vyjel za branku, kde zpracoval kotouč a založil akci hostí.

30:05
    Rozhodčí se nakonec rozhodli správně a Zubři zvyšují své vedení již na 4:0. Autorem proměněného samostatného nájezdu je VLASTIMIL DOSTÁLEK. Bez asistence.

30:05
    Dostálek poslal kotouč do levé tyčky a poté se puk ocitl v lapačce brankáře Šurého. Z komentátorského stanoviště to vypadalo, že puk skončil v lapačce, ale za brankovou čarou. Uvidíme co nám přinese porada rozhodčích.

30:05
    Dostálek byl v šanci faulován a bylo nařízeno trestné střílení.

29:23
    Zubři jdou do čtyř. Petr Sakrajda (PŘE) je vyloučen na dvě minutky za vysokou hůl.

28:35
    Zubři se tlačili do šance, ale ocitli se v ofsajdovém postavení.

26:37
    Marek Papp v nadějné šanci trefuje pouze stojícího Vojtka.

25:38
    Třetí trefu domácího celku přidává do břeclavské sítě DAVID ŠEBEK. Útočník Zubrů se prosazuje rychlou otočkou zpoza branky. Asistence: Mikuláš Zbořil.

25:29
    Brankář Břeclavi si připisuje další úspěšný zákrok.

24:25
    Vše je v pořádku a může se vhazovat před Šurým.

24:25
    Jeden z hráčů Břeclavi inkasoval tvrdý úder kotoučem do obličeje. Ledaři musí zahladit stopy po krvavém šrámu hostujícího útočníka.

23:45
    Zubři bleskově přidávají do břeclavské sítě druhou trefu. Dostálek předložil puk před brankoviště na osamoceného MICHALA POPELKU, který z první prostřelil Šurého mezi betony. Asistence: Vlastimil Dostálek, David Šebek.

23:28
    První šanci JIŘÍHO GOIŠE ještě Šurý vyrazil, ale dorážku přerovského útočníka do odkryté klece již zachytit nedokázal. Zubři se v přesilovce dostávají do vedení. Asistence: Zdeněk Sedlák.

23:03
    Sotva se hosté ubránili, opět jdou do čtyř. Patrik Medřický (BRE) 2 minuty za sekání.

21:55
    Břeclav hraje v plném počtu.

21:40
    Dostálek a vzápětí i Osina nedokázali trefit odkrytý prostor za brankářem Šurým.

21:07
    Šebkův bekhend skončil v lapačce Šurého.

20:53
    Tentokrát se dvojice Zubrů prohodila a tím, kdo zahodil šanci byl Jiří Goiš.

20:20
    Goiš našel opět osamoceného Šťastného, kterému to dnes vůbec nelepí. Útočník domácích opět selhal ve stoprocentní šanci.

20:01

První třetina čtvrtfinále play-off skončila nerozhodně 0:0. Zubři měli z kraje utkání několik tutovek, které nedokázali proměnit. Břeclav se dostala také k několika šancím, ale proměnit je taktéž nedokázala.

20:00

19:51
    Kristian Kučera (BRE) 2 minuty za nedovolené bránění.

19:38

19:09
    Šurý likviduje Osinovo nahození, buly po pravé ruce brankáře Břeclavi.

18:34
    Prozatím tragická přesilovka v podání domácího celku.

17:38
    Dvě minutky za hru vysokou holí si odpyká Dominik Fejt (BŘE) Zubři si zahrají v závěru první dvacetiminutovky přesilovku pěti proti čtyřem.

17:11
    Zakázané uvolnění v podání Břeclavi.

16:31
    Přerov je v plném počtu, ani Břeclav svoji přesilovou hru nedokázala využít.

16:24
    Veliké zmatky na brankovišti domácích. Martin Červenka střelou z levého kruhu orazítkoval břevno přerovské klece a k dorážce se ještě tlačil aktivní Kubáč. Vojtek nakonec vše za pomocí obránců vyřešil.

15:57
    Zubři si ve vlastním oslabení vybojovali buly v oblasti břeclavské klece.

15:43
    Teď už ale brankář Zubrů musel ukrýt kotouč pod lapačku.

15:19
    Zubři vyhazují kotouč do bezpečí a hostům se zatím nedaří na delší čas usadit před Vojtkem.

14:31
    Je tu první přesilová hra pro hokejisty Břeclavi. David Kudělka (PŘE) 2 minuty podražení.

14:21
    Břeclavští posílají kotouč přes všechny čáry a píská se icing.

14:01
    Šanci Břeclavi překazil domácí Vlček, který v pádu posunul Vojtkovu klec.

13:31
    Zubři se při přechodu do útoku nachytali v ofsajdové pasti.

12:28
    Šťastný si nejprve obkroužil branku Šurého, posléze předložil puk na modrou Palovi, ale jeho dělovku nedokázal do sítě dopravit ani dorážející Goiš.

11:50
    Zubři s první přesilovkou naložili bídně a Břeclav je kompletní.

10:44
    Hosté opět žabičkou posílají kotouč na branku Vojtka.

10:28
    Palovu dělovku vyrazil Šurý před sebe, kde ještě dorážel Goiš, ale nepřesně. Břeclav poprve při hře ve čtyřech vyhazuje kotouč do bezpečí.

9:50
    Peter Beneš (BRE) byl potrestán dvěma minutami za zdržování hry. Zubry čeká první početní výhoda.

9:18
    Popelka si vyměnil kotouč se Šebkem a druhý jmenovaný jen těsně minul odkrytý prostor u levé tyčky břeclavské klece.

8:28
    Osinovo vyhození signalizuje zakázané uvolnění domácích.

8:13
    Po delší pauze si opět kotouč osahal také Martin Vojtek. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

7:44
    Blinka se dral v rohu kluziště za kotoučem, ale v souboji byl čistě odstaven od kotouče.

7:08
    Břeclavi se daří zachytávat protiútoky domácích.

6:22
    Dalším, kdo se zalekl břeclavského brankáře byl David Šebek, který poslal kotouč z bezprostřední blízkosti pouze do výstroje Michala Šurého.

6:13
    Máme tu další icing v podání hokejistů Břeclavi.

5:49
    Goiš našel přihrávkou ve stoprocentní šanci volného Davida Šťastného, který díky nepřesnému zakončení odmítl poslat Zubry do vedení.

5:26
    Vlčkovo prudší nahození skončilo v náručí pozorného Šurého.

5:10
    Tlak domácích překazilo až vyhození břeclavských na zakázané uvolnění.

4:34
    Dostálek se ocitl v palebné pozici, ale útočník Zubrů v zakončení selhal a branku hodně minul.

4:11
    Vojtek zneškodnil jednu ze šancí hostí a bude se vhazovat v obranném pásmu Zubrů.

3:40
    Osinovu prudkou rozehrávku rozjetý Sedlák nezachytil a rozhodčí odpískal icing.

3:13
    Žabičku Goiše si bez problému pohlídal ležící Michal Šurý. Další buly v oblasti břeclavské klece.

2:45
    Střela Sakrajdy byla sražena do ochranné sítě. Buly před Šurým.

2:26
    Zubři se snažili vymyslet zajímavou akci, ale místo toho se do šance dostala Břeclav a Vojtek si připsal první dotyk s kotoučem.

1:32
    Průnik Břeclavi byl přerušen ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

0:48
    Dostálek se procpal přes pravé křídlo do zakončení, kde jeho pokus srazil jeden z bránících obránců Břeclavi.

0:18
    První kombinace domácích skončila odpískaným ofsajdem.

00:01

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Kudělka, Zbořil, Vlček, Janota, Polák, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Kolář, Blinka – Málek, Školoud, Š. Kratochvíl.

HC LVI Břeclav: Šurý (Klimeš) – Směřička, Miklík, Höss, Beneš, Fejt – Čápek, Průdek, Červenka – Kubáč, Kučera – Tobola, Papp Nováček, Medřický – Buhaj.

Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šutara.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 24. Goiš (Sedlák), 24. Popelka (Dostálek, Šebek), 26. Šebek (Zbořil), 31. Dostálek, 33. Dostálek (Popelka, Šebek), 37. Pala (Sedlák), 45. Školoud (Š. Kratochvíl), 46. Dostálek (Kudělka), 55. Dostálek (Zbořil)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Klimeš) – Směřička, Miklík, Höss, Beneš, Fejt – Čápek, Průdek, Červenka – Kubáč, Kučera – Tobola, Papp Nováček, Medřický – Buhaj.

Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šutara