New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
HK Nový Jičín
Sobota 28.02.2015, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezkou sobotu z Valašska! Základní část třetí nejvyšší soutěže je s definitivní platností minulostí a příznivci osmi nejlepších klubů východní skupiny se mohou těšit na napínavé bitvy v play-off. Náš dnešní přenos bude zajímat především příznivce vsetínského a novojičínského hokeje. Až do posledního kola musela čtveřice celků čekat na svého soupeře pro play-off. Vsetín se do poslední chvíle rval o druhé místo, o jediný bod se však na Valašsku museli smířit se třetí příčkou, která jim do čtvrtfinále vynesla soupeře z nedalekého Nového Jičína. Blízkost obou měst svádí fanoušky k početným výjezdům a můžeme očekávat kvalitní atmosféru v průběhu celé série, která dnes startuje ve Vsetíně.

HK Nový Jičín: Severomoravský celek je tradičním účastníkem východní skupiny 2. ligy. Ve své historii pravidelně zasahuje do vyřazovacích bojů, ovšem výjimka nastala pro Nový Jičín v sezoně 2013/2014, kdy se modrobílí nestačili do probojovat do elitní osmičky. Před letošní sezonou měli tedy v Novém Jičíně jasný cíl, po posílení kádru vedení dalo týmu za úkol účast v play-off se snahou umístit se co nejvýš v tabulce. Novému Jičínu se nakonec podařilo skončit na 6. místě, což pro něj znamená čtvrtfinálovou výzvu proti Vsetínu. Hokejisté z Nového Jičína mají s Valachy vyrovnanou bilanci, při čemž dokázali i jednou zvítězit na Lapači, jenž Vsetínští považují za svou velkou výhodu při startu čtvrtfinále. Sami Novojičínští hokejisté vyjadřují se soupeřem pro čtvrtfinále spokojenost, aby také ne. Valaši se sice po celou sezonu prezentují skvělými výkony, ale tým trenéra Flašara dokázal Valachy vždy potrápit. Podaří se Severomoravanům znovu na Lapači zvítězit a získat první bod v sérii?

VHK Vsetín: Hokejový Vsetín prožil nejúspěšnější základní část od svého druholigového znovuzrození v roce 2008. Tým před sezonou posílil především v ofenzívě. Vedení vsetínského hokeje si mohlo mnout ruce nad příchodem Jana Kolaříka, jenž se se ziskem 57 bodů stal nejproduktivnějším hráčem východní skupiny. Valachy také posílil odchovanec Ondřej Slováček a v produktivitě klubu se zařadil na druhé místo. Také další akvizice David Hrazdira oplácí Vsetínu nadstandardně svými výkony. Skvělou formu předváděl v průběhu celé sezony Petr Hromada, tenhle mix plus stálá kostra týmu z minulých let, vybojovali v základní části konečnou 3. příčku, i když až do posledních kol bojovali ještě o jeden stupínek výš. Vsetín přijímá soupeře z Nového Jičína se smíšenými pocity a není divu. Nový Jičín je jeden z mála celku soutěže, který dokázal vyloupit Lapač a také jeden z týmu, jenž má s Valachy vyrovnanou bilanci. Vsetín vůbec poprvé v play-off začne sérii na domácím ledě, využije této devízy ve svůj prospěch?

Vzájemná utkání v sezoně 2014/2015:
    Vsetín – Nový Jičín 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Nový Jičín – Vsetín 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
    Vsetín – Nový Jičín 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
    Nový Jičín – Vsetín 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Báchor, Grebenjuk – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Štrbík, Daněk, Kývala.

HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Žák, Flašar, Hruška, Vašut, Horák, Vnenk, Cabák – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár.

Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler.

Na ledové ploše je již nastoupený tým Nového Jičína.

Potemnělý Lapač za doprovodu vsetínské hymny vítá domácí hokejisty.

Vše je připraveno k vypuknutí čtvrtfinálové série.

00:01

00:02
    Play off na vsetínském Lapači vypuklo, úvodní bully vyhrál domácí Vaněk.

00:23
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak to je vstup! Vsetínští nahodili kotouč okamžitě do útočného pásma, za brankou se v rozehrávce nepohodl Iláš se svým obráncem, čehož využil JAN KOLAŘÍK a zavezl kotouč do odkryté branky. Bez asistence.

00:38
    Vsetínský brankář Hromada si připisuje první zákrok, když zasáhl proti bekhendové střele Novotného.

00:41
    Nyní Hromada vytáhl svou lapačku proti střele Gebauera.

01:08
    Nový Jičín nepřesný v rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

01:25
    Domácím se nepodařilo udržet útočné pásmo a hosté mohou založit protiútok.

02:09
    Útočnou akci Vsetína zakončoval z levého křídla Vítek, Iláš včas sklepl betony a přerušil hru.

02:45
    Valachům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, kotouč ve středním pásmu přebírají hráči Nového Jičína.

03:22
    Podešvova slibná přihrávka na Ondráčka končí ofsajdovou situací.

03:48
    Vsetínští nyní umožnili útočnou akci Novému Jičínu, Kabeláč přihrál do křídla Mrázovi, jeho střela branku minula.

04:00
    Máme zde první vyloučení, za podražení si půjde oddechnout Lukáš Vnenk.

04:47
    Vsetínští předvádí skvělou přesilovou hru, Kolařík do prázdné branky vybízel ke skórování Vítka, ten odkrytou klec minul, následně Vaněk nastřelil tyč!

05:30
    Valaši dál melou Novojičínské, Hrazdira byl ve svém střeleckém pokusu již zcela osamocen, ale minul.

06:00
    Vsetínští odehráli velmi dobrou početní výhodu, na Iláš vypálili celkem pětkrát a jednou trefili tyč, kýžené druhé branky se však nedočkali.

07:46
    Vsetín znovu rozhodil jičínskou obranu, Kolařík se snažil po přihrávce Vítka natřikrát dostat kotouč za Iláše, mezitím vypadla hostující branka ze základního postavení, rozhodčí ovšem hru nepřerušil a Vaněk poté vstřelil branku, kterou však rozhodčí neuznává.

07:46
    Branku hostů posunul obránce Flašar a rozhodčí jej trestá dvouminutovým trestem za zdržování hry.

08:11
    Flašar pouze oddálil další branku v síti Nového Jičína! Vsetín se znovu usadil v útočném pásmu, Hrazdira nabil na střelu MICHALU NEDBÁLKOVI a ten dělovou ránou rozvlnil síť za Ilášem. Asistence: David Hrazdira, Lukáš Vrba.

09:14
    Nový Jičín se po delší době podívá do útočného pásma, Hromada nahození hostujícího hráče přikryl pod rukavicí a bude se vhazovat před jeho brankou.

09:59
    Vaněk obkroužil s kotoučem branku hostí, puk však pouze proletěl brankovištěm.

10:07
    Další přesilová hra a znovu pro Vsetín, dvě minuty pro Vašuta za sekání.

10:25
    Hrazdira znovu vypálil z kruhu a trefil břevno!

11:04
    Vsetínští jsou již hluboko v útočném pásmu, Vrbovu střelu Iláš vyráží.

11:16
    Vsetín využívá další přesilovou hru! Slováček si s kotoučem počkal na najíždějícího MARTINA AMBRUZE, jemuž se kotouč podařilo dostat za Iláše. Asistence: Ondřej Slováček, David Hrazdira.

11:16
    Hostující trenér Flašar žádá oddechový čas, v témže čase Nový Jičín střídá brankáře, Iláše nahrazuje Šrámek.

12:06
    Vsetínský nápor neustává, nyní motá hlavy obráncům soupeře třetí útočná formace.

12:38
    Grebenjuk nahodil kotouč od modré čáry, Šrámek chvíli nevěděl, kam se mu kotouč dostal, ale nakonec se zorientoval a přerušuje hru.

13:36
    Nový Jičín se snaží dostat do hry, ale jeho pokusy končí na modré čáře, přes kterou se modrobílý tým nemůže dostat.

14:06
    Nyní se však hosté do útočného pásma dostanou, zakázané uvolnění na straně Vsetína.

14:43
    Vsetínští kontrolují puk ve svém obranném pásmu, hráč Jičína se snaží napadat, ale zatím se jim kotouč nepodařilo vybojovat.

15:28
    Vsetínští nyní byli chvíli v klidu, ale nyní se opět ozývá puška vsetínského útoku! Slováček poslal přihrávku svému parťákovi z lajny DAVIDU HRAZDIROVI, ten už měl před sebou pouze branku se Šrámkem a nádhernou střelou s pomocí břevna zavěsil čtvrtou branku domácích. Asistence: Ondřej Slováček, Michal Nedbálek.

16:52
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

17:04
    Nový Jičín je vsetínskou kanonádou značně paralyzován, znovu se píská zakázané uvolnění hostů.

17:42
    Vaněk přihrával do střely Vítkovi, Šrámek úspěšně zasáhl.

18:33
    Nový Jičín je bez nároku, Vsetín je nepustí dál než do středního pásma.

18:58
    Útočnou akci Vsetína tentokrát přerušuje postavení mimo hru.

19:47
    Kabeláč se snažil prokličkovat k zakončení, ale kotouč mu ujel.

20:00

Střely na branku v 1. třetině:

Vsetín: 25

Nový Jičín: 5

Úvodní dvacetiminutovka čtvrtfinálové bitvy byla plně v režii domácího Vsetína. Dokazuje to i níže zveřejněný počet střel v první třetině. Domácí dnes na svého soka vletěli a již v první minutě těžili z chyby hostující defenzívy, když se prosadil Kolařík. Hosté Vsetínským nestačili fyzicky a z toho plynuly prohřešky proti pravidlům, které domácí tvrdě trestali. Druhá třetina vypukne ve Vsetíně přibližně v 18:30.

20:01

20:32
    Hned v úvodu druhé třetiny se bude vylučovat a znovu na straně Nového Jičína. Trest fasuje David Mikšan, dvě minuty za hákování.

20:41
    Kotouč se dostal po teči vsetínského obránce na domácí střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

21:10
    Hrazdira posílal přihrávku do jízdy Slováčkovi, ten však kotouč přejel.

21:52
    Tesařík ve snaze nahodit kotouč na branku trefil hostujícího obránce, následně se Vsetín znovu nastěhoval do útočného pásma, Vaňkovu ránu Šrámek vyrazil.

22:59
    Obrana Nového Jičína znovu rozhozena, ke kotouč se dostal Ondráček a osamocen vypálil, Šrámek vyrazil.

23:40
    Kolařík se po levém křídle dostal k zakončení, Šrámek jeho střelu tlumí ve své výstroji.

24:47
    Žák to s nahozením do útočného pásma přehnal a puk se dostal až do ochranné sítě.

25:15
    Novojičínský Hanák se s kotoučem dostal až do útočného pásma a z hranice kruhu ohrozil Hromadovu branku, vsetínský brankář ale nemusel vůbec zasahovat, neboť střela bránu minula.

25:49
    Flašarova rána pouze otestovala vsetínské plexiskla.

26:23
    Vsetínští hráči už se tolik do útoku neženou, spíš čekají na to s tím přijde Nový Jičín, Valaši však svého soka do brankových příležitostí nepouštějí.

27:41
    Domácí se nyní snažili sehrát pohlednou kombinaci, Kolařík přenechal kotouč Vaňkovi, ten se s ním dostal až do předbrankového prostoru, kde se snažil vyšperkovat situaci pro Vítka, ten byl včas odzbrojen hostujícími obránci.

28:40
    Nový Jičín je znovu v postavení mimo hru.

29:15
    Domácí znovu okupují útočnou třetinu, Jičín je však v obraně aktivnější než v úvodní části.

30:24
    Kývala si zpoza branky vypracoval střeleckou pozici a snažil se zakončit k bližší tyči, Šrámek si odkrytý prostor stihl pohlídat a bude se vhazovat po jeho pravici.

30:47
    V půli zápasu se domácí dostávají do pětibrankového vedení! Vsetínští již delší dobu operovali v útočném pásmu, tentokrát se kotouč dostal na hůl DAVIDA VÍTKA, jenž bekhendem dostal kotouč za Šrámkova záda. Asistence: Daniel Vaněk.

31:36
    Ondráček pouze poslal kotouč na Šrámka, domácí střídají.

32:04
    Další z mnoha zakázaných uvolnění na straně Nového Jičína.

32:36
    Grebenjuk chyboval v rozehrávce za brankou, čehož se snažil využít Kabeláč a okamžitě servíroval před branku Mrázovi, ten však z první přestřelil Hromadovu branku, následný závar vsetínská obrana ustála.

33:25
    Zvýšená aktivita Nového Jičína přináší první vyloučení na domácí straně. Dvě minuty pro Daniela Vaňka za hákování.

33:54
    Valaši se osvobozují.

34:07
    Zúbek nyní zachytil novojičínskou rozehrávku již ve středním pásmu a šetří další vteřiny.

34:54
    Novojičínský zmar dokazuje další zakázané uvolnění.

35:05
    Nový Jičín dostane možnost dvojnásobné početní výhodě, ta bude trvat 20 vteřin, na straně domácích se provinil Josef Daněk podražením.

35:25
    Vsetín ve čtyrech.

35:39
    Nový Jičín po celých dvacet vteřin svíral domácí hráče v útočném pásmu, ale první branky se nedočkal, Vsetín vyhazuje.

36:49
    Mráz trefil obránce Hryciowa a kotouč se dostává do středního pásma.

37:05
    Vsetín přečkal oslabení bez větších problémů a je opět kompletní.

37:25
    Podešva nyní nadvakrát zkoušel překonat Šrámka, podruhé se mu to málem povedlo, ale k jeho lítosti se kotouč zastavil o tyč.

38:45
    Kotouč končí na střídačce Nového Jičína, bude se vhazovat ve středním pásmu.

39:12
    Hostující obránce Žák se rozjel z vlastního pásma, aby jeho konečná střela skončila v připravené lapačce brankáře Hromady.

39:37
    Lehečka pouze trefil Hromadu a bude se vhazovat před jeho brankou.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině:

Vsetín: 16

Nový Jičín: 10

Druhá třetina už nebyla ze strany domácích tak jednoznačná, celkem logicky tým Vsetína ubral na plynu. Nový Jičín se však do vyložených šancí příliš nedostával. Nejblíže k překonání Hromady byl Mráz, ale střelou z první branku z bezprostřední blízkosti přestřelil. Vsetínští však pohodlně kontrolovali čtyřbrankový náskok a zásluhou Vítka přidali pátou branku. Závěrečná třetina vypukne na Lapači přibližně v 19:26.

40:01

40:49
    Vrba nahazoval kotouč na branku, rozvlnil boční síť.

41:47

42:00
    Po střele Halody se k odraženému kotouči hnal Zúbek, byl však podražen a Přemysl Vašut si na dvě minuty odpočine.

42:16
    Tichý nezpracoval přihrávku Zúbka a musí pro kotouč za vlastní branku.

42:45
    Nový Jičín vyhazuje.

43:52
    Ostrá rána Grebenjuka byla na poslední chvíli sražena mimo branku.

44:00
    Nový Jičín kompletní.

44:36
    Rozhodčí nyní nepostřehl fakt, že kotouč vletěl do ochranné sítě, Hromada jej proto raději přikryl pod svou rukavici, vhazování však proběhne ve středním pásmu.

45:52
    Vsetín už si zkouší různé herní varianty, tentokrát však zahrál až na zakázané uvolnění.

46:36
    Vsetínští pracují velmi dobře již ve středním pásmu, Nový Jičín se jen s těží dostává do útočných výpadů.

47:55
    Valaši dnes hrají velmi dobře do defenzívy, Nový Jičín to má velmi těžké při pronikání k Hromadově bráně.

48:49
    Nový Jičín se na mžik dostal do útočného pásma, sám se však o něj připravuje postavením mimo hru.

49:34
    Hromada se nyní musel mít na pozoru před útočným vpádem Kabeláče, jičínský útočník se dostal do zakončení, Hromada jeho střelu zneškodnil.

50:17
    Nový Jičín vyzkouší početní výhodu, dvě minuty trest pro vsetínského brankáře Hromadu za vysokou hůl.

50:51
    Valaši se prosazují i ve vlastním oslabení! Pro kotouč se do útočné třetiny vydal Kolařík, dohrál soupeře u mantinelu a vybojoval touš pro DAVIDA HRAZDIRU, jenž z mezikruží prostřelil Šrámka. Asistence: Jan Kolařík.

51:15
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté z Nového Jičína se dočkali čestného zásahu! Čisté konto brankáři Hromadovi překazil LUKÁŠ VNENK, jeho přízemní střela od modré čáry se zastavila až ve vsetínské brance. Asistence: Michal Žák, Martin Kabeláč.

52:38
    Nahození Gebauera končí v moci brankáře Hromady.

53:28
    Vsetínská obrana nyní dává prostor novojičínským hráčům ke střelám, od modré pálil tvrdě Kabeláč, Hromada vyráží.

53:54
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty pro Mikšana za hákování.

54:23
    Slováček zavezl kotouč do útočného pásma, kde se odhodlal prověřit Šrámkovu pozornost, hostující brankář jeho počínání bez problému zneškodnil.

55:12
    Střela Podešvy přeletěla víko novojičínské branky, hosté vyhazují.

55:53
    Tutová šance třetí formace Vsetína, Kývala připravil tutovou možnost pro Štrbíka, ten však trefil masku brankáře Šrámka!

56:28
    Sotva skončila jedna přesilová hra Vsetína, začne další, tentokrát se zákrokem proti pravidlům provinil Horák, dvě minuty hákování.

56:44
    Dnešnímu utkání přihlíží 2229 platících diváků!

57:17
    Kolařík znovu vymýšlel nějakou tu kulišárnu na Šrámka, ale hostující brankář se nachytat nenechal.

57:38
    Vsetín si vyzkouší dvojnásobnou početní výhodu, potrvá 50 vteřin a zapříčinil ji Lukáš Vnenk, dvě minuty podražení. Navíc Martin Kabeláč osobní trest za nesportovní chování.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    Michal Nedbálek nyní vypálil z první, tvrdou střelu Šrámek vyrazil, Nedbálek mohl pálit znovu, volil však přihrávku na Hrazdiru, kterou hostující obránce zblokoval.

58:44
    Šrámek se nyní pomohl svým obráncům vyhozením kotouče.

59:04
    Příznivci vsetínského klubu již slaví, nyní už je jasné, že Valaši se ujmou vedení v této sérii.

59:36
    Haloda už drží kotouč za brankou, nikomu už se do hry nechce.

60:00

Střely na branku ve 3. třetině:

Vsetín: 10

Střely v utkání celkem:

Vsetín: 49

Nový Jičín: 20

Dnešní utkání končí, Vsetín se po zásluze ujímá vedení ve čtvrtfinálové sérii. Další utkání je na programu v pondělí 2. března v Novém Jičíně. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný sobotní večer. (20:03:51)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 1. Kolařík, 9. Nedbálek (Hrazdira, Vrba), 12. Ambruz (Slováček, Hrazdira), 16. Hrazdira (Slováček, Nedbálek), 31. Vítek (Vaněk), 51. Hrazdira (Kolařík) – 52. Vnenk (Žák, Kabeláč)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Báchor, Grebenjuk – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Štrbík, Daněk, Kývala.

Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler