New Jersey – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.) | Columbus – Toronto 3:6 (kon.) | Detroit – Carolina 3:5 (kon.)
Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:3 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 2:1 (po pr.)
Winnipeg Jets
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Calgary Flames
Sobota 17.10.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Z mé strany je to pro tuto noc vše, přeji hezký zbytek noci, nebo dobrou noc. (04:59:19)

Winnipeg – 30 střel

Tak a je za námi utkání mezi Winnipegem Jets a Calgary Flames. Utkání začali aktivněji domácí, ale do vedení šli již ve čtvrté minutě hosté, zásluhou Mikaela Backlunda. Winnipegu se podařilo srovnat až ve druhé třetině a to krátce před její polovinou, ve dvacáté deváté minutě poslal puk za Rama Bryan Little a začínalo se od znova. Třetí třetina nabídla velice pěkný hokej stylem "nahoru, dolů", divákovi se musela třetí třetina líbit. Dlouho to vypadalo, že si oba týmy zkusí prodloužení, ale minutu a půl před koncem třetí třetiny se s pukem protáhl po levé straně Dustin Byfuglien a jeho zakončení překvapilo úplně všechny v MTS Centru, stejně jako brankáře Calgary. Dvaapadesát sekund před koncem pečetil na 3:1 Blake Wheeler a Winnipeg si tak doma nechal oba dva body.

59:40
    Flames to opět zkoušejí bez brankáře.
    Blake WHEELER - 3:1

59:08
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    BLAKE WHEELER posílá kotouč do opuštěné branky a pojišťuje tak vítězství Jets nad Flames! Bez asistence.
    Dustin BYFUGLIEN - 3:1

58:32
    Hudler ztratil puk na útočné modré, ten si vzal DUSTIN BYFUGLIEN a po přechodu do útočného pásma obešel jednoho obránce a z velikého úhlu poslal puk na Rama a ten k překvapení všech na hřišti. Bez asistence.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání, Winnipeg u puku.

57:29
    Flames špatně rozehráli, ale hostující forvard měl k puku blíže, icing se nepíská.

57:17
    Hra vysokou holí, bude se vhazovat po pravici Rama.

56:54
    Flames se nedokážou dostat na útočnou polovinu hřiště.

56:11
    Obránce Winnipegu dvakrát v krátkém časovém sledu zastavil vyhození podél hrazení v útočném pásmu.

55:37
    Útočné snahy domácích zastavuje pozorná obrana Flames.

55:04
    Winnipeg v klidu drží kotouč a nespěchá s rozehrávkou.

54:53
    Pavelec opět přerušuje hru.

54:37
    Trouba vyvezl kotouč z obranného pásma, ale útočné snahy Winnipegu kazí ofsajd.

54:05
    Littlova špatná rozehrávka nabídla šanci jednomu z hostujících hráčů na poslání svého týmu do vedení, ale proti byl Ondřej Pavelec, který vyrážečkou zastavil kotouč v cestě do brány, následnou střelu od modré čáry přikrývá a přerušuje hru.

53:20
    Zajimavé situace na obou stranách kluziště. Nejdříve neprošla přiihrávka na Giordana na jedné straně vzápětí nedokázal trefit jeden z domácích hráčů kotouč v situaci 2 na 1.

52:46
    Pavelec vyrazil střelu od modré čáry.

52:24
    Widemanova rozehrávka neprošla přes modrou čáru Winnipegu.

51:33
    Nebezpečná situace u branky hostů, střelu od modré čáry někdo z hráčů tečoval a než stihnul Karri Ramo přikrýt kotouč, tak se do něj něj někdo z domácích stihnul opřít holí, což se nelíbí obráncům Calgary a strhla se menší potyčka.

51:07
    Raymondovu střelu v situaci 2 na 1 vyrazil Pavelec levým betonem. Důležitý zákrok českého brankáře.

50:49
    Přihrávka před bránu na volného hráče domácích nenašla adresáta.

50:17
    Frolík se nedostal k odraženému kotouči, který by jinak mohl posílat do odkryté klece.

49:59
    Jets kombinují v pásmu hostů.

49:07
    Flames opět zahrozili v útočném pásmu, ale Pavelec nemusel zasahovat.

48:50
    Myers posílal kotouč před branku na Petana, ale Ramo připraven.

48:43
    Laddovu střelu chytá Ramo a přerušuje hru.

48:35
    Prudkou přihrávku ze středního pásma nikdo nezachytil, icing Jets.

48:04
    Ehlerovu střelu vyrazil Ramo ramenem do rohu hřiště.

47:29
    Jets po zisku kotouče volí nahození do pásma, které sbírá hostující obrana.

47:26
    Flames v útoku nic nevymysleli, a Jets zamířili okamžitě po zisku kotouče do útoku, ten zastavuje čárový sudí – ofsajd.

47:09
    Hráči Jets nahodili do pásma a přišli tím o kotouč. Flames míří do útoku

46:09
    Byfuglien se hnal sám na Rama, ale jeho zakončení jednou rukou skončilo na pravém betonu brankáře ve službách Calgary Flames!

45:51
    Ofsajd domácího celku.

45:14
    Domácí zavřeli hosty v pásmu, z čehož pramenila střela Trouby od modré čáry. Ramo vykopává betonem.

44:38
    Flames se nepovedlo vybojovat puk poblíž branky Pavelce a Jets směřují do útoku.

43:45
    Thuburn se hnal za pukem, kam ho hostují bek nepustil a hned vzápětí se nepodařilo Flames rozehrát – incing.

43:11
    Pavelec pomáhá svým bekům s rozehrávkou.

42:34
    Flames již samozřejmě v plném počtu, ale Jets stále aktivnější.

41:57
    Ramo zastavil hokejkou puk směřující za jeho záda, právě finský brankář je klíčovým mužem Flames v posledních okamžicích!

41:41
    Flames se osvobozují, poslední vteřinku z trestu Joorise ubíhají.

41:12
    Jets zamkli Flames v pásmu.

40:03
    Výborný zákrok Rama proti střele z bezprostřední blízkosti v podání Ladda.

40:02
    Vhazování ve středovém kruhu vyhráli hráči Jets a zakládají útok.

40:01

Ve Winnipegu se zdá být vše připraveno. Třetí třetina co nevidět začne.

Střely po druhé třetině

Calgary – 15 střel
    Winnipeg – 17 střel

Skončila nám druhá třetina tohoto utkání, ve třetině byli zazačátku aktivnější hosté, ale podobně jako v první třetině se otěže hry přenesli na druhý tým a Jets se dočkali zaslouženého vyrovnání, když v dvacáté deváté minutě překonal brankáře Rama, v brance Calgary, Bryan Little. Winnipeg mohl jít do vedení, ale to by musel proměňovat šance, zejméná v 36. minutě se mohli dostat hned dvakrát do vedení, ale Ramo v brance hostů byl proti. Uvidíme co přinese třetí třetina, do které si přenese svůj trest Josh Jooris.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Jets odstřelují branku Flames, ale nedaří se jim ji trefit.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny právě začala.

38:54
    Domácí uzamkli Flames v útočné třetině, ale sami se vyhnali ven nepřesným pasem.

38:26
    Jets za vlastní bránou.

38:05
    2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává hostující Josh Jooris.

38:01
    Bude se vylučovat a možná nezůstane jen u dvou minut.

37:40
    Poněkud sporný ofsajd domácích.

37:32
    Jets působí velice aktivně, blížící přestávka jim může jen uškodit, a naopak Flames se musí do šatny vyloženě těšit.

37:21
    Kotouč mimo hřiště, Flames mohou vystřídat.

37:16
    Inicg Flames.

37:03
    Winnipeg teď uzamkl Flames v pásmu a ti jen stěží pletou nohama!

36:20
    Další výborný zákrok Rama, když vyrazil lapačkou střelu z bezprostřední blízkosti.

35:35
    Další obrovská šance Jets, dva hráči se sami řítili na Rama, ale nedokázali jej překonat!

35:09
    Velká škoda pro Winnipeg, když jeden z útočníků domácích nedokázal trefit odkrytou branku!

34:39
    Raymondova střela vypadla Pavelcovi z výstroje, ale ten puk vzápětí stihnul přikrýt. Vhazování po jeho pravé ruce.

34:11
    Flames se usadili v útočném pásmu a odstřelují branku Pavelce, ale poněkud nepřesně.

33:41
    Stajak prohrál vhazování a střela od modré čáry musela vystrašit Hillera.

33:36
    Burmistrovova střela sražena mimo hřiště.

33:11
    Troubova nabídka před branku nenašla adresáta, ale Jets stále na puku v útočném pásmu.

32:35

32:27
    Flames se osvobozují a tohle vyloučení přežijí bez inkasované branky.

31:44
    Jets se usadili v pásmu a nechybělo mnoho aby se dostali do vedení! Ramo, ale zabránil puku v cestě do brány.

31:15
    A znovu musí Jets začít od vlastní brány.

30:56
    Flames se suverénně osvobozují.

30:35
    Dvě minuty za podražení Blake Wheelera odsedí Josh Jooris.

30:35
    Bude se vylučovat.

30:14
    Icing Flames.

29:58
    Russell zablokoval střelu z mezikruží mimo hřiště.

29:41
    Flames zamkli svého soupeře v útočném pásmu, ale díky odolnému Pavelcovi se skóre nemění.
    Bryan LITTLE - 1:1

28:12
    A zřejmě je! vystřelil z pravého kruhu a před brankou stojící BRYAN LITTLE jej pravděpodobně nohou tečoval za záda brankáře Calgary! 1:1. Asistece: Blake Wheeler, Andrew ladd

27:52
    Jets místo složitého přechodu do pásma volí jednoduché nahození a následovné vybojování kotouče, uvidíme zda-li je to to správné řešení na obranu Flames.

27:45
    Tvrdou střelu od modré čáry zastavuje Ondřej Pavelec, kterému ztěžoval výrazně práci před brankou operující Jiří Hudler.

27:22
    Jets vyhazují jen do středního pásma a odjíždí střídat.

26:46
    Flames se opět ženou do útoku, a drží domácí v jejich pásmu.

26:34
    Nebezpečnou střelu z levého kruhu likviduje lapačka Karri Rama a přerušuje hru.

25:53
    Nebezpečná střela od modré čáry jen těsně minula branku Pavelce, velké štěstí pro Winnipeg a českého brankáře.

25:10
    Výbornou práci teď odvedl jeden z domácích obránců, když se vrátil a zastavil protiútok Flames.

24:49
    Jets na chvilku zavřeli Flames v pásmu, ale těm se podařilo osvobodit.

24:14
    Přihrávka z rohu kluziště v podání Calgary byla sražena za bránu.

24:00
    Russell výborně zastavil přihrávku v situaci 2 na 1, vzápětí Ramo přikrývá kotouč.

23:32
    Jets sice zachytili vyhození z obranného pásma, ale o oktouč velice rychle přišli.

23:20
    Zakázané uvolnění hostujího celku.

22:44
    Domácí v plném počtu. Calgary se přesilovka vůbec nepodařila.

22:30
    Střela Giordana trefila pravou tyčku branky Ondřeje Pavelce.

21:35
    A opět vyhazují, Calgary se přesilovka nedaří.

21:01
    Jets vyhazují

20:44
    Jacob Trouba si nepočínal zrovna chytře, když přímo před zraky hlavního sudího viditelně krosčekoval svého soupeře, a tak si za svůj prohřešek odsedí dvě minuty.

20:38
    Calgary si zahraje přesilovku prozatím má výhodu.

20:03
    Kotouč na vhazování sice vybojovali hráči Jets, ale nahozením do pásma o kotouč přicházejí.

20:01

V MTS Centre se je jež vše připraveno, co nevidět začneme!

Střely na branku v 1. třetině

Calgary – 11 střel
    Winnipeg – 8 střel

Máme za sebou první třetinu vyrovnaného utkání mezi celky Winnipeg Jets – Calgary Flames. Z prvu byl aktivnější domácí celem, ale jak šel čas, tak přebral iniciativu hostující tým a šel zásluhou Backlunda do vedení již ve čtvrté minutě. Domácí může mrzet doslova promarněná přesilová hra, když většinu z ní strávili za vlastní branku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Winnipeg již v klidu dohrává za vlastní bránou.

19:39
    Calgary získalo kotouč a nahazuje jej do útočného pásma.

19:13
    Myers se ihned po vhazování hnal s kotoučem kolem mantinelu, ale byl odzbrojen.

19:06
    Ramo na druhé straně přikrývá kotouč.

18:42
    Calgary teď několika po sobě jdoucími střelami ohrozilo Pavelce, ale obrana se osvobozuje.

18:09
    Eglers se hnal do šance, ale byl čistě odstaven od kotouče.

17:30
    Ačkoli se domácí zlobí, tak čárový rozhodčí píská ofsajd. Nutno říci, že oprávněně.

17:09
    Winnipeg získal kotouč v obranném pásmu a dokázal se dostat až do útočného pásma, kde zakončoval Tyler Myers, bohužel pro domácí trefil pouze dobře chytajícího Rama.

16:40
    Hostující obrana vybojovala kotouč v obranném pásmu a rozehrává.

16:20
    Calgary se dostalo do útočného pásma, kde sice ztratilo kotouč, ale aktivním napadáním jej dokázalo získat zpět a donutit Pavelce k zákroku.

15:28
    Druhá útočná formace domácích zatápí pod kotlem a drží Calgary v pásmu.

14:42
    Hosté nevyhodili, ale střela od modré čáry v podání jednoho z domácích beků minula branku o dobré dva metry.

14:12
    Rozhodčí nakonec rozhodli, že vyhození jednoho z obránců tečoval Scheifele a vykazují hru do středního pásma.

14:12
    Jeden z hostujících hráčů vyhodil kotouč mimo hřiště z obranného pásma, rozhodčí se radí, zda-li budou vylučovat.

13:30
    Burmistrov nasbíral potřebné vteřinky v útočném pásmu.Domácí v plném počtu.