3:7 (1:2, 1:0, 1:5)
Finsko
Sobota 07.11.2015, 17:30 • Zimní stadion Vlašim • Reprezentace do 19 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobré odpoledne z Vlašimi, kde se dnes česká hokejová reprezentace do 19 let znovu utká s Finskem. Oba týmy svedly přípravný souboj už včera. Úspěšnějším týmem byli Finové, kteří vyhráli 2:1 po prodloužení. Češi přitom už od 2. minuty zásluhou Jakuba Kotaly vedli, pak ale inkasovali minutu a osm vteřin před koncem a vítězný úder zasadili v čase 63:53 hosté.

Česko: Slavíček (Kuchař) – Rudl, Adámek, Pýcha, Weinhold, Bartko, Walter, Adam, Jandus – Wágner, Dvořák "A", Koblížek – Kotala “C“, Kuťák "A", Ďurač – Krliš, Kusý, Suchý – Anděl, Furch, Guman.

Finsko: Kahkonen (Ruusu) – Vainio, Je. Mattila "A", Parikka, Pelli, Rautanen, Ruuskanen – Virta, Pitkanen, Elo – Lamsa "C", Gymer, Väyrynen – Hopponen, Ruotsalainen, Vidgren – Niemelä, Ju. Mattila "A", Makinen, Borgström.

Rozhodčí: Čech, Hejduk – Frodl, Špůr.

Hráči České republiky a Finska naskakují na led, za malý okamžik se zaplněným vlašimským zimním stadionem rozezní hymny obou zemí.

00:01

00:01
    Utkání ve Vlašimi bylo zahájeno, první vhazování vyhrál domácí Dvořák.

01:02
    Winhold vypálil v útočném pásmu, brankář Kahkonen si připsal první úspěšný zákrok. Bude se vhazovat před finskou bránou.

01:35
    Ruotsalainen si u mantinelu neobhodil Waltera, Finové byli posléze v postavení mimo hru.

02:17
    Vainio je prvním potrestaným hráčem, dvě minuty si odpyká za krosček na Furcha.

02:22
    Česko právě vstřelilo branku!
    Sotva se Vainio usadil na trestnou lavici, domácí využívají úvodní přesilovku! Domácí posílá do vedení DOMINIK RUDL. Asistence: Wágner, Dvořák.

03:09
    Kuťák jen nahodil kotouč do útočného pásma, Češi střídají.

04:03
    Tísněný Ruuskanen vyzkoušel z těsné blízkosti Slavíčka, český gólman ovšem jeho pokus vykryl.

04:37
    Slavíček si připsal další úspěšný zákrok, když na něj letěla rána od modré.

04:41
    Niemelä odjíždí s krvavým zraněním na střídačku, hra je přerušena.

04:41
    Julius Mattila vyhrál vhazování ve středním pásmu.

04:51
    Guman je prvním potrestaným českým hráčem. Menší trest obdržel za nedovolené bránění.

05:07
    Pelli mířil od modré vedle, Češi následně vyhodili puk do útočného pásma.

05:52
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tečována střela z levé strany končí za Slavíčkovými zády. Na 1:1 při přesilové hře vyrovnal PATRIK VIRTA. Asistence: Pelli, Pitkanen.

06:16
    Bartko vyslal prudký projektil z levé strany, Kahkonen jej ovšem ukryl ve své lapačce.

06:36
    Bartko se po srážce u mantinelu dlouho zvedal z ledu, i on nejspíše utrpěl tržnou ránu. Hra je přerušena.

06:36
    Vhazovalo se před Slavíčkem, Finové byli opět na buly úspěšnější.

07:30
    Finové nadvakrát nedokázali na Slavíčka vystřelil, kotouč jim unikl z hole.

07:55
    Velká šance Anděla končí v Kahkonenově rukavici. Český reprezentant pálil z těsné blízkosti bekhendem jen do míst, kde byl připravený brankář.

08:26
    Gumanovo nahození z pravé strany ukryl Kahkonen do lapačky.

08:38
    Slavíček si po lehké střele zprava připsal úspěšný zákrok.

09:16
    Koblížek najel do útočného pásma a zkusil Kahkonenovu pozornost, pálil ale doprostřed.

09:57
    Suchého střela zápěstím přistála do Kahkonenovy rukavice.

10:26
    Na druhé straně si Slavíček připsal úspěšný zákrok po pokusu Makinena.

12:45
    Suchý mířil z pravé strany mimo, Češi zůstávají v útočném pásmu.

13:21
    Jesper Mattila si odsedí dvě minuty za hákování.

13:45
    Češi budou hrát přesilovku 5 na 3, Parikka jde na trestnou lavici za zdržování.

14:04
    Adámek vypálil ze středu pouze do míst, kde byl připravený Kahkonen.

14:17
    Dvořák si najel před Kahkonena, ale jeho rána putovala vedle.

15:02
    Češi teď drží soupeře pod tlakem, jenže gól nevytěžili. Finové budou brzy hrát ve čtyřech.

15:45
    Tým Finska je v plném počtu.

16:20
    Krliš vypálil z úhlu jen do betonu finského gólmana.

16:58
    Ďuračova přízemní střela letěla mimo Kahkonenovu bránu.

17:05
    Před Slavíčkem si opět něco vyříkávají Weinhold s Elem. Oba putují na trestnou lavici na 2+2 minuty.

18:46
    Pelli našel najíždějícího MIKKU PITKANENA, který si připravil kotouč na bekhend a zavěsil ho pod břevno Slavíčkovy brány. Asistence: Pelli, Ruotsalainen.

19:48
    Slavíček musel po nahození Jespera Matilly a teči před bránou vytasit důležitý zákrok.

20:00

Česká reprezentace do 19 let se v čase 02:22 ujala přesilovkovou trefou Dominika Rudla vedení, které však dlouho neudržela. V čase 05:52 vyrovnával také v početní převaze Patrik Virta a v čase 18:46 poslal Finsko do vedení povedeným bekhendem Mikka Pitkanen.

20:01

20:12
    Slavíček po nahození Finů ukryl kotouč ve své rukavici, bude se vhazovat před jeho bránou.

20:50
    Rudl míří na trestnou lavici za hákování.

21:03
    Slavíček si po střele od modré připsal úspěšný zákrok, Finové v útoku pokračují.

21:24
    Až teď domácí výběr vyhodil puk a mohl při oslabení vystřídat.

21:45
    Ruotsalainen osamocený na levé straně prověřil Slavíčka, který jeho ránu skvěle zneškodnil.

22:05
    Další výborný Slavíčkův zákrok při oslabení. Finové zůstávají v útočném pásmu.

22:54
    Tým České republiky je v plném počtu.

23:11
    Vainio vypálil z kruhu zápěstím, mířil ovšem jen do Slavíčkovy lapačky.

23:40
    Češi se ve druhé třetině zatím dopředu příliš nedostávají, útočí především hosté.

24:45
    Kotouč tancoval za Slavíčkovou brankou, až ho český gólman schoval pod svou rukavicí. Vhazuje se před ním.

24:50
    Na Slavíčka letěl další pokus hned po vhazování, i tentokrát si brankář českého týmu poradil.

25:24
    Kahkonen za svou svatyní zaváhal, čehož domácí okamžitě využili. Přihrávka Ďurače zpoza brány se dostala k LUBOŠI ADAMOVI, jenž přesnou ranou k tyči vyrovnává na 2:2. Asistence: Ďurač.

26:03
    Elo se nacházel v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:25
    Virtův pokus z kruhu bez problémů kryje Slavíček.

26:34
    Po zakázeném uvolnění se bude vhazovat před českou svatyní.

26:47
    Väyrynenovo nahození bekhendem končí u Slavíčka, před nímž se ještě tlačil Lamsa. Za sekání jde na dvě minuty pykat.

27:30
    Tečované nahození Pýchy skončilo mimo kluziště.

27:40
    Suchý po zákroku Kahkonena dorážel z těsné blízkosti, jenže puk mezi tři tyče z úhlu neprotlačil.

28:17
    Půl minuty před koncem přesilovky byl odpískán ofsajd.

28:47

29:30
    Puk po tečované střele Hopponena skončil v horní síti.

30:04
    Češi byli v postavení mimo hru.

30:45
    Domácí budou hrát další přesilovou hru. Menší trest za faul kolenem obdržel Väyrynen.

31:00
    Po Koblížkově ráně od modré před Kahkonenem neúspěšně dorážel Wágner.

32:19
    Pýchovo nahození vyrazil Kahkonen betonem, Češi nadále při své přesilovce útočí.

32:45

32:54
    Pýcha se vrátil do obrany, kde zblokoval Vidgrenův pokus do horní sítě.

33:20
    Slavíček musel zasahovat proti Makinenově pokusu z úhlu.

34:00
    Slavíček opět nadvakrát zneškodnil šanci Finů. Vhazovat se bude před jeho bránou.

34:18
    Ani Elo pokusm z kruhu nevyzrál na Slavíčka. Následná středa Virty skončila na betonu českého brankáře.

34:56
    Po zakázeném uvolnění českého týmu se vhazuje před Slavíčkem.

35:11
    Ruuskanen napřáhl od modré, na Slavíčka ovšem nevyzrál. Ten jeho ránu vyrazil do horní sítě.

36:06
    Furch mířil od modré jen do Kahkonenovy rukavice, Finové rychle rozehráli.

36:40
    Už už se české publikum po útoku Čechů radovalo, jenže sudí rozpažili a pokračuje se ve hře.

37:35
    Prudká rána Adámka na Kahkonena neprošla.

38:01
    Kahkonen raději ukryl kotouč pod svou lapačkou, dojížděli ho totiž čeští útočníci. Vhazuje se před jeho bránou.

40:00

Finové na český výběr na začátku druhé třetiny rychle nastoupili, jenže to byli domácí, kdo se ve druhé dvacetiminutovce gólově prosadil. V čase 25:24 vyrovnával na prozatímních 2:2 Luboš Adam po zaváhání hostujícího gólmana Kaapa Kahkonena.

40:01

40:01
    Dvořák vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny.

41:17
    Kotalova střela z otočky letěla mimo Kahkonenovu bránu.

42:12
    Po zakázaném uvolnění českého týmu se bude vhazovat před Slavíčkem.

42:44
    Makinen to zkusil z levé strany, mezi tři tyče se však jeho rána nevešla.

43:06
    Před Slavíčkem bylo opět rušno, český brankář si ale celou situaci pohlídal a kotouč ukryl pod rukavicí.

43:34
    RADEK KOBLÍŽEK se vřítil do útočného pásma a puk po střele z úhlu procedil až za Kahkonenova záda. Domácí jdou do vedení 3:2. Asistence: Rudl.

44:12
    Kuťák vystřelil z levého kruhu, ale na Kahkonena si nepřišel. Finský gólman chytil kotouč do své rukavice.

44:30
    Tentokrát byl v šanci Krliš, který střílel v pádu vedle finské svatyně.

45:06
    Ruotsalainenova prudká rána od modré Slavíčka nepřekvapila.

45:23
    Po zakázeném uvolnění domácího celku se bude vhazovat před Slavíčkem.

45:28
    Hosté na gól Česka brzy odpovídají, za Slavíčkova záda přesně mířil PATRIK VIRTA. Asistence: Parikka, Elo.

46:10
    Zápas na vlašimském zimním stadionu sleduje 820 diváků.

46:20
    Po zakázeném uvolnění se hra přesouvá před českou branku.

46:53
    Ďurač po zaváhání Finů mohl překvapit Kahkonena, jenže ten jeho bekhend vykryl.

47:20
    JARKKO PARIKKA vypálil od modré a za Slavíčkem, který měl zakrytý výhled, se vlní síť počtvrté v dnešním zápase. Asistence: Hopponen.

47:42
    Slavíčkova brána byla posunuta, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:15
    Walter si odsedí dvouminutový trest za hákování.

48:30
    Hosté využívají přesilovou hru. VEETI VAINIO vyslal svůj projektil od modré, Slavíček proti němu nedokázal zasáhnout. Asistence: Lamsa, Gymer.

49:40
    Ďurač vystřelil z blízkosti v první, ale na připraveného Kahkonena nevyzrál.

51:24
    Walterův pokus od modré končí v Kahkonenově rukavici.

51:40
    Rozhodčí Finům neuznali šestý gól, protože byl vstřelen bruslí.

51:40
    Elo jde na dvě minuty na trestnou lavici.

53:20
    Čechům se při přesilovce nedaří udržet kotouč v útočném pásmu. Finové se úspěšně ubrání.

53:40
    Finsko je v plném počtu.

54:35
    Domácí budou hrát další přesilovou hru. Menší trest za sekání obdržel Ruotsalainen.

54:57
    Ďurač se prodral do útočného pásma, střelou z kruhu ale Kahkonena nepřekonal.

55:35
    Ani tentokrát domácímu výběru početní zvýhodnění nevychází, Finové se úspěšně brání.

56:00
    Jesper Mattila teď navíc vyvezl kotouč do útočného pásma, svou střelu však na Slavíčka nenamířil.

56:08
    Na druhé straně se musel mít Kahkonen na pozoru, když kryl Suchého pokus.

56:35

57:24
    Češi se po zakázaném uvolnění hostujícího celku přesouvají před Kahkonena.

57:24
    Trenér české reprezentace David Bruk si vyžádal oddechový čas.

57:30
    Domácí hrají bez brankáře, nemůžou se ovšem vymanit ze svého obranného pásma.

58:02
    Češi nevyvezli kotouč z vlastního obranného pásma a MIIKKA PITKANEN je za to potrestal, když zvyšuje do prázdné brány na 6:3.

58:59
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

59:05
    Mezi Jesperem Mattilou a Gumanem se strhla bitka u hrazení, hra je přerušena.

59:12
    Kanonáda ve Vlašimi nekončí. PATRIK VIRTA svým třetím zásahem vymetl ve Slavíčkově bráně všechny pavouky, když mířil z levého kruhu přímo pod břevno. Lahev českého brankáře vyletěla až na ochrannou síť.

Nejlepším hráčem týmu České republiky byl vyhlášen Radek Koblížek.

Nejlepším hráčem týmu Finska byl vyhlášen Miikka Pitkanen.

Češi se v závěrečné třetině dostali na dvě minuty do vedení, jenže pak nastoupila finská mašina. Hosté čtyřmi brankami přiklonili vítězství na svou stranu a po páteční výhře 2:1 po prodloužení se radují i dnes. Další vzájemné měření sil mezi reprezentacemi Česka a Finska do 19 let je na programu ve Vlašimi zítra opět v 17:30. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:57:08)

Radek Šamša

Branky a nahrávky: 3. Rudl (Wágner, Dvořák), 26. Adam (Ďurač), 44. Koblížek (Rudl) – 6. Virta (Pelli, Pitkanen), 19. Pitkanen (Pelli, Ruotsalainen), 46. Virta (Parikka, Elo), 48. Parikka (Hopponen), 49. Vainio (Lamsa, Gymer), 59. Pitkanen, 60. Virta (Pelli, Pitkanen)