Chabarovsk – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:2 (1:0 po s.n.) | Ufa – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Omsk 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:5 (kon.)
Spartak Moskva
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Úterý 17.11.2015, 17:30 • Sokolniki • KHL

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (19:59:16)

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:17
    Ján Laco (AST) 60 minut, 35 zákroků, 2 góly, 94,6%

Spartak Moskva doma podlehl Barysu Astana 2:5. Domácí sice byli většinu zápasu aktivnější, ale hokejisté z Astany byli velice produktivní a navíc měli v brance skvělého Laca. Ve třetí části nejdříve zvýšil na 1:4 Maxim Chudjakov. Domácím svitla malá naděje pět minut před koncem, kdy se podařilo snížit Glebu klimenkovi, ovšem poslední slovo si vzal v čase 56:58 Martin St. Pierre. Kazaši si tak z Moskvy vezou velmi cenné tři body v boji o play-off.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:4, celkem – 37:16.

59:35
    Sergej Šmejlov je vyloučen na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

59:23
    Ještě tu máme jedno vyloučení. Martin St. Pierre obdržel dvě minuty za držení.

58:48
    Že je rozhodnuto, už vědí i domácí. Jejich aktivita již není taková, jako v předchozím průběhu duelu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.
    56:58 St. PIERRE - 2:5

56:58
    Astana právě vstřelila branku!
    Je asi hotovo! Starčenko posunul v útočném pásmu puk do strany na MARTINA ST. PIERRA, který dobruslil na levý kruh a střelou k bližší tyči zvýšil na 2:5..

56:06
    Leščenko s Wellmanem vlétli až před Laca. Bekhend prvně jmenovaného vyrazil Laco vyrážečkou.
    54:59 Gleb KLIMENKO - 2:4

54:59
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou gólů. Střelu Genowaye z levého kruhu vyrazil Laco před sebe a dvojice Bodrov – GLEB KLIMENKO puk dostala za brankovou čáru. Branka je připsána Klimenkovi. Domácí mají na vyrovnání pět minut. Asistence: Charles Genoway a Jevgenij Bodrov.

53:06
    Spartak je v plném počtu, ale času na zlikvidování třígólového manka už moc není.

52:37
    Domácí v oslabení vyrazili hned ve třech dopředu. V útočném pásmu však přišli o kotouč a naopak museli čelit přečíslení 3 na 1. Dawes tak servíroval puk před odkrytou branku Bochenskému, ale Ivannikov se bleskurychle přesunul a kapitána Barysu zázračně vychytal!

52:10
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:54
    Ivannikov přerušil hru po střele Boyda.

51:05
    Domácí Gleb Klimenko dostává dvě minuty za krosček. Barys má závěr duelu ve svých rukách.

50:27
    Dobrou šanci měl Lukáš Radil, který obdržel přihrávku od zadního mantinelu. Zblízka však neprotlačil puk za Laca.
    48:58 Maxim CHUDJAKOV - 1:4

48:58
    Se Spartakem to vypadá zase o něco hůře! Přečíslení 2 na 1 vyřešil MAXIM CHUDJAKOV střelou z pravého kruhu, která si našla cestu za záda Ivannikova – 1:4. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev.

48:32
    Domácí už musejí otevřít hru, čas se pomalu krátí.

47:18
    Starčenko posílal kotouč z rohu na zadní tyč a moc nechybělo, aby ho Martin St. Pierre uklidil do odkryté branky Spartaku!

47:12
    Přesně ve chvíli, kdy skákal Wellman na led, vyzkoušel pozornost Laca Lukáš Radil. Brankář Barysu přerušil hru. Reklamní přestávka.

46:51
    Domácí vyhazují a zdá se, že čtyřminutové oslabení ubrání.

46:20
    Chudjakova střela byla sražena do ochranné sítě za domácí klecí.

45:26
    Lundin z levé strany vystřelil, domácí branku netrefil.

44:32
    Hostům se dlouhá přesilovka zatím nedaří. Naopak si musejí dávat pozor na brejky Spartaku.

43:51
    V oslabení vyrazil dopředu Glazačev, hostující obránci jeho kličkovanou zastavili.

43:11
    Domácí Casey Wellman dostal trest za vysokou hůl. Navíc tam byla krev, takže domácí útočník dostává 2+2 minuty!

43:01
    Klimenko svou jedovatou střelou pořádně protáhl Laca. Hostující brankář ale dokázal zasáhnout a jeho spoluhráči následně uklidili puk na další icing.

42:30
    Teď už icing pískán je, dopustili se ho hráči Barysu.

41:42
    Vyhození domácích sice směřovalo přes všechny čáry, ale icing signalizován nebyl. Obránce Ryspajev tak musel hrát.

40:15
    Hosté jsou v plném počtu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

Také po druhé třetině vede Astana o dvě branky. Ve 33. minutě zvýšil dokonce na 0:3 Konstantin Romanov, jenž překonal Ivannikova z dorážky. Domácí ale rychle odpověděli a vrátili se do zápasu zásluhou teče Alexandera Mereskina. Spartak je střelecky výrazně aktivnější a Barys drží především výborně chytající Laco.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:7, celkem – 26:12.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Wellmanovu střelu od levého mantinelu nadvakrát pokryl Laco. Ještě jedno buly před brankou hostí.

38:44
    Boyd v oslabení dokonce ohrozil Ivannikova, který vyrážel ramenem střelu z pravé strany.

38:14
    A Maxim Semjonov dostává trest na 2 + 10 minut za vražení zezadu.

38:14
    U mantinelu zůstává ležet Alexander Vasiljev. Domácí útočník dostal naloženo od Semjonova. Rozhodčí raději přerušují hru.

37:02
    Jeden z domácích hráčů měl před sebou poloodkrytou branku, nedokázal do ni však dostat puk!

36:35

36:26
    Domácí byli vytlačeni do středního pásma a jejich přesilovka je téměř u konce.

35:37
    Vasiljev u tyčky neprotlačil kotouč za pozorného Laca, který k ní měl pevně natlačen beton.

35:20
    Od modré pálil Gilroy, Laco vyráží.

34:41
    Je to tak, vylučovat se nebude. Hosté mohou být rádi, že nešli do dvojnásobného oslabení.

34:41
    Tady měl jednoznačně padnout další trest! Ellerby totiž zasáhl holí do obličeje Leščenka, ale rozhodčí to zřejmě neviděli!

34:33
    Hostující Nigel Dawes dostává dvě minuty za hákování.

34:02
    Gilroy projel s pukem až do útočného pásma, pro jeho střelu si sáhl lapačkou laco.
    33:17 Alexander MERESKIN - 1:3

33:17
    Domácí rychle snižují a přeci jen se vracejí do zápasu. Postaral se o to ALEXANDER MERESKIN, jenž tečoval mezi Lacovy betony nabídku Glazačeva – 1:3. Asistence: Konstantin Glazačev.
    32:20 Konstantin ROMANOV - 0:3

32:20
    A je to 0:3 pro kazašský celek! Střelu Romana Starčenka Ivannikov vyrazil jen na hůl KONSTANTINA ROMANOVOVA, který puk pohodlně uklidil do sítě. Asistence: Maxim Semjonov a Roman Starčenko.

31:42
    Hosté dobře napadali rozehrávku Spartaku a moc nechybělo, aby Panšin pro své spoluhráče vybojoval gólovou šanci.

29:57
    První polovina zápasu je za námi, hosté stále drží dvoubrankový náskok.

29:14
    Laco si připisuje další jistý zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

27:54
    Další dobrá příležitost hostí. Boyd ještě mohl nahrávat Dawesovi, pálil však sám a Ivannikov si poradil.

27:09
    Hosté teď sehráli na své poměry aktivní pasáž, kdy donutili Ivannikova k dalším zákrokům.

26:28
    Boyd jel sám na domácí branku, ale Ivannikov jeho střelu zastavil betonem. Gólman Spartaku si poté poradil i s dorážkou Dawese!

25:45

25:38
    Gilroy hledal před odkrytou brankou Leščenka, který na puk nedosáhl. Poté ještě přišla střela, která končí v klíně Laca.

25:19
    Hráči Spartaku dobře kombinují, ale téměř nestřílí.

24:30
    Od modré to zkoušel Jermakov, jeho rána byla sražena.

24:04
    Domácí přišli o útočné pásmo a rozehrávají další akci až od své svatyně.

23:43
    Brandon Bochenski se vrací na trestnou lavici. Je vyloučen za nedovolené bránění a domácí si zahrají přesilovku.

22:34
    Už se hraje v pěti na obou stranách.

20:40
    Hraje se 4 na 4. Uvidíme, komu bude více prostoru na ledě sedět.

20:33
    Hostující kapitán Brandon Bochenski dostává trest za držení, ale vyloučen je i faulovaný Konstantin Glazačev. Ten podle sudích filmoval.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.

V první třetině hosté vytěžili z minima maximum. Většinu času totiž byli pod tlakem Spartaku, ale přesto jdou do šaten s vedením 0:2. Oba góly hostí padly během 21 sekund v 9. minutě. Nejprve se v přesilové hře přesně trefil obránce Kevin Dallman a poté potrestal nepozornost domácí obrany přesnou střelou zápěstím Vadim Krasnoslobodcev. Domácím zatím přáno nebylo, když už Leščenko poslal puk za záda Laca, tak jeho trefa neplatila pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Střely na branku v 1. třetině – 12:5.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    Laco nadvakrát přikryl puk po střele z ostrého úhlu.

19:28
    Po pravé straně se natlačil před Laca Bodrov. Ani jeho akce domácím snížení nevynesla.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:38
    Domácí si musejí dávat pozor na brejky Barysu! Krasnoslobodcev měl před brankou úplně volného Puškarjova, který na puk těsně nedosáhl.

18:00
    Dvě minuty do konce první části a Astana stále drží nadějné vedení 0:2.

16:44
    Z ničeho nic se hosté dostali do dobré příležitosti. Na pas Starčenka si najel Panšin, který z pravého kruhu trefil rameno Ivannikova.

15:19
    Domácí mají velkou převahu, ale stále jim není střelecky přáno.
    14:15 Neuznaná branka domácího Leščenka pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:15
    Obrovský závar před Lacem. Leščenko už kotouč mezi betony hostujícího gólmana za brankovou čáru dostal, ale rozhodčí gól neuznávají! Útočník Spartaku byl totiž brankovišti!

13:59
    Leščenko se protáhl až před Laca, ale bekhendem branku minul.

13:40
    Hosté dobře brání a hokejisté moskevského celku se před branku těžko dostávají.

12:44
    Ivannikov raději přidržel vyhozený puk. Před dojíždějícím protihráčem si rozehrát netroufl.

12:10
    Spartakovci soupeře přitlačili do jeho obranné třetiny, hosté to však zatím ustáli. Následuje reklamní přestávka.

11:19
    Před brankou se natahoval po kotouči Voronin, ale nedosáhl na něho.

10:49
    Domácí nyní působí zaskočeně, dva obdržené góly jim zrovna nepomohly.

09:28
    Po přejetí do útočné třetiny střílel Radil, Laco má kotouč ve výstroji.
    08:27 Vadim KRASNOSLOBODCEV - 0:2

08:27
    O pouhých 21 sekund později hosté udeřili podruhé! VADIM KRASNOSLOBODCEV ujel domácí obraně po pravé straně a střelou ke vzdálenější tyčce pokořil Ivannikova. Asistence: Roman Savčenko a Maxim Chudjakov.
    08:06 Kevin DALLMAN - 0:1

08:06
    Tohle je rychle využitá přesilovka! Lundin nahrál KEVINU DALLMANOVI, který se z první trefil pod víko domácí svatyně. Asistence: Brandon Bochenski a Mike Lundin.

07:51
    Pronikající Dawes byl podražen Arťjomem Voroninem. Přesilovku si vyzkoušejí i hosté.

07:08
    Domácí sehráli docela povedenou přesilovku, ale nedokázali ji využít. Nyní už je Barys kompletní.

06:26
    Výbornou šanci měl Wellman, jenž zblízka zamířil jen do hrudi Jána Laca!

06:08
    Po Sorokinově ráně vznikl před Lacem pořádný závar. Slovenský gólman Barysu odolal.

05:38
    Hosté dokázali vyhodit.

05:07
    Mike Lundin podrazil Leščenka a domácí si zahrají první přesilovku.

04:10
    Od modré střílel Semjonov, puk až na domácí branku nepropadl.

03:46
    Nyní se hra přelévá ze strany na stranu. Úvod utkání je dosti svižný.

02:34
    První gólová příležitost hostí! Dawes našel zpoza branky Krasnoslobodceva, který zblízka zamířil jen do dobře postaveného Ivannikova.

02:14
    Na druhé straně se snažil prosadit Bochenski, před Ivannikovem ale neuspěl.

01:55
    Domácí začali zápas hodně aktivně, Laco si připsal další zákrok po střele od modré.

01:00
    Velká šance Spartaku! Puk se odrazil k Leščenkovi, který pálil z mezikruží golfákem. Laco jeho ránu s trochou štěstí zastavil!

00:21
    Baldajev vyvezl puk od své branky až do útočného pásma a ještě vyzkoušel pozornost Laca v brance Astany. Ten má puk v lapačce.

00:01

Vše je již připraveno k zahájení zápasu. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

Zazní hymny Kazachstánu a Ruska.

Jedním z dvojice hlavních rozhodčích tohoto utkání bude také český sudí Vladimír Jeřábek.

Spartak Moskva: Ivannikov (Kudrjavcev) – Genoway, Baldajev, Sorokin, Gilroy, Jermakov, Korobov, Tatalin – Radil, Mereskin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Wellman, Šmejlov – Li, Vasiljev, Levickij – Voronin.

Barys Astana: Laco (Poluektov) – Lundin, Dallman (A), Savčenko, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Ryspajev – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Puškarjov, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Starčenko (A), St. Pierre, Rudenko – Grenc, Markelov, Panšin – Romanov.

Rozhodčí: Bělov, Jeřábej – Michel, Strelcov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Kdo se bude dnes radovat z jakékoli výhry? To nám napoví až samotné utkání. Z něho je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Československá stopa v utkání

Lukáš Radil (SPM)

Ján Laco (AST)

Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, letos se oba týmy již utkaly, a to na ledě Astany, která dokázala zvítězit 4:3 po prodloužení. Spartak má Astaně rozhodně co vracet a bude chtít porážku oplatit.

Barys Astana

To Astana je na tom o něco lépe ve Východní konferenci, když je prozatím desátá a na svém kontě má bodů čtyřicettři. Hosté z kazašské Astany mají za sebou pětizápasovou šňůru, když všech pět utkání na svém ledě v řadě dokázala vyhrát. Čtyři z nich v základní hrací době, jedno pak 4:3 po prodloužení a shodou okolností zrovna nad svým dnešním soupeřem. Zvládnou hokejisté Astany znovu proti Spartaku bodovat?

Spartak Moskva je momentálně na dvanáctém místě tabulky Západní konference se ziskem čtyřiceti bodů. Na osmičku postupujících do play-off ztrácí pouhé čtyři body. Do konce základní části je však ještě příliš daleko, ale zisk každého bodu je pro tým samozřejmě přínosem. V dnešním utkání se budou hokejisté Spartaku chtít před svými diváky předvést a sebrat Astaně nějaké ty body. Spartak by se určitě rád po roční odmlce a vrácení se zpět do KHL dočkal vyřazovacích bojů.

Hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje. Ruská KHL má dnes na programu další porci utkání a my v našem online přenosu budeme sledovat to mezi týmy Spartak Moskva a Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 34. Mereskin (Glazačev), 55. Klimenko (Genoway, Bodrov) – 9. Dallman (Bochenski, Lundin), 9. Krasnoslobodcev (Savčenko, Chudjakov), 33. Romanov (Semjonov, Starčenko), 49. Chudjakov (Krasnoslobodcev), 57. St. Pierre

Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov) – Lundin, Dallman (A), Savčenko, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Ryspajev – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Puškarjov, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Starčenko (A), St. Pierre, Rudenko – Grenc, Markelov, Panšin – Romanov.

Rozhodčí: Bělov, Jeřábej – Michel, Strelcov