Pardubice – Liberec 2:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 1:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Litvínov 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 10.01.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 35. kolo

49:35
    Michal Gulaši (KVA) za karlovarskou brankou poslal k zemi Holce a vypadalo to, že se strhne bitka. K tomu nakonec nedošlo, Gulaši je ale potrestán dvěma minutami za krosček.

42:28
    Přesilovka pro Energii! Matěj Pekr (OLO) v útočném pásmu podrazil jednoho z hostů, a tak si míří odpykat dvouminutový trest.

39:41
    Další početní výhoda pro domácí. Vladimír Sičák (KVA) si odpyká dvě minuty za podražení.

34:54
    První přesilovka pro Energetiky. Jiří Ondrušek (OLO) musí na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

30:24
    A právě za faul na Aleše Jergla míří na trestnou lavici Jekabs Redlihs, a to na dvě minuty za podražení.

27:50
    Michal Vachovec (KVA) míří na trestnou lavici, kde si odpyká menší trest za podražení.

18:40
    Tomáš Bulík (KVA) poslal krosčekem k zemi Staňka a je tak na dvě minuty odeslán na trestnou lavici. Domácí si zahrají další početní výhodu, kterou možná budou dohrávat ve druhé části.

03:42
    Tomáš Rohan (KVA) to s důrazem před vlastní brankou trochu přehnal, když krosčekem srazil Aleše Jergla a je tak potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

01:25
    Olomouc si zahraje první přesilovku. Za vysokou hůl je na dvě minuty na trestnou lavici odeslán Rudolf Huna (KVA).

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 4. Laš (Knotek, Skrbek), 29. Knotek (Buc, Vyrůbalík), 48. Jergl (Holec, Pekr)

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Kucharczyk – Jergl, Holec, Pekr.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Dvořák, Tomeček, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Rodney – Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Bartek – Vachovec, Bulík, Svoboda – Gorčík, Osmík, Koblasa.

Rozhodčí: Šindler, Polák – Jindra, Zíka