Olomouc – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Kladno – Opava 10:1 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Vsetín 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Poruba 6:2 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 2:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:4 (1:2 po s.n.)
Třinec – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Liberec – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Letňany 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Mountfield HK
Sobota 16.01.2016, 14:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

59:57
    Tři sekundy před koncem přichází ještě jedno vyloučení, Kvasnica vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

57:48
    Závěr zápasu je pěkně vyhrocený a bude se znovu vylučovat. Za sekání si dvě minuty odpykají Dvořák a Najsar.

57:38
    Puk skončil pod Hrachovským, hradečtí ovšem začali třineckého hráče osekávat hokejkami ve snaze získat kotouč a na ledě tak došlo k potyčce a bude se vylučovat. Filip Moník si odpyká dvě minuty za sekání, domácí obránce Brabec dvě minuty za hrubost.

56:37
    Za sekání si dvě minuty odpyká Kvasnica.

50:53
    Další nedovolený zákrok na straně Hradce znamená padesát sekund trvající dvojnásobnou přesilovou hru Ocelářů. Za sekání si dvě minuty odpyká Mašín.

49:44
    Po zákroku za brankou Ochmana půjdou hosté do čtyř. Za hrubost si dvě minuty odpyká Štohanzl.

47:57
    Haman si odpyká dvě minuty za podražení.

45:26
    Třinec právě vstřelil branku!
    Vochozka se udržel na kotouči, zavezl jej až před branku a přihrál FILIPU HAMANOVI. Třinecký bek stál před odkrytou částí klece a neměl problém z první trefit přesně. Asistence: Tomáš Vochozka, Michal Kvasnica.

44:11
    Za nedovolené bránění si dvě minuty odpyká Muška.

43:31
    Oceláři se prosazují ve vlastním oslabení. Stuchlík zavezl puk do útočného pásma, nahodil jej před branku, kde jej tečoval MICHAL KVASNICA a kotouč nakonec pomalu prošel do sítě. Asistence: Kryštof Stuchlík, Ondřej Imrich.

41:50
    Muška střílel z prostoru mezi kruhy a levou tyč třinecké branky minul jen o pár centimetrů.

41:36
    Marguš oslabuje svůj tým a míří si odpykat dvě minuty za sekání.

39:24
    Teď se však budou muset bránit hráči Mountfieldu. Filip Moník si míří odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

33:38
    Hradec právě vstřelil branku!
    Teď už se ale hosté radují. Až před branku se procpal PATRIK HIDVEGHY a nakonec se mu podařilo prošťouchat puk do sítě. Asistence: Lukáš Brádler.

33:03
    Hosté se dostali ke střele z mezikruží i několika dorážkám, poslat puk do sítě se jim ale nepodařilo.

28:01
    Hosté si zahrají početní výhodu čtyři na tři. Za nedovolené bránění si menší trest odpyká Vochozka.

26:53
    Za hrubost si dvě minuty odpykají domácí Krzak a hostující Mašín. Čeká nás tak hra čtyři na čtyři.

26:16
    Nakonec ale domácí početní výhodu využívají. Kaukič přenesl hru na levý kruh, odkud zamířil přesně JAN KALUS. Asistence: Lukáš Kaukič.

25:33
    Naopak si Oceláři zahrají v početní výhodě. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Štohanzl.

23:11
    Kaukič se dle hlavního rozhodčího provinil sekáním a na trestné lavici si tak odpyká dvě minuty.

22:36
    Za obranou hostů zůstala hned dvojice Ocelářů. V brejku dva na nikoho přihrál Kvasnica Vochozkovi, třinecký hráč však beton Kouby nepřekonal.

16:34
    Mach našel LUKÁŠE KAUKIČE před brankou hostů a třinecký útočník zvedl puk z těsné blízkosti nad beton hradeckého gólmana. Asistence: Matěj Mach, Jan Kalus.

15:23
    Ochman se dostal po zákroku mimo svou branku a do odkryté klece se tak snažil sklepnout puk Filip Moník, ten ale trefil zřejmě brusli bránícího hráče, od které zamířil puk mimo.

09:50
    Oceláři rychle přenesli hru na opačnou stranu, od levého kruhu vypálil MICHAL KVASNICA a kotouč z jeho hole prošel až do hradecké branky. Bez asistence.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 10. Kvasnica, 17. Kaukič (Mach, Kalus), 27. Kalus (Kaukič), 44. Kvasnica (Stuchlík, Imrich), 46. Haman (Vochozka, Kvasnica) – 34. Hidveghy (Brádler)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Ovčaří) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Klocek, Brabec, Timotej Marguš, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Vochozka, Mach, Przybyla, Kvasnica, Kalus, Najsar, Molin
    Mountfield HK: Kouba (Bartozel) – Muška, Lelek, Brádler, Gaspar, Pohl, J. Moník, Šalda – Hašek, Mašín, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Pokorný, Hejna, Hidveghy, Šimůnek

Rozhodčí: Czubaj – Gančarčík, Vengřín