Novokuzněck – Dynamo Moskva 1:4 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 1:4 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 5:4 (1:0 po s.n.)
Novosibirsk – Viťaz 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Toljatti – Soči 1:3 (kon.) | Kazaň – Jaroslavl 2:3 (1:2 po s.n.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 7:2 (kon.)
Čerepovec – Jokerit 1:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 3:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
Barys Nur-Sultan
5:4 (3:1, 0:3, 1:0 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Středa 27.01.2016, 14:30 • Sport Complex • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Příjemné středeční odpoledne při sledování KHL, která se opět vrací po jednodenní pauze a přinesla celkem dvanáct zápasů, mezi nimiž se nachází i duel Barys Astana – Traktor Čeljabinsk.

Bude se jednat o hodně důležitý duel východní konference, poněvadž Astana je sice sedmá s tříbodovým náskokem na devátý Nižněkamsk, ale o vyřazovacích bojích přemýšlí v závěru základní části také Čeljabinsk ztrácí na osmé místo osm bodů a tříbodový zisk by potřeboval jako sůl v cestě do play off.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana: Laco (Poluektov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Lipin, Savčenko, Trjasunov, Lobanov – Dawes, bochenski, Boyd – Chuďjakov, Starčenko, Krasnoslobodcev – Puškarjov, Romanov, St. Pierre – Soraljov, Markelov, Panšin.

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Nazarov) – Novák, Martynov, Borodkin, Denisov, Šinin, Klimontov, Petrov – Popov, Jakuceňja, Kručinin – Pestunov, Glinkin, Afonasjevskij – Gubarjov, Osnovin, Kokujov – Růžička, Šarov, Zinovjev.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Parfjonov, Sysujev.

00:01

00:39
    Hosté začínají zápas zakázaným uvolněním.

01:35
    Afonasjevskij se dobýval před Laca, ale místo puku skončil v brance on sám. Hosté jsou navíc vykázáni do středního pásma.

02:33
    Čeljabinsk jde do čtyř. Za hákování je vyloučen Šarov (CLJ).

03:22
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí hodně rychle využívají přesilovku. Bochenski si počkal až mu před branku najede NIGEL DAWES, který prostřelil Demčenka střelou mezi betony. Asistence: Brandon Bochenski.

05:11
    Hostující gólman tentokrát před elitním domácím útokem přikryl kotouč do lapačky.

05:56
    Hráči Astany se tentokrát vystavili do ofsajdu.

06:53
    Barys je dlouho usazen v útočném pásmu. Demčenko ale zatím nemusí zasahovat.

07:31
    Po dlouhé době musel zasahovat i Laco. Se střelou Galinina si ale poradil na jedničku.

08:40
    Osnovin si najel mezi kruhy, ale jeho střela skončila sražena za hostující brankou.

09:34
    Pokus Bochenskiho zápěstím vyrazil Demčenko betonem.

10:20
    Pohlednou akci hostů zakončil Šarov. Trefil ale pouze tyč a puk následně zůstal mezi betony Laca.

11:00
    Z hranice kruhu pálil následně tvrdě Denisov. Proti němu se ale slovenský gólman stihl přesunout.

11:52
    Nahození Trjasunova raději ponechal Demčenko u sebe.

13:00
    Petrov sekl do unikajícího Starčenko a domácí útočník bude mít k dispozici trestné střílení.

13:00
    A ROMAN STARČENKO si počínal zkušeně a střelou na vzdálenější tyč překonal Demčenka.

14:43
    Hosté nyní uklidňují hru a dlouze vyčkávají za vlastní brankou.

15:37
    A vysloužili si faul. Hákování se dopustil St. Pierre (AST) a již putuje na trestnou lavici.

16:25
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Také hosté využívají přesilovku. O kontaktní gól se klasickým teploměrem postaral ANDREJ POPOV. Asistence: Maxim Jakuceňja, Jegor, Martynov.

18:16
    ROMAN SAVČENKO nabral kotouč za domácí brankou. Přejel s ním celé kluziště a těsně za modrou ho poslal na Demčenka, jenž černou gumu trestuhodně neudržel a ona tak doklouzala do branky. Bez asistence.

18:39
    Za nedovolené bránění je nyní vyloučen Semjonov (AST).

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:31
    Novákův pokus končí sražen v ochranné síti.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Kazašský tým potvrzuje roli favorita a vede po zásluze po prvních dvaceti minutách 3:1. zatímco on dokázal potrestat oba fauly soupeře, tak Čeljabinsk pouze jednou. Druhá třetina začne v 15:27.
    Jan Kovář si zatím vede v Metallurgu skvěle, a je nejproduktivnějším Čechem v KHL!

Jan Kovář si zatím vede v Metallurgu skvěle, a opět je velmi vysoko v pořadí kanadského bodování! Český útočník se nachází na šestém místě, a na svém kontě má již 50 bodů! (y)

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 27. leden 2016

20:01

20:39
    Domácí svoje oslabení tentokrát přežili.

21:41
    Gubarjov si ani nadvakrát neporadil s Lacem. Slovenský gólman si následně poradil i s dorážkou Kokujova.

21:41
    Ve stejný čas je vyloučen i Lipin (AST) za podražení.

22:00
    Traktor tentokrát početní výhodu využívá. ANTON GLINKIN si počkal na pravý moment, aby poslal puk přesně mezi lapačku a beton Laca a posílá opět svůj tým na rozdíl jedné branky. Asistence: Nikita Žuldikov, Konstantin Klimontov.

22:20
    Česká spolupráce v hostujícím dresu. Novák naše svou přihrávkou MARTINA RŮŽIČKU, který překonal Laca a srovnává tak na 2:2. Asistence: Filip Novák.

22:52
    Neuběhla ani minuta a rázem vedou hosté. Kručinin vybojoval v souboji u mantinelu kotouč, který následně předal Popov mezi kruhy MAXIMU JAKUCEŇJOVI, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Andrej Popov, Alexej Kručinin.

24:20
    Na trestnou lavici navíc opět usedá Lipin (AST), který se tentokrát provinil nedovoleným bráněním.

25:22
    Více jak polovina z trestu je pryč a hraje se spíše v pásmu hostů.

26:20
    Lipin se tentokrát vrací na led po uplynutí trestu.

26:40
    Laco si musel nyní připsat dva těžké zákroky, ale povedli se mu a drží tak svůj tým na rozdíl jediné branky.

27:47
    Domácí jsou vývojem zápasu zaskočeni a v posledních minutách si nejsou schopni ani pořádně přihrát.

29:21
    Astana se nemže vymanit ani z vlastního pásma, natož potom založit útok.

30:27
    Dawes hledal před brankou Bochenskiho, ten si ale ukopl kotouč, který poté směroval pouze vedle hostující branky.

31:14
    Domácím se nyní povedl úspěšný zámek. Jejich nahození ale s přehledem chytá Demčenko.

31:42
    Na druho straně si poradil Polujektov s výpadem Jakuceňji.

32:11
    Z otočky pálil Romnaov, netrefil ale hostující klec.
    Hráči Traktoru předvedli pořádnou rychlopalbu!

Pořádnou rychlopalbu předvedli hráči Čeljabinsku na ledě Astany! Kazašský celek vedl na začátku druhé třetiny 3:1, nicmé...

33:07
    Zakázané uvolnění domácího celku.

33:56
    Osnovin mohl zakončovat do prázdné brány, ale puk se mu zamotal mezi nohami a ze střely tak sešlo.

34:41
    Další Icing v podání Astany.

36:06
    Starčenko (AST) musel vzít za záchrannou brzdu a zahákovat Šinina, aby neohrozil Polujektova. Dostává za to dvě minuty.

36:50
    Polujektov si poradil se střelou Klimontova od modré.

37:41
    Následně i s jeho nahozením a poté lapačkou zneškodnil i tutovku Osnovina.