Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 4:3 (2:0 po s.n.) | Novokuzněck – HC Slovan 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Záhřeb 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Ufa – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Toljatti – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Kazaň – Soči 2:6 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 2:1 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 2:1 (3:2 po s.n.) | Petrohrad – Čerepovec 6:1 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Dinamo Minsk
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Spartak Moskva
Pátek 29.01.2016, 17:30 • Minsk Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V dalším utkání Kontinentální hokejové ligy se utkají týmy HC Dinamo Minsk a Spartak Moskva. Oba celky se momentálně nachází mimo příčky zajišťující postup do play-off, takže se musí hodně snažit, aby se to změnilo.

Domácí najdeme při pohledu na tabulku na průběžné deváté pozici Západní konference se ziskem 74 bodů z 53 zápasů. V domácím prostředí si Minsk také nevede nijak závratně, když získal 43 bodů z 26 zápasů za 12 výher, 1 výhru po prodloužení, 5 proher v prodloužení a 8 proher.

Dinamo Minsk dokázalo v posledním zápase porazit Petrohrad, a udrželo si ještě šanci na play-off. Dinamo však dnes musí v zápase se Spartakem odpovědět na odpolední výhru Slovanu! Jak si běloruský celek povede?

Posted by KHL CZ/SK on Friday, January 29, 2016

Pro hostující celek je zatím sezóna celkem zklamáním, když získal pouze 70 bodů z 54 zápasů za 18 výher, 5 výher po prodloužení, 6 proher po prodloužení a 25 proher. Ve venkovních zápasech to není až tak hrozné, když se Spartak nachází na průběžné deváté příčce se ziskem 36 bodů v 27 utkáních.

Vzájemné zápasy

Dinamo Minsk v posledních soutěžních utkáních nad svým soupeřem vyhrává. Poslední setkání se odehrálo v září 2015 a Minsk zvítězil v Moskvě 4:1. Předtím v srpnu si Spartak odnesl výhru po prodloužení v domácím prostředí, ale předešlé dva zápasy dopadly vítězstvím Dinama.
    Zápas začíná v 19:30 minského času, což znamená 17:30 u nás

Českoslovenští zástupci v týmech

Lukáš Krajíček (Minsk) – 44 zápasů, 0 + 8 = 8 bodů
    Lukáš Radil (Spartak) – 51 zápasů, 11 + 17 = 28 bodů

Domácí obránce je veden na listině zraněných hráčů, takže jeho start není pravděpodobný.
    Slovan získal cenné tři body v boji o účast ve vyřazovací části

Bravo! Slovan zvládl těžký duel na ledě Novokuzněcku. O vítězství svěřenců Miloše Říhy rozhodl tři minuty před koncem č...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 29. leden 2016

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: Glass (Milyjakov) – Gunderson, Nogačjov, Filičkin, Lisovec, Ustinenko, Znacharenko, Goroško – Kaljužnyj, Szczechura, Stepanov – Linglet, Ellison, Cheechoo – Drozd, Meleško, Materuchin – Kolcov, Pavlovič, Michaljov

Spartak Moskva: Sinjagin (Ivannikov) – Jermakov, Genoway, Korobov, Dyblenko, Sorokin, Kirillov, Gilroy – Mereskin, Glazačev, Radil – Bodrov, Potapov, Radulov – Vasilev, Šmeljov, Wellman – Leščenko, Levickij, Voronin

Rozhodčí: Beljajev, Naumov – Parfjonov, Sysuev.

Právě hraje hymna Ruské federace a následovat bude hymna Běloruska.

00:01

00:45
    Hosté se snaží zahájit útok po pravé straně, ale domácí odolávají a pokouší se o protiútok, který je však rychle zastaven.

01:00
    První zkušební zákrok má za sebou Jeff Glass v brance domácího celku a vedl si dobře.

02:20
    Radil nyní na pravém křídle vedl útok, rozehrál, dostal puk zpátky za branku, ale poté přihrál velice špatně, takže se domácí na chvíli dostali k puku a vyhodili do bezpečí.

03:29
    Hosté zakládají další útok kombinačně za vlastní brankou a hledají prostor, kudy by se vydali před branku Jeffa Glasse.

04:15
    Domácí se zatím pouze brání a více ze hry mají hosté v červeno-bílé kombinaci.

05:04
    Kanadský brankář minského Dinama musí být na pozoru, protože hostující hráči se ho snaží hned na úvod utkání zaskočit.

06:11
    Hra je přerušena v útočném pásmu Spartaku Moskva a máme zde první reklamní pauzu.

06:28
    Denis Sinjagin nyní musel vytáhnout zákrok, když ho zaměstnala lajna kolem Matta Ellisona.

07:36
    Nyní sledujeme zatím méně vzruchu a hosté se snaží držet puk a vykombinovat se do další příležitosti.

08:35
    Igor Levickij vystřelil kotouč a Jeff Glass naprosto netušil, kde mu nakonec skončil, takže raději zůstával ležet na zemi, ale puk se ještě vykutálel, nicméně nikdo z hostů se k dorážce nedostal.

09:26
    Jonathan Cheechoo byl nebezpečný před Denisem Sinjaginem, ale k dorážce střely už se nedostal.

10:25
    Domácí se konečně dostali do delší akce a Jonathan Cheechoo opět zakončoval, leč branku nevstřelil.

11:16
    Pavlovič byl nyní hodně aktivní v útočném pásmu, ale nedokázal dostat kotouč na volného spoluhráče.

12:10
    V poslední fázi zápasu dokázali převzít otěže domácí hokejisté a nyní nepouští svého soupeře před branku Glasse.

13:10
    Rozhodčí se rozhodli vyloučit Olega Goroška na dvě minuty za hákování, takže přesilovou hru si dnes poprvé vyzkouší hosté z Moskvy.

13:40
    Hosté uzamkli svého soupeře v obranném pásmu, ale málem mu povolili jít do samostatného úniku, nicméně tvrdý zákrok posledního obránce Spartaku byl vyhodnocen jako čistý, takže vše v pořádku.

14:30
    Dmitrij Korobov si najížděl do dobré pozice, ale nedostal puk na hokejku.

15:10
    Domácí v plném počtu. Hosté sice zamkli svého soupeře, ale v jediné šanci na závěr přesilovky je vychytal Glass.

15:58
    Vjačeslav Leščenko se vydal dopředu, nicméně obrana domácích si s jeho průnikem poměrně svižně poradila.

16:48
    Radil se snažil něco vymyslet, ale jeho přihrávka málem vylétla z útočného pásma, nicméně obránce na modré čáře stačil zareagovat, čímž udržel hosty v útoku.

17:44
    Ellison dostal dobrou přihrávku, ale Sinjagina neohrozil. Následně si neporadil ani Jonathan Cheechoo, který jel v podstatě skoro sám na brankáře.

18:10
    Andrej Filičkin byl zasažen v obličeji, takže Igor Radulov si za svůj zákrok ramenem do oblasti hlavy a krku odsedí 2+10 minut na trestné lavici.

18:27
    Domácí dobře kombinovali před brankářem hostů, ale nedokázali zasunout kotouč za jeho záda, nicméně i nadále drží kotouč.

19:18
    Až nyní se Spartak na chvíli osvobozuje a vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Následně se ještě napadající útočník dostal ke kotouči a vystřelil ho směrem na Glasse, takže ušetřil další trochu času.

19:53
    Poslední vteřiny domácí trávili v útočném pásmu, ale nedokázali účinně vystřelit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Dinamem Minsk a Spartakem Moskva, kdy ani jeden z celků nebyl schopen vstřelit branku. Zatím nesledujeme příliš záživné utkání a můžeme doufat, že v dalším průběhu se to změní.

20:01

20:10
    Spartaku se ihned podařilo vyhodit puk, takže končí přesilová hra po vyloučení Radulova.

20:36
    Lukáš Radil vypálil na branku, ale jeho pokus za zády Glasse neskončil.

21:06
    Ke odraženému puku se dostal Charles Linglet a z otočky vypálil, ale puk poslal mimo.

21:40
    Opět v akci moskevský útočník Charles Linglet, ale Sinjagin je pozorný.

22:20
    V útočném pásmu o kotouč bojoval Igor Levickij, ale hra se nakonec přesouvá na druhou stranu.

22:26
    Na dvě minuty za podražení odchází Alexander Materuchin, takže hosté si vyzkouší druhou přesilovku.

23:11
    Gilroy napřáhl ke střele od modré, ale Glass zasahuje. Puk se však opět odráží k hostům.

23:45
    Až po delší době se domácím podařilo odpravit touš do bezpečí na druhou stranu kluziště.

24:26
    Domácí v plném počtu. Hosté šikovně kombinovali, ale jaksi zapomněli na střelbu a bez ní branky jednoduše nepadají.

25:46
    Tvrdý souboj u mantinelu byl férový a o faul se nejednalo, takže ani rozhodčí nepískají.

26:20
    Sledujeme poměrně nudnou pasáž hry, kdy se ani jeden z celků nedostává do vyložených brankových příležitostí.

26:53
    Stepanov se dostal do šance a po něm ještě Kaljužnyj, ale ani jednomu se nepodařilo zamířit přesně.

28:06
    Dvě minuty za držení si vysloužil Vjačeslav Leščenko.

28:09
    Bek Ryan Gunderson vypálil ostře od modré čáry, ale brankář jeho pokus dokázala zachytit a dorážející Meleško neměl nárok.

28:45
    Domácí pětice zamkla svého soupeře, ale jejich kombinace neměla patřičný efekt, když hostům se podařilo puk odpravit.

29:32
    Další pumelice od Ryana Gundersona, která však ani tentokrát v brance nekončí.

30:11
    Pískán úmyslný ofsajd domácích hokejistů, takže se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.

31:05
    Jevgenij Lisovec za vlastní brankou rozmýšlel, co udělat s pukem, ale příliš možností neměl, takže přihrál volnému spoluhráči, nicméně domácí zase o kotouč rychle přišli.

31:46
    Ofsajdové postavení jednoho z útočníků přerušuje zajímavou akci domácích hokejistů.

33:20
    Radil na Glazačeva, ale ten se netrefil za záda dobře chytajícího Jeffa Glasse.

34:40
    Zápas zatím postrádá tempo, jaké by se dalo očekávat od dvou týmů, které ještě mají teoretickou šanci na postup do play-off.

35:02
    Nyní Spartak vyrazil do útoku, ale střela se opět neujala, takže stav zůstává bezbrankový.

35:47
    Na dvě minuty je vyloučen domácí obránce Jevgenij Nogačjov za držení.

35:56
    Andrej Jermakov předvedl ukázkový bodyček, po němž se jeho soupeř ocitnul na zemi.

36:27
    Hosté musí zakládat nový útok na vlastní třetině, protože domácím hokejistům se podařilo dostat puk pryč z vlastního obranného pásma.

37:26
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují v přesilové hře, když za záda Glasse se trefil KONSTANTIN GLAZAČEV. Bez asistence.
    Konstantin GLAZAČEV - 0:1

38:18
    Domácí přesunují svojí aktivitu opět do útoku, ale hosté celkem dobře brání.

39:03
    Cheechoo se vydal na velký výlet do útoku, ale puk nedokázal zamést za záda Sinjagina.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou nepříliš záživnou druhou třetinu utkání, kdy alespoň padla první branka, kterou má na svědomí Konstantin Glazačev při přesilové hře. Utkání se nehraje v příliš vysokém tempu a uvidíme, co si pro nás oba týmy nachystaly na závěrečnou třetinu.

40:01

41:20
    Do poslední části hry nastoupily oba týmy s řadou nepřesností na hokejkách. Nakonec se do šance dostal Linglet, ale nedokázal už zakončit.

41:44
    Zakázané uvolnění předvedli hostující hokejisté, takže se bude vhazovat před jejich brankou.

42:29
    Matt Ellison se snažil natlačit puk za záda Sinjagina, ale ten se udržel a nenechal ho zakončit.

42:33
    Rozhodčí vylučuje domácího i hostujícího hokejistu najednou. Šalamounské rozhodnutí si dvě minuty odsedí Znacharenko za hákování a Leščenko za nafilmovaný pád.

44:04
    Hra se i ve čtyřech na obou stranách ubírá stále stejným, klidným tempem.

44:33
    Oba vyloučení hráči už jsou na ledové ploše, nic zásadního se za dobu jejich nepřítomnosti nestalo.

45:33
    Cheechoo nedokázal umístit svoji střelu do volného prostoru v Sinjaginově brance.

46:23
    Šance domácího celku, která zřejmě skončila na tyči hostující branky. Následovat bude vyloučení.

46:35
    Alexander Mereskin odchází na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

47:06
    Domácí se nemohou účinně usadit v útočném pásmu, protože hostům se daří jejich rozehrávku narušovat a vyhazovat kotouč.

47:33
    Ellison se dostávala do šance, ale ani jemu se nepodařilo skórovat.

47:59
    Lingletova střela byla zblokována, takže ani k hostujícímu gólmanovi nedorazila.

48:35
    Hosté v plném počtu. Domácí sice měli několik zajímavějších situací, ale ani tentokrát jim přesilová hra vstřelenou branku nepřinesla.

48:55
    Domácí se sice tlačili před Sinjagina, ale ten se nenechal zaskočit. Nyní po delší době u puku hosté.

49:37
    Radil v útočném pásmu bojoval s Ustinenkem, ale kotouč se mu nepodařilo udržet.

50:16
    Spartak zatím odolává náporu Dinama, ale uvidíme, jestli se jim při současné aktivitě podaří vydržet celý zbytek utkání bez obdrženého gólu.

51:17
    Ani Drozdovi se nepodařilo dostat kotouč za záda dobře chytajícího Sinjagina.

52:23
    Domácím přeci jen dochází čas potřebný ke vstřelení alespoň vyrovnávací branky.

52:48
    Potyčka před brankou Sinjagina, který ztratil helmu, když se domácí hnali za vstřelením gólu.

52:48
    Dyblenko dostává 2+2 minuty, zatímco Linglet jen 2 minuty.

53:35
    Domácí krouží v útočném pásmu a hledají opět místo, kudy by mohli dostat malý černý kotouč za záda Denise Sinjagina.

54:09
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak domácí se přeci jen na závěr zápasu dočkali a střílí vyrovnávací branku, jejímž autorem je ALEXEJ KALJUŽNYJ po akci Matta Ellisona. Asistence: Matt Ellison.
    Alexej KALJUŽNYJ - 1:1

55:32
    Domácí jsou prozatím spokojení a hosté se dali do vyšší aktivity, než jak tomu bylo v posledních minutách.

56:49
    Nyní opět v akci domácí útok, který krouží celým útočným pásmem, ale ve výsledku bez užitku.

57:26
    Nahození domácích, které jako první dohnali hostující obránci a mohou začít novou akci.

58:00
    Drozd zakončoval od modré čáry, ale jeho střela nenadělala problémy Sinjaginovi.

59:06
    Gilroy se Sorokinem kombinují na vlastní polovině a vyčkávají s kotoučem. Remíza, zdá se, hostům vyhovuje.

59:38
    Minsk se ještě snaží, ale už to vypadá na prodloužení utkání.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí část hry přinesla jednu branku na straně Dinama Minsk, což znamená, že se za malou chvíli podíváme na prodloužení zápasu. Uvidíme, komu se podaří získat druhý bod.

60:01

60:34
    Jeff Glass raději přikryl nahozený kotouč, takže se bude vhazovat před jeho brankou.

61:00
    Radil napadá rozehrávku domácích, ale ti se nenechají rozhodit a pokračují dopředu.

61:22
    Nakonec přeci jen Lukáš Radil získal kotouč a vyvezl ho do útočného pásma, kde už ale neměl dost sil, takže ho odevzdal.

62:34
    Nyní domácí zásobovali hosty spoustou střel, ale ani jedna se neujala.

63:19
    Charles Linglet se sice dostal až k brance, ale nedokázal puk zasunout za Sinjagina.

63:47
    Sinjagin je dnes velkou oporou svého týmu a zatím propustil pouze Kaljužného dorážku Ellisonovy akce.

64:16
    Do akce ještě vyrážel Konstantin Glazačev, ale nepodařilo se mu ani vystřelit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Máme za sebou prodloužení, které rozhodnutí nepřineslo, takže ještě uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jako první vyrazil na nájezd Radulov, který Glasse překonal.
    Igor RADULOV

1. série
    1:1
    Stepanov skvěle rozhýbal brankáře a zasunul puk do branky.