Třinec – K. Vary 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Pardubice 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 29.01.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 41. kolo

41:12
    Brňané hráli v šesti. Na trestnou lavici míří Vojtěch Němec (KOM) odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:58
    Hosté mají příležitost snížit nepříznivé skóre. Kozák (KOM) zasáhl soupeře hokejkou do obličeje a jde pykat na 2+2 minuty.

14:14
    Tomáš Gřeš (VIT) oslabuje svůj tým, když v útočném pásmu nedovoleně zastavil Kozáka. Dvě minuty inkasuje za držení protihráče.

08:47
    Tomáš Malec (KOM) odjíždí, k nelibosti domácích fanoušků, na trestnou lavici za podražení. Přesilovou hru si tak vyzkouší i Vítkovičtí a dostávají tak skvělou příležitost vyrovnat stav utkání.

06:15
    Kde si však Vandas (VIT) pomohl podražením a Kometa si tak zahraje druhou přesilovou hru.

02:23
    Hruška zakončoval z ostrého úhlu, Dolejš kotouč zachytil, poté se však postrkovali na brankovišti Jan Hruška (KOM) a Tomáš Kudělka (VÍT). Oba inkasují trest za hrubost. Kudělka 2+2 minuty, Hruška pouze dvě. Přesilová hra pro Kometu.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (Káňa, Kuboš), 33. Hruška (Ton, Kaberle) – 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Kaberle, Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Trška – Burian, Hruška (C), Ton, Káňa, Němec, Špirko, H. Zohorna, Koreis, Vondráček, Raška, Dočekal, R. Zohorna.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (od 34. Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Philipp, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz, Kafka, Balán, Vandas, Hovorka, Burger (C), Zdráhal, Gřeš, Kolouch, Strapáč.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Bláha, Špůr