Chabarovsk – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Vladivostok – Omsk 1:2 (kon.) | Kunlun – Novosibirsk 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Barys 4:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 4:1 (kon.)
Soči – Ufa 4:3 (2:1 po s.n.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Záhřeb – Riga 1:0 (kon.)
HC Slovan – Minsk 1:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 19.11.2016, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké sobotní odpoledne všem hokejovým nadšencům při sledování online přenosu ze zápasu KHL, v němž poměří síly desátý celek Západní konference Severstal Čerepovec s třináctým týmem Východní konference Avtomobilistem Jekatěrinburg.

Oba týmy potřebují vzhledem ke svému postavení v tabulce nutně bojovat, jestli chtějí pomýšlet na postup do play off. Hokejisté Jekatěrinburgu vstupují do duelu posilnění o možná nejpřekvapivější výhru letošní sezony KHL, když z pozice spodního celku tabulky dokázali zastavit zdánlivě neporazitelný SKA Petrohrad. Hráčům od Uralu se to povedlo ve čtvrtek, kdy triumfovali na ledě giganta soutěže 2:1.

Československá stopa v utkání:

Petr Koukal (JEK)
    Jakub Kovář (CER)
    Vojtěch Polák (CER)

Severstal Čerepovec: Smirjagin (Kononov) – Masuhr, Sizov, Stasenko, Jevsejenkov, Wilson, D. Ježov, Chochlov – Kagarlickij, Mons, P. Černov – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Avcin, Karlin, V. Polák – Kazakovcev, Magogin, A. Vorobjov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Ščitov, Kivistö, Alexej Vasilevskij, Megalinskij, Turbin, Žuravljov, Timašov, V. Vasiljev – Tičar, Gubin, A. Garejev – Golyšev, Michnov, Koukal – Česalin, Torčeňuk, Monja – K. Volkov, Simakov, Ivašov.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Misjur, Jakov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Obě mužstva už jsou seřazena na modrých čarách, zazní hymna Ruské federace a můžeme začít.

00:01

00:19
    Kagarlickij bleskově vjel do útočného pásma, nahrál před bránu Monsovi, který zblízka vyzkoušel připravenost Sochackého.

00:35
    První formace domácího celku byla i nadále nebezpečná, ale Sochatskij znovu podržel své mužstvo.

01:25
    Stasenkovy pokusy od modré čáry byly značně nepřesné a domácí přišli o pásmo.

01:58
    Ježov napřáhl a vypálil od modré, Sochatskij bez problémů vytasil lapačku a přerušil hru.

02:25
    Rychlé přečíslení hostujícím hokejistům nevyšlo a Smirjagin v bráně Severstalu zasahovat nemusel.

02:53
    Jeden z hráčů Jekatěrinburgu posunul vlastní bránu, a tak byla hra přerušena.

03:35
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí sice spálili v rychlém sledu dvě vyložené šance, na potřetí už to ale domácím vyšlo. Kagarlickij nabil na pravý kruh Adamu Masuhrovi, jehož dělovka se s pomocí teče PAVLA ČERNOVA dostala za Sochatského záda. Asistence: Adam Masuhr, Dmitrij Kagarlickij.
    03:35 Pavel ČERNOV - 1:0

04:35
    Domácí jsou nadále hodně nebezpečí. Zdá se, že hostům se zatím nedaří dostat do zápasu, Smirjagin ještě nemusel zasahovat.

05:15
    Vše mohl změnit Simakov, v dobré střelecké pozici ale přestřelil bránu.

05:59
    Mons se ocitl v bezprostřední blízkosti Sochatského, ovšem ve stoprocentní šanci jej vychytal brankář Jekatěrinburgu.

07:20
    Hra se v těchto chvílích přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů na jedné či druhé straně.

08:07
    Ofsajd jednoho z hráčů Jekatěrinburgu. Vhazování ve středním pásmu.

08:38
    Po krátké odmlce domácí znovu zamkli soupeře do jejich obranného pásma.

08:55
    Černov s Kagarlickým znovu zahrozili, Sochatskij byl tentokrát připraven a zakročil.

09:18
    Mons vjel do útočné třetiny, sjel si do mezikruží a odtud vypálil. Sochatskij ukryl puk v náruči, a zatím je jediným hráčem Jekatěrinburgu, který dnes snese přísnější měřítko.

09:36
    Hosté budou hrát navíc oslabení. Dvě minuty za vražení obdržel Dmitrij Megalinskij.

11:12
    Domácí ostřelovali hodnou chvíli Sochatského z různých míst, ale jejich střelecké pokusy postrádaly přesnost.

11:32
    Těsně před koncem přesilové hry si naopak jeden z prvních zákroků v zápasu musel připsat Smirjagin proti nebezpečnému výpadu Torčeňjuka po levém křídle.

11:36
    Hosté hrají v plném počtu. Prvnímu oslabení se ubránili bez větších problémů.

12:17
    Vasiljev vyzkoušel od pravého mantinelu pozornost Smirjagina, který si prostor u levé tyče pohlídal.

12:58
    Jasná převaha domácího celku se zdá být minulostí. To dokumentoval i icing, jehož se v uplynulých chvílích dopustili hráči Severstalu.

13:17
    Tičarovu střelu z pravého kruhu srazil na ochrannou síť Sizov.

13:48
    Truňov vypálil v útočném pásmu z osy hřiště nad bránu.

14:05
    Žuravljov vypálil od modré, Smirjagin jeho pokus zastavil betonem.

15:07
    Timašov se projel přes téměř celé kluziště, přejel modrou čáru a vyslal propagační střelu na Sochatského, který vytasil lapačku a zastavil hru.

15:58
    Ofsajd domácího celku, který se v těchto pasážích hry prakticky jen brání.

16:15
    Dlouhé nahození Jekatěrinburgu na Smirjagina, který přerušil hru.

16:34
    Hosté si na závěr třetiny zahrají svou první přesilovku. Dvě minuty za hákování obdržel Kazakovcev.
    Jakub Kovář je stále na listině zraněných hráčů :-/

16:45
    Domácím se povedlo vyhrát buly a rychle odpravit puk přes všechny čáry.

17:36
    Hostům se sice povedlo na chvíli usadit v útočném pásmu, ale byli příliš statičtí a už o tlak přišli.

18:11
    Přece jen si hosté vytvořili velkou šanci. Gubin našel před bránou volného Garejeva, který nedokázal na dvakrát překonat Smirjagina.

18:34
    Domácí se dokázali ubránit prvnímu oslabení a nyní již hrají v plném počtu.

19:00
    Začala se poslední minuta první třetiny.

19:15
    Po dlouhé době musel zasahovat Sochatskij, který vychytal Magoginův pokus.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina by se dala rozdělit do dvou zcela rozdílných částí. Zatímco v té první měli až drtivou převahu domácí, díky čemuž vstřelili otevírací branku, v té druhé měli více ze hry hosté. Na rozdíl od Čerepovce se ale hokejisté Jekatěrinburgu nedokázali v první části prosadit, a tak odcházejí do kabin za nepříznivého stavu. Druhá část začne přibližně v 15:55.

20:01

20:21
    Kagarlickij se dostal zkraje druhé části do dobré příležitosti. Na levém křídle měl spoustu času i prostoru, nabruslil před Sochatského, jehož ovšem zblízka nepřekonal.

21:50
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Jinak ovšem zkraje třetiny útočili hosté, kteří se i dočkali vyrovnávací branky! Smirjagina prostřelil expardubický forvard DMITRIJ MONJA. Asistence: Jevgenij Česalin.
    21:50 Dmitrij MONJA - 1:1

23:35
    Domácí si chtějí vzít ztracené vedení zpět. Truňova ale vychytal pozorný Sochatskij.

23:55
    Trubačjov se dostal do rychlého brejku, ale jelikož byl tísněný obráncem, musel pálit z nepříliš pohodlné pozice a Sochatskij si poradil.

24:40
    V těchto chvílích se hostům povedlo uklidnit hru.

25:39
    Zakázané uvolnění Čerepovce. Vhazovat se bude před Smirjaginem.

25:59
    Zakázané uvolnění pro změnu ze strany Jekatěrinburgu. V těchto chvílích se hra často kouskuje.

27:20
    Obě mužstva mají v těchto problém dostat se do nějakého kloudného zakončení, i atmosféra v hledišti je teď dosti vlažná.

28:00
    Sérii nepřesností korunoval icing Čerepovce, vhazování před Smirjaginem.

28:14
    A další zakázané uvolnění domácího týmu.

28:26
    A do třetice icing Čerepovce. Domácí pětici se snad nechce střídat.

28:43
    Přesilová hra pro Jekatěrinburg. Dvě minuty za hákování obdržel Trubačjov.

28:54
    Domácím se povedlo na úvod oslabení dostat kotouč přes všechny čáry.

29:16
    Koukalovu nepřesnou přihrávku vystihl jeden z hráčů Čerepovce, který vzápětí opět osvobodil své mužstvo.

29:44
    A do třetice se povedlo domácímu celku odpravit puk pryč.

30:32
    Kagarlickij se dokonce při vlastním oslabení dostal do zajímavé šance z pravého kruhu, jeho střelecký pokus zaplachtil těsně mimo bránu.

30:43
    Domácí hrají v plném počtu. Smirjagin nemusel zasahovat proti jediné střele.

32:06
    Přesilová hra hostům vůbec nevyšla, nedlouho po jejím skončení se ale prosazují a otáčejí stav utkání! NIKOLAJ TIMAŠOV si vyměnil puk s Volkovem a z bezprostřední blízkosti našel skulinu mezi vyrážečkou a tělem Smirjagina, kam poslal svou bekhendovou střelu. Asistence: Konstantin Volkov.
    32:06 Nikolaj TIMAŠOV - 1:2

33:00
    Smirjagin si připsal zákrok proti střele od modré čáry.

33:14
    Šance pro Čerepovec srovnat stav duelu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Valerij Vasiljev.

33:19
    Hosté byli na úvodním buly při oslabení úspěšnější a dostávají puk pryč od brány.

33:43
    A znovu hokejisté Jekatěrinburgu dostali puk pryč z pásma.

34:28
    Hosté vyhazují do třetice puk až k Smirjaginovi.

35:04
    Polák se nepohodl při kombinaci s Kagarlickým, a domácí ztratili pásmo.

35:14
    Hosté hrají v plném počtu.

35:38
    Další přesilová hra pro Severstal. Dvě minuty za krosček obdržel Petr Koukal.

35:47
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Dvě minuty za sekání totiž obdržel i další český hokejista hrající dnešní zápas Vojtěch Polák v dresu Čerepovce. Na trestných lavicích teď figurují oba čeští hráči, kteří dnes nastupují do duelu.

35:53
    Z tresty se teď roztrhl pytel. Nikolaj Stasenko nepohlídal svou hokejku a putuje na trestnou lavici za hru vysokou holí.

35:55
    Domácí vyhráli vhazování a vyhodili puk přes všechny čáry.

36:34
    Wilson vybojoval puk, vyvezl ho do středního pásma a pak pohodlně poslal za bránu hostí.

37:09
    Znovu se domácí dokázali osvobodit. Ani jednomu celku dnes vůbec nevychází hra v početní převaze.

37:18
    Tak to jsem zakřikl! Hosté výhodnou přesilovou hru čtyři na tři využili. Simakov nabil na levý kruh NIKITU ŠČITOVOVI, který propálil všechny před sebou včetně gólmana Smirjagina. Asistence: Alexej Simakov.
    37:18 Nikita ŠČITOV - 1:3

37:53
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

38:45
    Michnov se šikovně proháčkoval před Smirjagina, jehož tváří v tvář nepřekonal.

39:00
    Začala se poslední minuta prostřední části.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině hosté dokonale otočili stav zápasu a do kabin odcházejí za přesvědčivého náskoku 3:1. Hokejisté Jekatěrinburgu na rozdíl od soupeře dokázali využít své dobré šance a zatím se také mohou spolehnout na gólmana, Sochatskij má zatím v minisouboji se svým vrstevníkem Smirjaginem jasně navrch. Třetí třetina začne v 16:54.

40:01

40:49
    Sochatskij si připsal první zákrok třetí třetiny proti střele jednoho z hráčů Čerepovce od modré čáry.

41:10
    Domácí chvíli obléhali útočné pásmo, ale k přímému ohrožení Sochatského se nepropracovali.

41:35
    Ofsajd Severstalu.

41:56
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

43:00
    I hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale Smirjagina přímo neohrozili.

43:22
    Zakázané uvolnění Avtomobilistu.

43:30
    A další icing. Tak tento zápas není zrovna ukázkou hokejové krásy.

43:51
    Další zakázané uvolnění. Hra se velmi kouskuje.

44:35
    Polák nabil zpoza brány do mezikruží Kagarlickému, který stoprocentní šanci neproměnil!

46:01
    Na druhé straně pálil ihned po přejezdu modré čáry Koukal. Smirjagin si poradil, kapitán Jekatěrinburgu ovšem dosáhl svého – získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

47:31
    Tičar uvolnil přesným pasem na protější stranu pásma Kivistöho, který měl před sebou volnou dálnici. Nakonec si najel na levý kruh a odtud prudce vypálil, Smirjagin zakročil.

47:58
    To snad není pravda, co teď spálil Simakov! Při přečíslení dva na jednoho mu stačilo doklepnout puk bekhendem do poloprázdné brány. To se mu ale nepovedlo. Už mohlo být prakticky rozhodnuto.

49:02
    Domácí otevřeli hru a rázem je k vidění zajímavý hokej, při němž akce střídá akci.

50:06
    Sizov pálil přes hradbu těl, jeho dobře mířenou střelu ale Sochatskij dokázal vyrazit.

50:30
    Hosté už nikam nespěchají a čekají na brejky. Domácím se hodně těžce dostává přes dobře organizovanou obranu, na které si v minulém zápase vylámali zuby i slovutní forvardi Petrohradu.

51:36
    Ofsajd Jekatěrinburgu.

51:48
    Kagarlickij nahodil puk z rohu do ohně před Sochatského, ten se ovšem i s pomocí obětavých obránců dokázal ubránit.

52:18
    A zdá se, že rozhodnuto! Hosté se dostávají do trháku poté, co Torčeňuk přihrál na pravý kruh Timašovovi, jehož dělovku protečoval za Smirjagina JEVGENIJ ČESALIN. Asistence: Nikolaj Timašov, Alexander Torčeňuk.
    52:18 Jevgenij ČESALIN - 1:4

54:03
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.

54:09
    Prudká střela od modré čáry v podání jednoho z hráčů Čerepovce zamířila hodně mimo bránu.

55:11
    Wilson ve středním pásmu předvedl šikovnou kličku a nahrál Kazakovcovovi, jehož střelecký pokus pozorný Sochatskij vytěsnil.

55:32
    Následně znovu úřadoval brankář Jekatěrinburgu, tentokrát vytáhl zákrok lapačkou proti střele Monse z mezikruží. Domácí se snaží ještě alespoň zkorigovat stav utkání.

55:57
    Jenomže při další snaze o rychlý protiútok je zastavil ofsajd.

56:11
    Střelu od modré čáry Sochatskij pokryl bez větších problémů.

56:55
    Ježov vyslal od modré čáry dělovku, ale ta byla dosti nepřesná.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části.

58:14
    Ještě jedna přesilová hra pro domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Pavel Turbin.

58:35
    Hosté se osvobozují a zdá se, že aktéři duelu už taky chápu, že tato přesilovka nic neřeší. Trenér domácích si nevzal oddechový čas ani nedovolal gólmana.

59:05
    Za pískotu fanoušků, kteří si dnes našli cestu do arény v Čerepovci se hostům znovu povedlo poslat puk přes všechny čáry.

59:32
    Tak alespoň kosmetická úprava skóre od domácího celku. Kagarlickij si za bránou vyměnil puk s Polákem a vzápětí našel před bránou NIKOLAJE KAZAKOVCEVA, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Sochatského. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Vojtěch Polák.
    59:32 Nikolaj KAZAKOVCEV - 2:4

Hosté ve třetí třetině ještě navýšili svůj náskok z druhé části a pak už bez větších problémů kontrolovali stav zápasu. Domácí sice dokázali ještě snížit na dvoubrankový rozdíl, ale povedlo se jim to až v poslední minutě, kdy už bylo pozdě. Hokejisté Jekatěrinburgu tak po čtvrteční, patrně nejcennější výhře sezony, kdy ukončili sérii neporazitelnosti Petrohradu, připisují do tabulky další tři cenné body. Dnes rozhodla především vyšší efektivita Avtomobilistu a také lepší výkon brankáře.

Ode mě je to pro dnešek vše, užijte si zbytek sobotního večera. (17:33:24)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 4. P. Černov (Masuhr, Kagarlickij), 60. Kazakovcev (Kagarlickij, V. Polák) – 22. Monja (Česalin), 33. Timašov (K. Volkov), 38. Ščitov (Simakov), 53. Česalin (Timašov, Torčeňuk)

Severstal Čerepovec: Smirjagin – Masuhr, Sizov, Stasenko, Jevsejenkov, Wilson, D. Ježov, Chochlov – Kagarlickij, Mons, P. Černov – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Avcin, Karlin, V. Polák – Kazakovcev, Magogin, A. Vorobjov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij – Ščitov, Kivistö, Alexej Vasilevskij, Megalinskij, Turbin, Žuravljov, Timašov, V. Vasiljev – Tičar, Gubin, A. Garejev – Golyšev, Michnov, Koukal – Česalin, Torčeňuk, Monja – K. Volkov, Simakov, Ivašov.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Misjur, Jakov