Slavia – Prostějov 5:4 (po pr.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 4:0 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 2:3 (po pr.) | Most – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 3:4 (po pr.)

Slavia právě vstřelila branku!
    Nájezdy? Jeden si šest sekund před koncem prodloužení zkusil ANTONÍN DUŠEK. Ten prchl a mířil na Kantorovu klec zcela sám. Měl dost času a udělal to parádně. Prostějovského brankáře vymíchal a zakončil pod víko. Rozhodl tím o výhře domácího mužstva. Asistence: Petr Beránek.

62:40
    Tyč! Šafránek se střelou opřel jen do brankové konstrukce.

61:10
    To by mohlo Jestřáby mrzet. Hosté hráli ve čtyřech a dvě minuty se budou muset bránit přesilovce 4 proti 3.

57:46
    Šafránek byl asi metr od brankoviště a zakončoval zcela osamocený. Střelu i následnou dorážku ale uspěchal. Kantor úspěšnější.

50:36
    Eden je na nohou, Pražané vyrovnávají. Holý prodloužil puk na VÁCLAVA JANKOVSKÉHO. Ten se trefil podruhé a provedl to vskutku parádně. Střelu zacílil přesně do mezírky mez Kantorovým ramenem a břevnem. Asistence: Jan Holý.

49:01
    To je konečně přesilovka! Beránek pálil z levé strany. Měl dost prostoru, Kantor se ale dokázal přesunout.

47:06
    Slavia jde do přesilovky. Knot si sice odsedí dvě minuty, Holík z Prostějova ale dostává za hrubost 2+2.

47:06
    Kubica zavezl puk do útočné třetiny a hnal se do samostatného úniku. Následně vypálil a Kantor vyrazil jen před sebe. Z druhé vlny dojel JIŘÍ RYS a snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Zdeněk Kubica.

45:19
    Po souboji v rohu se kotouč dostal na Jankovského. Ten měl obrovskou spoustu času na zacílení. Branku ale minul.

43:21
    Snížení je na světě. Slavia zpět ve hře. Novák v přesilovce pálil z modré a minul. Kotouč se ale od mantinelu odrazil zpět do brankoviště. Dřív než Kantor ho zpozoroval VÁCLAV JANKOVSKÝ, který ho doklepl do sítě. Asistence: Jan Novák a Jan Holý.

43:01
    Holík už míří na trestnou. Jak slávisté s další dvouminutovkou v početní převaze naloží?

38:28
    Přesilovka pět na tři! Velmi zajímavá situace pro Slavii. Luňák inkasuje menší trest za sekání.

37:59
    Šance pro domácí vrátit se do hry. Holík fauloval a už pyká za podražení.

33:48
    Do branky sešívaných se staví Dominik Frodl!

33:48
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A v sešívané síti končí další puk. PATRIK MOSKAL zakončoval z velkého úhlu a rovněž slaví šťastnou branku. Jeho střela vyhnala Polívku z branky. Asistence: Lubomír Korhoň.

33:22
    S brankami se roztrhl pytel. JAKUB ŠLAHAŘ nahodil puk ze slušné vzdálenosti a k překvapení všech skončil puk až v síti. Polívka nedokázal lapit pomalejší střelu. Asistence: Lukáš Žálčík.

32:09
    To je odpověď. Šagát pasem z rohu přes dva hráče našel Růžičku, který se pokusil vypálit. Kantor vyrazil před sebe. Z hloučku hráčů se nejrychleji zorientoval JAN SCHLEISS a dotlačil puk do sítě. Asistence: Antonín Růžička a Martin Šagát.

31:51
    Tento gól si sešívaná obrana za rámeček nedá. Moskala vystihl nepřesný pas a ihned nahrál na MATĚJE ZABLOUDILA. Ten neměl problém trefit odkrytou část branky. Asistence: Patrik Moskal.

31:28
    Kadlec se řítil po pravém křídle sám. Kantor mu tváří v tvář dokázal odolat. Puk vyrazil nad branku.

27:40
    Jednu ze strkanic ale moc procítil slávista Dušek. Bude pykat za sekání.

22:56
    Protivný v pádu zahákoval protihráče. Už sedí za katrem a sešívaní hrají přesilovku.

10:43
    Hosté přesilovku využívají a jdou do vedení. Na konci celé kombinace stál PATRIK MOSKAL. Ten dostal pas přes brankoviště a odkrytou část branky bez problému trefil. Polívka bez šance. Asistence: Lukáš Krejčík a Jakub Šlahař.

09:27
    Andrlík se vracel na střídačku s bolestivou grimasou. Učinil tak ale příliš pomalu – spoluhráč se stihl zapojit do hry. Rozhodčí to „ocenili“ dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.

07:52
    Dušek s Beránkem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Po pasu zakončoval druhý jmenovaný. Byl už však mimo střelecký úhel.

David Soumar

Branky a nahrávky: 33. Schleiss (A. Růžička, Šagát), 44. Jankovský (J. Novák, Holý), 48. Rys (Kubica), 51. Jankovský (Holý), 65. Dušek (P. Beránek) – 11. Moskal (L. Krejčík, Šlahař), 32. Zabloudil (Moskal), 34. Šlahař (Žálčík), 34. Moskal (Korhoň)

HC Slavia Praha: Polívka (34. Frodl) – Pohl, Knot (C), Holý, J. Novák, Kolařík, A. Růžička, Andrlík – Šagát, Šafránek, Schleiss – Jankovský, Dušek, P. Beránek – Rys, Kubica, M. Kadlec – Kružík.
    LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, Grebeňuk, Protivný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.

Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimán