Wolfsberger – Ried 1:3 (kon.) | Rapid – Wiener 2:0 (kon.) | Mattersburg – Salzburg 1:2 (kon.)
Admira – Wacker 4:3 (kon.)
FC Admira Wacker Mödling
4:3 (2:1)
FC Wacker Innsbruck
Sobota 13.04.2013, 18:30 • Trenkwalder Arena • Rakouská Bundesliga

Je po všem. Existenční zápas nakonec ovládla Admira Mödling, ovšem neměla to vůbec jednoduché. První branku totiž zaznamenali hosté, když branku vsítil Hinterseer. Domácí však ještě do poločasu stihli otočit nepříznivý stav a vedení si udrželi až do konečného hvizdu. Schosswendter, Windbichler a dvěma brankami Segovia přispěli k cennému vítězství Admiry. V druhé půli si branku za Innsbruck připsali ještě Schuetz a Perstaller, ale nebylo to nic platné. Čeští hráči Švejnoha a Abrahám odehráli za Admiru celý zápas, na straně Innsbrucku se Patrik Ježek do hry nepodíval. To je ode mne pro dnešek vše, těším se příště na počtenou. (20:35:14)

90+3
    Wacker právě vstřelil branku!
    Innsbruck neskládá zbraně předčasně a snižuje na rozdíl jediného gólu! Centr z pravé strany byl obranou Admiry ještě odvracen, ale následný nákop do vápna již domácí borci zneškodnit nedokázali, čehož určitě litují. Po zpracování totiž z blízka vystřelil a následně překonal mödlingského brankáře střídající JULIUS PERSTALLER.

90+1
    Ebner se již zapojil do hry, ale to až po tom, co se začalo odpočítávat tříminutové nastavení.

90
    Za postranní čarou probíhá ošetřování Ebnera, jenž dostal míčem přímo do obličeje, na čež se mu spustila krev z nosu.

89
    Tady je to jeden faul za druhým, před chvílí se provinil na útočné polovině hostující hráč.

86
    Centr nechal všechny diváky i aktéry chladnými, protože ho bez problémů zkrotil Safar.

85
    Nyní budou domácí zahrávat standardní situaci z pravé strany. Jen těsně před čárou znázorňující pokutové území.

84
    Na hřišti už je prakticky jen jedno mužstvo a to domácí Admira. Ta takřka bez problému operuje s míčem před soupeřovým vápnem již několik minut.

82
    Ten ale končí neúspěchem, Innsbruck se ubránil.

81
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop.

78
    Hosté připravili své poslední střídání, když trenér Löberbauer ze hry stahuje Wernitzniga, tempo hry pak okusí Schreter.

77
    Segovia to zkoušel z levé strany, ale jeho střela skončila nad brankou.

75
    Hosté opět střídají, s výsledkem se něco pokusí udělat Bergmann, který nahradil Lofflera.

74
    Další centr domácích, jenž končí za soupeřovou brankou.

72
    A další faul. Na půlící čáře se provinil Tito.

70
    Hraje se hodně ostře, tentokráte se nedovoleně činil hostující Wallner.

66
    Aby toho nebylo málo, tak rozhodčí vytahuje žlutou kartu i pro domácího útočníka Ouedraoga.

64
    Za faul je žlutou kartou potrestán také Windbichler.

63
    Segovia v návalu emocí sundal dres a začal s ním mávat nad hlavou. Žlutá karta ho za to nemine.

63
    Admira právě vstřelila branku!
    Že by bylo rozhodnuto? Přízemní centr do vápna se dostal až k DANIELU LUCASOVI SEGOVIOVI, jehož střela ve skluzu končí v síti.

62
    Hosté střídají, ze hřiště odchází Saurer, nahradí jej Perstaller.

60
    Gólové hody pokračují! Tentokrát ke střele napřáhl střídající RICHARD WINDBICHLER, který svým projektilem překonává Safara.

60
    Po zásahu obrany Innsbrucku budou domácí opět vhazovat.

59
    Admira bude vhazovat na útočné polovině.

56
    Schick se po ošetření vrátil na hřiště.

56
    Teď pro změnu na zemi leží hostující Wallner.

55
    Schick je ošetřován za postranní čarou, je vidět, že má problém se zády.

53
    Na zemi zůstává ležet mödlingský Schick. Bohužel jsem neměl příležitost vidět, co se na hřišti přesně stalo.

53
    Následný centr končí za branku, takže Safat bude rozehrávat od své brány.

52
    Domácí budou vhazovat na útočné polovině.

47
    Abych nezapomněl, ještě před zahájením druhé pětačtyřicetiminutovky domácí vystřídali Thurauera, kterého nahradil Windbichler

46
    Jsme svědky neskutečného zápasu! Centrovaný míč do vápna sklepl DANIELU SCHEUETZOVI jeho spoluhráč. Jmenovaný hráč z první přesně zamířil k pravé tyči, čímž vyrovnává skóre zápasu!

46

První, na góly poměrně bohatý, poločas je za námi. Úvod zápasu lépe vyšel hostům, když se již ve třetí minutě senzačně prosadil Hinterseer. Admira však prakticky okamžitě skóre srovnala díky Schosswendterovi. Po velmi hektickém začátku byli nadále aktivnější hosté, ale další velkou šanci si vypracovat nedokázali. Pak přišel čas Admiry. V třicáté sedmé minutě si na centr naskočil Segovia, který přesnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Nechme se překvapit, zda podobný gólový průběh uvidíme i v druhé půli, která je na programu přibližně v 19:32.

45+2
    V souboji Segovia – Švejnoha podle hlavního sudího fauloval domácí útočník, takže Innsbruck bude rozehrávat zhruba z hranice velkého vápna.

45+1
    Sudí nastavuje dvě minuty.

45
    Před hranicí velkého vápna napřáhl ke střele jeden z domácích, ale tento pokus byl zablokován nejblíže stojícím obráncem.

44
    Odpískán útočný faul na hostujícího hráče.

42
    Roh číslo dvě již tolik vzrušení nevyvolal, protože pro balón si došel brankář Safar.

41
    Před malým vápnem nohou zakončoval Thurauer, ale jeho projektil šel po soupeřově teči nad. Situace se tedy bude opakovat.

41
    Admira bude zahrávat první rohový kop v zápase.

37
    Domácí otáčí nepříznivý stav a jdou poprvé v zápase do vedení! Po centru z pravé strany ve vápně nejvýše vyskočil DANIEL LUCAS SEGOVIA a tentokrát se už nemýlil. Přesnou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci.

36
    Z toho ale nic nebude, míč po nepřesné přihrávce končí v zámezí, Macho bude odkopávat od své brány.

35
    Hosté budou vhazovat v blízkosti vápna Admiry.

34
    Nakonec je z toho centr do pokutového území, kde se pokoušel hlavou prosadit Segovia, ale ani on nemířil přesně.

33
    Domácí nyní kombinují před vápnem Innsbrucku. Dokáží něco vymyslet?

32
    Ouedraogo se dostal k zakončení zpoza vápna, ale jeho pokus šel nad hostující svatyni.

31
    Další provinilec je hlavním sudím napomínán udělením žluté karty. Tentokrát je to na straně Admiry Ebner.

29
    Právě proběhlo nucené střídání na straně domácích. Zraněného Seebachera nahradil Schick.

27
    Hinterseer je za faul odměněn žlutým kartónkem.

26
    Faul v pokutovém území Admiry. Provinil se Wallner.

24
    Na hřišti byl ošetřován a následně dokonce odnesen na nosítkách Seebacher, pro kterého zápas očividně skončil.

23
    Wernitznig fauloval opět na útočné polovině, čímž daroval soupeři míč. Kdyby tak neučinil, Innsbruck by zahrával autové vhazování.

21
    Domácí Mödling zahrával volný přímý kop. Na centr do pokutového území naskakoval Segovia, avšak jeho hlavička šla mimo.

20
    Ouedraogo si v souboji proti Lofflerovi nepočínal úplně čistě. Kartu za faul však nevidí.

18
    Po dlouhém nákopu míč doskákal až k brankáři Innsbrucku.

16
    Domácí hráči mohli otočit stav utkání, ale to by se musel Ouedraogo ve vápně lépe uvolnit. Jeho hlavička díky dobré obranné práci nebyla příliš nebezpečná.

15
    Hosté jsou aktivnější, po většinu doby svého soupeře tlačí. Admira však dobře brání, což dělá Innsbrucku značné problémy.

13
    Wernitznig v soupeřově šestnáctce fauloval Plassneggera.

9
    A jsme zase na začátku, domácí pohotově vyrovnávají gólem ze standardní situace! Na centrovaný balón si naskočil CHRISTOPH SCHOSSWENDTER a přesnou hlavičkou k levé tyči překonává brankáře Safara. Ten se za míčem pouze ohlédl.

8
    U postranní čáry byl faulován jeden z domácích hráčů, takže Admira bude mít výhodu volného přímého kopu.

7
    Následný centr do vápna obrana Innsbrucku odvrátila.

7
    Domácí budou zahrávat standardní situaci.

3
    Hosté jdou překvapivě do vedení! S míčem na noze se do vápna dostal LUKAS HINTERSEER,který využil brankářovo chybné vyběhnutí a chytrým lobem dopravil míč za Machova záda!

1
    Do první šance zápasu se již v první minutě dostal Tito, ale jeho pomalá střela mířená k pravé tyči nakonec skončila vedle Safarovy brány.

1

FC Admira Wacker Mödling: Macho – Palla, Ebner, Schosswendter, Plassnegger – Tito, Thurauer, Schwab, Seebacher – Ouedraogo, Segovia

FC Wacker Innsbruck: Safar – Loffler, Piesinger, Švejnoha, Schilling – Sauer, Abraham, Schuetz, Hinterseer, Wernitznig – Wallner

Rozhodčí: Schörgenhofer – König, Baumann.

Minulé kolo:

Admira se naposledy utkala s momentálně šestým Riedem. Za hosty se jako jediný prosadil z penalty v druhém poločase Schwab, ale na zisk byť jediného bodu to nestačilo. Mödling totiž před tím inkasoval hned čtyřikrát, a tak se z výhry 4:1 radovali fotbalisté Riedu.

To Innsbrucku se bodovat podařilo a to tak trochu paradoxně proti třetímu Rapidu Vídeň. Hosté z hlavního města se dostali do vedení v šestašedesáté minutě a už to vypadalo, že Rapid splní povinnost a získá všechny tři body. Ale to by se v osmdesáté druhé minutě nesměl prosadit domácí Perstaller, který svému mužstvu zařídil cenný bod.

Dnešní zápas nám nabídne duel dvou nejhorších týmů v rakouské nejvyšší soutěži, alespoň co se postavení v tabulce týče. O trochu lépe je na tom domácí Admira, která je s 25 body na předposlední 9. příčce. Poslední místo pak patří Innsbrucku, jenž má o dva body méně než jeho dnešní soupeř.

Případná výhra Admiry by mohla hosty odsoudit k sestupu do první ligy. Pokud by ale vyhrál Innsbruck, boje o udržení by se nám pěkně zamíchaly.

Zdravím všechny české zájemce o rakouskou Bundesligu. Ta má na programu 29. kolo, ve kterém přivítá FC Admira Wacker Mödling na svém stadionu FC Wacker Innsbruck. Zápas začíná v 18:30.

Vít Derner

Branky: 9. Schosswendter, 37. Segovia, 60. Windbichler, 63. Segovia – 3. Hinterseer, 46. Schuetz, 90+3. Perstaller

Karty:   31. Ebner (TRK), 63. Segovia (TRK), 64. Windbichler (TRK), 66. Ouedraogo (TRK) – 27. Hinterseer (WCK)

FC Admira Wacker Mödling: Macho – Palla, Ebner, Schosswendter, Plassnegger – Tito, Thurauer(46. Windbichler), Schwab, Seebacher(29. Schick) – Ouedraogo, Segovia
    FC Wacker Innsbruck: Safar – Loffler(75. Bergmann), Piesinger, Švejnoha, Schilling – Sauer(62. Perstaller), Abrahám, Schuetz, Hinterseer, Wernitznig(78. Schreter) – Wallner

Rozhodčí: Schörgenhofer – König, Baumann