Košice – Dunajská Streda 4:1 (kon.) | Ružomberok – Myjava 0:3 (kon.) | Žilina – Trenčín 1:3 (kon.)
Zlaté Moravce – Senica 2:2 (kon.) | B. Bystrica – Slovan Bratislava 2:4 (kon.)
MŠK Žilina
1:3 (1:1)
AS Trenčín
sk Sobota 14.09.2013, 17:30 • Pod Dubňom • Niké liga

Zápas je na konci. Duel sa končí možno trošku prekvapujúcim víťazstvom Trenčanov. Zápas ovplyvnilo vylúčenie Žilinčana Vavra ešte v prvom polčase. Od nás je to všetko, ostaňte so stránkou Onlajny.eu aj naďalej. My sa s vami dnes lúčime a prajeme ešte pekný večer. (19:25:19)

Koniec.

90+2
    Je tak jasné, že 3 body si odvezú Trenčania. Kontrolujú priebeh a už sa asi nič nezmení.

90
    Posledná minúta riadneho hracieho času, pri lopte hráči MŠK.

88
    Ešte roh Škvarku, ale pozorný Volešák.

87
    Zúfalá snaha Žilinčanov nevedie prakticky k ničomu. Trenčania vykrývajú priestor a kontrolujú stretnutie.

86
    Postranný rozhodca odmával ofsajd Trenčínu a vyslúžil si potlesk.

85
    Musíme pochváliť Van Kessela. Na pravej strane je aktívny a robí obrane súpera veľké problémy.

84
    Zdá sa, že Trenčínu už víťazstvo neujde. Nervózny duel sa blíži k záveru.

80
    Trenčín dal gól!
    Rýchly brejk končí gólom Hajradinoviča. Van Kessel sa uvoľnil aj cez Pečovského, krásne posunul loptu a pred bránou bol nekrytý HARIS HAJRADINOVIĆ. Diváci znovu reklamujú ofsajd, no stav 1:3 ostáva v platnosti.

79
    Postranný rozhodca je zmätený, ukazuje ofsajd, ale nevšimol si obrancu pri žrdi.

78
    Kuriózne momenty. Najskôr komicky zahraný rohový kop a následná veľmi nepresná strela Čogleya. Obranca AS ostáva ležať na trávniku, ale bude v poriadku. Diváci sa búria a hlasno pískajú

77
    Strieda aj Trenčín. Bariš hore, William dole.

77
    Bello dnes končí, prichádza Mihálik.

76
    Teraz to schytal hlavný rozhodca, ktorého nakopol jeden z Trenčanov. Diváci jasajú.

75
    Van Kessel podkopol Gergela a vidí žltú kartu.

74
    Napokon zakončil Nunes ľavačkou, ale iba do múru. Následne Škvarka odrazenú loptu posiela rovnako do múru.

74
    Ešte úprava múru a čakáme na zahratie.

73
    Štandardná situácia. Baez fauluje a štadión pod Dubňom uvidí priamy kop. Pri lopte až kvarteto Žilinčanov.

73
    Brejk hostí končí úspešným obranným zákrokom Akakpa.

71
    Nunes telom zastavil Kessela, ktorý sa ho snažil obhodiť. Tento priebeh vyhovuje Trenčanom.

70
    Máme pred sebou niečo viac ako 20 minút. Naskytá sa otázka, či si Trenčín postráži vedenie, alebo Žilina ešte zapne a aj v oslabení dokáže skórovať. Zatiaľ to však vyzerá na tri body pre hráčov okolo kapitána Petra Kleščíka.

69
    Ojedinelý výpad Gergela a šikovnosť Van Kessela. Lopta znovu v moci hostí.

Dnešné stretnutie sleduje 1 869 divákov.

68
    Objektívne treba povedať, že hostia sú v týchto chvíľach lepší. Žilina sa hľadá a na útočnú polovicu sa dostáva iba sporadicky.

67
    Baez, asi najmenší hráč na trávniku, vybojoval loptu z ťažkej pozície. Časť západnej tribúny sa neustále búri nad nečinnosťou postranného rozhodcu. Fanúšikovia už viackrát avizovali ofsajd Trenčanov.

66
    Gergel nevybojoval loptu v súboji s Kleščíkom, AS sa ubránil.

65
    Žilina hrá naďalej v oslabení a mužstvu naozaj ten jeden hráč chýba. Hráči spod Čákovho hradu priebeh hry kontrolujú a držia loptu na svojich kopačkách.

64
    Obrana Žiliny si so situáciou poradila, ale pri lopte ostávajú zverenci Martina Ševelu.

64
    Ani po góle aktivita hostí neutícha. Naopak. Je tu ďalší roh a zvýšená pohotovosť defenzívy MŠK.

63
    Krívajúci Guba dnes končí, prichádza Jelić.

62
    Čogley dostal dodatočne žltú kartu za predošlý faul.

61
    Zvýšená aktivita Trenčína priniesla druhý presný zásah. Hráči AS dokonale vyšachovali obranu súpera, lopta sa dostala až do päťky na nikým nekrytého TOMÁŠA MALECA, ktorý nemal problém zakončiť.

60
    Čogley stratil loptu a ešte aj tvrdo fauloval Gubu. Následne sa do obrovskej šance dostal Gergel, ale vynikajúcim zákrokom sa blysol Volešák.

59
    Dve lopty na trávniku, no pokračujeme. Po rušných momentoch je tu akoby oddychová pasáž.

58
    Avizovaná zmena je realitou. Mondek dole, prichádza van Kessel.

57
    Trenčín pripravuje druhé striedanie. Na ihrisko príde Van Kessel.

56
    Pekne sa teraz Malec napriahol k strele, ale technický pokus kryje Volešák.

55
    Pred bránou MŠK je poriadne horúco. Trenčania však nedokážu druhýkrát skórovať, aj keď sa už viackrát dostali do čistej šance.

54
    Škvarka stiahol Williama, nadávok z tribún pribúda.

53
    Vidíme pekné futbalové momenty, ale i nepresností na oboch stranách.

51
    Lenže Mondek ho zahral len na prvú tyč a nič z toho nebolo.

50
    Trenčania sú čoraz aktívnejší. Mondek napriahol, lopta tečovaná, uvidíme roh.

48
    Mabouka ratoval po prieniku Williana.

47
    Čo teraz spálil hosťujúci Malec, tak to sa nedá inak nazvať ako tutovka. Po peknom spracovaní a oklamaní domácej obrany sa dostal až pred Dúbravku. Mohol sa ho spýtať, kam to chce, no i tak len minul jeho ľavú žrď. Toto môže AS veľmi mrzieť.

46
    Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas. Už v jeho úvode mali domáci sľubnú šancu, keď sa k hlavičke dostal Guba, ale minul.

46
    Ešte sme vám dlžní informáciu o striedaní. Do druhého polčasu už nenastúpil Majtán. Vymenil ho Gergel.

46
    Začal druhý polčas.

Prvý polčas skončil.

Prvý polčas je na konci. Rozhodne sme sa mali na čo pozerať. Videli sme dva góly a aj červenú kartu. Duelu však jednoznačne chýba lepšia divácka kulisa. Po prestávke sa máme na čo tešiť. Ostaňte s nami. Druhý polčas začne približne v čase 18.30.

45
    Trenčín sa dočkal vyrovnania. Peknú kombináciu Čogleya s Mondekom zakončila vydarená prihrávka za obranu, kde už číahl ALVES WILLIAM a zoči-voči Dúbravkovi sa nemýlil.

44
    Trenčania ostreľovali bránu, ale všetko končilo ešte pred Dúbravkom. Gólman MŠK zasahovať nemusel.

43
    Vynikajúca príležitosť. Pekný center Nunesa nachádza aktívneho Picha na vzdialenejšej žrdi. Bývalý hráč Banskej Bystrice ale loptu neupratal do siete.

42
    Prvý polčas sa blíži k záveru. Pekným prienikom sa blysol Pich, no zabrzdil to Majtán prihrávkou na obrancu Akakpa.

41
    Tribúny tlieskajú snahe Majtána. Ten bežal za loptou, ktorá bola na prvý pohľad stratená. Nestihol ju.

40
    Šošoni napriek oslabeniu aktívnejší. Výborne fungujú obe strany a Trenčania majú značné problémy.

39
    Ďalší faul. Naozaj sa tuho bojuje o každú loptu a nedovolených zákrokov pribúda.

38
    Na opačnej strane Mondekov slabučký pokus, Dúbravka ani okom nemihol.

37
    Baez ukázal čo-to zo svojho technického umenia. Napodobniť sa ho snažil Pich. Pred šestnástkou si loptu dával na svoju pravačku, ale jeho zakončenie nebolo presné.

36
    William sa dostával do útočnej akcie, no spoľahlivo ho pokryl Mabouka.

35
    A ďalšie zakončenie Škvarku. Technický pokus však mieri nad bránu.

34
    Prekrásna akcia domácich. Guba si vynikajúco vymenil loptu s Majtánom, ten prízemnou prihrávkou nachádza Picha. Robo loptu prenechal Škvarkovi, ktorý ju z hranice šestnástky posiela na bránu, fantastický zákrok Volešáka.

33
    Trenčín strieda. Mišák končí, prichádza Malec.

31
    Krásny strieľaný center v podaní Nunesa, Volešák sa zapotil, ale vyboxoval.

30
    MŠK má po polhodine aj naďalej prevahu a neustále hrozí obrane AS.

28
    Ospravedlňujeme sa za menší výpadok, po krátkej odmlke pokračujeme.

27
    Nervozita na tribúnach narastá. Divákom sa verdikty rozhodcovskej trojice vôbec nepáčia.

26
    Pečovského paráda, pohral sa s obranou a vyslúžil si potlesk. Medzitým ďalší ofsajd Gubu.

22
    Šokovaná Žilina. Vavro fauloval a od hlavného rozhodcu vidí druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu!

22
    Obrovská šanca hostí. Hajradinovič prešiel po ľavej strane, hľadal niekoho v malom vápne, ale Akakpo aj so šťastím odvrátil pred opustenou bránou. Trenčín pripravuje striedanie.

20
    Tento gól ide jednoznačne na vrub defenzíve AS. Výstraha spred pár minút bola zrejme nedostatočná, a tak svieti na ukazovateli skóre výsledok 1:0. Žltá karta pre Hajradinoviča.

19
    Žilina dala gól!
    Michal Škvarka výborne zahral priamy kop, centrovanou loptou našiel voľného SERGE AKAKPA. Ofsajdová pasca Trenčína neklapla a obranca tmavej pleti hlavičkou k ľavej žrdi prekonáva bezmocného Volešáka po prvýkrát.

18
    A ďalší faul Trenčanov. Tentokrát je lopta od brány ďalej, zrejme uvidíme opäť center v podaní Škvarku.

17
    Škvarka to zahral vynikajúco. Prudkým strieľaným centrom našiel hlavu Gubu, ale lopta tesne minula bránu.

16
    Pri lopte Škvarka a aj ľavák Nunes. Kto sa podujme poslať loptu do veľkého vápna?

15
    Guba pekne prešiel, aj keď so šťastím. Akcia pokračovala a na hranici pokutového územia zahrali Trenčania rukou. Uvidíme štandardku.

14
    Lopta v strede poľa, hráči bojujú, ale hre chýba myšlienka a aj futbalové umenie.

13
    Škvarka vyhral súboj pre Gubu, ale opäť sa trepotala zástavka postranného rozhodcu. Búrka nevôle na tribúnach.

12
    Trenčania mali šancu, Hajradinovič napálil loptu zvnútra šestnástky, ale len do spoluhráča.

11
    Črtala sa šanca Trenčína, ručnú brzdu zatiahol Vavro a vidí žltú kartu. Divákom sa to vôbec nepáči.

11
    Majtána vyfackala lopta, ale dokázal ju poslať na Gubu. Ten ju mal na dlhú nohu a hoci situácia vyzerala nádejne, neskončila ani len zakončením.

10
    Zo západnej tribúny zaznel nesmelý potlesk. Viac počuť hráčov ako divákov.

9
    Čogley zachytil rozohrávku MŠK, ale z brejku nebolo nič. To isté na druhej strane, no s rovnakým výsledkom.

8
    Na trávniku sa hra odvíja v strede poľa. Iniciatívu teraz prevzali zverenci Adriána Guľu. Škvarka našiel Bella, ale ten sa cez prehustenú obranu nepresadil.

7
    Do sektoru hostí sa pomaličky trúsia fanúšikovia AS. Zatiaľ ich vidíme asi päť, uvidíme, či sa ich počet navýši.

6
    Prvé minúty duely sú viac-menej opatrné, aj keď zahriala nás strela Pečovského. Sériu ofsajdov natiahol Guba.

5
    Trenčín sa rohovému kopu ubránil, ale jeho hráči mali veľké problémy s rozohrávkou. Šesťnásobný majster to nevyužil.

4
    Pečovský teraz nevedel čo s loptou, a tak ju poslal na bránu. Na prvý pohľad ľahká strela bola pre Volešáka nepríjemná. Brankár AS sa natiahol k pravej žrdi a vyráža na roh.

3
    Trenčín v úvode aktívnejší, avšak príliš to prekombinoval pred súperovou šestnástkou. Pri lopte žlto-zelení.

3
    Lenže zlá rozohrávka má za následok, že skončil skôr, ako začal.

2
    Peknou prácou sa prezentoval Nunes. Získal loptu pre spoluhráčov a je tu prvý útok MŠK.

2
    Trenčania v úvodných sekundách aktívnejší, zbierajú lopty pred šestnástkou. No opäť máva postranný rozhodca, na ofsajdy 0:2.

1
    Vavro v prvom obrannom zákroku, ale bol zbytočný, nakoľko William bol v ofsajde.

1
    Stretnutie práve začalo.

-1
    Už sa venujme stretnutiu, výkop bude mať AS.

-1
    Prázdnotou zíva aj novinársky sektor. Vyzerá to tak, že sme sa všetci nabažili futbalom už v utorok, keď pod Dubňom hralo Slovensko s Bosnou a Hercegovinou.

-2
    Rozhodcovské trio priviedlo hráčov na trávnik, hostia v bielo-červenej kombinácii, Žilinčania v tradičnej – žlto-zelenej.

-5
    Do zápasu ostávajú už len sekundy, čakáme na hráčov oboch tímov. Tribúny sú dnes zaplnené veľmi riedko, v sektore hostí ani jeden divák. Vyzerá to na komornú atmosféru.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Krnáč – Dúbravka, Králik, Akakpo, Vavro – Mabouka, Nunes, Gergel, Pečovský – Bello, Pich.

AS Trenčín: Volešák – Šemrinec, Skovajsa, Rundič, Čögley – Kleščík, Rodriguez da Silva, Mazáň, Bariš – Mišák, Baéz..

-20
    Pekný podvečer vážení športoví priatelia. Reprezentačná prestávka skončila a zraky futbalových priaznivcov sa opäť upierajú na ligové zápolenia. Dnes je na programe 9. kolo Corgoň ligy. Žilina hostí Trenčín a oba celky sú už na hracej ploche na rozcvičke. O chvíľu zostavy.

Žilinčania sú na vlastnom štadióne papierovými favoritmi, no o sile Trenčanov je zbytočné hovoriť. Oba celky by mali predviesť útočný futbal, ktorý by mal potešiť divákov. Koľko ich príde dnes na štadión, to známe nie je. No ofenzívny herný prejav by mohol byť dostatočnou pozvánkou na tento duel.

Vážení fanúšikovia slovenského futbalu, vítame vás pri deviatom kole Corgoň ligy. Pod Dubňom sa dnes domáci Žilinčania predstavia proti súperovi z Trenčína a portál Onlajny.eu pri tom, samozrejme, nebude chýbať.

MŠK Žilina sa momentálne nachádza na siedmej priečke v tabuľke našej najvyššej futbalovej súťaže. Šošoni majú na svojom konte po ôsmich odohratých stretnutiach 12 bodov, ktoré získali za 3 víťazstvá a 3 remízy.

AS Trenčín pricestoval do Žiliny ako celok, ktorému aktuálne patrí piata priečka. V ôsmich stretnutiach zaznamenali Trenčania 12 bodov za štyri víťazstvá. Pred dnešného súpera ich radí lepšie skóre.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.