Rio Ave – Guimarães 0:1 (kon.) | Benfica – FC Ferreira 3:1 (kon.) | Porto – Gil Vicente 2:0 (kon.)
Benfica Lisabon
3:1 (2:0)
FC Paços Ferreira
Sobota 14.09.2013, 19:15 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica • Portugalská Primeira Liga

Domácí těžili z poměrně rychlé branky a jinak vydařeného prvního poločasu. Ve druhém poločase si už domácí dvoubrankové vedení ohlídali. Ferreira tak ani dnes nezískala žádný bod a potvrdila, že začátek sezóny je pro ni více než nevydařený. To je pro dnešek ode mne vše. Přeji hezký večer a těším se u dalšího onlajn přenosu. (21:11:02)

90+4
    Poslední možnost ohrozit branku končí nepřesnou přihrávkou jednoho z hostujících hráčů.

89
    Další závar před Degrou končí dlouhým odkopem.

88
    Joseho nahrazuje Irobiso.

87
    Žlutou kartu vidí za nekompromisní skluz Romeu.

86
    Ani tento roho však branku hostí neohrozil.

85
    Roh se bude opakovat z druhé strany.

84
    .....a vybojovala z něj pátý rohový kop.

83
    Nyní se do tlaku dostává Benfica....

83
    Maxi Pereira uviděl žlutou kartu.

82
    John se ocitl před Degrou zcela sám. Zastavil jej však praporek rozhodčího.

81
    Statistika faulů: 12:14.

80
    Hosté stále drží míč na kopačkách.

79
    První střídání hostí. Seriho nahrazuje Romeu.

78
    Ferreira uzamkla Benficu na její polovině.

77
    Moraes rozehrál přesně na kopačky jednoho ze soupeřů. Ten byl však touto šancí tak překvapen, že míč odevdal zpět.

76
    Po hlavičkovém souboji se ze země nezvedá zřejmě Amolin a musí jej ošetřit lékařský tým.

75
    Cardozo odchází ze hry. Střídá jej John.

74
    Po centru se dostal do hlavičky Jose. Jeho pokus však končí nad brankou.

73
    Pereirovi byla odpískána ruka.....to je šance pro hosty.

72
    Domácí nepřesnou kombinací přichází o šanci....naopak se ke střele dostal jeden z hostujících hráčů. Moraes vytáhl jeho pokus na roh.

71
    Benfica je opět u míče.

70
    Nyní chvilka s míčem pro hráče hostí.

69
    Sám Cardozo trefil nejprve zeď. Opakovaná střela však mířila hodně mimo.

68
    Domácí i přes vedení stále útočí. Nyní budou kopat trestný kop z 18 metrů po faulu na Cardoza.

67
    Vidíme spoustu soubojů ve středu hřeiště.

56
    Sergio Oliveira uviděl žlutou kartu.

54
    Tony vidí žlutou kartu.

52
    Benfica právě vstřelila branku!
    EZEQUIEL GARAY zvyšuje již na 3:1. HOsté se tedy ze snížení příliš dlouho neradovali.

50
    Ferreira právě vstřelila branku!
    RIBEIRO RUBEN se trefuje a snižuje stav zápasu na 2:1.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:20.

První poločas vyzněl výrazně lépe pro domácí, kteří vedou nad FC Paços Ferreira po úvodní části 2:0 a to zásluhou gólu v 5. minutě Enzo Pereze a ve 23. minutě gólem Garaye. Zároveň však ve 34.minutě ze zdravotních důvodů opustil předčasně trávník Rúben Amorim.

45

34
    Rúben Amorim jde z trávníku a nahrazuje ho Fejsa.

30
    Hélder Lopes si vykoledoval žlutou kartu.

23
    EZEQUIEL GARAY právě vstřelil druhou branku svého týmu a navyšuje tak vedení Benfici Lisabon na 2:0.

5
    ENZO PEREZ z týmu Benfica vstřelil úvodní branku dnešního utkání a dostává tak svůj tým do vedení. Stav zápasu je 1:0.

1

Benfica Lisabon: Moraes – Pereira, Amorim, Luisão (C), Siqueira – Garay, Matić, Pérez, – Cardozo, Lima, Markovič.
    Náhradníci: Almeida, Đuricić , Fejsa, Jardel, John, Lopes, Rodrigo.

FC Paços Ferreira: Degrá – Tony, Lopes, Ricardo (C), Arnolin – Leão, Ruben, Seri J.– Oliveira, Jose, Bebe.
    Náhradníci: Anunciacao, Caetano, Filipe, Irobiso, Rodrigo, Romeu, Santos.

Rozhodčí: Bruno Miguel Duarte Paixao.

Kromě dřívě popisované aktuální formy a domácího prostředí hraje Benfice do karet bilance ze vzájemných zápasů. Poslední setkání těchto týmů sice skončilo nerozhodně. V ostatních zápasech od r jara roku 2006 však vždy Benfica dokázala vyhrát.

Tým hostí letos i s kvalifikací do Ligy mistrů odehrál pět zápasů. V žádném z nich však nevyválčil ani pomyslný bod se skórem 3:12 drží šňůru pěti porážek v řadě.

Jedná se o zápas dvou týmů, který si jistě představovaly lepší start do sezóny. Benfica sice v posledních dvou zápasech neprohrála, navíc v posledním zápase dokázala remizovat ve vždy otevřeném derby se Sportingem. V úvodním kole však překvapivě prohrála na hřišti Maritima, díky čemuž nyní kraluje až na 11. pozici.

Vítejte u onlajnového přenosu ze zápasu nejvyšší portugalské fotbalové soutěže, ve kterém prosti sobě nastoupí týmy Benfica Lisabon – FC Paços Ferreira.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.