Příbram – Slavia 1:2 (kon.) | Liberec – Opava 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Brno 2:2 (kon.)
Hr. Králové – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Karviná – Jablonec 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:2 (1:1)
Slezský FC Opava
Sobota 14.09.2013, 10:15 • Městský stadion, Liberec • Celostátní liga staršího dorostu

Konec zápasu. (12:01:55)

90
    Oběma týmům už příliš času nezbývá. Uvidíme, zda rozhodčí nějaké minuty ještě navíc přidá.

88
    Barac padl k zemi jak podťatý. Podle rozhodčí to ale bylo v rámci fotbalových regulí.

87
    Domácí se snažili zaútočit středem hřiště. Ten je ale zhuštěný a kombinace tak není příliš možná.

85
    Severočeši se drží míč a snaží se o závěrečný tlak, který ale zatím nepřichází.

84
    Slovan naposledy střídá. Šustr nahradil Čuříka.

84
    Jakimič se hezky propletl kolem dvou bránících protihráčů. Své snažení zakončil nepřesným pasem.

83
    Tempo hry teď poněkud opadlo. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.

82
    Opava se nastěhovala na polovinu Slovanu.

81
    Machuča se z ničeho nic zjevil za obrannou Liberce a postupoval sám na branku. Domácí gólman ale převedl pohotový zákrok a uchránil svůj tým od pohromy.

80
    Je před námi posledních deset minut utkání. Zatím mají oba celky ke třem bodům stejně daleko.

78
    Drobné pošťuchování Bednáře a Zagola se obešlo bez karetního potrestání.

77
    Slovan má míč na kopačkách a kombinuje.

76
    Samotné exekuce se ujal Machuča a nezamířil vůbec špatně. Balon v cestě do sítě zastavila až tyč liberecké branky.

75
    Linhart fauloval těsně před pokutovým územím Janetzkého. Tohle bude zajímavá pozice pro hosty!

74
    Opava poprvé střídá. Petzuch nahradil Kubaláka.

72
    Liberečtí dostali výhodu po faulu na Čuříka. Z té ale nic vytěžit nedokázali.

71
    Barac si faul u hlavního rozhodčího nevymodlil. Bude z toho jen odkop od branky.

70
    Kaiserovu střelu z hranice šestnáctky zablokoval opavský kapitán Macíček a balon odpravil do bezpečí.

69
    Liberecký roh končí nepřesnou hlavičkou Ondráčka.

68
    Slovan znovu míchá sestavou. Do hry přišel čerstvý Bednář, který zaujal místo Polívky.

67
    Slovan se mohl poprvé dostat do vedení! Po přesném centru se k hlavičce dostal Janků, jehož pokus ale v poslední chvíli vyrazil gólman Láska.

Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

65
    Severočeši jsou i nadále aktivnějším týmem. Domácím však chybí lepší finální přihrávka.

64
    Polívkova hlavička v žádném případě nemohla změnu skóre ohrozit. Hostující gólman si v poklidu poradil.

63
    Kastelovičovu nebezpečnou ránu zpoza vápna zablokovala pozorná opavská obrana.

62
    Liberečtí zahrávali další roh. Kaiserův centr ale doputoval pouze do území, které hájí gólman Lasák.

61
    Polívka uvízl v ofsajdové pasti.

60
    Je za námi přesně hodina hry. Ke třem bodům ale mají oba týmy stále stejně daleko.

59
    Barac se pokusil vysunout rozběhnutého Polívku, který se ale nakonec k míči nedostal.

58
    Linhart si pohlídal náběh Lavroviče a balon raději odpálil za postranní lajnu.

57
    Rohový kop Kaisera ale na tom nic nezměnil.

56
    Domácí očividně ožili a snaží se poprvé v utkání dostat do vedení.

55
    Liberec právě vstřelil branku!

Severočeši ale nečekali na svoji gólovou odpověď příliš dlouho. Hned po čtyřech minutách se přesnou ranou prezentoval liberecký LUKÁŠ KAISER a opět vyrovnal – 2:2.

54
    Liberečtí mají převahu, ze které ale neumějí těžit.

53
    Liberec dnes podruhé střídá. Utkání skončilo pro Chlumeckého, kterého nahradil Jakimič.

51
    Navíc brankář Kubát obdržel ještě žlutou kartu.

51
    Opava právě vstřelila branku!

Tak to je neuvěřitelně smolná situace pro domácí Slovan. Machuča penaltu neproměnil, následnou dorážku ale úspěšně dopravil do sítě STANISLAV LAVROVIČ – 1:2.

50
    Hosté budou zahrávat pokutový kop po jednom z faulů ve vápně!

49
    Linhart dostává za zbytečné zakopnutí balonu žluté napomenutí.

48
    Ondráčkova rána slabší levou nohou nevypadala nijak nebezpečně. Po mokrém terénu se ale střela svezla po trávníků a skončila až na tyči.

47
    Chlumecký neobešel na pravé straně Zagola, který navíc vybojoval pro Opavu autové vhazování.

46
    Severočeši začali aktivně a hned se nastěhovali na polovinu svého soupeře.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

První poločas je minulostí. K vidění byly dvě přesné trefy, které zatím vítěze neurčují. Na trefu opavského Janetzkého dokázal odpověď těsně před přestávkou liberecký Chlumecký.

45
    Domácí hrají aktivně a chtějí přidat ještě druhý gól.

44
    Kastelovičova parádní rána z pětadvaceti metrů orazítkovala pouze břevno opavské branky.

43

Domácí se konečně dočkali a využili své herní převahy. Po krásném centru z pravé strany se střelou z první prosadil MARTIN CHLUMECKÝ a těsně před poločasem tak vyrovnal – 1:1.

42
    Závěr poločasu se pomalu blíží. Zatím to vypadá, že spokojenější odejdou do šaten Opavští.

41
    Otta si nepohlídal obrannou linii soupeře a posléze mi byl odmáván a odpískán ofsajd.

40
    Domácí trenér reaguje okamžitě a výchovně. Ze hry stáhl Řeháka, kterého nahradil Barac.

39
    Liberecký Řehák si neodpustil nějakou výtku k hlavnímu rozhodčímu a zato vyfasoval žlutou kartu.

37
    Další nebezpečně vypadající útok hostů zastavil pohotovým zásahem stoper Linhart.

36
    Severočeši drží míč a snaží se něco vymyslet.

35
    Centr Seiberta od pravého praporku doplachtil pouze do míst, kde stál připravený gólman Kubát.

34
    Linhart zastavil nadějný postup Machuči. Bude z toho roh pro Opavu.

33
    Liberec se o výhodnou pozici těsně před šestnáctkou soupeře připravil útočným faulem.

32
    Ondráček znovu zbytečně ztratil míč na vlastní polovině. Svůj počin ale dokázala vzápětí napravit.

31
    Domácí se snažili o rychlou odpověď. S balonem se však už dostali za lajnu.

30

I když byli hosté pasivnějším týmem přesto se dostávají do vedení. Přesně po půlhodině hry natáhl z hranice vápna JAKUB JANETZKÝ, který přesnou ranou k tyči otevírá skóre – 0:1.

28
    Ten ale skončil hned záhy po obranné práci Linharta.

27
    Chlumeckému se střela z první vůbec nepovedla a místo toho vyslala hosty do zajímavého brejku.

25
    Domácí hráči mají stále mírně navrch. Opavští ale zatím zodpovědně brání.

24
    Liberecká kombinace končí až v zámezí.

23
    Hezká kombinace Slovanu skončila dalším neúspěchem. Ondráček šikovně přiťukl Čuříkovi, který ale následně zařízení netrefil.

22
    Hosté nebyli daleko od vedení! Pěkný centr Seibert doputoval až na hranici malého vápna, kde se do sítě snažil uklidit Machuča. Tomu však chyběly potřebné milimetry.

21
    Řehák se po Chlumeckého centru natahoval marně. Centr do pokutového území byl příliš vysoký.

20
    Slovan doslova zamkl Opavské ve vlastní šestnátce. Zatím z toho ale nedokázal nic vytěžit.

18
    Hosté z Moravy se teď pouze usilovně brání a odkopávají na polovinu soupeře.

17
    A do třetice nepřesná střela libereckého Polívky.

16
    Další ránu vyslal domácí Řehák, ani on však nezamířil mezi tři tyče a opavskou branku minul.

15
    Ondráčkova nepřesná rána skončila mimo.

14
    Liberečtí mladíci jsou v posledních minutách aktivnější a lepší. Hosté se teď do hry příliš nedostávají.

13
    Kaiser měl na kopačce první branku utkání! Z malého vápna ale trestuhodně pouze přestřelil.

11
    Centr domácího Otty nebyl přesný, místo toho zamířil přesně do míst, kde stál připravený brankář Opavy.

10
    Janetzký vystavil stopku unikajícímu Polívkovi, který pro svůj tým vybojoval alespoň autové vhazování.

9
    S Machučovou ránou doprostřed branky si gólman Kubát nadvakrát dokázal poradit.

8
    Severočeši teď dobře napadají rozehrávku soupeře, kterému to dělá značné problémy.

7
    Čuříkův centr z pravé strany neměl šanci na úspěch. Nízký centr odvrátila pozorná obrana.

6
    Ten ale končí neúspěchem hráčů v modrých dresech.

5
    Polívkova rána zpoza vápna nadělala opavskému brankáři menší neplechu. Nakonec z toho bude roh pro Liberecké.

4
    Moravané jsou zatím v úvodu střetnutí aktivnější. Hra se odehrává převážně na polovině Slovanu.

3
    Útok domácího mužstva končí až v rukavicích Lasáka.

2
    Opava se dostala k prvnímu rohovému kopu. Centr Lavroviče ale nikoho v bílém před brankou nenašel.

1
    Liberečtí dobře napadali rozehrávku soupeře a hned v úvodu ho přinutili chybovat.

1

FC Slovan Liberec: Kubát – Chlumecký, Kastelovič, Linhart, Kaiser, Řehák, Polívka, Janků, Ondráček (C), Otta, Čuřík.

Náhradníci: Zachoval, Šustr, Bednář, Jakimič, Barac

SFC Opava: Lasák – Oberherr, Kubalák, Lavrovič, Machuča, Janetzký, Rolný, Seibert, Večerek, Macíček (C), Zagol.

Náhradníci: Petzuch, Mezera, Kučerák, Muczka

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Linhart.

Hezké dopoledne ze severu Čech. Před námi je utkání 10. kola Celostátní ligy staršího dorostu mezi domácím Slovanem Liberec, který přivítá SFC Opavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.