Chomutov – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 4:2 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)
Slavia – Sparta 0:6 (kon.)
Piráti Chomutov
2:3 (1:1, 0:1, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 11.10.2013, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Všechny hokejové příznivce zdravím z Chomutova, kde se vše chystá k vypuknutí zápasu jedenáctého kola Tipsport extraligy mezi domácími Piráty a hosty z Hradce Králové.

Piráti Chomutov mají z prvních deseti zápasů hrozivou bilanci 2:8, kterou vylepšují pouze čtyři body posbírané v zápasech, které skončila po nájezdech. Tato čtveřice bodíků svědčí o tom, že Piráti umí hrát vyrovnanou partii s jakýmkoli soupeřem, nicméně penaltová loterie jim v letošní sezóně zatím opravdu nepřeje. Výsledkem je deset bodů v extraligové tabulce a třinácté místo, a to pouze díky skóre lepšímu v porovnání se sousedním Litvínovem. Svěřenci trenéra Čelanského by nutné potřebovali vyhrát za tři body, aby se nálada v týmu trochu zlepšila.

Mountfield Hradec Králové je nováčkem ligy pouze v uvozovkách, západočeši pochopitelně operují s loňským týmem Českých Budějovic. A zatím se jim poměrně daří, po devíti odehraných zápasech mají na dosah čelo velice vyrovnané ligy a navíc jedno utkání k dobru. Zápasy Mountfieldu ale provází poměrně chudá gólová nadílka. Skóre 18:18 po devíti odehraných kolech je v extraligové tabulce výrazný podprůměr z obou stran. V Chomutově ale všichni věří, že se bude hrát vzrušující hokej se spoustou gólových situací.

Piráti Chomutov: Řehoř – Malec, Lakos, Pulpán, Mazanec, Trefný, Šulák, Kučný – Bartečko, Kämpf, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Mainer, Kůs, Kaše.

Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Harant, Mikuš, Plánek, Frühauf, Ptáček, Plášil – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Langhammer, Tvrdík – Suja, Červený, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek.

Rozhodčí: Turčan, Pavlovič – Podrazil, Zavřel.

Ještě jednou posílám pozdrav z Chomutova, tentokrát už živě, u on-line přenosu ze zápasu domácích Pirátů proti Hradci Králové. Návštěva dnes nebude nijak oslnivá, i z Hradce dnes přijela jen hrstka příznivců. Někoho mohlo od návštěvy dnešního zápasu odradit i počasí, které je na severu Čech opravdu otřesné.

Skalní příznivci hokeje si ale určitě dnešní utkání Chomutova se staronovým soupeřem nenechají ujít. Bude se jistě jednat o velice zajímavou bitvu.

Domácím Pirátům bude v dnešním zápase nejvíce chybět ostřílený forvard Jaroslav Svoboda, který není úplně fit. V první formaci ho nahradí mladík David Kämpf.

Hráči obou týmů už jsou na ledě, za malou chvíli začne bitva jedenáctého kola!

00:01

00:06
    Úvodní buly vyhrál Kämpf pro Chomutov a Piráti zakládají akci.

00:26
    Piráti začali ofsajdem.

00:38
    Kantor musel řešit dorážku Hrušky, poradil si bezchybně. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

01:02
    Kubinčák mířil od modré moc vysoko.

01:09
    Důrazný forčeking Chomutova si vyprovokoval faul. Jakub Langhammer (HKM) – 2 minuty za podražení.

01:27
    Kantor skryl kotouč po nahození pod lapačkou.

01:46
    Divíšek poslal svou přihrávku ven z pásma, Piráti musí začít znovu.

02:25
    Chomutovští jsou zatím bezradní v rozehrávce a vyplynul z toho brejk, který Mertl řešil střelou. Řehoř si připsal první zákrok a skryl kotouč pod lapačkou.

02:41
    28 sekund přesilovky pěti proti třem! Tomáš Mertl (HKM) – 2 minuty za hákování.

03:01
    Kantor se zmocnil volného kotouče a přerušil hru.

03:36
    Piráti se nemohou usadit v útočném pásmu. obrana Mountfieldu odvádí skvělou práci.

04:19
    Rozhodčí teď Hradci trochu pomohl, opět vyhazují.

04:43
    Hruška z blízkosti střílel zápěstím nad a kotouč zastavila až ochranná síť.

05:55
    Ofsajd Mountfieldu. Zahlášen pozdě, ale přece.

06:41
    Rudolf Červený byl sám před Řehořem, v zakončení mu ale sjel kotouč z čepele!

07:21
    Šagát nastřelil bekhendem z pravého kruhu spojnici pravé tyče a břevna Kantorovy brány!

07:31
    Nedorozumnění tentokrát na straně Mountfieldu a je pískáno zakázané uvolnění.

07:59
    Kotouč po souboji Rouska a Šuláka skončil v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

08:33
    Střela Kämpfa z otočky byla sražena do rohu, hosté pak vyhodili kotouč přes všechny čáry.

08:57
    Kantor měl před sebou nelehký úkol v podobě lapení nepříjemného nahození Kubinčáka, ale poradil si s ním skvěle.

09:57
    Rousek pálil v rychlosti, pátý roh branky si Řehoř pohlídal.

10:14
    A Piráti se zbavili puku za cenu zakázaného uvolnění.

10:40
    Další zakázané uvolnění domácích.

11:23
    Hraje se teď hlavně ve středním pásmu, oba týmy mají obrovský problém s přechodem přes modrou čáru.

12:13
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre nádherným gólem. Michal Tvrdík převezl kotouč přes modrou čáru, udělal zasekávačku a přihrál do jízdy FRANTIŠKU PTÁČKOVI, který z první napálil kotouč za Řehořova záda. Asistence: Michal Tvrdík, Lukáš Květoň.

13:35
    První přesilovku si zahrají hosté. Petr Mainer (CHM) – 2 minuty za hákování.

13:54
    Máme před sebou dlouhou přesilovku pěti proti třem. Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za sekání.

15:30
    Piráti zatím hrají oslabení skvěle. Divíšek vyvezl kotouč a domácí jsou ve čtyřech.

15:53
    Piráti právě vstřelili branku!
    A skvělé oslabení korunují Piráti gólem! Dvě sekundy před vypršením trestu Tomáše Malce ujel dopředu LIBOR ŠULÁK a nádhernou střelou k levé tyči Kantorovy branky si připisuje první gól v Tipsport extralize! Bez asistence.

17:01
    Kubinčák střílel z pravého kruhu, Kantor zasáhl betonem.

17:37
    Zakázané uvolnění domácích.

18:09
    Kudrna u mantinelu tvrdě atakoval Šagáta, rozhodčí zůstávají v klidu.

18:18
    Řehoř kryje puk po střele Šimánka.

19:08
    Gólman domácích lapil vysokou střelu Vladimíra Škody a počkal si na hvizd rozhodčích.

19:58
    Divíšek tvrdě vystřelil k pravé tyči, Kantor se protáhl použil svůj beton.

19:58

20:00

První třetina moc pohledného hokeje nepřinesla, většinu času strávily týmy ve středním pásmu hledáním receptu na proboření valu na modré čáře. Viděli jsme ale dva nádherné góly, oba z tvrdých střel. Nejdříve nabil Tvrdík Františku Ptáčkovi, který prostřelil gólmana Řehoře a pak ujel v oslabení Libor Šulák, který z podobné dálky překonal s pomocí tyče Kantora. Druhá třetina začne zhruba v 18:26.

Zásahy brankářů po 1. třetině:
    Milan Řehoř: 8
    Pavel Kantor: 11

20:01

20:42
    Mertl nabil na střelu Škodovi, kterému ale kotouč nesedl. Piráti pak vyhodili na zakázané uvolnění.

21:28
    Hosté provedli situaci dva na jednoho ukázkově. Jakub Suja poslal žabkou kotouč VLADIMÍRU ŠKODOVI, který si ho hodil na forhend a odrazem od tyče skončil kotouč v brance. Asistence: Jakub Suja, Peter Mikuš.

22:41
    Týmy se teď vrátily k nezáživné hře ve středním pásmu.

23:06
    Až před Kantora se teď dostal Balej, ale vystřelit nedokázal. Hosté pak vyhodili na zakázané uvolnění.

24:01
    Kudrna přihrál kotouč Šimánkovi do jízdy, ten ho ale nedokázal zpracovat.

25:34
    Další trest si půjde odsedět Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za hákování.

25:40
    Vzápětí je na trestnou lavici poslán František Ptáček – 2 minuty za nedovolené bránění.

26:20
    Červený stál v brankovišti, Mountfield je proto vykázán z útočného pásma.

27:13
    Lakos si udělal kolečko po útočném pásmu a poslal nechytatelnou přihrávku Hruškovi, tím zničil náznak tlaku svého týmu.

27:35
    Za vysokou hůl v obličeji Květoně je na 4 minuty vyloučen Libor Šulák (CHM).

27:45
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.

28:32
    Domácí zatím dobře brání, Před Řehoře se ještě nedostal kotouč, naopak na druhé straně střílel Hřebejk – nepřesně.

29:23
    Lakos potřetí osvobozuje Piráty.

30:27
    Harantova střela byla sražena a domácí opět vyhazují.

31:07
    Mikušovu střelu od modré Řehoř vyrazil na hůl Langhammera, který ale před prázdnou bránou trestuhodně minul.

32:05
    Piráti už jsou v pěti, ale Mountfield je stále drží pod zámkem.

32:43
    Teď v útočném pásmu vaří Divíškova formace.

33:14
    Rousek vyrazil do protiútoku, jeho střelu srazil Malec do rohu.

33:39
    Zakázané uvolnění. Hráči si po dlouhé době mohou oddechnout.

34:16
    Řehoř skryl v lapačce střelu Ptáčka.

34:40
    Icing ze strany Mountfieldu.

34:49
    Hřebejk vystřelil z otočky a Kantor se musel pro puk hodně natáhnout.

35:22
    Teď se gólman Hradce blýskl proti Kubinčákovi.

35:43
    Zakázané uvolnění hostů. Piráti jsou v posleních minutách útočně jednoznačně aktivnější.

36:03
    Do útoku teď vyrazil Pulpán, který naservíroval puk před bránu Kašemu. Ten si s ním neporadil.

36:14
    Tomáš Rousek (HKM) – 2 minuty za sekání.

36:30
    Pulpánovu střelu vyrazil Kantor.

36:52
    Balej nahodil do ochranné sítě.

37:36
    Kaše vystřelil z pravého kruhu, kotouč se naštěstí pro Kantora odrazil od chráničů hostujícího obránce těsně mimo branku.

38:22
    Mountfield je kompletní a hra je přerušena pro sevření puku.

39:15
    Květoň poslal pomalý puk na Řehoře, ten ho raději přikryl. Vhazuje se po jeho levici.

40:00

Druhá třetina byla po hokejové stránce o něco líbivější, než ta první. Viděli jsme sice o gól méně, ale mnohem více akce v útočných pásmech. Mountfield přidal rozdílovou branku, když si v situaci dva na jednoho po Sujově přihrávce přehodil Škoda kotouč na forhend a zakončil nekompromisně k tyči. Třetí dějství velice vyrovnaného zápasu začne zhruba v 19:17.